KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 5 od 24 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 29/12/2010, 00:42

meni je na dan kad sam trebala da dobijem (29dc) beta bila 300..plod se video na uz, test je pokazao jakoooo bledu crtu, grudi me uopste nisu bolele..
tako da draga..kao sto sam ti napisala i na fb.. zelim ti jednu malu devojku pufnicu kao sto je ja imam..

zagrljaj
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lena 29/12/2010, 19:42

Kupila sam Beluga jastuk i, bile ste u pravu, odlican je! Very Happy Wink
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 29/12/2010, 19:46

Navucices se na njega... Laughing
Videces..kad ti Cipi kaze.. Laughing
Pa kad zabacis nogu preko njega leleeeeee milineeeeeee  b
Ja nikad u zivotu nikoga nisam grlila kao njega! f  b
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 4/1/2011, 14:13

drage moje samo da objavim da se danas video bebac na UZ inace sam u 4 nedelji ...zakazala pregled kod dr.Mikovica moze da me primi tek 28januara,sestra koja radi kod njega je toliko neljubazna ja joj objasnjavam ako moze pre da mi zakaze zbog terapije koju treba da primam da ne bude posle kasno,a ona meni na to ne ne moze veštica
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od mizza74 10/1/2011, 12:40

Drage moje,
imam problem. Sada sam 16. nedelja, lepo guram, ali malo sam u frci zbog pojave krvi nakon stolice. Bila sam pred novu godinu na redovnom pregledu i dr mi je videla unutrasnje hemoroide i prepisala da 5 veceri stavljam hepatrombin cepice, medjutim nije mi nesto pomoglo. Stolice imam redovne, svaki dan, cak ne preterano tvrde, ali skoro svaki dan ima sveze krvi na papiru i u solji. Trenutno stavljam neke cepice na bazi kantariona i drugog bilja. Iduce nedelje idem na amniocentezu u Institut za majku i dete i svakako cu se obratiti nekom tamo po ovom pitanju, ali zanima me da li je neko od vas imao ili ima slican problem?
Inace, i pre trudnoce sam imala ponekad probleme,ali redje.
Hvala vam!
mizza74
mizza74

Broj poruka : 8
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Milijana 11/1/2011, 14:07

Mizza, ja sam imala jednom samo krvi u stolici i to nisam osećala nikakve tegobe, niti mi je bila tvrda stolica, baš kao što ti opisuješ. To je bilo u 7-8 mesecu i procunjala sam netom i našla da se to vrlo često dešava u trudnoći. Meni se to desilo samo jednom pa nisam ništa koristila, a ti onda svakako pitaj dr-a.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lena 13/1/2011, 17:57

Trudnice i mamice... jos jedno pitanje pa, molim vas, odgovorite, nemojte da ste lenjeee:

1. da li se vaginalni UZ radi do kraja trudnoce ili ima neko ogranicenje?

2. kako su vam uzimali cervikalni i vaginalni bris u trudnoci i koliko cesto?
na privatnoj klinici, svakog meseca (tako je bilo i sa caty) uzmu mi vaginalni bris dok lezim na krevetu pored UZ, dakle, nista spekulum... very komotno.
a cervikalni samo jednom, i to uz spekulum (naravno).
u drzavnoj bolnici su me malo u cudu gledali, uz komentar da su i tri brisa za vreme cele trudnoce sasvim dovoljna... pa sad, sta kazete?

3. da li ste imale i vaginalni pregled rukom?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 13/1/2011, 18:21

1.Vaginalni Uz se radi samo na pocetku trudnoce, jedino se radi i kasnije ako ti pomocu njega mere duzinu grlica (po mom misljenju za to je bolji vaginalni pregled)
2.Briseve je pozeljno da radis cesto jer nikada neznas koja gamad moze da ti se pojavi i ne daj boze da nesto krene po zlu..JA sam radila 3x u prvom tromesecju, 1x u II, i 1x u III tj pred porodjaj.
3. VAginalnih pregleda sam imala koliko ti dusa hoce jer sam imala problema sa grlicem, aplikovan mi je serklaz i moralo je cesce da se proverava.
Kad udjes u 9-ti savetuje se kontrola 1x nedeljno.
Meni je kod Plecasa vaginalni pregled bio super jer prvo umoci prst u jod tako da samo sklizne ni ne osetim..

Laughing
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja76 13/1/2011, 18:39

Imam slicno pitanje kao i Lena, tj. samo cu se nadovezati, trebala bih da uradim vaginalni i cervikalni bris, za vaginalni mi nije problem ali zato za cervikalni veliki. Razlog je taj sto sam u zadnje vreme krvarila prilikom uzimanja brisa, na kraju je moralo premazinanje. Da li poistoji drugi nacin uzimasnja brisa osim spekulum? Mozda malo glupo pitanje, ako se pronadju neke bakterije kako bih mogla da stavljam vaginalete u kombinaciji sa utrogestanom?
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lena 13/1/2011, 19:00

Hvala, Cipi!!! queen queen queen Evo par info koje ja dobih... samo da dopunim svoja pitanja:

1. na klinici kod prof. radunovica prvo mere vaginalnim UZ-om duzinu grlica i gledaju da li je zatvoren (jer se unutrasnje usce ne moze videti vaginalnim rucnim pregledom vec samo spoljasne, a kad pocne otvaranje onda pocne od unutrasnjeg usca).

2. isprepadoh se citajuci na "rodi" koliko se uzasavaju manuelnih vaginalnih pregleda... pa htedoh da cujem vasa iskustva!
U "Misovicu" su me nekim sprejom prvo naprskali pa onda pregledali rukom, trajalo 5 sec i nista ne boli...

Majo, ja bih rekla da za cervikalni bris mora spekulum... ne znam...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 13/1/2011, 19:06

Majo meni u Frontu jedna dr uzela cervikalni bez spekuluma koliko me secanje sluzi Mislim da mozes da stavljas i vaginalete i Utrogestan samo sa nekom vremenskom distancom a ako si presla u 13. nedelju (postavi ticker please) onda mozes i da popijes utrogestan umesto da ga stavljas, opet to su mi ideje, svakako se konsultuj sa dr.
Leno meni ti pregledi nisu bili nista spec. bolni a ja imam nizak prag tolerancije na bol, neprijatni da..druga je situacija kad dojes na porodja imas kontrakcije a oni krenu da proveravaju koliko si otvorena, e to je dozivljaj Mad , ali o tom potom
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lena 13/1/2011, 19:12

catherine290505 :: Leno meni ti pregledi nisu bili nista spec. bolni a ja imam nizak prag tolerancije na bol, neprijatni da...

caty, hvala na odgovoru! ma nije mene strah od bola nego iscitah silne postove na temu kako su ti pregledi rukom opasni...
a evo, vracam film, mozda su i meni jednom uzeli cervikalni bris bez spekuluma ali to bese davno...

ispravka sa zakasnjenjem: cervikalni su mi uzimali uvek uz pomoc spekuluma


Poslednji izmenio lena dana 16/2/2011, 15:37, izmenjeno ukupno 1 puta
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 13/1/2011, 23:18

Meni je Plecas unutrasnje usce gledao preko stomacnog UZ....
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lena 14/1/2011, 10:12

Eto, Cipi, pa tim bolje... sve ovakve info su mi dobrodosle!
Kako je sad zima, dok ja poskidam sa sebe cizme, carape i sve ostalo, dusa mi bude u nosu. A stomacni UZ mi je najmiliji! Very Happy
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja76 14/1/2011, 10:50

Ma sve mogu da prihvatim, ali gvozdje nikako! Hvala devojcurci!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Mrvica 15/1/2011, 22:57

Da li je neko u prvom tromesecju imao upalu grla? Grlo me jako boli, ne mogu da gutam, nemam temperaturu, Dr kaze virusna infekcija, nikakvi antibiotici, samo cajevi, zalfija i pantenol. Torch je u redu, ponovila citomegalo pre cetiri dana. Cim je rekla virusna infekcija ja se vec tesko iznervirala. Ovaj mesec se nisam cuvala, radimo na bebi, pa sad ne znam ni da li sam trudna ili ne. Da li je jos neko imao takav problem?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 16/1/2011, 00:13

Ja sam u prvom tromesecju imala problema sa grlom i cepala palitrex bez problema-naravno po preporuci lekara..cak sam i vaginalete stavljala jer od antibiotika redovno dobijem kandidu.
Palitrex smes u trudnoci, ali najbolje ti je da odes da das bris grla ...
Mene je bolelo, nisam imala T, nisam kasljala..
Bris ti je najmerodavniji pogotovo ako se zapatila neka bakterija kao sto je meni..bila..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Mrvica 16/1/2011, 11:42

Cipi, kod tebe je znaci bila bakteriska infekcija, ne virusna?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 16/1/2011, 21:09

Pred kraj trudnoce bakterijska, na pocetku virusna..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ruzica 31/1/2011, 19:30

Drage mame sa ovim preslatkim bebicama, imam za vas jeno konfuzno pitanje 28.12.2010. je bio zadni dan menstruacije a sada je 31.1.2011. prije dva dana sam uzela test koji je pokazao odsustvo trudnoce tako da ni sam ne znam sta mi se desava, nekih veci simptoma nemam, pa s obzirom da vi imate iskustva zanima me vase misljenje, jesam li trudna smajli angel

ruzica

Broj poruka : 4
Godina : 39
Location : sarajevo
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od lolipop 31/1/2011, 19:35

Ruzice sve zavisi kakvi su ti do sada bili ciklusi, jesu li dolazili redovno,a beta i doktor su jedini sigurni i pouzdani
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ruzica 31/1/2011, 19:53

lolipop , do sada sam uvijek imala redovno, i zato sam odmah uzela test da provjerim al on mi nije pokazao da sam trudna a jel moguce da uposte nemam simptome kao sto su mucnine idr a da budem trudna Very Happy ??

ruzica

Broj poruka : 4
Godina : 39
Location : sarajevo
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 31/1/2011, 19:54

Ruzice moras kod dr.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ruzica 31/1/2011, 19:57

doktora sam otavila kao zadnju opciju ali dobro Crying or Very sad hvala na savjetu u svakom slucaju!!

ruzica

Broj poruka : 4
Godina : 39
Location : sarajevo
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 31/1/2011, 20:10

Cekaj i ja sam previdela ucinilo mi se da ti kasni dva meseca, a tebi fakticki kasni dva dana i test kje negativan?
SAcekaj jos dan-dva ako ne dobijes idi kod dr da vidis zasto ti ciklus izostaje.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 5 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 24 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu