KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

+44
noja
sunny.tp
Amna84
lenjivica
luckystar74
logona
bezdan
karakaca
nebuloza
fight&faith
Erata
anak
laKole
missile
JocY
neca73
bubili2
Shizika
jaca*caca
bokica
San
Sofka
maki79
vašar
Anuska
andro-gen
cici
dacca
djole42
lena
dr mali pariz
Bitter Sweet
maša
Virna
kristina33
tanja68
aha
nena beba
Orline
taka*
Struzzo
bebana
sanja 1973
nabla
48 posters

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od jaca*caca 20/3/2011, 18:57

Meni jos niko nije skrenuo paznju na kilograme,(valjda su ovi u Novom Sadu "zdravo jako fini")  b ,ali i ja imam neki osecaj,da bi bilo dobro malo da smrskam.

Ih,FSH,sta da radimo,kazi mi da li si probala neke prirodne recepte za snizavanje? Bas me sad nervira ta cikla,ajde da cujemo sta ce ti reci tvoja dr. Javljaj obavezno c
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 22/3/2011, 16:52

E ovako... Vujovicka je rekla da FSH od 28.2 pod ciklom je dobar jer da ne pijem ciklu verovatno bi otisao preko 40 s obzirom da mi je estradiol u granicama normale (35.2). Kaze da svi oni rezultati od pre gde mi je FSH bio ispod 10 da su bili lazni jer mi je estradiol bio preko 50 ( u jednom trenutku je bio i nesto oko 177).
Produzila mi je ciklu da pijem narednih 6 meseci i da onda ponovo dodjem na kontrolu ( opet je naravno naglasila da moram da smrsam, mada kod mene pricamo o velikom visku kg ( oko 20kg Embarassed ). Jedino sto me je sad zbunilo jeste to sto mi je rekla da za narednu kontrolu ne moram da radim hormone vec samo biohemiju i papa zbunjen
Rekla mi je da cu verovatno izmedju 33-ce i 34-te uci u klimaks tako da imam jos vrlo malo vremena da se odlucim na bebu ako mislim da ista pokusavam sa svojim jajnim celijama.
Radila mi je i uz ( tacno mi je bio 14-ti dan ciklusa) i nasla samo jedan maleni folikul od 12mm u jednom jajniku, drugi je bio prazan sto kaze da je u mom stanju dobro i da ako se i kad se odlucim za bebu mozda i uspemo nesto da uradimo samo sa inekcijama koji bi malo ubrzali rast tih folikula ( ja se u ovaj deo sad nista ne razumem samo prenosim ono sto mi je rekla).

I mislim da cu da promenim endokokrinologa jer mi se cini da je bezobrazno skupa... Ako neko ima neku preporuku za nekog drugog dobro bi mi dosla Very Happy

Kod nje je dobar dan 5 000 din + svaki uz po 2500. Pritom mi je prosli put radila uz dojki ( rece da mora da pogleda da nemam neke ciste pre nego sto mi prepise hormone) i naplatila 7 500 ( 5000 je bilo sto je bacila pogled na rezultate i rekla mi da pijem ciklu i 2500 uz)
Sad mi je uzela 10 000!!! ( pogledala rezultate, produzila ciklu i uradila uz jajnika i materice i dojki, opet da proveri da nemam neke ciste i to naplatila kao 2 jos 5000).
Nekako mi se cini da je bre bas previse... sto je mnogo, mnogo je. Mogla je prosli put da mi kaze da sa rezultatima hormona odem i na uz u dom zdravlja i proverim jajnike i dojke a ne ovako...
Ona mi zapravo nista novo nije rekla ( sve to isto,manje vise mi je rekla i prosli put) tako da se bukvalno osecam kao da me dere. Ajd da sam u postupku, da pravimo bebu pa i da razumem, al ovako mi se cini bas previse i pomalo bezobrazno...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od nabla 8/5/2012, 22:24

Eh narode, red bi bio da se zapljunem i zapisem koju... ne zamerite sto me nema mnogo... usne

Spominjala sam zimus da sam isla u Klinicki centar na proveru hormona, prvenstveno zbog stitne, pa kao ajde usput da odradimo i polne hormone..
Eto, od pocetka februara kad sam vadila krv, hormoni su konacno pristigli... Misliiiim..... Rolling Eyes
Kontala sam, fsh ce biti u stratosferi (nisam ga proveravala 3 godine!!!), a gle cuda:

fsh - 4,6 IU/L (ref.= 3-8) ....nikad nizi! Shocked podmladjujem se!? Laughing
lh - 9,1 IU/L (ref.= 1-7)
E2 - 120,1 pmol/L (ref.= 105-1000)

konstelacija fsh i E2 je dobra, a otkud sada ovaj visok LH???? Nemam ni najblazu predstavu...
Mislim, nije da sam u bebecoj akciji, ali nikad se ne zna....sta nosi dan, a sta noc! Embarassed love Razz

Eto, retrospektiva: prvi fsh 15 (i maximalni)....sa 31, sada imam 37 i fsh je jos uvek (da kazem) u nekoj normali...
Sta hocu ovim da kazem....
Secam se kako sam ja odreagovala na saznanje o visokom fsh, i sebe sam ubacila u takav grc, hiperaktivnost, opsesivnost, ma sve najgore po samu sebe...jer sam mislila da mi je uskoro 'kraj'.
A eto, ipak jos ferceram i doca kaze (mada mi se ne svidja, jer je rekal da je sve OK iako sam je gnjavila za ovaj LH) da sam reproduktivno jos mlada!!! Eh.... Very Happy

Ipak, mali omaz doci....(iako sam izasla nezadovoljna iz ordinacije) rece ona na sve moje komentare : "ne lecimo papir, lecimo coveka" (u prevodu, nikad ne padajte u ocaj zbog jednog lab rezultata).

Toliko...
ljubav
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od jaca*caca 8/5/2012, 22:34

Nabla, Very Happy
Pa,ti si devojcica!
Ja vise se ne obazirem na te lab cifre,sad sam imala jedan klomifensko-merionalni postupak i lepo sam odreagovala,sa 5 celija,imala sam 3 embriona,a nisam radila hormone vec duze vreme. ..
Sta ima kod tebe,kakvi su ti planovi?
Ja sam se malko No posle ovog,jer bas sam se ponadala,kao sad imam embrione i to je to,ali...
Sacekacu jesen,pa jovo nanovo.
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od nabla 8/5/2012, 22:55

Eh Jacko, vidim iz potpisa da je bar krenulo nesto da se desava. Zao mi je sto nije uspelo, ali i to je bar dobar znak! I neka ti to bude 'hrana' za dalje. Znas ono "casa je do pola puna, ne do pola prazna" Very Happy

Nemam planova, ali nikad se ne zna... Very Happy
Neki znaju, neki ne, a neki su zakljucili izmedju redova...ali ajde sada da bude crno na belo....ja sam vam ponovo 'devojka' Laughing ...iliti singl, sto bi rekli englezi... Very Happy
Pa, ako imate nekog slobodnog dasu za mene...primam ponude...listu zahteva dostavljam kasnije lol!

No, da ne zachatavamo temu... Very Happy

Jos jedan malecni osvrt na tu pricu oko fsh....

Secam se Cokolade sa Rode....

Ona je u menopauzu uletela na samom pocetku 30-tih, i cini mi se posle godine od gubitka ciklusa, opet je dobila normalne cikluse...
Dakle, mogu se desiti (duzi) periodi visokog fsh i (duzi) periodi nizeg fsh...

Da li je ovo kod mene deo te iste price o 'smeni godisnjih doba' ili je samo psiha u pitanju jer vec dugo vremena nisam u akciji i nisam opeterecena trudnocom...ne znam....racio mi naginje ka prvoj tezi, a intuicija ka drugoj ....Verovatno je istina negde na sredini, od svega pomalo...

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Orline 8/5/2012, 22:56

Nabla, drago mi je da te vidim Very Happy
Kao prvo, padoh na dupe, kad sam videla rezultate Shocked
Lepo reče doca, leči se čovek a ne papir, ali ti to kaže tek kad doneseš drugi papir Rolling Eyes Razz
Hormoni su jedna nedokučiva stvar, čini mi se.
Ja bih volela da te iznenadi neka situacija od tih "nikad se ne zna".
I na kraju prirodno, posle svih peripetija Very Happy

No9 da se vratim na hormone, baš mi čudno da je taj omjer. Tebi je ranije bio FSH viši od LH i to znatno. Stvarno mi je nevjerovatno da ode u kontra inverziju...Sad da imaš živaca i novca, a ne bih rekla da imaš, mislim na ovo prvo, prvenstveno, pa da ponoviš još jedared...da ispadne 1:1 Laughing
Da li ima veze stres i prolaktin, potencijalni od čika Radončića pominjan, hmm
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Orline 8/5/2012, 22:57

I da...nikao da prokomentarišem avatar, a primetila sam ga...Sjajan i unikatan, kao i uvek Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od nabla 8/5/2012, 23:05

Oriiii, kuco stara....jel ti se stuca ovih dana?? Very Happy
A sve u kasnim satima sam slobodna, pa mi nezgodacija da te uznemiravam...

U pravu si, nemam ni zivaca, a ni novaca za to....ali odradicu ga bar jednom...na vec proverenom mestu...Konzilijum....ipak je ovo potpuno drugi lab

Ne znam, pitah je da li postoji 'steceni PCOS' (ne u smislu da sam iznenadno dobila gomilu jc, vec samo hormonski....pao mi napamet secer, ono OGGT ili kako se vec zove sto je Nena pokrenula temu)....Nije rekla da postoji, ali rekla je pametnu stvar, a to je da PCOS mora biti i UZ potvrdjen...
Pa...

stres i prolaktin....ne znam....izasla sam davno iz ove price, i muka mi je da pokrecem ponovo mozak....a znam sebe, kad ga pokrenem, ostace zaglavljen u auto poziciji...i ode ja opet do djavola...
Bas je lepo biti rasterecen! Very Happy
Ako se desi, desi.... Wink
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Orline 8/5/2012, 23:09

Pa to ti kažem bio stres i prolaktin, sad opuštencija, inače, ne mislim da može PCOS tako kasno. Ili ga imaš ili nemaš. Vidiš, i meni je dr Šumarac sumnjala i nisam joj se uklapala po UZ nalazu, al druga priča...
Štucalo se ili ne, red bi bio Wink
Ne znam u kom si kraju sad, ali može se naći modus Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od djole42 9/5/2012, 15:24

nabla ::

fsh - 4,6 IU/L (ref.= 3-8) ....nikad nizi! Shocked podmladjujem se!? Laughing
lh - 9,1 IU/L (ref.= 1-7)
E2 - 120,1 pmol/L (ref.= 105-1000)

konstelacija fsh i E2 je dobra, a otkud sada ovaj visok LH???? Nemam ni najblazu predstavu...

Devojčurak Nabličak ,ista varijanta kod mene ....nikada ali nikada nisam imala LH veći od FSH osim jednom kad mi je bio visok kortizol

Evo rezultata
djole39 ::Da pribeležim ....
2 dc
FSH -4.4 U/l ref 2-15

LH -7,4 U/l ref 1-10

E2 -69pg/ml ref 25-100
Progesteron 2.3nmol/l ref 1-9.5
Testosteron 0.1 nmol/l ref 0.2-1.0
Prolaktin dnevni -128 mU/l u 8h i 120 u 11h i 123 u 17h ref 60-620

Kortizol 1036 nmol/l u 8h ref -do 638
447 nmol/l u 17h ref -do 388

Nikada do sada mi LH nije bio veći od FSH a ovakav FSH ni u 20 god .
Testosteron ispod normale.....kortizol šiba......
Danas zakazujem kod endo pa vidimo....

Kortizol se unormalio i sada je

FSH -8.7
LH - 7.4
E2 -49 pg/ml (25-100)
Prog-2.5
testosteron 0.2
prolaktin 304

Kortizol 322

Ja zadovoljna....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od maki79 10/5/2012, 11:47

Nabliska evo i ja da dodam slican slucaj i meni je fsh bio ranije ok pa onda odjednom 2010 godine krenuo da luduje i isao cak do 22. Nakon par provera i konstantno visokog fsh ja diyem ruke od svega i ne proveravam nista sve do januara ove godine kad sam iz zezanja odradila hormone 2dc i umalo me slog nije strefio moj fsh pao na 7 sto je Bogu hvala urodilo ovim malim stvorenjem sto raste u mom stomaku.
Zelim ti isti csenario.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 25/11/2012, 13:15

Ja 73, muz 71
-jedan spontani (trudnoca prirodna, nastupila nakon par meseci zajednickog zivota)
- tri meseca pauze
- jedna nesupela folikulometrija (Ivanovici) folikul pukao pre vremena
- jedan mesec kontracepcije (Ivanovici), dijagnostikovana dermoidna cista na desnom j (malih dimenzija), predlog da se desni j mao odmori
-jedna folikulometrija u prirodnom ciklusu, 5000 jedinica pregnila kao stop injekcija, rezultat perzistentni folikul koji je prerasta u cistu zutog tela na levom j (DZ Jedro)
-druga folikulometrija stimulisana klomifenom, bez stop injekcije, rezultat cista zutog tela na levom j (DZ jedro)
-IUI, stimulacija klomifenom, pregnil 10000 jedinica, dat 8. dana ciklusa, 9. dana radjena IUI, rezultat perzistentan folikul koji prelazi u cistu zutog tela (DZ jedro)
E sada, treceg dana ciklusa ovog meseca po preporuci treceg ginekologa radila hormone rezultati sledeci:

FSH 10.9 mIU/mL (referentne vrednosti 2.8 -11.3) - napomena- proslog meseca je bio 7.4
LH 5.92 mIU/mL (referentne vrednosti 1.1 -11.6)
Prolaktin 229 mU/L (referntne vrednosti 40 - 530)
Estradiol 69.7 pg/mL (referentne vrednosti 69.7)
AMH 0.4ng/mL (jako los rezultat po recima datog lekara)
Broj AF na levom j se ne vidi usled ciste zutog tela, a na desnom je 3. (normalno od 3 do 5 po j, po recima datog lekara)

Posto sam na internetu nasla podatke da je to jako nizak broj AF, gde je prakticno nemoguce uraditi VTO, i jako se zabrinula zelela sam da Vas pitam sledece:
Da li postoji mogucnost da ih covek nije izbrojao sve, nego samo najvidljivije. Desni j nije uspeo da vizualizuje celih 10 min pregleda, gde sam ja na kraju rukama prtiskala stomak da bi on uspeo nesto da vidi. Sliku sa tri AF je usnimio odmah, nije pomerao sondu ni malo. Posto nemam iskustva, pomozite, koliko inace traje brojanje AF, da li prebrojavanje moze da se zavrsi za 10 sec.
Da li je dermoid koji ja imam na desnom jajniku (a koji on nije ni primetio) mogao da smeta. tj prikrije ostale AF ukoliko ih je bilo.
Ovog meseca je inace opet kod mene konstatovana normalna ovulacija prilikom folikulometrije, a kod moje Dr (DZ Jedro).
Jako sam zabrinuta, pa molim za savet i misljenje vezano za ovako lose rezultate i vasa iskustva sa brojanjem AF.
Sve Vas puno pozdravlja novi clan.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 25/11/2012, 13:58

Sad Sad Sad
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od JocY 25/11/2012, 14:21

Neco ja sam radila VTO sa 4 antralna folikula zajedno na oba jajnika izbilo 5 folikula u toku stimulacije, dobila 4 jc a tri embriona... e sad sto nije uspelo to je samo stavr srece... a ja ti istu zelim od srca.. osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 25/11/2012, 14:35

Jocy zao mi je sto nije uspelo.
Nadam se da cemo svi mi ovde imati puno srece i strpljenja.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 27/11/2012, 13:48

Devojke, postovi s vašim iskustvima leče! Već sam bila u bedaku što uskoro treba da vadim hormone i da se opet suočim sa povišenim fsh, a u amh ne znam kako bih i smela da pogkedam! Rečju- očekujem sve najgore, jer su me doktori ubedili da sam jako 'matora' (dobro blizu sam, al nije još dotle došlo).
Sad je posle ovog iščitavanja lakše, ne očekujem da se desi čudo, ali ništa nije crno.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 28/11/2012, 10:10

Rečju- očekujem sve najgore, jer su me doktori ubedili da sam jako 'matora' (dobro blizu sam, al nije još dotle došlo).
Sad je posle ovog iščitavanja lakše, ne očekujem da se desi čudo, ali ništa nije crno.

I ja se isto plasim novih rezultata. I sta im znaci 'jako matora', ja imam 39, sigurno sam onda presisala sve granice.
Sigurna sam da nista nije toliko crno, i stvarno postovi na ovom forumu mnogo pomazu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od laKole 28/11/2012, 10:18

neco, ja te pratim u stopu. a početkom ove godine izmjeren fsh 16. uz kontracepciju spao na 5, i tad pokušali sa 3 menopura dnevno pa nije išlo.
mnogo bolje je išlo sa klomfenom i u kombinaciji sa klomifenom i menopurom.
dok neko od dr ne bude tražio fsh, ja ga sama neću provjeravati. šta mi treba da se stresiram! Wink
kad se odlučim na stimulisani ivf, znam da će mi tebati 5-6 menopura dnevno. a biraćemo i ciklus sa većim brojem antralnih.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od maki79 3/12/2012, 15:43

Neco73 i ja kad sam isla pre dve godine na komisiju u frontu za vto o trosku drzave imala sam 6 AF pa mi je dr Garalejic rekla da je to mali broj ali da je to kod mene normalno jer je meni radjena klinasta resekcija oba jajnika pa su mi tom prilikom odstranili vece delove jajnika i ostale samo cetvrtine. Sto se tice te tvoje dermoidne ciste ja mislim da bi je trebala operisati jer je ona vrlo zeznuta. Moja drugarica ju je operisala i kad su je izvadili bila je teska dva ipo kg i imala je i kosu i nokte i nazalost morali su da joj izvade ceo janik sto kod tebe ne bi bio slucaj jer je jos uvek cista mala ali pozabavi se njom na vreme. Ne zelim da te plasim nego samo da ti predlozim da potrazis jos necije misljenje u vezi te ciste. Pozdrav.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 5/12/2012, 21:47

Hvala Maki i Lakole! Evo meni je sutra D-day, 2. dan UZ, pa stvarno strepim koliko ce se AF videti, sta ce mi reci i kako ce mi proceniti ovarijalne rezerve. Bas sam u strahu. A i moja drugarica je operisala dermoid, i to je bas bilo ozbiljno, pa i zbog toga brinem. Drzite fige, bar da bude tih AF, ziva nisam do sutra :-).
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od jaca*caca 6/12/2012, 10:19

Neco držim fige i mislim na tebe danas! zagrljaj
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od anak 6/12/2012, 11:11

Miss, nisi ti draga ni blizu starosti. Ni ovako, a ni "onako" Wink yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od neca73 6/12/2012, 17:59

Cao svima i hvala na podrsci!
Bila sam na UZ 2. dan ciklusa, i stanje na desnom j, iz jedne ravni kada se gleda je 4 folikula, i Dr kaze da je to normalan broj za moje godine.
Levi mi nije ni pominjala, i prepisala mi je mikroginon da pijem da bi se sinhronizovao antralni pool.
Molim iskusne da mi pomognu, prvo sta znaci iz jedne ravni, ja i dalje mislim da je 4 malo. Drugo kada i zasto se daje mikroginon? Kakva su vasa iskustva, sta Dr ocekuje da vidi, proveri nakon terapije mikroginonom od 21. dan.
Hvala vam puno na odgovorima unapred.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 19/12/2012, 10:55

Neco, ne znam ništa o mikroginonu, i ne znam šta znači to u jednoj ravni!
Htela sam da kažem- ja sam 3 god starija od tebe, i sa 41 sam imala više, i na folikulometrijama i u toku stimulacije, a FSH 13,8. Videla sam da ti imaš dobar FSH. Iako je to i do organizma (svaki je priča za sebe), sad tek ne razumem od čega zavisi broj folikula. Rolling Eyes Ipak, imaj u vidu da je za bebu dovoljan i jedan jedini! Kad malo više iskustava ovde iščitaš, videćeš da je sve moguće! yes Moj savet, krenite u VTO priču, možete i o trošku RZZO dok ne napuniš 40. Vredi probati. Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Erata 19/12/2012, 11:47

maki79 ::Neco73 i ja kad sam isla pre dve godine na komisiju u frontu za vto o trosku drzave imala sam 6 AF pa mi je dr Garalejic rekla da je to mali broj ali da je to kod mene normalno jer je meni radjena klinasta resekcija oba jajnika pa su mi tom prilikom odstranili vece delove jajnika i ostale samo cetvrtine. Sto se tice te tvoje dermoidne ciste ja mislim da bi je trebala operisati jer je ona vrlo zeznuta. Moja drugarica ju je operisala i kad su je izvadili bila je teska dva ipo kg i imala je i kosu i nokte i nazalost morali su da joj izvade ceo janik sto kod tebe ne bi bio slucaj jer je jos uvek cista mala ali pozabavi se njom na vreme. Ne zelim da te plasim nego samo da ti predlozim da potrazis jos necije misljenje u vezi te ciste. Pozdrav.

affraid affraid affraid
Da li je ovo moguće???
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 8 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu