KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

+44
noja
sunny.tp
Amna84
lenjivica
luckystar74
logona
bezdan
karakaca
nebuloza
fight&faith
Erata
anak
laKole
missile
JocY
neca73
bubili2
Shizika
jaca*caca
bokica
San
Sofka
maki79
vašar
Anuska
andro-gen
cici
dacca
djole42
lena
dr mali pariz
Bitter Sweet
maša
Virna
kristina33
tanja68
aha
nena beba
Orline
taka*
Struzzo
bebana
sanja 1973
nabla
48 posters

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od missile 7/5/2014, 12:57

Znaci da moras da uradis i drzavno, da bi uopste imala predstavu koliki ti je FSH!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od luckystar74 7/5/2014, 13:23

Klinika na kojoj radim privatno saradjuje sa Biomedicom ili priznaju iz Visegradseke rezultate a tamo mora da se legne da bi se urado hormonski status... ne vole rezultate iz Fronta tj mislim da bi me dr zadavila kada bih joj donela iz Fronta analize, jednoj je rekla a sta to ima Front sto mi nemamo Wink
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 12/1/2016, 13:19

Ovo je tema gdje mogu da zavrsim svoju pricu 9mj nakon uzimanja cikle i 6mj nakon terapije kod Vujovicke FSH 60,58....Nista Bas nista ..Nemam emocija ,tupa sam prazna sam...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od sunny.tp 13/1/2016, 09:23

Amna, mnogo mi je žao! Jesi li joj javila rezultat? Šta kaže?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 13/1/2016, 14:29

Vidis dobra ideja,nisam se ni sjetila da joj javim rezultat da vidim reakciju (istina e mail ide preko nekoga pa taj odgovara)..Jer prosla reakcija je bila ocajna,bilo joj je krivo zasto ja uopste gledam rezultat!!!
Bas cu da napisem e mail i da vidim da li ce mi odgovoriti ima li svrhe da dolazim vise za Beograd...bilo bi posteno da me odbije..
Dr.Sumarac mi je odgovorila da ne moze mi pomoci i da nema svrhe da dolazim,korektno!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od sunny.tp 13/1/2016, 17:48

Ne bih ja njoj zamerila, bar je nešto pokušala... Nisi izgubila mnogo vremena, a dala si sve od sebe i mislim da je dobro što si tako učinila.
Čuj šta če ti reći, šta da radiš sa terapijom (zbog zdravlja). Odmori malo, pa počni da razmišljaš o donaciji. Verujem da nije lako o tome misliti, i ja ne znam da li sam spremna na taj korak, ali videvši žene sa ovog foruma koje su uspele sa donacijom i njihovu sreću, mislim da je to pravi spas!
Možeš da ostaviš sebi par meseci da se smiriš i možda pratiš da ne uhvatiš neki folikul. Ali evo ja ih još uvek imam svakog meseca i opet ništa ne uspeva. Bitan je i njihov kvalitet.
Mogu da razumem kako ti je, a posebno što se osećaš usamljena čak i ovde jer je tvoj problem tako redak. Možeš popričati i sa nekim psihologom, meni je to pomoglo posle neuspešne vto.
Puno te grlim, dajem snagu i šaljem pozitivnih misli što više!!! Odmaraj, odmaraj, odmaraj, pa onda polako dalje zagrljaj
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 13/1/2016, 19:40

Evo poslusala sam te,to je bio pravi savjet u ovo zbunjeno vrijeme :-)
Poslala sam kratak i jasan e mail.Stavila sam sve cinjenice,visnu fsh u zadnji 9mj kako sma na terapijii zamolila da mi kaze ima li sanse ici dalje i mogu li doci do celije..Da li da uopste dolazim za Beograd.Nadam se postenom i jasnom odgovoru..

Naravno da je bolje sto sam otisla,ona je pokusala a ja sam sa srca skinula i to :-)

Sto se tice zdravlja,to ce se i ovdje pobrinuti,mozda je i ona mene pogresno shvatila jer i ona je pitala kako se osjecam jer to je lol! najbitnije a ja sam njoj isla zbog trudnoce...
Hvala ti od osmeh srce

Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od noja 4/2/2016, 12:18

Amna :


Danas sam imala termin kod Univerzitetskog prof Dr. Johannes Huber,on je bivsi upravni u Beckoj AKH na odjelu za endokrinologiju i sterilitet.Mozete naci njegove knjige i seminare na youtube..
Nasmijao se na moju terapiju sa ciclo proginovom i estrofem,njemu nije bilo logicno da uzimam obadvoje.Rekao je ,taj ko ti je to dao ,dao je, eto samo da bi nesto radio.Pogresna terapija... To je bilo sve a nije znao ni ko ni gdje mi je dao...
Sve nalaze za trombo.imunologiju karotip OGTT test itd ,je rekao mozes sve baciti,bacanje para i vremena ..Vecinu ovoga ti placa osiguranje i terapiju placa..
A ja to nisam znala!!!
Od danas uzimaj : Progynova mite ,svaki dan po jedna citav ciklus, Progesteron Supp 0,4 zandji 10 dana ciklusa i Gesdine svaki dan po jedna ,neovisno od ciklusa , tj kao pomoc za jajnike da prorade...
Sto se tice trudnoce,nisam ga nista ni pitala ,tamo nisam bila zbog toga..ali je sam rekao, kod mladi zena postoji sansa da jajnici prorade..inace NE..


A sto se tice Ciclo proginove, esterogen u njoj moze proci ali je los a progesteron je skrojz umjetan i sinteticki i nikako ne oponasa i ne simulira prirodu zene...Jer to je za zene starije a mlade zene trebaju prirodnije hormone da bi se hormoni vratili unormalu...


Jos jedna interesantna stvar je da sam poslata na DNK pa cemo onda vidjeti sta nam ona moze reci..
Ovaj kratki ,jasni i korektni razgovor je kostao 110e  






Amna84:
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 23/2/2016, 19:52

Evo da ostavim tag vezano za ovu novu terapiju sa progynovom.
Posto ovde nema kao kod cikle braon i bjeli tableta,sve su iste,ja sam danas ipak tj.oko 15. tog dana prokrvarila,kao i sa ciklom..Ovaj put je jako bolno,maternica se stalno grci bolovi su gotovo nepodnosljivi..Sa ciklom i estrofemom sam progrvarila ali nikakvi bolova nisam imala...
Mada se osjecam puno prirodnije bez naglog pada raspolozenja,tuge ili depresije..sto je sa ciklom bilo obavezno i prelazi su bili nagli..Vodim dnevnik,pa se dani sa naglom tugom i emocijam cesto poklapaju.
Treca romjena su grudi,bolne su i jako nabujale,od cikle nisu bujale...
Eto zlu netrebalo
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 23/2/2016, 20:00

Amna bilo koju hormonsku terapiju treba da pijes 3 meseca dok ti se ciklus ne ustali i dok se hormoni ne stabilizuju.... za ta 3 meseca mozes da dobijas i na 15,20 dana... imas te nagle promene raspolozenja i sl. tek posle trece kutije mozes zapravo da procenis kako ti deluju... ako se za 3 meseca sve ne dovede u red znaci da ti terapija ne odgovara
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 24/2/2016, 20:21

Alisa,ja hormonsku terapiju pijem od novembra 2014!Znam ja to sve,ali problem je sto kod mene nije tako,kako bi teortski trebalo biti,nema kod mene ti pravila od 3mj6 ili 9 mj. da se hormoni usklade itd..Ja sam sve to probila,vec godinu dana prokrvarim na svaki 15 dana..ovo sam napisala samo da ostane zabiljezena razlika izmedju cyclo progynove i progynove..Moj Fsh kako i pise je uvjek isti,terapija mu ne pomaze..A nije bas tako da mora nakon 3mj,meni je Vujovicka produzila na 9 pa nista..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od libra35 27/2/2016, 13:23

Nadam se da sam na pravoj temi...brinu me u poslednja dva ciklusa ranije ovulacije...znaci vec 9 dc je O i folikul je vec tada veci.Proslog meseca dobila stop na 15mm to vece i bila jc ali se nije oplodila...postoji li mogucnost da sam ranije dobila stop?Sta ako jc nije zrela.Evo ovaj ciklus 7 dc folikul vec 17mm i na drugom jajniku 13mm a taj jajnik je manji i prosto losije daje folikule.Medjutim E2 je bio juce90 a danas 120....mislim da su jedinice i ng/mol.Ima li neko misljenje jer do sad O su mi bile na 13,14 dan i da li to moze da se prepise dhea ili pak pof...ako ima neko mesljenje neka napise ..znate da sve moramo same da se ukljucimo i da korigujemo doktore kad se daje stop jer ipak mi svoje telo najbolje poznajemo...Evo ovim molim nasu cukoljubac nasu dr da da misljenje a i druge dr sa foruma😍.U decembru sam imala jc i lepo se oplodila i podelila pa smo je zamrzli ali prethodni mesec sam po Dr Kopitovickinoj preporuci bila na cikli a i isla na akumpukturu.Ciklusi su mi na 28 a poslednja dva na 25 dana.😊😘
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 10/4/2016, 21:37

Da ostavim trag u vezi moje nove terapije Proginova mite.
Evo u drugom mjesecu koristenja NISAM PROKRVARILA ,prvi put nakon vise od godinu dana...Ne znam da li je to dobro ili nije,ali bar je fizicki bilo lakse da ne nosim ulozak ko beba pampers lol!
Stvarno je razlika u jacini hormona i mom psihickom stanju,sve je manje naglaseno i puno prirodnije,to sam ja :-)
Naravno kolicnina hormona je manja nego kod cikle ,ali poenta je da meni pase ta manja kolicina,jednostavno sve je PRIRODNO !!
Posto se ko mene broje samo rezultati dugo sam mislila da li da se javim ili da cekam maj i FSH treceg mjeseca koristenja .Ali morala sam da kazem da sam vec u drugom ciklusu menstruaciju dobila na tacno 28 dan ciklusa,to je prvi put da se desava kod mene..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Nataly17 11/4/2016, 12:46

To je dobro Amna. Da tako i nastavi. Super!
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Amna84 11/4/2016, 15:08

Nataly17 :-*
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od sunny.tp 25/7/2016, 13:39

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/scientists-claim-to-have-reversed-menopause/all/
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Principessa 29/11/2016, 00:10

Devojke, da li neka od vas ima iskustvo sa Estreva gelom, kako se podnosi i da li poboljsava vrednosti estradiola? I da li kombinacija estradiola i progesterona (od sredine ciklusa pa nadalje) posle 3-4 meseca koriscenja, smanjuje vrednosti Fsh? Nadam se da nisam lupila, prosto me samo interesuje sta moze da smanji fsh?
Hvala unapred, pozdrav 😘
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 29/11/2016, 05:43

Fsh i e2 su na klackalici. Sto je estradiol visljo fsh je nizi. Normalne vrednosti e2 su od 20 do 50 (neko dr tolerisu o do 80) pg/ml ... kad je e2 u ovim granicama smatra se da oslikava pravo stanje fsh-a. Ja sam na cikloproginovi i meni uglavnom e2 bude oko 80 i tada mi je fsh u granicama normale... cim mi e2 padne ispod 50 fsh skoci... cikla ga uglavnom drzi u zeljenim okvirima mada znao je e2 da mi drasticno padne ( ispod 20 ) o fsh naglo skoci iako pijem ciklu... iskustva sa tim gelom nemam


Poslednji izmenio alisa dana 29/11/2016, 05:47, izmenjeno ukupno 1 puta
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 29/11/2016, 05:46

I zaboravih da napisem da je meni cikla spustila fsh... zapravo uravnotezila mi donekle hormone jer su pre nje izgledali npr... jedan mesec e2 skoci preko 200 i sroza fsh skroz posle par meseci desi se obrnuto...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Principessa 29/11/2016, 08:40

Meni je estradiol 29.4 (a pise da je normalno u prvoj fazi ciklusa 0-140, sto ce reci da i nije bas nesto...), a fsh 16.4...😏
Nadam se da ako on skoci da ce se spustiti fsh...jel mislis da moze?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 29/11/2016, 12:26

Te ref vrednosti su date mnogo siroko... nemoj mnogo paznje da obracas na njih... tvoji rezultati su jos uvek koliko toliko ok... nije ti tak fsh toliko visok i on varira od ciklusa do ciklusa... trebala bi da ga ispratis bar 3-4 meseca za redom... al onavezno uz fsh radi i e2... jedno bez drugog nista ne znace... pasce taj fsh nemoj da brines... ne znam kakav je taj gel al cikla bi ti gotovo sigurno pomogla... nisu ti toliko strasni rezultati... bilo bi strasno da ti je e2 preko 80 a fsh 16... ovako nije strasno i pasce sigurno
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 29/11/2016, 12:29

I super ti je e2! Mogao bi da bude vislji al ja nekako vise volim kad je nizi jer onda se vidi i pravo stanje fsh-a... izvini na pravopisnim greskama kucam sa fona pa me zeza
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Principessa 29/11/2016, 16:59

E pa hvala ti puno, bas si me smirila, srce si! 😘😘😘
Cikloproginovu sam odbila zbog porodicne anamneze- majka mi je umrla od raka dojke. Ovaj dermalni estrogen (sto se maze na kozu kao krema) je kao prirodniji i blazi, satro...posto mi ja tako rekao moj doca, ja sam je pitala jel moze to umesto cikle, pa mi je prepisala taj neki Estreva gel: 21 dan+ utrogestan poslednjih 11 dana koriscenja gela (zajedno sa njim, s tim sto se gel smanjuje sa 3x dnevno na 2x dnevno tad kad uvedem utrogestan vaginalno)...nikad u zivotu nisam primala nikakve hormone, pa mi malo frka...valjda ce biti sve ok.
Inace, vadila sam fsh vise puta, ovaj poslednji (16.4) je bio najvisi do sad pa sam se malo prepala (tu varira izmedju 13 i 16, doduse bez ikakvih lekova do sada...), ali mi Vujovicka rece nista strasno...aj videcemo...


Poslednji izmenio Principessa dana 29/11/2016, 17:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Principessa 29/11/2016, 17:10

E da, i zamisli koja pljacka- ovde kod nas u apoteci taj gel kosta 6000din (50€), a u Italiji (bila sam prinudjena da ga ujurim napolju jer ga trenutno vec mesec dana nema kod nas u toj Laurus apoteci, koja ga je jedina drzala...) je 9€!!! Pa stvarno ga preterase ovi nasi...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od alisa 29/11/2016, 19:48

Koji problem imate? Jel planiras vto?
Nista te Vujovicka nije slagala, fsh ti uopste nije toliko strasan!
A sto se tice cene leka... sta te cudi... pa kad ga ima samo u jednoj apoteci sta ocekujes drugo Rolling Eyes ipak je ovo Srbija
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve - Page 10 Empty Re: Povisen fsh i markeri ovarijalne rezerve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu