KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 15 od 24 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ragaco 24/12/2013, 19:54

Meni je dr rekla da radim kao frizerka u salonu,pa da sam svakodnevno tome izložena,ne bi bilo dobro,ali jednom u dva meseca,uz mere predostrožnosti mogu.
A crvena sam,pa se baš vidi kad se zapusti!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 26/12/2013, 15:04

Imate martis farbe, one su na biljnoj bazi ili tako nesto, ali se maze na cistu kosu. E sad, ja sam dosta dobila sedih u poslednje vreme i nakon 2 pranja mi se vide opet. Sledeci put sam uzela farbu bez amonijaka, onu sto se mucka...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od tetreb 26/12/2013, 18:15

Na nalazu mi piše grlić koničan dug 2cm elastičan,neosetljiv,uloživ za jagodicu prsta.Uterus veličinom odgovara amenoreji,normalnog tonusa. u 16 nedelji sam radila pregled,moze li neko da mi protumači nalaz
Doktor pomenuo da izbegavam duza putovanja
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od tetreb 26/12/2013, 18:17

zaboravih cervikalni kanal zatvoren dug 43 mm
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 26/12/2013, 18:21

Ja imam slican nalaz; i mene bas zanima
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 26/12/2013, 18:33

Pa, sad, ja stvarno ne bih da vas plasim, ali meni je u prvoj trudnoci stlno pisalo to "uloziv", a znam da sam bila otvorena od petog i sve vreme lezala. Mada, moja super drugarica je otvorena prst, mesec dana ide za mnom, al se najnormalnije ponasa, nosa dete od godinu i po, zivi na spratu kuce i leta gore-dole uz i niz stepenice, tako da se pitam jesam li morala toliko da lezim.. Mada, u devetom, kad sam pocela da se kreem normalno, porodila sam se ranije i uprkos konjskoj dozi giniprala mesecima unazad, relativno skolski sam se ovorila na porodjaju. Pa sad, znaj ga..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 26/12/2013, 19:41

Hvala fmala; nadam se da ce me snaci isto sto je i tebe sa Milanom Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 26/12/2013, 20:23

e, pa ako nista, bar to Very Happy i ja vam od srca zelim brza otvaranja! :)))))))))))))))))
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 26/12/2013, 20:58

ja moram nesto glupavo da pitam  Embarassed 
kontam da se grlc otvara, to priroda radi sama... Ali sta je sa vaginalnim delom? Pogotovo za nas koji smo od proleca u celibatu.... Da li se to resava epiziotomijom?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ragaco 26/12/2013, 21:05

Eh,Lafe,nije glupavo uopšte,o tome sigurno razmišljamo sve koje bi se prirodnim putem porađale  Very Happy 
Mislim da celibat nema nešto mnogo veze s tim.U principu,sve je to dosta elastično i rastegljivo-nekome manje,nekome više...
Moja sestra je na prvom porođaju imala epiziotomiju,na drugom već ne-valjda se razradila  lol! 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 26/12/2013, 21:07

pitam jer mi je i bris bio bolan....  Wink 
mada, vecina zena koja ide na treci porodjaj, nema problema....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Shizika 27/12/2013, 10:50

Epiziotomiju je najbolje spomenuti na samom pochetku porodjaja i trazhiti, ako mora da se radi, da se rezhe ukoso a ne ravno prema anusu. Ozhiljak od epiziotomije je daleko manji od onog kojeg bi izazvalo prirodno cijepanje tkiva.

Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 27/12/2013, 12:53

E, da vam kazem, prvi put posle tri meseca mi je dr gurnuo spekulum i htela sam da crknem. Meni ako apstiniram duze vreme, sve se to dole kao da se suzi, a i inace sam uzasno uska. Ali, Lafe, ja mislim da svim prvorotkama rade epiziotomiju, tako da ne brigas puno. Oni gledaju na porodjaju sta se desva i kad beba dodje do tog dela oni to recnu bas kad je najjaci napon, da ni ne osetis. Meni su recnuli izmedju dva napona, jer nisu znali, ja nisam prestala da guram, jer su se zblanuli kad su videli pupcanu vrpcu oko vrata bebi, ja mislila ko zna sta je i nastavila da guram, pa kad su me isekli osetila sam, ali stvarno nije nista strasno. Malo sivenje posle neprijatno, ali posle je sve gotovo, znas da je to poslednje i divno se osecas, sa bebom u rukama.
Inace, meni su ga uradili ukoso, kako kaze Shizika, brzo je to zaraslo posle, patronazna izvadila konce kod kuce.. Malo frka sa sedenjem, al namestis se malo sa strane i to je to. Nema sanse da bih mogla bez reza opet, iako sam mislila da cu mozda moci, kazem ti, bas me boleo pregled pre par dana..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 27/12/2013, 13:13

fmala ::E, da vam kazem, prvi put posle tri meseca mi je dr gurnuo spekulum i htela sam da crknem. Meni ako apstiniram duze vreme, sve se to dole kao da se suzi

 yes  e to...

nije mi bas frka od reckanja, svi kazu da je sivenje grdje.
nek recne slobodno, i onako se ne bavim striptizom :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od tetreb 27/12/2013, 13:54

ja sam prilikom brisa prokrvarila malo zvezde sam videla
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ivka 17/1/2014, 15:20

Imam pitanje, bila sam juce na pregledu, vaginalnom, manje bolnom nego prosle nedelje takoreci bezbolnom, zakazali mi cr za ponedeljak, medjutim ja od juce imam neki braon trag sve vreme kroz malo sluzi, ne vidim zilice sveze krvi vec sve nekako bran i sasuseno.....jedino sto me istinski brine je losa plodova voda, jel moguce da ovo budu tragovi od nje ili je to posledica dilatacije grlica ili vec neceg treceg.....i jel imao neko nesto tako
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 17/1/2014, 15:24

Meni lici na sluzavi cep, ali njega bude malo vise, mada zna da ispada u tako malim komadima i skro uvek je sa sukrvicom. Ne brini, on zna da ispadne i dve nedelje ranije, ali definitivno najavljuje porodjaj.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 17/1/2014, 15:26

Mucus plug proguglaj, pa vidi slike, malo je gadno, al sta da ti radim..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ivka 17/1/2014, 17:13

Hvala ti Fmala, jes gadno  Rolling Eyes ali bar znam da nije ispao  lol! 
Ovo moje je kao poslednji tragovi menstruacije, ili cep koji planira da izlazi danima....
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 12/3/2014, 12:44

nije bas trudnicko pitanje, ali ne znam gde da postavim...

Porodila sam se pre 23 dana, taman je pocelo da prestaje krvarenje, da bledi, i jutros me uhvati neki kao grc u donjem stomaku i krenula je sveza krv.. I sada ponovo krvarim kao pre par nedelja. Temperaturu i bolove nemam, da je nesto zaostalo u materici, valjda bi se dosta ranije pokazalo...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od KoMetaK 12/3/2014, 13:04

Lafe, kako sam ja shvatila, krvarenje posle porodjaja moze da potraje i do 40 dana. I ja sam imala krvarenje 44-5 dana posle spontanog, tj. to je bio pravi porodjaj i kod mene, i rekli su mi da je normalno. Desavalo mi se i da se pojavi sveza krv, pa za dan-dva potamni. Cisti se materica. Mada, javice se valjda i neka sveza porodilja da ti kaze sta i kako.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od buby 12/3/2014, 13:18

ja sam posle CR krvarila takodje 40tak dana...u pocetku sveza...posle vise nisam ni gledala  Rolling Eyes Razz lol!  al najbolje je da ne nagadjamo posebno zbog tog bola i grca da odes kod ginekologa
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 12/3/2014, 13:40

I ja, evo, skoro kao Laf krvarim, doduse, kod mene sve bledje, nema sveze krvi, ali me isto u momentima hvatala panika (ja sam se tripovala da su zaboraviligazu unutra posle sivenja  lol! ) ali koga god sam pitala svi su mi rekli: neka krvaris, dobro je to, samo nek sve izadje.. inace sam pre neki dan konstatovala da me ovi mrezasti ulosci izadju d prilike kao da pusim  lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Ema78 12/3/2014, 17:20

Lafe, da li dojis bebu, i da li se taj grc javio u toku ili posle podoja? Ako jeste, to je normalno.

I ja sam krvarila oko 45'50 dana, razlicitog intenziteta i boje krvi, bilo je i par grceva, ali nista strasno...Posle podoja i u toku, javljali su se grcevi materice, jer se luci oksitocin.Tada je krv bila svezija, tj svetlija.
Ne bi bilo lose da se javis lekaru, cisto da se smiris...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od LaFolie 12/3/2014, 17:54

Jeste, bilo odmah posle dojenja... Ima smisla. Mama moja danas srela doktorku iz zavoda za transfuziju i pitala je, zena kaze da je to normalno, da se cisti materica i da je verovatno i neki kapilar pukao. Inace ja primam fraxi, mozda zato jace krvarim
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 15 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 24 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu