KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrono ishrana

+24
veki1
dragmilk
makac71
bundevica
Biljka :)
ChillyVilly
cufta
Vuchica
SannI-AlL
Niny
Stenli
hocukusurnecuzvaku
BiKsi :)
Star77
bobica83
SoJa
mamadabudem
Ema78
djole42
SladZana
JocY
buby
KoMetaK
HappyGirl
28 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 29/6/2014, 16:21

Vala kad ja izbacih mleko,i ti ces Sunce izbaciti mlecno za veceru!

Zvakice, joj, ja sam ti krme prve vrste, mogla bi slatkise umesto obroka, ko ce docekati pet popodne, kad torta mami iz frizidera! Posle dorucka, pa uz kafu, joj! Sad sam u fazi, debela a srecna! :) Srecom moze garderobom da se sakrije visak! :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od hocukusurnecuzvaku 29/6/2014, 16:41

E vala ako ja mogu bez slatkiša, može svako  Razz  Ja sam bila u stanju mesto svakog obroka slatkiše da tučem i to bez granice, čini mi se da se pravi supa od čokolade da bih je konzumirala rado  lol! lol! lol! Možda ti je to samo faza, pa kad prođe, nastavićeš gde si stala  Wink 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od SannI-AlL 29/6/2014, 17:37

Žvako hvala za savete love .Učim svaki dan nešto novo.
Ma, meni problem malo ta hrana jer ja i nisam neki mesni tip,pa da bi se zasitila moram i neko mesište,a to mi najteže što moram svaki dan tj veče.Jedino bi roštilj mogla uvek  Razz 
Mada, rekla sam sebi : izdrži dva meseca i osećaćeš se moćno što si jaka.a šta je dva meseca naspram svih ovih godina u kojima sam se odricala i ....
Žvako tvoj rezultat hrabri i daje motivaciju više. likeit 
A,da,još i ovo,po meni veoma bitno i ohrabrujuće iskustvo:
Moja dobra drugarica i njena sestra ,takođe moja dobra drugarica Very Happy  su pre jednoo 3-4 godine išle kod Ane Gifing,dok i nije sve ovo oko HI bilo poznato širim masama,i lepo se doterale.Elem,moja drugarica je imala probleme sa štitnom,pa hiperprolaktinemiju i...i puuunoo kg viška.Krenula je sa HI i posle nekoliko meseci kad sam je videla oduševila sam se.Izgledala je tanje,što je i bilo za očekivati,ali mene je oduševilo više to što je ona postala veselija,imala je više energije,volje..sve što je imala i nekad a onda su se hormoni poremetili i napravili dar-mar.
Te godine je i ostala trudna Very Happy  posle više od 10 godina pokušavanja da dobiju drugo dete.
Ja sam onda slušala,zapisivala ali ne i delala.Tešila sam se da imam samo neki kg viška.Onda sam polako dodavala Embarassed 
Moj cilj je za početak još 10kg dole,pa ćemo videti kakva je situacija.Jer sam primetila da sa godinama se menja i forma tela ,a to ću oblikovati usput.
Odo ja opet u elaborat Embarassed
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 29/6/2014, 17:45

Evo vako Sanicka :)! Napravis u glavi sledeci film: Krenucu sa hrono u roku od sedam dana, bicu na hrono najmanje dva meseca, ako izdrzim duze jos bolje, i odmah nakon ta dva meseca, dakle u septembru, kad jajne celije udahnu i vitamina d od letnjeg sunca *valjda ce ga sad biti vise*, ostacu trudna iz prirodnih radova! Muz ce te saletati sve cesce, jer nece moci da odoli tvom novom zmijskom telu! Moze?  sreca 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od SannI-AlL 29/6/2014, 17:59

Haaa,haaa MamO na marsovca najslađeg nasmeja me ti.Pazi,mooože,al' ako HI od oligoasteno....IIIgr pravi normo i ako otpušuje jajovode i tako te sitnice tipa hiper ovo hiper ono,predklimaks krenuo i tako to lol! ...može.
Ja verujem uvek.
Imaće nam deca zgodne roditelje u punoj snazi i petoj deceniji.Ma, mi samo pratimo svetske trendove  lol!  lol!
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 29/6/2014, 21:35

Sanicka moja, ma nema tu krecem od sutra, za nedelju dana, spremis prvi dorucak po hrono, pa rucak, pa kazes sebi samo da probam nedelju dana da se hranim po restrikciji, i kad osetis visak pozitivne energije, vidis da si smakla 1-2 kg, vise neces zeleti da gresis, veruj mi! Ja sam u prvoj nedelji na restrikciji izgubila 3,2kg, pa ti vidi! Za 3 nedelje 6kg! Jes da sam posle vratila nesto, ali sam stomak stesala ocas posla, po 10 cm u gornjem i donejm stomaku, 9cm u kukovima. A onda sam dosla u Srbiju, zeljna nase hrane, svuda me ima, ne mogu da ocekujem da mi neko kad odem u goste sprema po hrono, u postupku sam, pa sam se opustila. Svakako, cim se vratim muzicu, iako trudna, nastavicu da se hranim po hrono, mozda samo uvedem uzine.
I, da, moj dragi je na hrono ishrani ozbiljno od 6. maja, skinuo 13kg, malo je brljao po Srbiji, ali cim se vratio nastavio je da se hrani po hrono. Spermica ima, kazu da su mu odlicni uzorci, pa verujem da je i ova ishrana doprinela tome i suplementi koji som od dr Gifing dobili. Jedno je sigurno, regulise se lucenje insulina, a ja sam dobila vigantol kapi da pijem, pa mislim da mi je sad vit. D ok. Dobila sam jos svasta nesto za popravljanje kvaliteta jc, pila sam te suplemente prosle god. mozda su mi zato i bile ok jc, i ove godine ih pijem, videcemo sta ce biti rezultat. Eto, samo krenes i ne mislis, pa i ako pogresis slucajno, ispravis se sledeceg dana. Kad izguras nedleju dana, vise neces zeleti da se hranis drugacije, sigurna sam. Ja ovde nemam uslova da spremam i kuvam i mesim, nemam toster, pa imam izgovor.  Wink
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od SannI-AlL 29/6/2014, 22:08

Ma spremam ja hrono ,pa mi iskrsne neka van hrono aktivnost,pa se zaletim.Ali sad već odolevam.
Ne mogu ja tako da presečem,moram postepeno,jer sam ja tip inadžije :ne možeš ovo-e,šta ne mogu ima da mogu".Ta sorta sam,pa onda moram ovako da se uhodam .I ovo uhodavanje mi prija.U stvari nešto puno i ne grešim kako sam mislila.
Znači da zamesim 'lebac za sl.vikend Wink  lol!  i bacim koju palačinku na tiganj lol! , pa na put.Ne valja ići gladan nigdi,a valja i ponude doneti Razz .
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od hocukusurnecuzvaku 30/6/2014, 15:39

Sanni svako poznaje sebe najbolje i radi onako kako ti prija. Ja sam morala da presečem sad i odmah, inače bih ja to sve fino odugovlačila do ko zna kada  lol!  čitaj sve za sladoled, torte i kolače  lol! lol! lol! 
Pročitala sam sve detalje, dobro se uputila u sve, uzela knjigu Mala škola fiziologije, Program hrono ishrane za početnike i kad sam shvatila da zaista utiče na sve živo, momentalno sam rešila da počnem od odmah. Da sam znala, možda bih dala šansu jajovodima, ne bih ih izvadila  lol! lol!  ali i to ima svojih prednosti, kontracepcija doživotna zagarantovana  lol! lol! lol!  elem nećemo o tome  lol! lol! lol!  Da se vratimo hrani  lol! lol! lol! 
Mesim 'leba, pogačice, kuham i ne mogu da zamislim iz ove perspektive da se vratim na staro  Razz sunny Do septembra imam cilj još 13kg dole  igra igra igra 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 30/6/2014, 16:19

Sanicka, samo se ti smeh, bacaj se na hrono, pa da postanem baba vanga! Posle da mi dolaze u pasulj da im gledam! Very Happy 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Stenli 30/6/2014, 21:10

Ja bogami udarila po sladoledu, htela sam da ga pojedem ii da crknem. A gde je prvi, tu je i drugi, pa 7 days i tako redom. Do vecere sam nadoknadila sve sto danima nisam jela :) Grrrrr!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od SannI-AlL 30/6/2014, 22:45

Samo da kažem Biksiki: ako se 'pročuješ' od mene imaš kolenicu i ostale suvarke za tvoj čarobni pasulj  lol!  lol!  lol!  lol!
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od hocukusurnecuzvaku 7/7/2014, 09:11

Do danas -11kg  igra igra igra igra igra  još 11kg i biću zadovoljna  b 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 8/7/2014, 13:17

Bravo Zvako! Kile doleeeee, jes, jes, jes!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 8/7/2014, 14:42

Bravo Zvakice! Pa ti tvoji kg lete dole!  Very Happy 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Vuchica 8/7/2014, 14:55

hocukusurnecuzvaku ::Do danas -11kg  igra igra igra igra igra  još 11kg i biću zadovoljna  b 
 igra igra igra Bravo, Zvako, jos malo, pa ces nam biti Zvakica!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od cufta 9/7/2014, 16:50

VUČICEEEEEEEE

 as as as as as as as as as as as 
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od ChillyVilly 9/7/2014, 23:48

Zvakice,svaka cast.A sad u kupovinu nove garderobe...
Svidja mi se hrono ishrana,razmisljala sam o tome da pocnem tako da se hranim,jedini mi je problem sto bih morala da se odreknem mleka i mlecnih proizvoda,a potpuno sam zavisna od njih.Kad sam otkrila da imam blagu IR,presla sam na LCHF ishranu i smrsala sam vise od 6kg za 2 meseca,jos 2kg i ja sam zadovoljna sto se linije tice.Naravno,nastavicu ovako da se hranim i kad dostignem zeljenu tezinu,jer mi jako prija i odlicno se osecam.
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Biljka :) 16/7/2014, 22:59

Hello
ja za sada samo citam i razmisljam, da li ima neko kome dan pocinje ujutro u 6  a zavrsava se u 1 sat po ponoci? Kako izdrzati sa tri obroka? Elem, imam viska 15 kg. i to ne od trudnoce vec period posle trudnoce koje moram da skinem, ali se ne usudjujem poceti sa HI jer znam da necu moci da ispostujem pravila. Dorucak je obavezan i treba da bude najkasnije sat vremena po ustajanju ni kafa ni cigara prvo hrana a kod mene sve obrnuto Sad Jel ima neko da ovo bas i ne postuje i kako se snalazi?
Biljka :)
Biljka :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 16/7/2014, 23:12

E Biljcice, ja cu prva da se javim...

Ponekad mi se cini da mi se dan ni ne zavrsava, da se svi stapaju jedan u drugi...I ja sam se ugojila posle trudnoce, ne bas 15 kg, al sam dodala 12 kg...u mom slucaju su malo hormoni odradili svoje, malo manjak fizicke aktivnosti, a malo i psiha, jer sam sama sa detetom i ta samoca me ubija. I ja, ko i ti, nesto ne mogu da se nateram da krenem ne sa HI, vec sa bilo kojim oblikom dijete, jer znam da nema sanse da ispostujem bilo kakav pravila. Sa druge strane, ne hranim se toliko lose, koliko jedem na brzimu i kada stignem. Eto...

Ja cu svakako otici do Antiage centra, jer s obzirom da jos uvek dojim bebu ( mada nije vise beba) i da imam IR, mislim da ipak treba neka modifikacija osnovnog programa. Samo jos da nadjem ko ce da mi cuva dete.

U svakom slucaju, planiram da krenem uskoro sa HI, jer me ocekuje nov krug inseminacija na jesen...a ne bi valjalo da u ovakvom stanju ostanem trudna, ako je to uoste moguce.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Biljka :) 16/7/2014, 23:28

HMmmmmm nisam ni ja bas sve nabacila posle trudnoce bilo je viska i pre ali...U septembru moram da se vratim na posao pa bi bilo lepo da se malo uljudim i licim na zensko...
O samoci mi nista ne pricaj nas dvoje smo po ceo dan sami, mada mi sad i nije toliko tesko posto je lepo vreme pa cunjamo ali zimus je bilo gadno  Sad  Svaki dan prepesacim bar deset kilometara nikad manje a nekad bude i vise, on je zahtevna beba od osam meseci pa tako i kad ne setam ja izigravam cirkuzanta i trosim svu energiju koju imam na njega pa sam uvece ko iscedjen limun ali ni gram nije otiso sa mene bas zbog lose ishrane. Kod mene dorucak ne postoji, rucak kad se stigne ali zato vecera... kad svi legnu ... pa to bude strasno sta sve strpam u sebe i odem da spavam  Sad  Sad  Sad
Biljka :)
Biljka :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 16/7/2014, 23:49

E ta vecera ti je najveca greska...

Mozda ovo ne spada u domen HI, ali, jedi kad ti dete jede... ok, lakse je sa detetom koje jede sve, ali dci ce i taj trenutak i kod tebe.

Meni je sada lakse jer Petar hoce da me kopira... pa recimo, doruckujemo zajedno, oko 9-10 h. Uzinamo oko 13 h vocku...posle toga ja gubim ritam, i tu pravim greske... a uvece, kad on zaspi,
ja se bacim na slatkise...ikad bih samo to izbacila, pola problema bi bilo reseno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od bundevica 18/7/2014, 08:22

Ema, znam da ovo zvuci ocigledno, ali je zaista jediní moguc nacin-nemoj da kupujes slatkiše. Ono sto nemas u kuci, to ne mozes da pojedeš. A s obzirom da si sama s bebom nisi bas ni toliko mobilna da 'samo skoknes do prodavnice na cosku da kupis nesto za grickanje', kako to vec ide. Iskoristi priliku sto je Petar jos mali, pa ne trazi slatkiše, tako da si jedino ti sama sebi izvor iskusenja. Kad bude veci, pa pocne da trazi, onda ces morati da skupljas mnogo vise unutrasnje snage da se odupres i sebi i njemu Very Happy.
Ovo u pocetku. A ako potraje disciplína, neces vise ni kupovati to jer ces se odvici.
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 18/7/2014, 08:28

Znam Bundevice, znam...
Nije meni problem disciplina,prosla sam ja vec kroz kuru mrsavljenja pred trudnocu, cni mi se da mesecima nisam imala potrebu sa kalorijama. AL sad nisam toliko jaka, jer sam jednostavno preumorna. Al, da ne bude da kukam, pocela sam da radim na resavanju problema. Nala sam bebi siterku,sledece nedelje krecem na fizikalnu, a kada vidim sta mi je tacno problem sa ledjima, krenucu po toj staroj semi koju imam.

Nego,mislila sam da u narednih desetak dana uradim potrebne analize za pregled kod dr Grifin. A posto sam vec krenula u ispitivanje kod moje dr, da li tamo mogu da se odnesu nalize iz dz? Ne bi da me bodu sto puta.  Laughing 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 18/7/2014, 13:37

Ema, moguce da te ledja bole bas zbog pridodatih kila. meni se to desava, mada ja znam problem mojih ledja. I ja sam se ugojila posle porodjaja, smrsala sa hrono, pa onda se opet bacila na slatkise. Bundevica je dala dobar predlog, al treba biti karakter. Ja sam neki dan zamolila komsinicu da ostane sa bebom, i otrcala u prodavnicu pred zatvaranje da kupim nesto slatko. Jbga.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Biljka :) 18/7/2014, 15:04

Eto primera kako se ljudi snadju kad vole slatko  Razz a mi sto ne jedemo slatko a gojimo se  Sad ? Ja ne pamtim kad sam pojela nesto slatko, pored mene cokoladi prodje rok trajanja, torta se jede samo za rodjendan i na kraju se baci jer uopste nismo ni ja ni muz toliki sladjarosi vec bi samo slano jeli. On doduse nema problema sa viskom kilograma i od kako smo pre devet meseci dobili Ognjena on je izgubio 7kg. i ako nije po ceo dan kuci i nema toliko obaveza oko njega, a ja koja ceo dan budem ko navijeno kolo nikako ni gram da izgubim. No cista nepravda No
Biljka :)
Biljka :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 3 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu