KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 7 od 24 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Mrvica 15/2/2011, 18:23

Stvarno covek da poludi sa tim doktorima. Sad ako sam ne vodis racuna o svemu, mozes da se slikas. Mad
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od naca 17/2/2011, 12:36

Ako mogu da vas utešim, kod nas je najeftiniji dubl test u privatnoj laboratoriji, (ne računajući put do tamo 120 km, dakle još oko 2000 din za gorivo,) 2700 dinara. Dakle, da bih uradila dubl treba mi skoro 5000 dinara. Ako bih uzela uput za Beograd, računajući putne troškove bilo bi još skuplje. A da ne pričam o prelaženju 300 km u jednom pravcu. Već napisah u klubu da su me ladno odbili za amnio, i malo je reći da sam besna, jer osećam se bespomoćno.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 17/2/2011, 15:14

Naco sta sam ja propustila pa ti si trudna?

Gde si pisala o tome?
Cestitam

Znam da u Visegradskoj do sedme nedelje dr odlucuje da li treba amnio i onda se odmah zakazuje. Sve posle toga je kasno da se uradi besplatno.
Strasno ali je tako.


Opet imam par pitanja. Prehladila sam se, boli me grlo i kasljem. Danas sam pitala dr na tom ekspertskom sta da pijem i rekao mi je sve sto je za bebe. A temeperaturu da skidam Febricetom.
Elem on kaze da je samo u prvom mesecu blago povisena temperatura normalna, a da od mene prvi put cuje da se od utrogestana povisi isti.

Tokom dana mi temperatura ide od 36,5 do 37,8 kada popijem Utrogestan i onda posle nekog vremena lagano pada do 37.
Da li treba da skidam tu temperaturu?

Drugo pitanje vezano je za nedelje trudnoce. Objasnjavala sam liki o tome ali ne znam da li sam bila u pravu.
Ako sam danas trudna 12 nedelja i 6 dana. Da li je to 12. ili 13. nedelja?
Znaci da li sutra ulazim u 13. ili 14. nedelju?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 17/2/2011, 15:59

Bokice, meni je temperatura rasla od Utrogestana - kretala se oko 37.2 - 37.5 najvise ali ne tako cesto, nisam je skidala, jer nije visoka a da je bila visa, pretpostavila bih da nije od Utr. vec je simptom neceg drugog, tvoja od 37.8 me pomalo buni - koliko cesto je tolika (svaki dan i iskljucivo je vezujes za uzimanje Utr.?)
Drugo, ako si vec to spomenula dr-u zar nije imao jos neki komentar u vezi sa temperaturom, kako nije pozeleo da to ispita ako vec nije ubedjen i prvi put cuje da je od Utr. ??
Febricet smes svakako i Nera ga ima za svaki slucaj, ali ako sama spada posle odredjenog vremena, mozda ni nema potrebe, zbunjen , razmisljam na glas...
Po mom dr-u i po mojoj logici, ako si danas trudna 12+6 - to je trinaesta nedelja a kada napunis 13, sledeci dan dakle 13+1 je cetrnaesta.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 17/2/2011, 16:30

Keti merila sam temepraturu par puta na pocetku trudnoce i isto mi nije uvek bila povisena.

Sada sam samo juce merila kad sam shvatila da sam se prehladila. Danas cu da nastavim da pratim pa cu da razmislim sta mi je ciniti.

Dr nije imao vise komentara, ne vodi mi trudnocu a i guzva je bila.

Da i ja sam mislila da sam 13. ali on je rekao skoro pa 13. sto me je zbunilo.

Inace prof. Tulic mi je za 2 minuta izmerio NT na obicnom UZV a ovaj u Gradskoj je na 4D uspeo da ga izmeri za 20 minuta. To mi bas nije logicno.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja76 17/2/2011, 17:29

Bokice to sto je ovom dr trebalo vise vremena da izmeri nabor uglavnom zavisi od kvaliteta aparata, ali zavisi i od polozaja bebe. Dr je verovatno cekao da se beba pravilno namesti.

Imam i ja pitanje vezano za curkanje dole, znam da je od utrogestana i nekad imam vise a nekad manje, ali u zadnja dva dana mi curka bas.
Ne znam da li je to ok, znam da ce mi u Jevremovoj reci da je to normalno i da se ne brinem. Setih se Bobice, pa evo i mene s tim strahom.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 17/2/2011, 17:50

Bokice, verovatno je mislio - skoro pa punih trinaest..Ja mislim da je onako kako napisah. I dobro ti je Maja napisala, sve zavisi kako je beba okrenuta, mada ima i raznih dr-a (moju drugaricu su svojevremeno isprepadali jer u jednom trenutku nisu videli bebi zeludac na UZ a posle ga je drugi dr nasao za sekund ...)
Sto se tice temperature, prati, ali ako se nastavi i cesto bude 37.8 ja bih konsultovala dr-a koji ti vodi trudnocu, kad bolje razmislim, ja sam uvek i za sve konsultovala svoju dr - ne moze da skodi a moze da koristi Wink . A pitala sam te jer pomislih da nisi zakacila neki virus (pu, pu) ako su simptomi prehlade +temp. zato je vazno da ti procenis da li ta temperature ide gore neposredno po uzimanju Utr. i da li je bila tu i ranije, pre ove prehlade.
U svakom slucaju cuvaj se, pij tecnost i uzimaj limun itd..znas vec sve kako bi sto pre ozdravila.
Majo, eto Bokica je skoro imala slicnu situaciju pa su je uputili da radi briseve, ja sam ih kako sam vec ranije pisala, radila svaki mesec i vaginalni i cervikalni, po nalogu moje dr. Naravno, rekla mi je da u medjuvremenu dodjem ako je sekret braon, zelen, neprijatnog mirisa itd..Inace tokom cele trudnoce, svih 9 meseci sam nosila ulozak -to je dobra ilustracija da vam bude jasno koliko mi je tecnosti izlazilo, a nikada nije izolovana nijedna bakterija. Kada si ti, radila briseve poslednji put i kada treba da ih radis sl. put?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja76 17/2/2011, 18:20

Keti radila sam samo vaginalni bris prvi i poslednji put sada kada sam bila u bolnici, tacnije 27.01., cervikalni nisam smela, to sam objasnila i doktorima da zbog ektopija na grlicu ne smem da radim jer dolazi do krvarenja. Nalaz je bio uredan, ne osecam peckanje, samo eto obilnije curenje kao da sam se upiskila. Vaginalni bris mi nije problem da radim svaki dan ako treba, ali cervikalni No Ulozak sam nosila u prethodnoj trudnoci i dobila sam bakteriju proteus mirabilis, tako da sada ne koristim uloske nego tri puta dnevno menjam ves i operem se mlakom vodom.
Inace osecam kao pritisak tu negde u predelu jajnika. Rolling Eyes
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 17/2/2011, 18:26

Majo njegov aparat je bio sajns fiksn za onaj u Visegradskoj. Doduse zalio se da je beba nemirna i da kad hoce da izmeri ona se pomeri. Pa je cekao pogodan trenutak.

Meni su brisevi ok. Nekoliko dana nisam imala ama bas nikakav sekret, ali evo danas opet obilan. Ocigledno da je to normalno i promenjivo.

Ja cervikalni tesko da cu vise raditi. Inace toliko me je peklo i bolelo a hvala Bogu nema nista.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 17/2/2011, 18:28

Koliko je to tecnosti- i jel to uopste sekret ili je vodenastije, providno etc..? Ja bih ipak zvala Jevremovu, pa neka kazu da je ok, ali za svaki slucaj. Ja nisam imala izbora sem da nosim ulozak, doduse nosila sam one mrezaste, inace bih bila potpuno mokra...
Za cervikalni- razumem.
Sto se tice pritiska u predelu jajnika, to je sad subjektivno, ne bih tu znala nista pametno da ti kazem ( tu je opet dr vazan da pogleda -proceni) - kad ti je sledeci Uz? Ja sam osecala pritisak u donjem delu stomaka, cesto i uvek je bilo sve ok.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maja76 17/2/2011, 18:53

E mrezaste, to je ok, ja sam nosila neke mirisljave sa kamilicom. Sve cekam punu 20-tu nedelju pa da uradim taj ekspertski uz. Providno mi je curkanje, nekad budu grmuljice ali se vidi da je to utrogestan. I da, ostane mi dosta belo dole unutar vagine iako se operem. Ma ja po meni koristim kolicinski dosta utrogestana 4x2, od toga jednom popijem. Videcu da li ce mi sada smanjiti.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Shizika 17/2/2011, 21:30

Majo, mislim da je ne'ko na Bobicinom TD pisao o nekim trakicama ili sl kojima se moze provjeriti o cheme se radi u vezi tog curkanja, pa ako ti treba da se razuvjerish i budesh mirna mozda to da probash. Inache je sasvim normalno da taj spoljashnji omotach vaginaleta sa progesteronom iscuri. Meni je pretkraj 14e sedmice curkalo i rdjavo braon po cheme sam zakljuchila da mi organizam vishe ne apsorbira ni progesteron (on je te boje kad oksidira) pa sam ga malo nakon toga sasvim prestala uzimati. Naravno, to je sve individualno, jer neke zene ne proizvode dovoljno tog hormona u trudnoci, provjeri sa ljekarom, nemoj sama da smanjujesh dozu. cmoka
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 18/2/2011, 09:20

Meni na primer ide taj vodenjikast sekret doduse nikom se nisam obratila kad mi kazu da je na UZ sve Ok ja zaboravim potpuno da pitam,svi brisevi su uredni,temperatura mi se krece najvise do 37,1 kad sam lezala u bolnicu bas sam pitala sestru do koliko je normalno najvise da se krece kod trudnica rekla mi je do 37,5 .Bokice bila sam i ja prehladjena pre 4 nedelja samo vitamine unosi sto vise,beli luk,i med pomaze veruj mi.


Poslednji izmenio liki dana 18/2/2011, 10:24, izmenjeno ukupno 1 puta
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od liki 18/2/2011, 09:22

A sto se tice bola u donjem delu stomaka,bolelo me prvih 5,6 nedelja sad vise ne mozda jednom nedeljno me bolucne stomak,to se siri materica.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bokica 18/2/2011, 13:34

Definitivno sam u utorak imala malo povisenu temperaturu. Sada kada je merim redovno vidim da ne prelazi 37 ni kada popijem Utrogestan. Taj dan sam se bas lose osecala.

Sem grla i povremenog zrelog kaslja nemam druge simtome. Dobro se osecam. Pijem dosta toplih napitaka, ispiram grlo zalfijom pa ce i ovo proci.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od naca 18/2/2011, 15:15

Bokice, smeš da popiješ paracetamol, od njega ti ništa neće biti, ako ti temperatura poraste, ili se ti loše osećaš. Inače, Keti ti je već odgorovila da si u 13 nedelji. E, da, o svojoj trudnoći sam pisala na klubu, tamo možeš da pročitaš.
Majo, i ja imam isto curkanje, neprestano. Mislim da je to od utrogestana. U prvoj trudnoći sam ga uzimala tek od 4 meseca i to oralno i nisam imala toliko pojačan sekret, mada ga je bilo, ali više nekako voden. Sada ga stavljam vaginalno i od prvog dana imam tako jak sekret da bez dnevnog uloška ne mogu, još kad iscuri utrogestan, pa to bi napravilo haos na vešu, tako da me uložak spašava.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dacca 28/2/2011, 18:56

Imam problem sa zatvorom i ponekad mislim da je to uzrok sledecem... Kada stavljam utrogestan ponekad ne mogu ni do pola prst da gurnem , a cesto je normalno, do kraja Very Happy
Da li se desavalo kome?
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 28/2/2011, 20:02

Dacco desavalo mi se, onda se udidim, stisnem i ne ustajem odredjeno vreme. Sto se tice zatvora- na preporuku dr iz Fronta pila sam sirup Portalak i pomogao mi je.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od naca 1/3/2011, 07:46

Daco nisi jedina, i meni se to dešava.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dacca 3/3/2011, 20:44

E a asda novo pitanjce...Sada maloprije kada sam kinula zareza me oko lijevog jajnika, uh!!!! Mada ovo mi xse desavalo i prije,ali sada me strah Embarassed
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Shizika 3/3/2011, 20:52

Opusti se dacco, bezbjedna su djeca u materici.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dacca 3/3/2011, 20:56

osmeh srce
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od bubili2 4/3/2011, 06:22

To sa kijanjem se meni redovno desava, kratak ostar bol u predelu jajnika.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od vašar 4/3/2011, 10:29

I mene Dacco proreze,tako da pripazim kad osetim da se kijanje sprema...sve mislim ukljesticu ga.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od naca 7/3/2011, 08:23

Ima li neko rešenje za zatvor u trudnoći? Keti je napisala za sirup Portalak, ali ja ga ovde nisam našla, pa ako ima nešto drugo, isto tako efikasno.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 7 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 24 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu