KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 9 od 24 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 9/5/2011, 22:27

Najbitnije zaboravih da napisem Keti. Naravno da ima nade i da je moguce!!!! Cula sam ja za dosta parova koji su nakon uspesne/neuspesne vto prirodnim putem dobili decu, cak znam jednu mamu koja je posle 5 godina dobila dete a sad trece ceka, dva put je prirodno ostala trudna. Ali sam takodje mislila da se to meni nemoze desiti 100%, ma sta 100, 1000%! I tako mi u sred nekog krecenja, seljakanja, ribanja kuce smo "mozda" imali sex jednom i to je bilo to bingo, pun pogodak. Nema potrebe da napominjem da tokom 7 godina nezasticenog sexa ja nikad nisam ostala trudna i da se, ocigledno, u medjuvremenu mm spermici volsebno popravili (kako pokretljivost tako i broj) i doslo je do prirodne trudnoce. A da ti ne pricam za svoje planove, jelte, posto idemo na more za jedno mesec ipo dana ja sam se bacila an vezbanje, doterivanje linije da bi bila jelte najzgodnija mama na plazi lol! trudnocu mi nije bila ni na kraj mozga, ali znate kako se kaze "Kad Bog cuje da nesto isplaniras, samo se nasmeje" tako da cu ja da budem najdeblja trudnica na plazi i verovatno cu tu istu plazu da ispovracam celu  b. ne dajte se drage moje, cuda se ipak desavaju verovali mi ili ne.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dr mali pariz 9/5/2011, 22:49

Nef,iako si se javila jer brineš,ja moram reći da mi je drago što si nam javila vest o trudnoći!! Volim da čujem da se i posle VTO ,javljaju prirodnim putem trudnoće.Želim ti svu sreću! Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 9/5/2011, 23:39

Hej... vidi moj potpis Very Happy
Sve je moguce draga...CESTITAM :*
Savet..uradi progesteron u lab da vidis da je je krvarenje zbog njega..ako je manji od 30 krvarenje se javilo zato..
Cista ce se smanjiti zbog inekcija jer progesteron deluje na njih tako sto ih sushi!
Jel imas neke bolove u donjem delu stomaka?
Koja ti je terapija bila kad si radila ICSI?
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 9/5/2011, 23:45

Cipi citas mi misli o tome sam malo pre razmisljala, najverovatnije ne rade u dz pa cu morati da odem i vidim u nekoj privatnoj lab. Mislis na stimulaciju tokom postupka? Imala sam dug protokol, diferelin+gonal+menopur.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 9/5/2011, 23:51

Isto kao i ja...defrinel odnosno suprofact sam ja imala al isti djavo 0.3, gonal 750 i menopur 3!
Ali ne mislim na to..mislim nakon embriotransfera sta si pila..
Jel si imala serklaz sa Sergejom?
Progesteron u priv lab je oko 500 din i gotov za 2 h..
Za trudnocu ne dobijas ref vrednosti zato sam ti i spomenula ako je manji od 30 javlja se krvarenje..od 30-40 krvarenje je retko, preko 40 ga nema..ako je do progesterona.
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Shizika 9/5/2011, 23:53

Nef, chestitam ti! cvet
Ja sam imala rozichasto krvarenje/iscjedak u prvom tromjesechju, recheno mi je da je najvjerojatnije iz cerviksa i da se to zna dogadjati zenama koje su nekad prije trudnoce imale intervencije u tom predjelu (ja sam imala par kolposkopija). Meni se zaustavilo samo od sebe (vec sam bila na progesteronu radi IVFa).
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 9/5/2011, 23:54

Ne nisam imala serklaz. Primala sam progesteron i pila utrogestan preventivno, od dana et, pa do cini mi se 14 nedelje. Nikad nisam imala problema, kontrakcije, krvarenja... ma nista zbog cega bi mi bilo lose. Moram da pozovem tu lab mislim da oni ne rade analize nego salju dalje, moram dase raspitam.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 9/5/2011, 23:57

A jel te pregledao vaginalno?
Jel si se poradjala prirodno?

Ja sam sad dosadna malo... al znam sto pitam Very Happy
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 9/5/2011, 23:59

I da dodam..bilo je reci o ovome u temi "progesteron"..
Ko zna koliko parova muku muci sa progesteronom i da zato dolazi do gubitka bebe ili do neuspeha oplodnje iz razloga sto se vode time da je on ok u luteinskoj fazi ciklusa koja apsolutno nema nikakve veze sa momentom kad se plod zakaci..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 10/5/2011, 00:01

U prvoj trudnoci, posto nije bilo nikakvih problema, radjen mi je 2 put uzv vag sondom u 7 nedelji i 11-12 nedelji. Nijednom nisam pregledana tokom cele trudnoce sve do samog porodjaja, radjen mi je cr. Inace sad kad sam bila na uzv zbog krvarenja dr nije hteo nista da cacka i da me gleda vag sondom.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 10/5/2011, 00:04

Ih naravno da ima, nisu me za dzabe kljukali odamh nakon et, odnosno aspiracije pa svaki drugi dan do 14 nedelje. Posteljica regulise nivo progesterona, e s tim sto se ona formira pa skoro krajem prvog tromesecja, do tad bi zuto telo trebalo da prozivodi progesteron, i da naravno cim je nizak dolazi do krvarenja, zato me bas i zanima da li je ovo hormonsko krvarenje ili neko druge prirode, mozda zbog ciste?
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 10/5/2011, 00:07

Mene su pregledali i vaginlano zbog briseva i sondom do 16te nedelje..
Lupaju gluposti kad kazu da to nije ok i da je opasno..opasno jeste ako je zena otvorena..
A pregled sluzi za to da se vidi u kakvom je stanju grlic.
Meni se u 12oj nedelji sa 5cm smanjio na 1,5cm i radjen mi je sreklaz..
Vidi sa dr ako ne zelis vaginalni pregled da ti ustanovi kakvo je unutrasnje usce materice preko uz stomaka..
Sve ti ovo pricam preventivno..ja sam paranoik za te stvari..isla sam na uz svaki 5 ti dan..znam da je to bolesno al jbg..tako sam jedino bila sigurna i opustena.
Znas sta dr kazu...sve je ok dok ne krene "crveno"...
Idi uradi prog, da skines to sa dnevnog reda, manje tegli Sergeja i odmaraj..a ja navijam za jednu klincezu..
Ako ti treba nesto tu sam pitaj... ljubav

p.s. Ako ti je frka od spekuluma, dr duzinu grlica odredjuju rucno..gurnu ti jedan prstic i procene , meni su se siti nagurali! lol! Laughing
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 10/5/2011, 00:08

Sta ti je rekao kakva je cista? Kakvog sadrzaja?
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 10/5/2011, 00:08

Jel te boli stomak sa te leve strane na dodir ili kad napravis veci korak?
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 10/5/2011, 00:14

Nije nista specijalno rekao za cistu sumnja da je zaostali nezreo folikul koji nije pukao a otisao bi sa ciklusom da sam ga dobila. Nista me ne boli, ni na dodir ni ovako, pre nekih 7-8 dana sam imala malo ziganje bas sa te leve strane, ali to sam imala i u prvoj trudnoci. Ranije sam bila bas panicar, ali sada stvarno ne, bice kako bude. nemam problem sa spekulumom Laughing vala nadavala sam se briseva za ceo zivot! Ma ja se nisam otvarala ni kad su mi kontre bile na dva minuta, a ja zacementirana. Ne verujem da mi je grlic razmeksan, mislim nisam ti ja najbolji primer, jer nit sam imala lazne, nit bilo sta drugo dok nije krenuo porodjaj a moj grlic ni da mrdne. Sutra zovem lab da vidim za progesteron. Laku noc!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 10/5/2011, 00:17

Zacementirana si bila zbog progesterona koji si primala.
Sasusice ti se ta cista...
Javljaj , laku noc osmeh srce
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Milijana 12/5/2011, 18:10

Nef, ne mogu da verujem Laughing Tek sada vidim i čestitam ti čestitamo To je predivno, ja sam ovih dana baš slično napisala na Koracima o mojoj drugarici koja je u sred pripreme za VTo ostala prirodno trudna, sve su to dokazi da nije baš sve u našim rukama yes
Što se tiče ciste, ne znam da li ti je neko spominjao cistu žutog tela. Ja sam je imala do 4-og meseca trudnoće i ona se javlja na mestu gde se oslobodila jajna ćelija. Kod 10% trudnoća se javlja i ima ulogu da proizvodi progesteron dok tu ulogu ne preuzme posteljica. Ona ne smeta trudnoći, ali je bitno da ne podižeš ništa teško i da se ne napinješ da se ne bi uvrnula, jer onda može da napravi problem i tebi. Moja koleginica je bila u toj situaciji i mala je operaciju u 3-em mesecu, ali je beba preživela.
Želim ti sve najbolje i da uživaš osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od key 12/5/2011, 22:46

Nef,draga,sad sam tek procitala da si trudna!cestitam ti od srca! osmeh srce
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od malenaa 23/5/2011, 14:40

Nefertari pre s vega da ti cestitam ,nadam se da ce sve biti ok i da ces uzivati narednim danima d

E sad jedno pitanje koliko ste cesto isle na uz,ja sam stalno u nekom grcu bojim se posle svega sto smo prosli i posle spontanog iz prve vto da sve nesto nije u redu i volim da idem na uz da vidim da je ok cisto da bih s e smirila i opustila,zanima me sta mislite da li uz smeta bebi ili se moze raditi cesto,meni dr rece nije dokazano da je stetan....
cipiripi jel si stvarno isla na 5dana na uz i sta au ti rekli?
hvala svima unapred
ljubav
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 23/5/2011, 17:05

Malenaa ja sam isla sve do 9. meseca jednom mesecno i naravno isto sam se osecala kao ti, zezali smo se ovde da ne bi bilo lose da mi mm kupi jedan za kucnu upotrebu Laughing , ali na 4 nedelje je sasvim dovoljno, naravo ako osetis neke promene, kontrakcije, bolove i sl ides vanredno na pregled, tako sam i ja radila. Od devetog isla sam na dve nedelje.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 23/5/2011, 17:08

Da dodam- UZ nije stetan ali u svetu se (i to mi je moja dr stalno ponavljala ) praktikuju tri UZ za celu trudnocu, e sad nama koji smo svasta prosli na putu do bebe -to je nezamislivo. Bude svakako lakse kad pocnes da osecas bebu u stomaku - to je onda pravo olaksanje.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 24/5/2011, 21:03

Malena sa prvim detetom sam isla, od konstatovanja trudnoce do 30 nedelje 11 puta. od 30 do porodjaja nisam isla nijednom dozlogrdilo mi je. imala sam 4 uzv u Visegradskoj kod dr koji mi je radio ivf, 2 na Imd, 3 u dispanzeru i 2 kod privatnika. resila sam sad da se ne opterecujem i ne mislim uopste bice kako je sudjeno. Zbog tog malog krvarenja sto sam imala dr je resio da me gleda cesce, isla sam na 4d uzv 12.05. pa idem 01.06.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od malenaa 27/5/2011, 08:06

Ctherine,nef hvala vam....sigurna sam i ja da ce biti lakse sve kad pocnem da osecam bebu a do tada mi ostaje da se uzdam da ce sve biti ok....ljubav
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Milijana 28/5/2011, 14:01

Malena, ja nisam imala VTO, ali sam ipak volela da idem češće i išla sam po dva puta mesečno: jednom privatno i jednom državno jer sam vodila trudnoću paralelno. U devetom mesecu sam išla na 5 dana, a zadnjih 10 dana, čini mi se svaki treći dan jer sam premašila termin 8 dana. Ja nikad nisam mislila na štetnost jer stvarno to nigde nisam našla, a veća je šteta ako se ti nerviraš, brineš, mozgaš....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od heja 31/5/2011, 16:33

poz. ja sam trudna nes vise od mesec dana...doktorka mi je rekla da nosim dvojke,ali jedna je 12mm,a druga 8mm,tako da,kaze ona,ta druga "beba"je jos u pokusaju...pa je mooguce da nestane..kao da je nije ni bilo... videcemo sta ce biti za dve nedelje.. sta vi mislite o tome...kolike su sanse da se i ta druga bebica izbori ??? :)
heja
heja

Broj poruka : 16
Godina : 33
Datum upisa : 26.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 9 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 24 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu