KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 10 od 24 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sneza 31/5/2011, 21:14

Hejo ja bi volela da ti i druga bebica bude OK. Priroda će napraviti prirodnu selekciju, verovatno je tako bolje, tako razmišljaj. A ima šanse, kao đšto si i sama rekla videćeš za 2 nedelje.
Čestitam na trudnoći Very Happy
Nas je naša treća beba napustila u 9 nedelji....
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od heja 1/6/2011, 15:20

hvala ti sneza :) a bebice su ti preslatkeeeeeeeee,koliko si ih meseci nosila ?Very Happy
heja
heja

Broj poruka : 16
Godina : 33
Datum upisa : 26.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od malenaa 5/6/2011, 10:22

Opet ja sa jednim pitanjcetom,juce sam bas nesto bezveze bila tuzna i pola dana suze su same isle ja ne bih da placem ali ne mogu da ih ikotrolisem,pa sam e nervirala sto nece da stanu i malo mi je puls duze vreme bio ubrzan valjda luduju hormoni...sto je jos gore onda sam se posle osecala lose jer kako je moguce da idu suye i osecam neku tugu kad su ovo najsrecniji dani u mom zivotu...da li milslite da to hormoni luduju i da li je neka imala takvih dana i sta mislite koliko to moze da steti beb jer mi se stvarno nije dsavalo od pocetka da placemi...unapred hvala ljubav
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Barbara 5/6/2011, 12:29

Opusti se malena, hormoni divljaju.
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 5/6/2011, 12:31

Bices sve osetljivija, mene je sve rastuzivalo od cigancica koji prose do malih napustenih kucica, prodje s vremenom, par meseci nakon porodjaja.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sneza 5/6/2011, 17:21

heja ::hvala ti sneza :) a bebice su ti preslatkeeeeeeeee,koliko si ih meseci nosila ?Very Happy
Rodile su se 12 dana pre termina Very Happy
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Shizika 5/6/2011, 17:56

Malenaa zagrljaj
Dodje to i prodje, nemoj sebe kriviti. Bebi ne smetaju ti naleti emocija, ali chim budesh raspolozenija otpjevaj joj neshto veselo. v
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja kg 6/6/2011, 18:54

Malena to su definitivno hormoni. osmeh srce
I ja ne volim te nalete emocija i promene raspolozenja,ali desavaju se i te kako,nekada samu sebe nerviram sto ne mogu biti opustenija i zbog bebe i zbog sebe. ljubav
Sada sam procitala da ste pisale i o UZ-u,a ja sam mislila da sam jedina Wink
U pocetku sam radila na 4 nedelje kako su mi rekli,a onda na svoju ruku dva puta mesecno,u dispanzeru i privatno.Od kako sam usla u osmi mesec uhvatilo me je da radim jos cesce,tj.na nedelju dana,i sada takodje na svoju ruku idem svakog petka.Cak sam morala da ubacim jos jednog dr.koji radi privatno kako bih popunila sve "termine".Znam da sigurno preterujem,ali to je nesto jace od mene,da mogu isla bih i svaki dan,ne bi mi bilo tesko,samo da budem mirna.Volela bih da sam i po tom pitanju opustenija,ali ne vredi,od samog pocetka je tako,i to je nesto jace od mene,kako se vratim sa Uz-a ja vec razmisljam o sledecem!Preterano nema sta,tako da znas da sigurno nisi jedina.... Wink
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od malenaa 6/6/2011, 20:58

Damas smo malko bolje sto bi tekla shizika otpevala sam mu(to ja slutim batu) svasta kad mi je bolje onda nesto veselo,nadam se da ne utice...
e majo ko da sebe citam i ja bih saki dn da moze...i isto cim prodje uz vec brojim i cekam novi i takoko mi deluje daleko...tesim se i nadam da cemo izgurati kao ti lakse mi je kad znam da ima jos neko ko je tako ko ja da previse brine ...jer mi izgleda da se svi drugi bar malo opuste ali ja nimalo nazalost a ko sto kazes tako bih volela zbog bebe... ljubav
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Barbara 7/6/2011, 23:03

Devojke, kada su vam krenule mucnine u trudnoci?
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 7/6/2011, 23:11

sa prvim detetom u 9 nedelji i trajale su do 12-13 a sad ih uopste nemam.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Barbara 8/6/2011, 13:31

Nefertari ::sa prvim detetom u 9 nedelji i trajale su do 12-13 a sad ih uopste nemam.
Ok. Zanima me posto me svi vec uveliko pitaju jesu li mucnine pocele, pa me rekoh mozda sam medju retkima koje ih nemaju, ali sada shvatam da se mogu javiti i kasnije. Hvala mnogo.
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od jelena mb 29/6/2011, 13:42

Boli me stomak dole kod desne prepone jedva stojim.Kad ležim ništa me ne boli.Svaki odlazak u wc je strašan.Bojim se.Bebe su aktivne,nema krvarenja. Od terapije koristim Utrogestan 3*2 oralno,2*1 vag.,Partusisten 6*1,Verapamil 3*1,Bensedin četvrtina od 5mg,Šumeći Mg i Ca i vit,gvođe one tbl što se žvaću.
jelena mb
jelena mb

Broj poruka : 38
Godina : 44
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 28.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sneza 30/6/2011, 13:37

Jelena, možda su ti nalegle na neki živac, ako te ne boli kada ležiš- lezi. A možda da nazoveš dr pa da pitaš?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od crnka 27/8/2011, 22:31

jel moze neko da mi kaze za rezultate triple teset sam uradila krajnji rezultat mi je 1:270????????????????????????????

crnka

Broj poruka : 2
Godina : 37
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od shenon 26/4/2012, 10:19

Vidim da ova tema nije bas aktivna ali ajde da pitam, sta je d-dimer, da li ste ga radile na zahtev doktora ili na svoju ruku. Da li bi ja trebala da radima ako sam hterozigot za MTHFR? Vidim na trudnickom da mnoge to rade ali sam zbunjena zasto?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bak 26/4/2012, 10:27

Taj d dimer se vadi kod trombofilija i meni je hematolog napisao da ga vadim na dve nedelje, a i u Frontu su mi ga, upoznati sa mojim problemom kontrolisali. E sad, ne znam da li je vezan za sve mutacije, javice se neka zenska koja je bolje od mene savladala gradivo
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bebac001 29/4/2012, 00:21

Imam pitanje za Vas.
Zadnji put sam imala menstruaciju 26.03. do sada sam imala redovnu mens. a ovog meseca mi kasni vec 3.dana Procitala sam vase rane simtome za trudnocu i uvidela da imam jutarnju mucninu posle kafe, koja je krenula pre dva dana. takodje imam i bolove u stomaku i u predelu karlice, takodje mi i grudi gore i kada pipnem bradavicu osecam mali bol.
A 11. Marta sam dobila varicelu (ovcije boginje) koje su mi prosle, a ostali su mi samo oziljci. Interesuje me da li to moze imati neke veze sa kasnjenjem mog menstrualnog ciklusa? Unapred zahvalna na odgovoru Wink

bebac001

Broj poruka : 2
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 29.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Orline 29/4/2012, 08:50

Bebac, bolest i iscrpljenost može da pomeri ciklus, mada si ti glavni deo bolesti imala pre ovog ciklusa. Uradi test, pa ako je pozitivan obrati se lekaru za savet. I ukoliko je negativan, a ne stiže ciklus, opet moraš kod dr. Šta da ti kažem, nisam ti puno pomogla, ali na kraju se svodi na to.
Držim ti fige da sve bude u redu.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bebac001 29/4/2012, 10:43

Hvala na odgovoru i na podrsci...:)

bebac001

Broj poruka : 2
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 29.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od veki1 29/5/2012, 11:28

Imam jos jedno pitanjce, da ne bi otvarala novu temu, pitacu ovde ako en smeta :)

Ja sam danas otisla do svoje doktorice opste prakse (ne zivim na balkanu) koja me je uputila sestri koja vodi trudnocu, na moje pitanje da li ce mi proveravati krv, urin... ona je odgovorila, ne jos...Sestra ce me nazvati, da dodje kod mene kuci, gde ce mi objasniti sve u detalje, ali trenutno, nikakve provere i analize nece raditi do prvog skana koji bi trebao da bude izmedju 11 i 14 nedelje....

Da li je to normalno? Mislim oni meni veruju na rec da sam ja trudna! Nece cak ni utvrdjivati da li je trudnoca do tog skana!

Jako sam sad zabrinuta!

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 11:37

Veki, verovatno je takva praxa tamo gde ti živiš...i inače, ranije su žene tek pred kraj prvog trimestra odlazile na prvi UZ-kad je utvrđivanje trudnoće.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od veki1 29/5/2012, 12:10

Definitivno je praksa takva, ali moj mozak odbija da veruje da oni znaju sta rade lol!
Ja cu poludeti do 12-te nedelje...

Mali Pariz jako, mi se dopada tvoj potpis osmeh srce
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 12:11

Very Happy
često mislimo da ćemo poludeti od njihovih komentara, njihove ladovine i sl.
Samo nek bude dobro, misli samo u tom smeru uperiti, i sa srećom!
p.s. Hvala Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od racili 9/6/2012, 11:12

Devojke, sada sam 25 nedelja trudnoće i imam kandidu u brisu. Dr. iz dz mi je rekao da ne uzimam nistatin, već macmirou(ne znam kako se tačno piše, ali znate koje su vaginalete). Mene nešto strah da nisu prejake, jel neka od vas koristila njih u ovom periodu trudnoće?
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 10 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 24 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu