KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrono ishrana

+24
veki1
dragmilk
makac71
bundevica
Biljka :)
ChillyVilly
cufta
Vuchica
SannI-AlL
Niny
Stenli
hocukusurnecuzvaku
BiKsi :)
Star77
bobica83
SoJa
mamadabudem
Ema78
djole42
SladZana
JocY
buby
KoMetaK
HappyGirl
28 posters

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 18/12/2014, 17:18

Veki, sve čestitke na trudnoći!

Ja sam za mesec dana na hrono, sa brljanjem, skinula 4 kg. Sad imam 61. Treba da dodjem do čarobnih 54 ili 55, što je za mene ideala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od lelas 18/12/2014, 17:51

Divno Veki1,cestitam na trudnoci!
ja dodjoh ovde da procitam neki zdrav recept,kad ono divno iznenadjenje!
bravo Biksi za kilazu!sad ce kile dole jos brze kako Arsa raste!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 19/12/2014, 13:19

Veki1, cestitam na trudnoci!!! Mozes da nastavis slobodno hrono, samo sa uzinom, i naravno, manjim razmakom izmedju obroka. Very Happy

Kusurko se prepolovila sa hrono!!! Bravo mila!!! Very Happy

Ja cu za koji dan da krenem opet sa hrono, zajedno sa muzicem, on ce biti na restrikciji, a ja na blazoj varijanti hrono, prilagodjenoj trudnicama! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 19/1/2015, 17:53

Drage moje, ja sam mislila da krenem sa hrono prosle godine, ali kako nisam uspevalada se organizujem sama sa sobom, to je palo u vodu. Sada sam cvrsto resila, jer vidim da sam dosla do tacke pucanja, da sam sve podredila Petru i da ostajem bez sama sebe... ko razume shvatice.

Inace, nemam neki visak kilograma, da bi mi to bila motivacija, mozda nekih 5kg,  sto vrlo lako moze da se skine vezbanjem, vec mi je motivacija opsti umor i jako los izgled koze.  Inslin mi ludi, to osecam, i koliko god da se trudim da ne jedem slatko, od toga nista, jer ne mogu da preguram dan bez dodatne energije.

Nacelno sam se dogovorila da na pegled odem pocetkom februara, jer nisam bila sigurna kada cu dobiti ciklus, ali posto je vestica poranila, najverovatnije cu otici sledece nedelje... Pa, videcemo kako ce ici...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od BiKsi :) 19/1/2015, 22:39

Srecno ema. I ja sam ti navucena na slatkise. BUdem na hrono po mesec dana, fino oslabim, i onda se vratim kremu i ostalim slatkim stvarima, ja sam zavisna od slatkisa. Onda opet hrono, i sve tako, al samo kad imam motiv ja se bacim na hrono. Bas nisam karakter da izdrzim duze.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od veki1 20/1/2015, 13:40

KoMeta ma nije mi to ishrana za trudnice, mozda bi se I usudila da idem u centar I da sam pod stalnim nadzorom doktora, ovako sam uvela sebi neku umerenos- nema slatkog I "koznacega" neka normalna ishrana pa ono videcemo kako ce biti.

Jesi ti pocela Hrono?
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 20/1/2015, 14:24

Veki,  i ja sam misljenja da bolje ishrane za trudnice nema jer se postuju fizioloski procesi u organizmu. Naravno, postoje prilagodjavanja, ali u svemu je bitna satnica.
Ja recimo ne jedem uopste hleb, mesne preradjevine, koristim integralne namirnice, hladno cedjena ulja, dosta povrca...ne jedem ni sireve, namaze, od mlecnih proizvoda samo jogurt...tu i tamo pojedem neku kobaju,ili nesto suhomesnato, ali opet mi je ishrana nedovoljno dobra, jer je u sustini neredovna. Zato hrono i jeste dobar izbor za one koji mogu da se odrenu ili ne koriste vec pomenute namirnice...
Meni ce najveci problem biti upravo to- vreme obroka...
A sto se tice slatkisa, hm... vec sam jednom bila bez njih, pa ne vidim razlog zasto ne bih ponovo... a valjda ce i Petar krenuti u vrtic, ili cemo naci nekog da ga cuva, da se ja samo malo odmorim i bolje organizujem...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 20/1/2015, 14:26

Veki, mi smo tu, skoro pa dan u dan sa trudnocom. Very Happy I jos smo imenjakinje! lol!

Nisam pocela, poceo je samo mm. U stvari, pocela sam, izdrzala 2 dana i nisam mogla vise, zato sto meso ne mogu ni da vidim, ni da jedem... Rolling Eyes Jela sam pasulj i ostale proteine tog tipa, ribu, ali.. uvece isto ne mogu da jedem nista, jer se nadujem, pa ostavih za kasnije.

U sustini, hrono nije nista strasno za trudnice, samo se jede 3 puta dnevno, u pravilnim razmaicma, plus uzina, plus za rucak do 15h moze hleba, pasta... tako da je to ono sto bi trebala da je normalna ishrana nasa svakodnevno. Ja vrlo cesto nemam 3 obroka dnevno, vec 2, ponekad i 1, zato sam htela da krenem, ali, mislim da jos nije vreme. Naravno, ako budem mogla da jedem meso, ne mislim da se samo mesom hranim, vec da imam vise ribe i ostalih proteina i 2-3 puta nedeljno meso za rucak i 2-3 puta za veceru.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 21/1/2015, 10:21

DRage moje, ima li neka od vas da ne jede jaja? Sta koristite kao zamenu?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od veki1 21/1/2015, 15:17

Kometice jeste I ja sam skontala, kao da smo se dogovorile Very Happy Very Happy

Svaka cast zenama koje mogu Hrono, mogu I ja kad nisam trudna... al u trudnoci neeee moggguuuuuu lol!

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 3/2/2015, 22:58

Drage moje, ja danas bila do centra...rezultati su mi mnogo bolji nego sto sam ocekivala, i cini mi se da nece biti tesko pridrzavati se saveta.Ja nisam dobila bas klasicnu restrikciju o kojoj su neke devojke pisale, jer ono sto ne bi trebalo da jedem, i ne jedem, a ono sto inace jedem mogu da jedem i dalje ( osim tone cokolada, naravno).
Imam nekih 7 kg viska, ali ni to nije strasno s obzirom na ostale parametre koji se uzimaju u obzir. Ne znam kakvu suplementaciju su ostale devojke dobile, za mene je novina samo hrom, jer vec neko vreme uzimam vit b i omega 3.
Takodje, ne znam kako cu bez prve jutarnje kafe, al ajd smem caj...
Sve u svemu, eto krecem ovih dana, dok samo malo proucim jelovnike...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od veki1 4/2/2015, 15:27

Emma koliko ja znam, kafica moze 30 min posle dorucka Very Happy Very Happy
Ma ti I nemas neki visak, to ces ti resiti ocas posla
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 4/2/2015, 18:20

Veki, znam da moze kafa, al ja sam imala uslovni refleks... otvorim oci, i pravac kuhinja, pa tek posle sve ostalo...kafom sam zapocinala dan,ne mogu bas odmah da doruckujem...
Ne mogu da kazem da sam danas bas krenula, ali sam doruckovala, rucala, i uzinala, bez grickanja izmedju, al uzinu sam prekrsila, uzela sam bananu. Dorucak i rucak su bili u skladu sa hrono principima.

A sto se tice tezine, nije meni ona toliki problem,koliko jedan dugotrajni opsti umor, kao i konstantna glad. Verujem da je sve to posledica neredovne ishrane, ali i nedostatka fizicke aktivnosti, jer od kako se Petar rodio, ja sam sve posvetila njemu, a zapostavila sebe, takav je splet okolnosti bio.

E sada, sa pravom hrono ishranom cu krenuti za par dana, da prodje Petrova operacija,mada  u mom slucaju je najvaznije uobrocavanje, bez grickanja izmedju.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 4/2/2015, 18:55

Ema, videces kad se uobrocis u restrikciji, da ces se posle par dana osecati poletnije i puna energije. MM koji je bio lenjivac i spavalica, kad ne radi, ustajao je u pola 8, kuvao kafu, spremao dorucak... i sad to radi tako rano... i to samo kad je na hrono ishrani. lol! lol!
Nije tesko uobrociti se, jer se lpo najedes za dorucak pa se izgura 5.5-6h, a isto i za rucak. Ja sam jedva veceravala, na silu.

E, sad, sot se supplemenata tice, mi smo ih dobili dosta, jer pre 2 godine kad smo isli, valjda nije bila toliko aktuelna hrono, pa je primala i dr Gifing pacijente, po istoj ceni, tako da smo joj pomenuli nas problem steriliteta i dobili smo jos svakojake suplemente, pre svega vitamine, oboje. Ja sam imala selen, vit. E, omega 3, vit. B kompleksa, vit C, vigantol kapi, folnu... ne secam se vise sta jos, a da i ashvaganda kapi i sibirski zensen. Svakako, kad odes na kontrolu, mozda da pomenes problem, pa ti mozda dodaju neki supelment.

Srecno u mrsavljanju! Ti ces to izgubiti posle prvog meseca, max 2, sigurna sam. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 5/2/2015, 08:30

Kometa, prijavila sa problem sa sterilitetom, samo su mi napomenuli da rade i sa hormonalnom suplementacijom, ali o tom potom, dr je bio zadovoljan pocetnim nalazom.
Videcemo kako ce ici... ja nisam bas klasican primer pacijenta, jer sam i o sada vodila racuna sta jedem, samo ne i kada. Tu sam dosta gresila. U sustini, uz dobro uobrocavanje i izbacivanje nekih namirnica, kao i nekih kombinacija, mislim da ce biti ok.

Evo me sad zvacem, doduse na silu, sendvic po hrono principima, i mastam o kafi....
Inace,vredelo je otici samo zbog jedne stvari....dobila sam recept za lepinjice, napravilaih sinoc...Petar nije znao koliko mu je dosta !!! A hlebaste stvari nikako nije hteo da jede...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 11/2/2015, 08:33

Drage moje,
Moram da se pohvalim, tj da hvalim hrono ishranu.KOmeta bila si u prvavu !!!

Vec nekoliko dana, tacnije od proslog utorka sam na mojoj verziji hrono ishrane, u smislu da sam se uobrocila, da ne jedem nedozvoljene namirnice ( one na koje sam intolerantna), da postujem pravila kombinovanja namirnica i da ipak prvo popijem caj,pa doruckujem, pa tek onda kafa. E sada, desava se da "pogresim", ako mi Petar ugura u usta recimo bananu, ili da probam jelo dok spremam, a nije obrok. Juce sam recimo posle rucka probala i neku strudlu.

Ali, zaista imam vise energije, ne budim se umorna i mozak mi bolje radi. Takodje, imam utisak da sam nekako splasla u licu i stomaku, cak mi se cini i da sam malo smrsala, ako jeto uopste moguce. I ono sto je meni najbitnije, to je da me ruke manje svrbe. Ja imam ekcem od kada znam za sebe, i vecito mazem neke hemikalije...posle trudnoce je podivljao, a evo par dana se nisam ni setila da ga imam...

Posto kod mene sve mora da ide postupno i polako, tako ce i prava hrono ishrana doci na svoje mesto. Ali, cak i sa ovim malim korekcijama, efekat je zaista odlican.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 12/2/2015, 00:11

Ema, drago mi je da si zadovoljna i sa tom tvojom verzijom. Very Happy Mislim da mi u nekom trenutku zivota odlepimo i pocnem oda se hranimo nezdravo, da preskacemo obroke.. dal zbog skole, studija, posla... i sve ode u aut! A kao deca smo imali 3 obroka, otprilike na 5-6h razmaka, sa uzinama i vocem izmedju, bez milion grickalica, a onda se opustimo i ode sve u propast. Ja verujem da hrono moze da pokaze odlicne rezultate da se postuju i samo najosnovnije smernice i da se cak ne drzi restrikcija.

Svakako, ono sto savetujem je da meris obime, iako meris/ne meris kg. Ima tabela na FB na grupi, ne znam da li nekako mogu da je ubacim ovde, meris obime i upisujes i ona ti sama izracunava koliko si na kom delu tela izgubio. Ja sam imala 10 cm manje u struku i kukovima za 3 nedelje, nikad m ise to nije desilo! Ako imas FB, vidis kako se zene preporode a jedu normalno. Ja sad muzu spremam po hrono, ali ja i dalje ne mogu da se hranim tako, jer i da lje ne mogu da vidim meso, cak pocinje i riba da mi se ne jede... Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 12/2/2015, 14:38

I meni je meso problem... prosto nisam navikla na toliko mesa... sva sreca pa je meni dozvoljeno da 2-4x nedeljno jedem mahunarke za rucak, pa tada maksimalno izbegavam kombinaciju sa mesom. U sustini, za rucak bih mozda i mogla svaki dan meso, ali za veceru tesko...ali, potrudicu se da jedem vise ribe i pecuraka.

Inace, meni tezina nikad nije bila merilo, uvek sam vise verovala cm  u obimima.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Niny 12/2/2015, 18:28

Bravo Ema, samo napred! I mm je krenuo sa hrono ishranom. Najveci problem je vecera, dajte neki predlog. Za sada ima samo 3 obroka, bez uzina, a posle ce ih uvesti.
P.S. sta se desilo sa slikama? Jel ih vi vidite?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 12/2/2015, 18:48

Niny, i meni je problem vecera... Laughing
Uglavnom, kupila sam sve zelene salate, i taj mix mi je obavezan deo. Jedno vece sam recimo jela sardine, jedno pecurke, pa onda pilece meso na vise nacina.
Uglavnom, napravim marinadu od ulja, soli, belog luka, persuna i onda time mariniram meso i pecurke, kada imam vremena u toku dana, stavim u vatrostal.ciniju, pa uvece izdinstam. Kada mi je bila muka od mesa, pravila sam pire od povrca, tipa tikcice, brokoli, sta se vec naslo u frizideru. Samo dodam zacine po zelji, pa uzmem malo mesa, a vise povrca.
Veceras belanca, mada  ne znam koliko ce mi trebati da me zasite, al procenjujem negde oko 4...eto...za dalje cemo videti...

Ja sam konstantno gladna, ali konstantno... medjutim, ova glad se bitno razlikuje od "one"... znaci, nije mi muka, nisam u hipogklikemiji, ne tresem se i sasvim ok funkcionisem. A u pitanju je razlika od samo 7 dana, pre i posle. I, ono sto je najbitnije, razmisljam o hrani, a ne slatkisima...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 13/2/2015, 01:16

Belanca mogu za veceru u svakoj varijanti, kak oshvatih, nema ogranicenja. Ja sam przila papriju sa belancima, vidim ove zene sa FB grupe prave neke rolate od belanca, peku umucena belanca pa ih filuju spanacem, brokolijem, necim zelenim. Mi pravimo belo meso sa crnim lukom (dinastamo crni luk sa amlo vode, pa dodamo meso na kockice i tako prodinastamo zajedno, ili praziluk umesto crnog), belo meso sa limunom, uz neku salatu... kad se setim sta spremam jos muzu, pisem. Svakako, ovde ima sveze ribe svih vrsta i to nam je najcesce vecera.. posto ribu mogu da pojedem ponekad...

Videces Ema, jos jedno 7-10 dana pa ces shvatiti da nisi vise toliko gladna i da ne mislis samo o hrani, mislim da treba jedno vreme da se organizam navikne. Ja najcesce nisam ni bivala gladna za veceru, jel 2 belanca i 1 krastavac samo da nesot pojedem. Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 13/2/2015, 09:11

Belanca za veceru vise ne dolaze u bzir, jer cu bankrotirati kupujuci jaja. Laughing

Sad mi pade na pamet ideja ( naravno da nije moja, nisam ja toliko bistra, negde sam to procitala), da je mozda najbolje napraviti jelovnik za sedam dana unapred, prouciti recepte i kupiti sve sto treba. Lepo slozis, zalepis na frizider i milina...Inace, po meni, mnogo je stresno krenuti odmah sa restrikcijom,bez secera odjednom. Sto kaze Kometa, treba organizmu vremena da se navikne na novi rezim, pa su moguce i nenamerne greske, zudnja za slatkisima i sl.
Meni dobro ide, s obzirom da ipak obroke jedem u trku, jer sa Petrom je nemoguce jesti na miru, pa cemo videti.Za sadasam prezadovoljna.

MI sutra idemo do rodjaka, na par dana,i  tesko da cu bas moci da se pridrzavam pravila... Ali, obecavam da necu jesti slatkise...a kao za inat, mm mi doneo dve kese mocart kugli...a ja jos tri nedelje na restrikciji....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Niny 16/2/2015, 23:37

Ema i Meto, hvala na idejama. Samo pisite ako se setite jos necega. Mm je pre hrono bio na nekoj glupoj dijeti gde je maltene gladovao sve vreme, tako da mu sada hrono bas prija. Nije gladan. Najveci problem mu je sto ne moze vodu odmah posle jela, al se nekako suzdrzava.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Ema78 17/2/2015, 16:46

Misim da je to sa vodom samo psiholoski momenat,navika... ja recimo kad doruckujem i rucam, odmah stavim kafu da se kuva i sredim sudove sa sobom i Petrom, tako dami tih pola sata ocas posla prodje.
Inace, za praznik sam bila kod rodjaka... ubili me hranom, ali bukvalno...tako da sam jedva cekala da se vratim i da krenem ponovo sa hrono.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od KoMetaK 18/2/2015, 12:06

Jeste, voda je samo psiholoski momenat, kad znas da ne smes, onda ti se jos vise pije. Mada, mm i njegovi imaju naviku d se zalivaju posle svakog zalogaja, pa je ipak skidao kg. Samo, po meni to nije zdravo, jer se razblazi zeludacna kiselina i onda se mnogo slabije vari hrana. Mozda gresim, ali sam citala da je tako.

Sad se resetuj, pa od pocetka. Kad se naviknes na hrono i vidis kako se laganije i poletnije osecas, posle ti se svako brljanje obije o glavu i bude ti tesko u stomaku, a ti postanes troma. T oje moje iskustvo. Ajd,e probacu da postavim neki recept za vecerinku kansije.

Ne znam da li set gledale ova 2 bloga, ima dobrih saveta.

http://hronohrana.com/recepti

I ovdei mate recepte po obrocima, koji se, iskreno, meni vise svidjaju i puno su mastovitiji. Ana je carica :)
http://hronokuhinja.rs/category/kuvam-dakle-mislim/
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrono ishrana - Page 5 Empty Re: Hrono ishrana

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu