KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

+44
noja
sunny.tp
Amna84
lenjivica
luckystar74
logona
bezdan
karakaca
nebuloza
fight&faith
Erata
anak
laKole
missile
JocY
neca73
bubili2
Shizika
jaca*caca
bokica
San
Sofka
maki79
vašar
Anuska
andro-gen
cici
dacca
djole42
lena
dr mali pariz
Bitter Sweet
maša
Virna
kristina33
tanja68
aha
nena beba
Orline
taka*
Struzzo
bebana
sanja 1973
nabla
48 posters

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 19/12/2012, 20:41

erato, hvala ti na odgovoru. da li se secas koliko si folikula imala?
totalno sam pukla zbog tog broja, nista mi nije jasno. dok sam isla na folikulometrije, koje krecu oko 7., 8., dana uvek je bilo folikula.

koji je broj otprilike normalan, da li se secas? bez stimulacije naravno.

Inace meni se sve ovo desava posle tri uzastopne stimulacije klomifenom. pa mozda ima neke veze, mozda se jajnici sada smiruju, tako se tesim.

mnogo sam se uplasila da su mi ovarijalne rezerve drasticno smanjene, i da sam zavrsila pricu. ne znam sta bih vise sa sobom.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 19/12/2012, 21:14

He,he. Moj odgovor je zapravo upucen Missile.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od fight&faith 19/12/2012, 21:24

Neco ne bi trebalo da paničiš. Pročitaj malo teme na kutku i videćeš da su devojke sa mnogo lošijim rezultatima ostvarivale trudnoću, kako prirodno tako i vto.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 20/12/2012, 08:52

neca73 ::
mnogo sam se uplasila da su mi ovarijalne rezerve drasticno smanjene, i da sam zavrsila pricu. ne znam sta bih vise sa sobom.

fightandfaith ::Neco ne bi trebalo da paničiš. Pročitaj malo teme na kutku i videćeš da su devojke sa mnogo lošijim rezultatima ostvarivale trudnoću, kako prirodno tako i vto.

Potpisujem fight. yes Neco, NARAVNO da nisi završila priču, nego mislim da treba da požuriš da ne bi ispustila mogućnost vto o trošku rzzo. Pa ja sam 3 god starija, i u martu ili aprilu planiram novi vto postupak, i zaista mislim da imam šanse.

I da, što Fight reče, pročešljaj malko teme na Kutku, stvarno je važno videti i tuđa iskustva, a imaš i privilegiju da popričaš sa curama čije te vto priče interesuju! beba
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 23/12/2012, 10:36

Mislim da zbog niske vrednosti AMH, ja ne bih prosla o trosku drzave. Inace sam se prijavila Pronatalu. Citala sam dosta iskustva po forumu, pa ni meni nije jasno od cega zavisi broj AF, i zasto je moj tako mali. Videcemo na kontroli posle mikroginona da li ce biti bolje. Pozz obema!
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od maki79 23/12/2012, 13:46

Neco i meni je 2011 kad smo isli u narodni front na komisiju o trosku drzave bio mi je nizak amh 0,018 pa sam prosla komisiju.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 12/1/2013, 11:30

neca73 ::Mislim da zbog niske vrednosti AMH, ja ne bih prosla o trosku drzave. Inace sam se prijavila Pronatalu. Citala sam dosta iskustva po forumu, pa ni meni nije jasno od cega zavisi broj AF, i zasto je moj tako mali. Videcemo na kontroli posle mikroginona da li ce biti bolje. Pozz obema!
Neco, nema razloga da ne probaš, pusti AMH. Vidiš da prolaze devojke sa niskim amh.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od nebuloza 16/1/2013, 22:25

neca73 ::Mislim da zbog niske vrednosti AMH, ja ne bih prosla o trosku drzave. Inace sam se prijavila Pronatalu. Citala sam dosta iskustva po forumu, pa ni meni nije jasno od cega zavisi broj AF, i zasto je moj tako mali. Videcemo na kontroli posle mikroginona da li ce biti bolje. Pozz obema!

ahh..nazalost broj antralaca govori o ovarijalnoj rezervi i obicno je taj broj sukladan AMH. hocu reci, netko tko ima nizak AMH najcesce ima i nizak broj antralnih folikla. nazalost s godinama se smanjiva i rezerva, pa se tako moze objasniti mali broj AF.

to otprilike ovako izgleda:
broj antralnih folikla manji od 4: vrlo niska ovarijalna rezerva, očekuje se loš ili nikakav odgovor na stimulaciju.

broj antralnih folikla 4-6: niska ovarijalna rezerva, velika je vjerovatnost da pacijentica reagira slabo na stimulaciju. sukladno tome je potrebna veća količina lijekova.

nerijetko takvim pacijentima gode polustimulirani postupci

broj antralnih folikla 7-10: smanjena rezerva. postoji mogućnost da odgovor na stimulaciju bude lošiji (ne ne mora biti, jel)

broj antralnih folikla 11-15: dobra ovarijalna rezerva, očekuje se dobar odgovor na stimulaciju

broj antralnih folikla 16-30: odlična ovarijalna rezverva, očekuje se dobar odgovor na stimulaciju

preko 30 antralnih folikla: policistični jajnici, postoji opasnost da te pacijentice završe s hiperstimulacijom

mlađe žene s niskom ovarijalnom rezervom imaju veće šanse da postignu trudnoću nego one starije jer se polazi od toga da su jajne stanice mlađih pacijentica kvalitetnije.


nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od karakaca 17/1/2013, 00:47

Kod mene su bili 9 folikula do aspiracije samo 8 dobri a pored njih i jos neka 4 mala samo 6 jajnih celija, FSH ne znam koliki je bio pre pocetka stimulacije ali kod mene je sve islo sporo i folikuli su sporo rasli, a kasnije su se i embrioni sporo razvijali i nisu bili dobrog kvaliteta vraceni su 2 petoceliska. Moja je greska bila sto nisam bar na svoju ruku odradila FSH ili da sam trazila da provere na klinici. Ali skola se placa.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od nebuloza 17/1/2013, 07:43

Postoje i zene koje imaju zrmane fsh receptore. Dakle unatoc postojecim sntralcims.
Mada tvoju reakciju karakaca ne smatram losu. A sad..kvaliteta..valja pokusati uzeti druge lijekove i protokol..mada ni to nije garancija.
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od karakaca 17/1/2013, 22:03

Ja sam moj FSH redovno proveravala jer je moj doktor insistirao zbog stimulacija klomifenom on je iz meseca u mesec varirao od 8 do 16 kad je bio veci od 10 nisam uzimala klomifen. Ja sam probala ono sa smokvama i maslinovim ljem ali nisam mogla da podnosim maslinovo ulje. Na bilo kakav stres manji veci on skoci. Meni dr rekao kad je on povisen da ako se uzima bilo koja stimulacija lose se odreaguje ima se manje folikula i pitanje da li su dobre jajne celije. Tako da kad se planira postupak prvo se on proveri.


Poslednji izmenio karakaca dana 12/2/2014, 12:49, izmenjeno ukupno 1 puta
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 23/1/2013, 13:45

Neco, nema razloga da ne probaš, pusti AMH. Vidiš da prolaze devojke sa niskim amh.[/quote]

Hocu naravno, malo sam se presabrala, pa krecem u nove pobede Very Happy
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od bezdan 11/2/2014, 23:46

Eh pa drage moje da vam se pridruzim,naime moj amh je jako nizak 0,22,i tako su me spremali za laparaskopiju za vto.Niko nije rekao mi tj,moja doktorka ovde da ima lek za snizavanje fsh,do danas.Sad sam nasla preko vas i lek sa smokvama pa od ujutru cu da pravim.Moj fsh je ocajan,bio je 17 pa 12,33 pa sad 22 a uz to prolaktin koji nikad nije bio visok sad je 868,lh isto otisao.Pa sad ne znam sta da radim onoj kad odem u bolnicu sto me godinu dana zavlacila i svim privatnim doktorima koji su mi uzimali pare na inseminacije i nikad nista...ah ja sam imala prirudnu trudnocu ali corak...pa zato mi recite mi sve sto znate da ima da se oristi a da vam je pomoglo da otpocnem jer inace sam poludela od hormona ali skroz Crying or Very sad 
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od logona 19/2/2014, 10:28

Drage moje, nije me dugo bilo, pratim vas ali nisam pisala. posebno me obraduje kada vidim neku staru drugaricu Nablu, Ori, Anusku, Bokicu, Masu i lepe novosti kod njih ali me raduje i dolazak novih drugarica kojima ovaj divan forum nastavlja da pomaze. Ukratko mi smo dobro, nasa najveca radost Lara ima 3,5 godine sunny  Da podsetim da smo Laru dobili iz stimulisanog ciklusa u kome je FSH trećeg dana bio 13 (5 j.ć., 2 embriona).

Iako sam sada napunila 43 godine ja ne odustajem. U borbi za drugo dete imali smo jedan neuspesan stimulisan pokusaj i jedan neuspesan pokusaj iz spontanog ciklusa. Moj FSH sada je oko 16, AMH 0,126. Htela sam sa vama da pokusam da izanaliziram problem koji mi se javlja. Ranije sam uvek imala 1 folikul koji pukne u vreme ovulacije i sve je bilo ok po tom pitanju.

Pisem vam da vidim neko vase objasnjenje mog novog problema. U poslednje vreme vrlo cesto mi se desi da imam dva folikula jedan veci, jedan manji. U vreme kada hormoni LH i E2 pokazu da je ovulacija jedan bude 22 dok drugi bude 15 sa endometrijumom od 9 mm. Pukne samo ovaj veci.
Negde mi je jasno da veci FSH regrutuje 2 folikula ali nema snage za oba da sazru i puknu vec samo jedan. Ali nisam videla da se to drugim zenama sa povecanim FSH desava. Da li neko ima slicna iskustva? Savet? Pocela sam da uzimam virak, ocajnicu...
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od luckystar74 21/2/2014, 10:19

Bas sam se izbedacila, FSH ovaj mesec 18 i to bas kada sam krenula sa stimulacijom..
uvek mi je bio oko 8 a sada ovo....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od bezdan 24/2/2014, 16:51

Jel mozete da mi protumacite ove rezultate moj fsh je 4,52 a bio je 22 u ciklusu a ja sam sad ga vadila mimo ciklusa..Lh je 8,09,tsh 1,39..Sta mislite o ovim rezultatima??Jesam jela smokve ali kraci period,vadicu u ciklusu opet...
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od lenjivica 24/2/2014, 16:59

Bezdan, nista ti ne znaci FSH bez vrednosti estradiola, a ni ako nije radjen 2-4 dc. Tsh je super.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od bezdan 24/2/2014, 18:09

Pa radicu sad drugog dana dok krene mi ciklus,s obzirom da je bio visok ona mi dala da izvadim mimo ciklusa jer kaze i tad ce biti nekud i veci mi,medjutim ispade obrnuto,otkud znam..Vadicu opet ali i ranije sam vadila u ciklusu i mimo ciklusa uvek je bio visok ali uvek e sad nije,ako su zahvalne smokve ima da posadim jednu u ime svih onih koje sam pojela Very Happy
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od bezdan 26/2/2014, 18:37

TSH 1,52,PRL 273,PRG 0,41,LH 5,28, testesteron 0,31,FSH 6,89,Cortisol 443,67,E 2estradiol,58,4,Ft4 17. Sta mislite o ovim rezultatima? Danas sam vadiĺa
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od laKole 26/2/2014, 20:52

bezdan, je l' sad ovo status 2 dc? ajde prepiši ih zajedno sa ref. vrijednostima na ovu temu https://kutak.forumotion.com/t1977p450-hormonski-status
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od luckystar74 7/5/2014, 11:16

Da li neko zna kolika je max visina FSH za drzavnu VTO?
Zanima me zbog drugarice. Ona ima 30 godina i za sada najmanji FSH joj je bio 17 a isao je do 25, ona se nada drzavnoj jer za privatno kaze da nema para...
Da li mislite da ima sanse da prodje komisiju u Visegradskoj? Za Front znam da nema sanse....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 7/5/2014, 11:41

Ne znam, iskreno, ali sa 25 mislim da ni privatno nece svako raditi, kamoli drzavno. Najbolje je da nadje dobrog dr, ode na konsultacije i smanjuje nekako taj FSH
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od luckystar74 7/5/2014, 11:53

Isla je kod moje dri privatno i u Visegradsku (Spremovic), tada je legla u VS i tada joj je FSH bio 17...
Dr joj je dala da odradi jos gomilu dodatnih stvari pa pre nego sto to odradi nece da joj da terapiju nikakvu...
Mada koliko ja znam za FSH ne postoji trajno resenje... Kortizol joj je povisen, TSH je oko 3, nesto, AMH ispod 1... i ne znam vise dalje mi nije pricala... gledala sam njene hormone ali se zaista ne secam svih detalja... ovo sam zapamtila...
Ona se nada drzavnoj VTO...
Nemam srca da joj kazem da ce tesko upasti u drzavni porgram i ovo je mnogo tesko podnela, bas je u depresiji... sada trazi trece misljenje... jer joj Spremovicka nije dala nista za sada dok ne vidi sve analize a njoj se zuri...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 7/5/2014, 12:13

Meni je u konzilijumu 2010. FSH bio 13, a 2013 u biomedici 8, pa sam 2014 radila drzavno i opet 8. Ja sve mislim da i Konzilijum ima propuste, i da to 13 i nije bilo korektno. (Kod njih mi je bris bio "cist", a prekosutra na klinici nasli u brisu e.coli)

Hocu da kazem da ako je radila u Konzilijumu, ponovi i u nekoj drugoj lab.

Lakistar, sta se kod tebe desava? Hocete li na VTO? Na kojoj temi pises?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od luckystar74 7/5/2014, 12:15

Nije radila u Konzilijumu taj od 25 je bio na klinickom a druga dva od 17 u Visegradskoj...
Meni je u Konzilijumu bio 7,8 a u Biomedici 18 poslednji put pred IUI...
Videcemo sada kako ce da bude...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 9 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu