KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 1 od 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 14/7/2009, 07:17

Najpre, želim da vam kažem da sam temu otvorila na ovom mestu, zaključujući da se redovno prati ovaj pdf, te da postoji "živa", skoro svakodnevna međusobna komunikacija između devojaka koje čekaju svoju bebe ili su već postale mame.
Takođe, da mi je teško da moje devojke sa teme "povišen fsh/donacija j.celije" makar i privremeno napustim, jer su postale vremenom "deo mene".Nadam se da me razumete.
Mislila sam da će mi biti dovoljno čituckanje o trudnoći + asistencija lekara da nastavim dalje svoje trudničke dane.No, shvatih da neće moći baš tako.....
No Embarassed Wink
Od trudničkih dnevnika pročitala sam samo dnevnik Yvone...po istemu slučajnog odabira...i to, baš u trenutku kulminacije unutrašnjih strahova...sačuvati plod do kraja I trimestra...Srećom, nisam tip kojeg negativne asocijacije drže dugo....

Ne želim da vam ovde iznosim šta sam , u međuvremenu, saznala, naučila, niti svoje stavove, s tim da o nekim stvarima ih uopšte i nemam, a negde sam izričita...
Neophodna su mi vaša lična iskustva....
Npr. može se pročitati idealno vreme za putovanje trudnice,prevozno sredstvo itd. s obzirom na nedelju trudnoće, ali mene interesuje šta ste vi radile?
1.Konkretno, da li mogu putovati kolima-auto putom, nekoliko sati,u 10.nedelji?
2.Da li mi možete dati preporuku za časopis koji bi mi bio koristan?Ili se informišete preko neta?
Meni predstavlja opterećenje,vrlo često, da budem na netu...
3.Koliko vas je imalo "alternativnog" lekara, tokom vođenja trudnoće po principu "second opinion"?Ili, ste bile zadovoljne jednim, izabranim lekarom?ako je predhodna opcija, kako ste vršile sinhronizaciju "nadzora i kontrole"njihovih međusobnih screeninga?Da li je to moguće, uopšte?
4.Kada ste radile double test, u kojoj tačno nedelji?Da li se nokoj dogodilo da se screening zaustavi kod ovog testa, obzirom da su rizici minimalni, i da se ne nastavlja dalje, sa triple i kvadri?
5.Zbog DEIVF , molim da mi navedete, koji su to parametri koje, pre vađenja krvi , popunjavate?Ovo mi je jako važno...jer se moj prenatal screening praktično bazira na podacima donora...
Jako mi je teško što ni na Doktoru , ni ovde, tj. izgleda nigde, nemam sa kim da razmenim informacije o trudnoći sa doniranom jc?!
6.Da li među vama ima trudnica koje nemaju pomoć npr. u kući, oko hrane itd...ni majke, ni svekrve, ili sestre...Eto, ja nemam nikoga sem mm, koji radi sve čini sve za mene i oko mene, što je neophodno da prvi trudnički dani prođu što komfornije...
Kuvao, stalno nakon ET, ali i sada...No, to već mogu i sama, sve češće, ali ima dana, jer me mučnine nisu baš definitivno napustile, pa tako se događa da se zakucam za krevet po čitav dan...Naravno, volim ga ovih dana i nedelja više nego ikada.Zauvek!
Imala sam spremanje stana, od strane žene koju mi je poslala drugarica, planiram da je povremeno i dalje angažujem...jer, moram...A vi?
7. Imam problem da sam uglavnom, čitav dan, bar do 16-17h sama u stanu...to ,sada , lakše prevazlazim, ali i dalje mi je jako teško zbog toga...A, primetila sam da me tel. komunikacija prilično iscrpljuje, ponekad...u početku sam često zbog ovoga plakala...
8.Da li ste išle na depilaciju,kod kozmet., tokom prvog trimestra?to je moja stara, redovna navika bila, i sada se osećam kao žena skroz nesigurno...uh, malo sam se napustila...a nisam od tih...

Wink
9.Šta vi najviše volite da jedete u trudnoći?
10.Poslednjih 10 dnaa imam problem sa spavanjem, do tada sam obavezno sapavala i tokom dana, sada sve ređe ili sve teže, a o tome da se budim u ranu zoru, govore i moji postovi u cik cikova....:)
11. Da li među vama ima trudnica čija je trudnoća proglašena visoko rizčnom i zbog čega?
11.Završiću ovim:
i prošle nedelje, ali i juče, nisam mogla da se kontrolišem i prevaziđem opsesivnost "čistoće u kući i urednosti" i uvek kada se dobro osećam, pokušavam da nešto uradim, bar elementarne stvari. MM se ljuti zbog toga, ali ja vidim da ne stiže...posle nekoliko mojih energičnih pokreta rukom-malo briskanje kupatila, osetila sam ponovo bol u stomak-svuda...Kao da mi se stomak ili "nešto" unutra pomerilo...Ljuta sam na sebe, ali nisam prekinula, jel..dok "ne završim sa još par poteza"..ali, nakon toga čitav dan sam preležala...i dalje me bolucka stomak..sigurna sam da to nisu bolovi tipa širenje materice...ali, šta sada?Vratio mi se ponovo raniji osećaj težine u stomaku, koji je bio tipačan za prve dane posle ET...Inače,posle Et-a nisam mirovala više od 20min, dok nismo stigli u apartman, zatim još jedan-dva dana, a potom sam imala veoma naporan put...dva avio leta sa presedanjima, sa mnogo hodanja, cimanja, a u avionu skoro sve vreme turbolencije...Ipak, maleno biće se zakačilo i zadržalo...Zar ja moram brisanjem kupatila da napravim neki haos?Kasno se sada preispitujem, nadam se samo da nikada slično neću ponoviti, na takav način...
Uglavnom, opet mi se vraća taj subjektivni osećaj utiska "da Teško nosim svoj stomak", jer, čini mi se da je ogroman, težak, bolan...Ponekada takvog utiska uopšte nema...

Da dodam, od oktobra prošle godine sam na vrlo koncentrisanoj i obimnoj hormon terpaiji , usled prevremene menopauze, i sada, tokom trudnoće sam na istoj terapiji, koja podrazumeva estrogene i progesteron...
Terapija će se redukovati, srećom, jer sve mi nešto teško pada da lepim, mažem...po danima, datumima, više puta dnevno...Npr. koristim Crinone 2Xdnevno od 1.juna...to i nisu male hormonske doze, zajedno sa svim spomenutim...flaster na svaki 4.dan...mažem stomak...itd..
Ovu terapiju, dopunjavanu i drugim hormon. preparatima sam dobro podnosila, tj. čini mi se da ja sve što se mora ja "dobro podnosim"! Shocked Wink

Hvala, ako će te pročitati moj post, i hvala vam najlepše za svaki savet, mišljenje , iskustvo, sve mi je dobro došlo, jer i dalje nikako ne mogu da se oslobodim strepnje da sam sa trudnoćom na potpuno nepoznatom terenu, a nemam istu moć koncetracije , niti fizičkih mogućnosti, da kao ranije tragam i tragam za info....po netu...

Hvala. cvet
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od nabla 14/7/2009, 10:09

tj. izgleda nigde, nemam sa kim da razmenim informacije o trudnoći sa doniranom jc?!

usne Nije lako biti pionir!

ovo ti je link za Forum Roditelj, temu vesne-k koja je proletos zatrudnela s doniranom jc u nekoj klinici u Poljskoj. Tema bas nesto nije aktivna, poslednji post je od 17. juna, ali probaj da pises...
http://www.roditelj.com/forums/index.php?showtopic=45185&st=0&start=0
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maus 14/7/2009, 10:22

Lily sto se tice putovanja kolima bitno je da pravis ceste pauze kako bi se prosetala. A mozes i lezati na zadnjem sedistu.
U pocetku sam kupovala casopise Moja trudnoca, pa sa batalila. cesto idem na sajt Bebac.com.
E sada sto se tice dr Lo je ipak mali grad i sve drugacije funkcionise. Za dabl i tripl test sam isla u NS, posto se to u mom gradu ne radi. Mislim da je jako bitno izabrati jednog dr u koga ces imati 100% poverenja. Ja sam bila jako zadovoljna mojim dr i samim tim sam bila i zadovoljna i smirena trudnica.
Dabl test sam radila u 12. nedelji a tripl test u 16. Iako je dabl test bio ok radila sam tripl koji je bio los. Ipak nisam isla na dalje testove.
Na 5. pitanje zaista ne znam odgovor i zao mije.
U pocetku trudnoce nista nisam radila, ali apsolutmno nista. muj je raspremao kucu, a svekrva je donosila rucak. Nemoj molim te nista ribati, briskati...zazmuri na sve to.Kasnije sam sve radila...videces imaces osecaj da konju rep mozes iscupati.
Na depilaciju nisam isla. Vratisec se ti polako na sve tvoje stare navike, sacekaj da udjes u 4. mesec.
Sto se tice klope nisam uopste bila probirljiva. Najvise sam jela jabuke, a slatkisi kao da nisu postojali, nisam imala zelju za slatkim.
Mene je nesanica mucila prva 2 meseca trudnoce. Budila sam se u 3, 4 ujutru i kao da sam spavala celu noc. I u 8. i 9. mesecu nisam mogla dobro spavati. Budila sm se na svaka 2 sata i isla da pispis.
Izvini ako sam zbrzila zurim dok se Ana nije probudila.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Kata 14/7/2009, 17:43

1.sto se putovanja tice, meni je receno da mogu da putujem, ali da pravim pauze na sat ipo do dva, izadjem iz kola i prosetam, naravno ukoliko mi auto nije staro i drndavo(tim recima)
2.casopise ne kupujem, posto su sareni i ima svega, ali najcesce tek jedna ili dve teme koje mene interesuju tog momenta. imam 3 knjige koje sam dobila, pa tu citam: nega majke i deteta, sta da ocekujete dok cekate bebu, conception pregnancy and birth...
3.trudnocu mi je vodila doktorka koja mi je vodila i sterilitet, tako da sam vec imala dobar odnos sa njom i poverenje i nikada nisam ni trazila drugog.
4.u 13. nedelji radjen duble i prvi ekspertni uz, i posle toga nista, imam 32 god, a rezultati su mi bili dobri. Dr je rekla da je veci rizik da pobacim posle amnio, nego da rodim dete sa hromozomopatijom i da ona to nece da radi
5.Zbog DEIVF , molim da mi navedete, koji su to parametri koje, pre vađenja krvi , popunjavate?Ovo mi je jako važno...nista ne popunjavas, oni mere bebu i na bebi nabore na vratu, a sto se tice tebe uzimaju ti krv, godine i koja je trudnoca po redu. cak nisam sigurna ni da li pitaju da li je IVF ili spontana.
6.mani se spremanja, plati zenu jednom nedeljno i ostalo prepusti njemu. ja sam prva tri meseca imala mucnine od kuvanja i od hrane, tako da smo uglavnom jeli sveze voce ili parola snadji se. posle treceg meseca se sve smirilo i sad, kako rece maus mogu volu rep da iscupam, kad hocu. ali mi se svidelo pa necu  b
7. na samocu se navikni, vecina nas je tako, ako ti smetaju gosti, rasteraj ih, ako ti prijaju zovi ih, posto si trudna, svi hirovi ti se oprastaju na racun toga. a sto se tice plakanja, i to je normalno, pice te hormoni!
8.e sad, ja nisam isla na depilaciju, koristila sam svoj depilator pre trudnoce, ali sam u trudnoci i to prestala jer mi je bilo jako bolno. presla sam na zilet. sa druge strane, mislim da je i muzicu sada mnogo bitnije da izguras trudnocu, nego da budes sveze izdepilirana.sad nisi zena, sad si majka Wink
9.Šta vi najviše volite da jedete u trudnoći? e ovo je potpuno individualno, ali meni su recimo banane u svakodnevnom jelovniku
10.sa spavanjem imam problema sve vreme, a ulazim u 9. mesec. osim 2 puta po 10 dana kada sam od onih kisa non-stop spavala, sve ostalo spavam u turama od po dva sata, i onda ustajanje, piskenje, pijenje vode, jelo, pa nekad nastavim, a nekad i ne nastavim sa spavanjem
11. ne
12. pogledaj pod 6, i opusti se, terapiju onako kako ti je propisana, a ostale egzibicije preskoci!

i da ti trudnoca prodje sto lakse i sto lepse love
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od nabla 14/7/2009, 19:27

Kata :: 5.Zbog DEIVF , molim da mi navedete, koji su to parametri koje, pre vađenja krvi , popunjavate?Ovo mi je jako važno...nista ne popunjavas, oni mere bebu i na bebi nabore na vratu, a sto se tice tebe uzimaju ti krv, godine i koja je trudnoca po redu. cak nisam sigurna ni da li pitaju da li je IVF ili spontana.

Kato, kod Lily je u pitanju postupak s doniranom jajnom celijom, tako da ne uzimaju njene godine kao parametar!
Takodje trebalo bi da pitaju da li je iVF zbog kontaminacije rezultata lekovima koji su uzimani...
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 15/7/2009, 05:31

Kato, mnogo ti hvala na svemu što si napisala , za mene!
Mausica ja sa mnom, već redovno!

Hvala devojke, znači mi, lakše je...

Uh, kada će to čupanje repića doći na red Wink


ljubav

ps.Neću tragati po netu, u vezi dabl testa, jednostavno, pitaću dr. sa klinike, mislim da ionako ne mogu naći taj stav nigde, osim na ff, ali ne mogu da se umaram time, dodatno, tu dilemu neka reši dr.Olga!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od adriatika 15/7/2009, 15:19

igracice igracice igracice
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sami 16/7/2009, 22:14

Lily ljubav ljubav
Jako zanimljiva pitanja zbunjen
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od megica-pegica67 28/7/2009, 10:34

zagrljaj poljubac
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 7/8/2009, 07:00

Danas idem kod zubara!Jedna , jedina plomba mi je ispala!kako će to zubar rešiti, videćemo..Postiraću svoje iskustvo, posle toga.Znam da još nisam izašla iz I trimestra, ali ne smem da dopustim da prolnogiram odlazak, biće samo kasnije teže...

kada se budem videla sa dr. neizostavno ću ga pitati i za lekiće orl-a...zbog boli u uhu , koja je još uvek pristutna...ali slabije....
i , pitaću da li je normalno da i kada podignem praznu, ali malo masivniju šerpu, osetim odmah bol u stomaku, zbog koje preležim bar 2 sata dok se ne smiri...

eto...pišem ovde...zbog konkretnih problemčića...koji me prate...
kiss svima! Very Happy
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od vajsi 7/8/2009, 18:07

Draga Lily,
1. Meni su rekli da bas nije preporucljivo putovati bar do 13-14 nedelje. Znaci jos malo, pa je rizik manji.
2. Trenutno citam "Sta da ocekujete dok cekate bebu" knjigu koju preporucujem. Ima zanimljivih stvari koje nisam mogla naci na forumima.
3. Lekara nikad viska. Uvek volim second opinion, ali jos nisam nasla onog pravog. Very Happy
4. Ti i ja se razlikujemo u dan-dva. Radicu ga kad dr Zivanic kaze, verovatno ove nedelje.
5. Sorry, ne znam o cemu je rec...
6. Draga sapatnice, nemam nikakvu pomoc, tu smo iste, i mislila sam da sam jedina na forumu. Muz pomaze koliko moze...
7. I tu smo iste. Uglavnom sam sama veci deo dana kad muz radi i mrzim to USAMLJENOST! Uzas, procitah sve forume na net, postajem GINEKOLOG NAIVAC Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
8.Dlake rastu iz minuta u minut, rekla bih...Danas sam se mucila sa tim, jos uvek koristim braunov depilator, sa ziletom je jos gore...
9. Na pocetku sam jela meso, piletinu, mljac, mljac, a sada se vraca moja strast prema slatkisima, tj, cokoladi i cokoladnim tortama. Procitaj sta sam sebi napravila u mom dnevniku...
10. Problem sa spavanjem imam poslednja 3 meseca...Nikad naspavana, nocu ponestaje vazduha i stalno se okrecem po krevetu...
11. Moja je bila rizicna zbog hematoma i posle krvarenja.Trudim se da ne razmisljam mnogo o tome...
12. I ja imam utisak da mi je stomak veliki. Kad vidim ove nase trudnice sa stomacicima...Valjda imam slabe trbusne misice.
Eto, toliko od mene, pisi, bas mi se dopadaju tvoji postovi c
vajsi
vajsi

Broj poruka : 917
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 8/8/2009, 06:54

..evo živog dokaza da sam pod konstantnim nesanicama...valjda će proći...
Kod zubara završila, malo pretrpela, jer sam reagovala u roku od 48h!
Stavljen samo cement, jer se može očekivati da ponovo ode kompozit-plomba, ali sprečeno dalje propadanje!Ne vidi se, te je tako i dalje dominanta moja lepa keramika love ..
Knjigu koju sam navela...zadužila sam mm i drugaricu da je potraže, imam odlične preporuke za nju, ali čini mi se da se njih dvoje i nisu nešto baš pretrgli tražeći je, te ću je sama potražiti, uskoro... a nije upitano u knjižarama Klub čitalalaca -Knjiga i mi..Ne budem li našla, potražiću ostale predloge...naslove..
Vajsi, Hi!
Moram baciti pogled na tvoje stranice!
a ovde...evo još samo da dodam, kao i ti..radiću prvi prenata screening UZ sa punih 12 nedelja i koji dan!Zadovljna sam tim terminom, uklapa se i sa stavom moje dr iz R,.
Znam da ima pdf o UZV tokom trudnoće, ali evo, da postavim ovde..kao "za prvu pomoć i snalaženje" opise, tj. tumačenje skraćenica UZV premera, ...pa da znamo...onako..instant...Čula sam da naši dr. upisuju ne više od 5 vrednosti...videću, na svom primeru...


Na
nalazima ultrazvuka, najËešÊe se pojavljuju sledeÊe skraÊenice i evo šta one
znaËe:

KDS ili K»S - otkucaji bebinog srca

GV - gestacijska vreÊa, odnosno vreÊica unutar materice, koja je veoma važna u
ranoj trudnoÊi

CRL - eng. "crown rump length" je mera koja oznaËava dužinu ploda u
ranoj trudnoÊi, a predstavlja dužinu od temena do kraja kiËmenog stuba.
EO - embrionalni odjek ili prvi oblik vašeg deteta

BPD - biparijetalni preËnik ili preËnik bebine glave

FL - eng. "femur length", predstavlja oznaku za dužinu bebine butne
kosti

AC - opseg detetovog stomaka, kojim se procenjuje rast ploda i telesna težina

AFI - eng. "amniotic fluid index", je indeks koji oznaËava koliËinu
plodove vode

FD - fetalna dinamika - oznaËava pokrete vaše bebe

BPP - biofiziËki profil kojim se ocenjuje stanje ploda, a sastoji se od
fetalnih pokreta, tonusa, koliËine plodove vode i fetalnog disanja

BF - eng. "blood flow", oznaËava vrednosti protoka krvi u krvnim
sudovima ploda i time se procenjuje koja koliËina hranljivih materija i
kiseonika kroz njih prolazi, a ukljuËuje merenja u pupËanoj arteriji (AU),
središnjoj moždanoj arteriji (ACM), fetalnoj aorti (AO), te u nekim venama kao
što su pupËana vena VU), duktis venosus (DV) i sliËno.
ps.Vajsi...nemoj sve shvatati ozbiljno, tamo na našim stranama...
Laughing Wink
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 8/8/2009, 06:59

..da dopunim...sa 11+5uradila depilaciju!Nije se više moglo podneti!Ni da pomislim da gulim žiletima...Sve je ok!Koža bi mi se samo iziritrala žiletom..ono bobanje pora...Ništa mi nije bilo, a ja se konačno osećam, kao i uvek ranije, posle toga-čisto, uredno i negovano..iz duše! Potrebno mi je bilo to, posle ovog prinudnog kućnog pritvora...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 8/8/2009, 13:58

..šta ste kupile tokom trudnoće i koliko čega-mislim na odeću?
...ako je neka ex trudnica išla na vežbice, za porođaj, pištite, pls!Kada, u kom mesecu, vredi li...?? osmeh srce
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od MARA 8/8/2009, 14:13

Lily ::..šta ste kupile tokom trudnoće i koliko čega-mislim na odeću?
Ovako kupila sam 4 para trudnickih pantalona-2 onako muski iznosila a 2 su kao nova.Ja sam taj tip koji obozava helanke npr sa dodatkom onog dela za trudnice,i obozavam da mi se stomak ocrtava,znaci majice uz telo,tunikice koje sam nosila i pre trudnoce i to je to.
Sto se gornjih delova tice (zimskih)mene uhvatila zima sa najvecim stomakom(a i tebe ce Liki) Laughing ,morala sam da kupim jednu siru jaknu u koju staje mm,2 dzempera.
Ja imala samo stomak a ostalo prava mrsavica.....
Moj ti je savet da ne pretrpavas te stvari za trudnice jer ti kasnije nicemu nece sluziti....kao sad sto meni za nista ne sluze............
...ako je neka ex trudnica išla na vežbice, za porođaj, pištite, pls!Kada, u kom mesecu, vredi li...?? osmeh srce
Nisam isla na nikakve vezbice a porodila se dok si reko "keks"
aj ljubim te trudnjaco nasa
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od MARA 8/8/2009, 14:14

Lili protumaci ovo ako mozes jar sam ti ja nevidjeni lik v
Kako sam slozila text.......... Embarassed Embarassed Embarassed
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od zoxa 8/8/2009, 23:13

Lily, vec dugo hocu da napisem par rijeci na tvojoj temi ali stvarno slabo stignem i da procitam a da pisem jos manje.... shvatices za koji mjesec o cemu ti pisem Very Happy
Cestitam trudnocu, da bude laka i bezbrizna trudnica čestitamo

Ja sam se u trudnoci depilirala, cak i stomak, posto su mi se u trudnoci pojavile dlacice sad ih vise nema.
Kupovala sam stvari od kojih neke jos uvijek nosim, majicice, pantalone od lana sa sirokim pojasom, haljinice.
Kasnije sam morala kupiti pantalone sa pamucnim umetkom za stomak, dva komada. Jos par tunikica i dzemper. Zimsku jaknu sam dobila ali da nisam morala bih je kupiti jer sam imala termin krajem decembra.
Pokazala se mi se najprakticnije trenerke, nosila sam dvije od kojih je jedna za trudnice a druga obicna trenerka malo plica.
Obucu sam nosila istu tj isti broj, kazu da nekim trudnicama trebaju i do dva broja vece cipele. Na kraju trudnoce, posto sam ja mnogo oticala sam mogla stati samo u patike za trcanje. Posle podjaja se sve vratilo u normalu.
Isla sam na predporodni kurs i na vjezbe. To je super ako imas mogucnost i zelju obavezno idi jer zaista je od pomoci.
Naucila sam mnogo stvari o njezi bebe, o dojenju. Kako se ponasati, kako disati kad krene porodjaj, kako izgleda porodiliste, koja je procedura. Barem meni je bilo lakse kada sam znala unaprijed sta nas ceka.
Na kursu sam naucila zasto je dobro da MM bude na porodu i kako moze da pomogne.
Obavezno ako vase porodiliste ima tu mogucnost, uzmi TM na porod. Meni je mm bio velika podrska i zaista mi je pomogao.
Naravno ako budes imala prirodni porod.
Jos jednu stvar bih preporucila za prirodni porod, to je epiduralana anestezija. Mnogo je lakse i mnogo manje boli.
Vjezbice su mi pomogle, za ukocenost, bolove u nogama i ledjima, posle vjezbica sam bila manje otecena. Koliko se sjecam isla sam posle 28. nedelje na vjezbice, bas cu da pogledam u trudnicki dnevnik.
Koliko su sam vjezbe uticale na brzinu i sam porod ili je u pitanju nesto drugo... meni je pukao vodenjak u 3 ujutro, bolovi su krenuli oko 4 a Nina je dosla na svijet u 9.30h.
Za laksi porod sam ja pila caj od lista maline, od 37 nedelje.
Eto toliko od mene, ako se jos nesto sjetim pisacu. Pozdrav!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 10/8/2009, 04:41

Djevuškice, srca
konektovala sam se samo da vam se zahvalim na svemu što ste napisale, ovde!Meni je od pomoći, nadam se i drugim trudnicama.Posebno cenim vreme koje ste, vi mame Very Happy odvojile, da bi napisale svoje iskustvo.Hvala!

Evo, ja danas ulazim u II trimester, i taman kada pomislim da je sa mučninama završeno, one se opet, odjednom, za vikend pojaviše.Bol u stomaku, takođe...Iako sam nepopravljivi optimista, i uvek se nadam, malo mi sve ovo promenljivo stanje izaziva malodušnost...Nerodovno spavanje toliko izraženo zadnih par nedelja, baš, baš...Nisam neispavana, ali nema više nikakvog reda.Odlazim u krevet čim osetim bol ili mučninu, bez obzira koje je doba dana...ili ustajem, kada se osetim sposobnom...iako je tokom noći...Juče sam i rame nekako , tokom spavanja, povredila-nagnječlila valjda, pa toliko boli, da ne mogu ni da se obučem..skoro...Sve kažem...proći će...
Sada shvatam šta znači imati laku, "školsku trudnoću"...čekam je sa svakim danom...ali eto...nešto ide bzv...Možda će sve prestatiti sa 14.nedeljom..a toliko sam čekala da izađem iz 12.???

Ne bi smela više da ostavljam lični komentar, na ovoj temi...ali, neka bude u kontekstu simptoma početne trudnoće...
..nisam ni znala da ima odeće sa posebnim umetkom...??? Shocked Imala neke zimske jakne koje sam poklonila, ranije, kao velim...nisu mi bile dovoljno "ženstvene"..hmm...preširoke..a sada...trebaće mi...
Zoxa, ma i ja sam malo depilirala stomak, hm, nisam napisla iz bojazni da me neka devojka "ne osudi" što to radim , sada, ali imam problem u glavi, kada vidim i jednu dlačicu...meni je to skroz " ne ženstveno"..i tako godinama..pa tako i sada...posebno, što se spremam za UZ preko abdomena...
Vajsi, kod IVf trudnoća neophodan je suplement -progesteron, a oko 20.nedelje posteljica ili placenta (sasvim sigurno jedno od ovo dvoje, zaboravila tačno)proizvodi prirodni progest. potreban za iznošenje trudnoće...
Kod mene situacija sledeća: još pre ET pa zaključno sa 12
nedeljom koristila Crinone gel 8%, a od danas prelazim na Utragestan, najpre doze od 200mg,3 puta dnevno, 13 i 14 nedelja, potom, miksujem doze od 200 i 100mg,3 puta ili 2 puta dnevno, zavisno od nedelje trudnoće, a završavam sa dozom od 100mg, zaključno sa 19 nedeljom.. i tu je kraj.

Sve vas pozdravljam cvet
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od MARA 10/8/2009, 09:48

Lili trudnice nasa ja u prvom trimestru nisam imala mucnina al mi je zato 4 mesec dosao glave,toliko sam povracala i imala mucnina da je to bilo neverovatno.Kad sam usla u 5-om mesecu sve je to nestalo i onda je nastala prava uzivancija u trudnoci yes .
Opusti se i uzivaj
ljubim te
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maus 10/8/2009, 13:14

Ja bi napisala jos nesto sto se tice garderobe za trudnice. U BG ima sigurno da se kupi, ali ja sam sila, posto imam sjajnu krojacicu a i u LO nije neki izbor stvari za trudnice. Pantalone sam sila sa posebnim pojasom za trudnice. Kada sam se porodila, pojas je skinut i kako sam skidala suvisne kg-e tako je i krojacica suzavala moje pantalone. Sada sve te pantalone nosim sada...samo bez trudnickog pojasa Very Happy
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Hitron-Luka 10/8/2009, 21:45

Lily ::..šta ste kupile tokom trudnoće i koliko čega-mislim na odeću?
...ako je neka ex trudnica išla na vežbice, za porođaj, pištite, pls!Kada, u kom mesecu, vredi li...?? osmeh srce

Ja sam kupoval po potrebi ,prva tri meseca sam nosila svoju garderobu tj.pantalone sa otkopcanim dugmetom ali preko toga crni elasticni trudnicki pojas tako da je to bila lepa kombinacija..
a posle kupovala prave trudnicke pantalone i ostalo ...
inace sam bila strasno gojazna trudnica,sve mi ostislo u dupe i u butine.... Rolling Eyes
Na vezbe nisam isla, kuci sam povremeno radila Kegelove vezbe yes yes
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Jelence 12/8/2009, 14:24

E sad Lily odakle da pocnem,sve da ti kazem,a sto pre,dok se Andrea ne probudi Very Happy
Mislim da treba da obratis paznju na kozu i da se mazes,jer si jako dugo pod hor.terapijom i to se definitivno mora odraziti na kilazu,a samim tim i na strije i celulit.Mazi se,mazi se i brini o sbei kako vidim da radis jer ti si zena,majka yes Very Happy i drustveno bice,i proci ce trudnoca i opet ces zeleti da budes tip-top.
Putovanja,brisanje hemikalijama,i paucine po zidovima,kao i prozora se mani vec plati 1000 din i resi problem,po mogucnosti dok ti je muzis na poslu,znas vec kakvi su muski Wink
Bices bezbriznija,a rizik za ne daj Boze ne postoji.
U trudnoci hoce svasta nesto da te spobadne od bolestica,ali se sve dozivljava gore jer si trudna i pod hormonima,tako da verovatno nije nista strasno,ali smeta.
Sto se odece tice e tu je bzvz,jer sam ja ceo BG pretrazila da nadjem ono sto zelim i nista,kupila sam par stvarcica i samo sa par njih sam bila zadovoljna udobnoscu i kvalitetom.
E sad ja sam dobila cini mi se 15-16 kg,a to je normalno jer sam ja bila jako mrsava pre trudnoce,tako da ako te ne mrzi mozes pogledati na mom trud.dnev.par dana pred porodjaj sam imala samo stomak kao neke zene u 7-8 mesecu.
Strije nista hvala Bogu i genetici,ali sam se svakako mazala,non stop,a narocito uvece.
Vodu sam pila kao kamila,jela tone jabuka i mandarina, pila litre mleka i sve vreme imala sam gorusicu i mucnine.
Verujem da ces pregurati trudnocicu sto bolje i brze,a posle ce ti biti krivo kad pre prodje.
ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 14/8/2009, 03:45

.ja sam , kao i većina, naravno upala u ludilo zvano tumačenja rezultata sa double testa...

ali, ne razumem..pišem na mojoj temi...no, niko ne odgovara..znam da devojke sa povišen fsh...i ne mogu....jer i ne znaju...valjda ću ja moći za njih jednog dana....

ali, dajte , znate li što god o vrednostima plasma proteina A iliti PAPP-A??Šta znači "nizak"?O tome šta sam našla na netu, neću ni da pišem..jer se izbezumim...Koliko nizak?Kod mene 1.56...vrednost u nalazu je ispod 0.


na druguoj strani viskok novo hcg?Kod mene 20!!!Vrednosti su oko 1,čini mi se...
ovo me i ne brine toliko, jer msilim da se poranjuje kod nas sa ovim marekrom,te da će ovi hormoni pasti..za 4-5 nedelja..

Dakle, znate li nešto o ovim biohem. markerima?
Plasam protein je jako važan za posteljicu...Šta su dr rekli?

...predpostavljam da mnogo pitam.....................
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 14/8/2009, 12:59

Lily, ja cu ti odgovoriti onim redosledom kako si i pitala:
1. Ja sam putovala, zbog kontrole, od 6 nedelje do Bgd, a to je 3 sata u jednom smeru i 3 sata u drugom smeru, plus cimanje kod Dr
2. Casopise koje ja citam, sve mi je dala sestra, a najcesce citam je Trudnoca, imam i dosta izdanja casopisa Moja beba, ali to ce malo sacekati
3. Ja konkretno idem kod 3 Dr, jedan u Bgd i dva ovde kod mene u gradu, bas zbog tog drugog misljenja, i bitno mi je sto se za sad slazu njihova misljenja
4-5. Double sam radila tacno u 13 nedelji, sad krajem Avgusta radim Amnio, iz razloga jer rezultati Doubla nisu najsjajniji 1:195, parametri koji su mi uzeti za Double su Crl i Ng (Precnik abdomena), nisu mi uzeli u obzir Nt pa ja zato i sumnjam u rezultate Double testa
6. Ja imam svestarnu pomoc svekrve, koja sve radi. Kuva, pere, cisti, brise odrzava bastu... i da ne nabrajam, tako je bilo i pre trudnoce. Ja sam joj olaksala kupivsi joj masinu za pranje sudova, novu i vecu masinu za ves, masinu za susenje vesa, pa joj je lakse.
7. I ja sam trenutno na bolovanju, ali ja se setam, sa sestrom drugaricama i taman dodjem na rucak, samo kad nije ovoliko vrucina
8. Ja sam se izdepilirala prvi put posle vadjenja bete, jer nisam mogla da izdrzim dlake, a i stomak sam
9. Jedem voce ko nenormalna i cajnu kobasicu, davim se u njoj!
10. Moja trudnoca je normalana, a Bogme pila sam i lekove tako da je sve uredu
11. Potrebu za ciscenjem nemam, a i sve to odradjuje svekrva

Sto se tice strije, sad sam upravo pocela da se mazem Pavlovicevom, masna je ali je i dobra.
Pozdrav i srecno!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maki82 15/8/2009, 00:28

sto se garderobe tice , sada sam u petom mesecu i za koji dan ulazim u sesti i spadam u one koje i dalje nose uze stvari da se lepo vidi stomak, volim helanke sa onim dodatkom za stomak i to su neke obicne 3/4 crne koje obicne mrsavice saviju na kukovima a ja taj deo podignem i milina.....tunike sam kupila pocetkom leta, neke sam dobila, a moci cu da ih nosim i sledece god bez problema tako da nisu bacene pare... posto je moja rodjena sestra malo krupnija od mene, kao i mama ogrebem se za poneku maicu, jer posto ne radim nemam neku posebnu potrebu za gomilom stvari, a za kucnu varijantu mogu da prodju i kineski sortsevi, suknje i maicice, bar dok je jos toplo, a kad pocne hladnije vreme kjupicu nekoliko pari farmerica i pantalona, posluzice neki dzemperi od pre, ali jakna ce mi svakako trebati, jer cu se pororditi u decembru ako ne i pre, tako da cu neke stvari morati da kjupim tj necu moci da ih zaobidjem a za kucnu varijantu trenerke i milina......
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu