KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 6 od 24 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ruzica 31/1/2011, 20:19

catherine290505 hvala ti iako si me malo prepala sa ovim doktorom Laughing
tek sam se registrovala na ovaj portal al mogu da vidim da se vi ovdje fino druzite pa cu da navratim cesce sa pitanjima jer sad ce mi trebati dosta odgovora vezanih za ovu temu Very Happy s obzirom da sam tek usla u brak Very Happy

ruzica

Broj poruka : 4
Godina : 39
Location : sarajevo
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 31/1/2011, 21:47

Ruzice - ja sam jos i zaboravila da te zamolim da ne pises ovde - jer je ovo tema iskljucivo za zene koje su vec trudne, pa da im ne pravimo problem.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 8/2/2011, 14:22

Imam jedno brzo pitanje.
Sada sam 11 nedelja trudnoce i pojacao mi se sekret. Nekad je potpuno beo i gust, a nekada bude zuckast.
Nisam primetila da ima neki neprijatan miris.

Da li je to normalna pojava u trudnoci?

Ne bih sada jos isla na briseve bez preke potrebe.

Da dodam da ne koristim Utrogestan vaginalno vec oralno.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 8/2/2011, 14:30

Bokice mislim da je to ok, ja sam imala sekret da sam morala da nosim uloske, i ja sam pila oralno jedno vreme Utr. ginekolog mi je rekao da je bitno da sekret nije zelen, braon i sl i da nema neprijatan miris o kom pricas. Od 13. nedelje sam svaki mesec radila i vaginalni i cervikalni bris (moja dr je zahtevala da imam odradjene briseve jednom u 6 nedelja najvise)...
Svakako se konsultuj sa gin. makar usmeno, a meni su tada savetovali da se nista ne "cacka" dok se ne zavrsi prvi trimestar/ oragnogeneza i sl.
Moram dodati da sam ja stavljala i Crinone gel vaginalno pa je verovatno i jedan deo bio od njega..
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 8/2/2011, 14:55

bokice ja mislim da je to normalno ,i meni je neki put zuckast ,a svi brisevi su u redu,nemam nikakve karakondzule ,tako da mozes za svaki slucaj da uradis cervikalni i vaginalni bris
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 8/2/2011, 14:58

Obavezno uradi briseve jer je dobro raditi ih u trudnoci..
I meni je bio takav sekret, zut, beo, gust, vodeni...brisevi su mi uvek bili ok, ali svaki dobar dr ce ti ih raditi bar 3x u toku trudnoce ..

:*
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od MARA 8/2/2011, 16:48

boki i meni je bio takav sekret tokom citave trudnoce. briseve radila samo jednomu 15-oj ned i sve je bilo ok. kad se porodis nece ga vise biti
i ja sam utrog. pila
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 8/2/2011, 19:00

Hvala vam na odgovorima.
Ja sam radila briseve u vreme ocekivanog ciklusa kada jos nisam znala da sam trudna. Bili su ok. U medjuvremenu nismo ni imali odnose pa se valjda nije nista promenilo.

Pitacu doktora, ali znajuci njega on ce da me posalje na briseve garant.
Vaginalni i nekako al cervikalni je bas agresivan.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 9/2/2011, 20:58

Kao sto sam i pretpostavila na sam pomen sekreta dobila nalozeno mi je da uradim vaginalni i cervikalni bris uz obrazlozenje da je mnogo opasnije imati infekciju nego raditi bris.

Nego ja bih to uradila u drzavnoj ustanovi ne bih se dala svakom u privatnoj.

Jel moze u Frontu na uput, gde i u koje vreme?

2. Moja trudnoca je sada po uzv-u starija nedelju dana. Dakle za dva dana ulazim u 13 umesto u 12. nedelju. Sto odgovra mom skracenom ciklusu.
Sta je merodavno po uz ili po ciklusu?

3. Da li se dabl test radi drzavno ili privatno?

Necu vise da davim
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 9/2/2011, 21:05

Moze u Frontu na uput odes oko 13h, kucnes u savetovaliste i kazes da treba da ti uzmu samo briseve i da su ti rekli kad si zvala telefonom da dodjes oko jedan -ovako sam ja radila svaki mesec, topli savet- nemoj ponedeljkom i petkom jer je haos i neka ti na uputu pise i CV i VB
-uvek se gleda - bar su tako meni svi dr-i pa i na 4D rekli da se gleda po ciklusu a varirala mi je ta uz racunica od pregleda do pregleda
-dabl radis na uput u Frontu, to takodje u savetovaliste se javis i oni te upute, tebi je valjda sad vreme i za prvi expertski - merenje nuhalne regije i sl. ali ja sam to jedva odradila zbog uzasne guzve u Frontu na UZ na IV tako da ces to tesko uspeti da zakazes a i za dabl pozuri jer ti je 12. nedelja najbolja za to (ja sam radila u 11+2). Dabl se ranije placao i u drzavnim a sad vise ne -mora da se da krv u laboratoriji sa papirom iz savetovalista do 13h
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 9/2/2011, 22:31

Hvala Keti, ja trudnocu vodim u Visegradskoj ne znam kako da to sve izvedem u Frontu, a bila sam toliko izgubljena da se nista nisam raspitala.

Danas mi je izmerio NT 1mm. Rekao da je beba velika 5 cm, prisutni pokreti i da je sve ok. Da sledeci put dodjem za cetiri nedelje. Nije pominjao nikakav ekspertski ultrazvuk.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 9/2/2011, 23:03

Ne znam kakva je situacija u Visegradskoj, ali bez obzira gde vodis trudnocu na uput sve mozes da dobijes u Frontu, ja sam to sve tamo radila..
Sto se tice experskog -u Frontu su to svima radili -dakle u 12. nedelji double+expertski UZ gde su gledali NT - sto se tice Nt tvoje bebe odlican je, Neri je bila 1.1mm, a ako ti je danas radio UZ i gledao to, verovatno je obratio paznjuna sve bitne stvari kao sto to rade i u Frontu- samim tim sto je merio bebinu nuhalnu regiju..
Ja sam radila te expertske 4D UZ u Frontu na uput prvo u 12. nedelji pa u 20. pa u 32. - bila mi je fenomenalna dr Maja Pantic - ona mi nije vodila trudnocu vec je zaduzena za 4D i kod nje sam radila sva tri, vrlo je precizna i predana.
Verujem da mozes i u Visegradskoj da radis briseve, samo ne znam kako tamo funkcionise...isto i za double..Ja sam svoj double kao sto rekoh radila u Frontu i rezultata sam nosila gorepomenutoj dr da ga iscita i tada mi je rekla da je sve ok i da dodjem kod nje ponovo u 20. nedelji na 4D..
Proveri tel sta mozes u Visegradskoj a ako nesto ne moze, usetaj u Front, svejedn gde vodis trudnocu tebi trebaju da se odrade nalazi pa ih ti posle nosi svom dr-u..A double bi bilo dobro da uradis u 12.nedelji, jesi o tome pricala sa svojim dr? Sta on kaze?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 9/2/2011, 23:19

Meni je Jurisicka uzimala briseve - privatno - pred porodjaj!
Nisam je ni osetila, ali bukvalno..2200 din kostaju oba..
Ako zelis privatno mozes kod nje, super je zena!
Dabl ti je privatno 2000 din! JA sam ga radila 2x jer mi je bio los..
Sto se tice starosti trudnoce, meni je po uz beba zurila za nedelju do 10 dana..
Na kraju mi je Jurisicka rekla da ce biti dugonoga..jer oni to uglavnom gledaju po butnoj kosti a drugi parametar je obim glave ..
Nemoj mnogo da se opterecujes oko toga...
NT ti je ok, ne valja da je preko 2mm.
Jel su videli nosnu kost?

:*
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 10/2/2011, 08:24

Moracu da pozovem Visegradsku da se raspitam.
Rekao mi je da uradim dabl do 13 nedelje. Po ciklusu sutra ulazim u 12-tu, a po uzv-u 13-tu.
Ako nista uradicu privatno.

Cipi valjda je video sve sto je trebalo. Prof. Tulic nije bas mnogo pricljiv, kaze sta treba da se zapise u listu, da terapiju i pita te kako se osecas.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 10/2/2011, 08:39

Ja idem da lezim u NF za dve nedelje tu mi odrade kompletno sve ,i briseve ,a sad radim i dabl test kad odem, tako da ne znam bas kako je kad odes ovako,a sto se tice UZ ne znam rrekla si mi da si imala zadnju menstruaciju 26.11 i meni tada bila zadnja al vidis ja sam 10 nedelja ticker mi se podudara sa UZ.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 10/2/2011, 09:28

Liki ti si 11 nedelja. 10nedelja + 6 dana . Sutra ulazis u 12-tu.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 10/2/2011, 09:33

Kako bre sad nemoj da me zbunjujes ovako ja po mom sam u 9 nedelji otprilike znam kad mi tacno bila ovulacija i od tad racunam ,a po UZ 10 nedelja i 6 dana zbunjen
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 10/2/2011, 09:52

Bokice racunaj po ciklusu i gledaj da double uradis u 12. nedelji.
Liki objasnila sam vec gore Bokici kako je kad odes "ovako" samo se ode u savetovaliste sa uputima, nista komplikovano.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 10/2/2011, 19:25

Idem u ponedeljak na dabl i da dam briseve.

U Visegradskoj ne moze da se uradi dabl jer je prvi slobodan termin 15. marta i nije ih briga koja sam ja nedelja.
U Frontu je trebalo da zakazem za pocetak UZ sto sam shvatila da ce da me odvede u istom pravcu.

Onda sam se setila i pozvala Gradsku bolnicu, tamo su mi rekli da samo donesem uput i dodjem sto pre.

Inace brisevi za trudnice u Visegradskoj na uput svakog dana od 7-8 h. Ako ste vec njihov pacijent sa obicnim uputom za pracenje trudnoce ne treba poseban za briseve. Dovoljno je da na beloj listi pise sta je potrebno da se uradi.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 10/2/2011, 19:33

Aha draga pa tamo se sve zakazuje nisam znala ovde na primer kod nas banes kad hoces i to je to Very Happy ,meni izgleda najlakse odem legnem na 2-3 dana odradim sve i dovidjenja,ja idem 21 februara za dabl tako mi rekli,a za brisevi nemoj da se sekiras a pogotovo taj cervikalni ,ja sa oprostenjem kome sve nisam rasirila noge od kad sam trudna ,trpim i cutim ,to je sve za dobro bebca
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 10/2/2011, 19:40

Dobro je Bokice, javi rezultate Wink
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 14/2/2011, 16:31

Evo kakva je zapravo situacija za dabl test u KBC Zvezdara.

Cekanje u redu da se preda knjizica minimum 30 minuta, ne postoji odvojen saletr za trudnice. Onda mi rekose da se zakazuje.
Ja pokupim knjizicu i odem u privatnu laboratoriju gde nisu hteli da mi uzmu krv jer je UZV od srede star.

Onda opet u Gradsku bolnicu uz nadu da me teta nece prepoznati. Red jos duzi. Moras na pregled pa onda da zakazes. Shvatih da mi nema druge osim da uopste ne radim dabl.
Cekala sam vise od sat vremena da teta pretrci ultrazvukom i dalje me prosledi da zakazem.
Tako mi rekose da dodjem u cervrtak na 4D da mi izmere NT jer oni priznaju samo njihov nalaz. E tek onda cu da idem da dam krv i PLATIM 1.900 dinara.

Necuveni bezobrazluk. Iznervirala sam se pa zvala RZZO gde mi objasnise da se dabl ne placa ako postoje indikacije za takvo ispitavanje.
Dakle uopste nije obavezna analiza za sve trudnice. Ja sam ocigledno prilicno glupa pa sam mislila da je to standardan skrining u trudnoci.

Sutra cu i pismeno da se obratim zavodu da mi objasne u cemu je stos.
Kad vec treba da platim ne mora niko da me drnda pet sati po cekaonicama.

p.s. Dala sam briseve i toliko je bilo neprijatno da kad sam stigla kuca shvatila sam da sam gacice obukla naopacke da sto pre pobegnem.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 14/2/2011, 17:16

Stvarno steta sto nisi ranije zakazala u Frontu, ja stvarno nista nisam cekala za dabl kao ni za briseve..
A za Zvezdaru, pa sta reci sto vec nisi sama rekla.
Sto se tice odgovora iz RZZO -pa kod mene nisu postojale indikacije (kao u ostalom ni kod milion zena) da se radi dabl, pa smo ga opet sve po preporuci lekara a i radi zdravog razuma odradile. Naravno da nije obavezan -sem u slucajevima da se radi zbog neke indikacije. Ja bih ga opet svakako uradila. Jer bi mi npr los dabl bio indikacija za AC . U sustini se svi dr-i ponasaju kao da je dabl deo standardne procedure a i ja sam misljenja da treba da bude tako.
Zao mi je za briseve- meni to nikada nije bilo problematicno, odnosno bolno.

Htedoh jos spomenuti ako ne stignes da radis dabl, radi tripl, valjda u 18. nedelji se radi, provericu zbunjen
Zao mi je sto si se izmaltretirala tako trudna, jos fali da zaradis neki grip, ja sam u trudnoci zato po svim bolnicama nosila masku, pa sta god ko mislio o tome, sacuvala sam -nas-.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 14/2/2011, 19:27

Ici cu Keti u cetvrtak na taj ultrazvuk i uradicu dabl.
Nije problem da dam 2.000 dinara, koliko sam ih samo do sada dala.
Samo smatram da nije u redu da jedna drzavna ustanova to naplacuje, a ostale ne. I to u kakvim uslovima.

Uzasno sam se iznervirala sto mi moj dr nije rekao da moram odmah da idem da to radim kad mi je uradio uzv.

Zamalo da u 21. veku zbog neobavestenosti ne uradim dabl test.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 14/2/2011, 20:28

Razumem te u potpunosti.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 6 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 24 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu