KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
ms_do
leptirko82
Angie83
djole42
cicsa80
dr mali pariz
Lyanna
hocukusurnecuzvaku
jaca*caca
twinsi
Crvic
ragaco
Malina
AriesGirl
nena beba
Orline
SannI-AlL
katarina
Vilhelmina
Frida
dragmilk
InNaturaVeritas
ivka
Star77
LaFolie
srna ns
laKole
HappyGirl
lelas
OKacica
Ninche
bebica mala
KoMetaK
sareni leptir
BiKsi :)
anak
Dacaa
hany
lenjivica
MAAKKI
dragana76ns
saska1
noja
nina :)
Struzzo
maus
karakaca
bulevarka
zvoncica36
plavaptica
SladZana
korpica
missile
Erata
lilya
Niny
Klarica
bak
neca73
lenabeograd
Vuchica
65 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 09:27

Drage moje znam da dr. kod koga nam vto nije uspela obično nije najmiliji.Međutim meni je Zadori i dan danas ok.Moja najbolja drugarica je isto išla kod njega.Evo njene priče uz njeno odobrenje.Prvu vto je radila preko fonda i to u Višegradskoj.Stimulaciju joj je vodio A.Stanković(kao i meni u Jevremovoj).Žena je na listi imala 4jć,a kad je došla na et rekli su joj da su UGLJENISANE IZVAĐENE.Ona ih je pitala(njena prva vto)ako je tako zašto mi istog dana niste rekli kad ste ih aspirirali da su loše.Stanković je pobegao.Tražila je da joj daju jajne ćelije da ih šalje na DNK analizu u Ameriku.Na to su joj rekli da DNK NIJE MOGUĆE URADITI IZ JAJNE ĆELIJE(toliko o doktorima).Onda su joj rekli da su izgubljene jć.Ona je sve tražila napismeno.Naravno da nisu hteli da joj daju.Išla je na razgovor sa Tulićem i njihovim embriologom.Naravno da su pokrivali kolegu,a onda su joj rekli da verovatno ONA IMA PROBLEM U GENETICI.Dali joj pogrešnu otpusnu listu gde stoji da su joj aspirirali 9jć(možda i nije pogrešna).Njen muž je hteo da ih tuži i dan danas mu žao što nije,ali ona nije imala snage pošto su joj ti silni prof.stavili do znanja da svako sa vrha dovodi svoju majku,sestru,...kod njih.Žena je sačuvala dokumentaciju i njihove izveštaje koje čak nisu smeli da potpišu.Išla kod tadašnjeg direktora kliničkih centara koji je divan čovek(kratko bio na tom mestu).Pošto smo mi išli kod Zadorija vođena mojim iskustvom sa njim krenula je i ona.Zadori je sve saslušao pogledao protokol i na osnovu mišljenja naših dr(da je ona problem) krenuo oprezno sa stimulacijom.Ona je dobila ok jajne ćel. i prvi pokušaj je bio biohem.Drugi pokušaj joj nije uspeo,ali je opet imala biohem.Zadori je rekao da on više na njihovom mestu ne bi radio kod njega već bi išao na PISCI(valjda sam dobro napisala)pošto nisu problem njene jć već muž ima lošu spermu,a i njoj je trebalo dve godine da se iščisti od hormona što su joj dali kod nas pa joj je i hormonski status narušen.Prvu vto koju je radila kod nas imala je ok fsh,a kod Zadorija je išao i oko 13.On sa takvim fsh je izvukao ok jć.a ovi naši prof.sa dobrim fsh ugljenisane.Kod Zadorija mi se sviđa što na licu mesta kad izvade krv za horm.posle dva sata pravi protokol i menja u toku stimulacije.Ja sam radila 4 kod njega i svaki protokol mi je drugačiji.Kad smo radili treći put i nama je rekao da je bolje da promenimo kliniku,ali nismo.trebali smo da ga poslušamo,ali ovde nijedan dr. neće reći tražite bolju kliniku.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 25/4/2013, 09:28

Ariesgirl ::Mozda nisam na pravoj temi, ali ova je, cini mi se, najposecenija, pa cu pitati i ovde: da li neka od zenica zna gde u Novom Sadu mogu da kupim Klomifen tablete? U apotekama koje sam zvala kazu da ga vec dosta dugo nemaju. U jednoj postoji mogucnost da ga nabave, ali ne znaju tacno kada, a ja uskoro treba da pocnem da ga pijem. Hvala unapred.

Zdravo Ariesgirl, dobrodosla, na pravoj si temi. Ne znam za klomifen za Novi Sad ali ako imas nekog u BG-u ima ga u apoteci Igor u Resavskoj i kosta oko 650rsd. Tu se prodaje na crno, pa nemoj da se iznenadis ako ne dobijes racun. Inace u toj apoteci ima svasta nesto od lekova za VTO i ostalo, tete su malo neljubazne i uglavnom je guizva, ali uglavnom ima to sto trazis... Crnjak da u 21.veku prezivljavamo sve to zarad potomsta... Srecno!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 25/4/2013, 09:32

Okacica ::
Ariesgirl ::Mozda nisam na pravoj temi, ali ova je, cini mi se, najposecenija, pa cu pitati i ovde: da li neka od zenica zna gde u Novom Sadu mogu da kupim Klomifen tablete? U apotekama koje sam zvala kazu da ga vec dosta dugo nemaju. U jednoj postoji mogucnost da ga nabave, ali ne znaju tacno kada, a ja uskoro treba da pocnem da ga pijem. Hvala unapred.

Zdravo Ariesgirl, dobrodosla, na pravoj si temi. Ne znam za klomifen za Novi Sad ali ako imas nekog u BG-u ima ga u apoteci Igor u Resavskoj i kosta oko 650rsd. Tu se prodaje na crno, pa nemoj da se iznenadis ako ne dobijes racun. Inace u toj apoteci ima svasta nesto od lekova za VTO i ostalo, tete su malo neljubazne i uglavnom je guizva, ali uglavnom ima to sto trazis... Crnjak da u 21.veku prezivljavamo sve to zarad potomsta... Srecno!

Hvala ti puno cmoka
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 25/4/2013, 09:36

IVV, Lili ti je prebacila post, pa tamo pišemo naša iskustva - koje analize radimo. Ljub!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 25/4/2013, 09:38

zvoncica36 ::Zadori je rekao da on više na njihovom mestu ne bi radio kod njega već bi išao na PISCI(valjda sam dobro napisala)pošto nisu problem njene jć već muž ima lošu spermu,

Zvoncice, evo upravo opisah sta se meni sve izdesavalo, na temi vto iz prirodnog

https://kutak.forumotion.com/t2446p1065-vto-dnevnici-iz-prirodnog-ciklusa

Ja sam imala 9 neuspesnih pokusaja vto u Jevremovoj, sa predivnim embrionima (po njihovim recima) i cesto blastocistama. Skoro sam negde, na nekom stranom sajtu, procitala, da je od nekog 6-7-8 dana, da ne lazem, sperma odgovorna za dalji razvoj embriona, pa sam pomislila da je mozda i stvar u tome. Mada, mm ima od normospermie do oligospermie rezultat, ali sam tamo procitala da spermatozoid moze da pravi problem. Strucni su termini, pa nisam najbolje razumela, ali lici mi na ovo sto si ti sad rekla. To su neka nova istrazivanja, valjda.
Sta je PISCI i gde se radi?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/4/2013, 09:41

Okacica ::
Ariesgirl ::Mozda nisam na pravoj temi, ali ova je, cini mi se, najposecenija, pa cu pitati i ovde: da li neka od zenica zna gde u Novom Sadu mogu da kupim Klomifen tablete? U apotekama koje sam zvala kazu da ga vec dosta dugo nemaju. U jednoj postoji mogucnost da ga nabave, ali ne znaju tacno kada, a ja uskoro treba da pocnem da ga pijem. Hvala unapred.

Zdravo Ariesgirl, dobrodosla, na pravoj si temi. Ne znam za klomifen za Novi Sad ali ako imas nekog u BG-u ima ga u apoteci Igor u Resavskoj i kosta oko 650rsd. Tu se prodaje na crno, pa nemoj da se iznenadis ako ne dobijes racun. Inace u toj apoteci ima svasta nesto od lekova za VTO i ostalo, tete su malo neljubazne i uglavnom je guizva, ali uglavnom ima to sto trazis... Crnjak da u 21.veku prezivljavamo sve to zarad potomsta... Srecno!

Apoteku Igor preporucujem da zaobilazite u sirokom luku. Prodaju lekove ispof tezge, prodaju vam ono sto je neko vratio, a ti ne znas kako je isti cuvao. Ima ovde devojaka koje su kod njih kupovale stimulaciju po paprenim cenama pa od jc bilo nista.
Oni su posebna prica i kod njih bi trebalo da radi auto lak (kao sto vidite i dalje sam besna ko ris).

Ariesgirl, ako moze neko da ti donese iz BiH, zamoli ga za uslugu. Tamo inace ne kosta ni 300 dinara kad ih konvertujes iz KM, a u Igoru ti naplacuju po sopstvenom nahodjenju 600, 650, 850...

Miss, kucam ti pp.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 09:43

Uhhh, devojke moje...
Prvo Ivv...Ne znam sta da kazem osim da zamisljam tebe kao mamu, koliko bi takvo dete moglo dobiti od svog roditelja, koliko bi ono bilo srecno i posebno.
Meni se od pocetka nije dopadao tok stvari u Jovanovoj. Sve su radili pausalno. O toj klinici kruze kontroverzne price i ovde cu sada reci da pouzdano znam da se kod njih moze kupiti sperma. Za jajne celije ne znam, ali za ovo znam, jer licno poznajem devojku koja je isla kod njih na razgovor o inseminaciji sa doniranom spermom.
Stvar ide ovako: Njoj daje informaciju devojka odavde koja ima poznanicu iz Bosne, cija je komsinica zatrudnila na taj nacin u klinici. Poznanica daje broj sestre koja se zove Flora. Vi mi recite postoji li takva u Jovanovoj. Devojka odavde zove i pita da li oni to rade. Flora kaze Boze sacuvaj, odakle joj to, oni to ne rade. Zatim ova devojka odlazi licno i kaze da poznaje curu koja je rodila dete u Bosni zahvaljujuci njima. E kad su uvideli da nije namestaljka, da cura dolazi preko preporuke, rekli su da rade i krenuli u pregovore. Medjutim, muz od pomenute se u medjuvremenu predomislio i odlucio da ide na biopsiju testisa. E tako je to drage moje!

Ivv, ne umem sada da napisem ono sto osecam zbog tebe, pa neka ostane ovako... zagrljaj

Sto se tice dilema Draganice, evo sta ja mislim. Mislim da Ivanovici nisu los izbor. Oni dobro procene zenu, imaju individualni pristup, obe doktorice su odlicne pojedinacno, a najbolje u kombinaciji. Mislim da su odlican izbor sto se tice vodjenja stimulacije. Evo kako su mene pogodile. Dobili smo i solidan broj embriona - 4. Imaju bolji ucinak of Grka, a Grci su radili IMSI. Medjutim, to sto zamrzavaju samo blastociste je jako cudno. Drugo, meni niko nije rekao kakva su ta preostala 2 embriona, kakvog su kvaliteta. Ako su bili dobri, zasto ih nisu zamrzli tog drugog, ili treceg dana, a ne cekali blaste, kada znamo da se u labovima tesko stize do blasti, jer ipak ce embrion lakse opstati u materici, nego u medijumu.
Da sam u nekoj drugoj klinici, sada bih imala 2 smrzlica i bilo bi mi lakse.
Drugo, zasto vracaju embrione drugog, a ne treceg dana.
Ja na otpusnoj listi imam podatke o terapiji, trajanju, broju i kvalitetu dobijenih celija, broj spermatozoida i neki procenat ne znam cega, broju celija oplodjenih sa ICSI i sa IVF i broju dobijenih embriona.
Nemam podatak o kvalitetu embriona. To mi je receno usmeno.
Devojci koja je radila pre mene isto preko fonda su zaledili 2 blaste. Znaci rade to. Draganice, posto ti nemas mnogo jc, mozda ti nije ni vazno to zamrzavanje. Dakle, odlicno vode stimulaciju i cinjenica je da ima mnogo uspeha i ostvarenih trudnoca kod njih.
kada bih ja isla u Prag, definitivno bih se pripremala kod njih. Ja sam cak cula Bilju kada je govorila pacijentkinji pre mene da ce poslati mail dr Sonji. Nema koja druga Sonja osim Lazarovske. Mislim da je to dobra komcinacija. Ici kod Bilje, koja ce u saradnji sa Sonjom voditi stimulaciju (kao sto je uradila dr mali pariz), a ne da je vodi Danica preko maila i neki ginekolog koji nikada nije video jajnike pod stimulacijom na UZ. Znaci - Ivanovici do Praga, a onda dalje Prag. Moje misljenje i utisak je da nema prave logistike iz Praga, do trenutka polaska i da je kasno raditi UZ osmog dana ciklusa. Ali ova kombinacija - Bilja ovde i oni tamo moze ispasti super.

Uhhh, kako se raspisah :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 25/4/2013, 09:55

Lili & Miss, šizike jedne, hvala! I hvala svakoj devojci koja je podržala i razumela situaciju.

Kao što reče Orliška, ja sam bila objektivna. Potpuno. Verujem da u Jovanovoj ima žena koje su uspele. Verujem da Radulović zna šta radi. Nikoga ne optužujem za neuspeh ali optužujem za "ometanje" uspeha. Znate i same da nikada nisam govorila da mi je najvažnija pozitivna beta; da, važna je ali je najvažnije da sve do transfera bude urađeno kako bi trebalo. To nisam doživela. I da, optužujem ih jer nisu sve uradili, ne zbog toga što ne znaju. To je diskutabilno. Znate, svaka od nas nešto radi: ima mnogo profesora, predaju oni tako, nebitno da li to rade dobro. Pa deca nauče, zato što su talentovana ili zato što uče. Loši đaci prođu loše jer samo profesor koji ima strategiju i metodu zna da radi sa lošim đacima. E, tako je sa mnom: ja sam u vto proceduri loš primer, težak đak. Samo najbolji profesor može d ame izvuče i to je sva mudrost, moram naći najboljeg.
Mogla sam d aostanem u drugom stanju ali ja sam od samog početka ubeđena da bi to bila čista sreća! Kako su radili takav su rezultat postigli. Za sve postoji dokaz: ne radi se prvi uz posle sedam dana, pre početka sam jedva izboksovala kontrolni uz, alo bre! Mogla sma d aimam i miko, urea i ostalo, nisu mi ni tražili nalaze, podrazumeva se...ni pitali za analize, ni pogledali otpusne liste. UZ im traje šest sekundi, veličina folikula se izvlači kleštima, a endo se meri sledećom aršinom: "pa endo je ok, pomaže nam". Onda me ovde pitaju koliko sam imala antralaca, gledam belo...sve one analize sa programa države pretvorile su se u LH, FSH, Kariotip, bris na Chlamidiu i spermogram. Ništafakinviše!
E onda kao z ainat dan pre trnasfera pročitam ovde+na gomili sajtova napolju o kvalitetu embriona! Krenem da pitam za moja dva podskupa, ležeći na onom stolu (a moram biti mirna i spokojna) tek d ane uvredim gospodu, kakva su to doco SAMO dva podskupa? Tema se skrene na razvoj organa, kao da nisam bila pti razred i učila šta je mijoza ćelije...mislim se, znam da me ljudi cene i prepoznaju da nisam degen ali ovaj je ili glup ili toliko bezobrazan, onaj najbezobrazniji monstrum koji zna da znaš da te zeza a on to i dalje radi! I to na transferu...pa kome bre ti pokazuješ embrion: osobi sa Daunom ili budućem roditelju koji ima samo jedan embrion koji nisu umeo, niti želeo da spaseš jer ne ulažeš soje prljave pare u kvalitetnu opremu za održavanje embriona do blastica i mrzi te da sačekaš još dan dva da se jedini mučeničak razvije pa ga vratiš mami sa barem četiri ćelije. E čikice, onda bi možda i uspelo! A ti za tričavih tri soma lažeš osobu kojoj je to možda poslednja šansa!
E to ja ne praštam, ne neuspeh, znam koje su mi šanse i da je sve traljavo od samog početka.

Kad o kinti Miss, da, dobiješ ti paket ali onda platiš još tri vto kod njih zato što škrtare na terapiji i analizama te nema ko d akontroliše embrione kako valja i kako se to inače radi. I transfer radiš bez uz, upravo onako kako se teta igra medicinske sestre, kao predškolska deca...

Pušku, pa nasumično. I verujte mi, ovo neće ostati moja i vaša priča. Miss, znaš i sama da sam znala i sama;-) Kada smo platili prvu polovinu, pristali smo da idemo do kraja i jedemo pite jer smo se uplašili d anikada nećemo videti svoj novac ako ih napustimo. Nismo dobili nikakav fiskalni račun.

I šta oni d azamrznu, u čemu? U frižideru?

Juče mi drugarica koja je iz petog pokušaja uspela u Pragu ispričala istu priču za Ivanoviče, neka treća za Jevremovu...pa kome bre d averujem? Da idem u Novi Sad, Prag, kuda već...iz glavnog grada jedne države...ma daaaaaj, koga bre oni farbaju. Nanu naninu ću im...

I šta sad? Pravimo listu svega što je trebalo odavno da imam? Otkud ja znam, ja pitam lekara šta mi je potrebno od nalaza! A ne žene po forumima koje su prošle ništa manji pakao i usput završile medicinu!

Ko bre da ćuti! Ne ćutim više nikad!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 09:56

Malina ::
zvoncica36 ::Zadori je rekao da on više na njihovom mestu ne bi radio kod njega već bi išao na PISCI(valjda sam dobro napisala)pošto nisu problem njene jć već muž ima lošu spermu,

Zvoncice, evo upravo opisah sta se meni sve izdesavalo, na temi vto iz prirodnog

https://kutak.forumotion.com/t2446p1065-vto-dnevnici-iz-prirodnog-ciklusa

Ja sam imala 9 neuspesnih pokusaja vto u Jevremovoj, sa predivnim embrionima (po njihovim recima) i cesto blastocistama. Skoro sam negde, na nekom stranom sajtu, procitala, da je od nekog 6-7-8 dana, da ne lazem, sperma odgovorna za dalji razvoj embriona, pa sam pomislila da je mozda i stvar u tome. Mada, mm ima od normospermie do oligospermie rezultat, ali sam tamo procitala da spermatozoid moze da pravi problem. Strucni su termini, pa nisam najbolje razumela, ali lici mi na ovo sto si ti sad rekla. To su neka nova istrazivanja, valjda.
Sta je PISCI i gde se radi?
Tu metodu rade u Pragu.Ima na njihovom sajtu pa pročitaj da ja ne bih lupala šta je.Mm isto nema lošu spermu,ali po našim dr.Po Zadoriju ima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/4/2013, 09:56

Ja sam puno razmisljala gde da uradim pripremu za Prag. Bilja iz Bisa ne dolazi u obzir (bez obzira sto je jako pozitivna i skroz transparentna) posto nije videla taj fucking zacetak polipa.
Ivanovici nakon Metinog iskustva i vasih prica ne dolaze u obzir posto mi ne pada na pamet da se nerviram koliko ceka su videli, a oni smatraju kako ne treba nista da mi kazu. Mnogo muljaju, nista mi se to ne svidja.
Od ostalih u Beogradu najradije bih isla kod dr Daneta Nenadica koji radi na VMA, a znam da saradjuje sa Ivanivicima i Megica mi je napisala da radi negde privatno samo moram da proverim gde ili kod Kopitovicka u NS.
Ili kod moje dr u DZ posto je ocigledno za vecinu ovih nabedjenih izmislila ginekologiju i uz pregled.

Erato, ovo sto si napisala je vise nego strasno.

Jos uvek ne znam ko ce mi odratiti te UZ i mnogo se razmisljam Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 10:04

Aries možeš ako imaš nekog i u Segedinu da kupiš klomifen,

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 10:06

Bilja iz Bisa?Da li je to Arsić?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 25/4/2013, 10:11

Osim toga, hm...ja nisam osoba koja hvali i kudi zato što joj se neko smeška ili joj j...mater. To je jasno kao dan. Ne prozivam zato što mi nije uspelo, nikako...
Jasno je zbog čega prozivam, hajde d atako i ostane.

Drugo, da Erato, tačno je. Meni je rekao da ako su smanjene ovarijalne rezerve postoji mogućnost kupovine, tj.donacije sperme i da košta isto koliko i vto. Kilo krompira, pola kile spanaća...oš neš...

Na to sam odgovorila: ja sam poor responder koji će od danas biti rich responder: ne priznajem tu dijagnozu na osnovu jedne stimulacije. Ne priznajem da u četrdeset godina, bez provere, mogu to da budem. Nađite mi stimulaciju da je ne bih tražila sama!


InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:12

Bilja iz Ivanovica je sigurno dobar izbor sto se tice stimulacije. Secam se da je parizanki ona i korigovala stimulaciju i dovela je do lepog broja jc. Bilja i Sonja se poznaju, komuniciraju. Zatim, ako se ide u Prag, ona mora napisati izvestaj o broju i velicini folikula i debljini endometrijuma. Sasvim druga situacija u odnosu na onu kada radite kod njih. A doktorka je mlada, strucna i ja sam jako zadovoljna sa tim delom. A onda tako pripremljeni idete u Prag i tamo nastupa snaga moderne laboratorije, biologa,, celog tima itd.
To je moje razmisljanje i sigurna sam da je ta kombinacija dobar izbor.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 10:13

Ja sam išla kod Biljane kod Ivanovića na razgovora,a i uz.Ona mi je konstatovala da imam polipe na endo.Meni žena izgleda ok. mada sam ja čudan ''pacijent''.Uvek kažem šta mislim i kad mi kaže da dođem na uz(ako smatram da mi nije potreban)ja odbijem.Posle toliko vto smučilo mi se da idem non-stop na uz.Dok nije konstatovala polipe uradila mi je tri uz,a dr.Jokić iz Valjeva je uradio jedan uz i odmah mi zaokružio polipe.Ipak je on klinički dr,a to mnogo znači.Išla sam kod njega privatno(mogao je da me voza još par puta dođite),ali ne on je jasan i direktan.On mi daje kao i u Segedinu snimak uz,a Ivanovići zadrže kao da im ja poklanjam uz.Obično se pita pacijent da li mu je potreban uz.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:17

Ivv, potpuno je sve jasno. Ti si zrela osoba. Nisi ranjena i ne pricas vodjena trenutnim bolom. Potpuno si realna, sve si dobro podnela, nisi pala...Bas zato ove tvoje reci i tvoje iskustvo imaju pravu tezinu.
Predlog: Da nekako ove postove o klinikama prekopirama na teme o njima, da se ne zagube. Ovo je jako znacajno.

Da, setih se jednog navijaca Crvene zvezde...ono, opasan klinac, brate, ovo, ono...to je bilo pre par godina, kada mi je pricao da je prodao svoju spermu i da je brateeeee srecan sto moze usreciti usamljene zene, da postanu majke, da mu se radjaju sinovi! Meni tada to bila sega, tema me nije ni zanimala, samo sam pomislila, kuku, ako neka rodi njegovo dete, sigurno ce se cuditi na koga je lud :)

Sve se polako povezuje i sklapaju kockice, zar ne?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/4/2013, 10:20

zvoncica36 ::Bilja iz Bisa?Da li je to Arsić?

Nije. Biljana mislim da je Tvrdisic. Provericu pa cu ti napisati. Imaju tamo i neku dr Sultanu Manojlovic. Ne znam da li se neko seca Cekalicinog dnevnika i njene agonije sa to dr.
Sto se Bisa tice, kod njih je sve transparentno (barem kod dr Bilje), nema Merionala, samo Menopur (preko fonda sam isla), individualni pristup, oni mi davali injekcije, na svaka dva dana UZ, profi skroz sto se tog dela tice, ali slavnog profesora vidis na aspiraciji i na ET. A njihov ET u odnosu na onaj u Pragu je doope i oko (izvinjava se na izrazu). Zamrazavanja nema. Znam mnoge kojima je uspelo, nekima i po drugi put, ali to da vidis dr za koga si se odlucila prvi put na aspiraciji, a i ne znas bas sta se na kraju desilo sa preostalim jc to mi je too much. Ja kod njih vise ne bih radila eto, mada su bili korektni zaista nije biljo muljanja sem sto ne znam sta se desilo sa preostalim jc koje mi nisu vratili posto zamrzavanje ne rade Rolling Eyes

Da ne bude zabune i meni su ljudi hvalili Bilju iz Ivanovica i sve najlepse o njoj rekli i preporucili.
U Bisu daju snimak uz bez da ih pitas, to nikad nije bio problem. Ako neko ne skrtari oni ne skrtare, barem je takvo moje iskustvo.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 10:21

Ivv draga kudila ti ili hvalila dr.meni lično je svejedno.O većini njih ja imam užasno mišljenje.Otvoreno kažem i dr sa kojima se susretnem nikad više u Srbiji.Sad sam bila kod Kopitovićke i žena mi se baš svidela.Mada sam na komentare sestre ''Zašto Segedin''?rekla ''E to je žalosno za sve vas iz Srbije,kad vam žene idu u druge zemlje na vto.Znači da je problem u vama.''To je žalosno i to kažem samo ovde,a u Segedinu kad me pitaju Rumunke,Mađarice,...ja kažem kako nema mesta kod nas u Srbiji i kako brže dođem na red u Segedinu.Sramota me da pljujem svoj narod.Šta ću kad drugi nemam.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 10:25

Sultana Manojlović je radila na Banovom brdu u DZ.Išla sam kod nje davno.Nemam reči da opišem to BIĆE.Šta reći o ženi koja je gruba,a smatra da hormone nema potreba da radi žena koja ima 25god.Zbog njene stručnosti sam tapkala u mestu 5 godina,ali nije ona problem već JA što je nisam promenila.ONA JE BILA NAČELNICA(STRAŠNO).To je žena koja nema decu i koja bi trebala da nas razume,a ima komentare zastrašujuće.ZAOBIĆI BIĆE U ŠIROKOM KRUGU.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:27

Zvoncice, nemam reci. Mogu misliti sta je sestra pomislila. ili nije nista. Zabole ih uvo.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 25/4/2013, 10:27

Ivv, sta da ti kezem, jako mi je zao i zbog negativne bete a i zbog iskustva.
Idemo dalje, odmori, prikupi analize, prikupi informacije i zivce pa u napad!
Prosetacemo i mi kejom jednom nase bebe yes

Ja se vec sad mislim ko ce mi voditi stimulaciju, ako i kad krenem do Praga. I sve vise se mislim odem tamo na svih 15 dana yes Izes 300e vise na sve pare, toliko ce me kostati i ovde ti slini uz, setite se koliko je Meta placala. A meni nikad nije stimulacija trajala duze od 10 dana, pa aspiracija, pa transfer, sve skupa 17/18 dana. Ako iznajmim stan, kao sto neko gore napisa, to je 300 e vise.
A ovde cu se nervirati stalno yes

Otom-potom
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:28

Msm, kakvo je to ime Sultana? Objasnite vi meni to. Zamislite malu bebu koja se zove SULTANA.
Nikad nisam cula za to ime. Sto bi rekli ljudi - STRAOBALNO! Hahahaa
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:29

Jbt, Sultana, Flora....da nije VTO price, nikada cula ne bih da to postoji. :)))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/4/2013, 10:30

Ali ima slucaj - 2 blizanca: Mars i Svemir. Mora da su oni sada vrhunski strucnjaci za VTO. :-))) 100%
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Klarica 25/4/2013, 10:32

Ariesgirl ::Mozda nisam na pravoj temi, ali ova je, cini mi se, najposecenija, pa cu pitati i ovde: da li neka od zenica zna gde u Novom Sadu mogu da kupim Klomifen tablete? U apotekama koje sam zvala kazu da ga vec dosta dugo nemaju. U jednoj postoji mogucnost da ga nabave, ali ne znaju tacno kada, a ja uskoro treba da pocnem da ga pijem. Hvala unapred.
Probaj u Jojiću u Cara Dušana, i u onoj apoteci preko puta Futoške, baš na uglu, nesto na L se zove.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu