KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
ms_do
leptirko82
Angie83
djole42
cicsa80
dr mali pariz
Lyanna
hocukusurnecuzvaku
jaca*caca
twinsi
Crvic
ragaco
Malina
AriesGirl
nena beba
Orline
SannI-AlL
katarina
Vilhelmina
Frida
dragmilk
InNaturaVeritas
ivka
Star77
LaFolie
srna ns
laKole
HappyGirl
lelas
OKacica
Ninche
bebica mala
KoMetaK
sareni leptir
BiKsi :)
anak
Dacaa
hany
lenjivica
MAAKKI
dragana76ns
saska1
noja
nina :)
Struzzo
maus
karakaca
bulevarka
zvoncica36
plavaptica
SladZana
korpica
missile
Erata
lilya
Niny
Klarica
bak
neca73
lenabeograd
Vuchica
65 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 24/4/2013, 19:22

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 75087 IVV
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 24/4/2013, 19:22

e jbg! uh, uh, uh!
c c c
v
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/4/2013, 19:58

Jedna od vas mi je poslala lepu pp, odgovrila sam joj i shvatih d aovo mogu i ovde da postujem:

Sve ovo što si mi napisala shvatih kada sam krenula u Jovanovu. Deder da ti prvo napišem kako sam onamo dospela...
Po preporuci dva lekara, iz Fronta i svoje privatne doktorke kod koje idem godinama, kao i sve moje drugarice i ženski deo familije. Tek d ati bude jasno koliko se malo zna o našim problemima a najmanje o problemima nas "posebnih" koje olako nazivamo poor responderima. Fuj. Lako je nazvati, teško je sa glagolima;-)
Dakle, obratih se prof. Raduloviću (on voli da ga tako zovu). Bilo bi ružno da kažem da nije bio fin. No, nije bio iskren i temeljan. Meni je samo to bilo potrebno. Jedan od razloga što sam otišla tamo su godine, objašnjeno mi je da se on bavi starijim damama. BAVI je presudilo....
Ipak, nisam to primetila već na konsultacijama. Nije mi se dopao i nikada to nisam rekla, do sada. Prva terapija-failed. OK, događa se, shvatili smo da spadam u pet posto žena kojima je pipavo napisati terapiju. Međutim, na moje insistiranje povodom estradiola (znam to jer imam migrene dvadeset godina i kod nas estradiol ludački pada u ciklusu) njegova gospođa nije imala bukvalno nikakav komentar. Ili nije imala dovoljno znanja kako bi uobličila komunikaciju. Ni pomena o estro-pačevima koji se uveliko koriste po belom svetu. Moj problem nije ni LH ni FSH, odlični su naprotiv, čak su bili bolji pre stim-a. Znam da estradiol vuče dole i ZNAM da je to moj problem. E sad, možda nije jedini...to je druga stvar, ja nisam dovoljno ispitana...
Druga stim-ponovo traljavo i na moj komentar d aje najlakše dati dijagnozu, zalepiti ženi etiketu da je pooriša, bez da se slučajno naučno uneseš u njen problem i posmatraš je pojedinačno, ne bi li ti to bio i nekakav izazov-ništa. Ćutanje je zlato. Preskakanje tačnije, toliko često u nas.

I ista terapija, svih trinaest dana...bez modifikacije, eventualnog pokušaja sa manje ili više Merionala, whatever...kombinacije lekova iliti već...no way Hoze. Čitala sam i o tome, pitala prijatelje u Francuskoj, odvalila se od znanja o svemu, čemu?

I na kraju embrion, jedan, gledala sam ga kao da je od zlata. Oni nisu, izvukli su ga i vratili dvoćelijski. Savršen ali dvoćelijski. Pogađajte: nije neznanje. Jeste bolenje dupeta ili loši uslovi? Zašto bi ih to zanimalo za ogroman novac koji su nam uzeli. U nauci je JEDAN argument, detalj, činjenica, ono što se neguje u savršenim uslovima, zaliva, bilduje, šta god hoćete. Nikome nisam rekla da sam na ekranu videla savršen embrion sa dva podskupa unutra. Pomislih, ma kako mazila to nešto što mi je teleportovano u utrobu, kako to nije dobro. Dvoćelijski, jedan, nije za vraćanje i igranje loto-kuglicama! Ja imam 40.

BAVILI su se oni tako mojim problemom. Sada ću ja morati d apočnem da se bavim sobom. Nikada nisam izigravala lekara, naprotiv, osoba sam koja se ne meša. Ali volim logiku i volim da dovedem u pitanje.
To je DR, MR klinika. Ja nikada ne stavljam tu titulu ispred imena, čak sam je zabranila. Velika je, očigledno, razlika između nas.
Ja i za 300 evra radim kao sat. I za 30 i za 3. Najviše volim da radim za ono što nema cenu.

Dalje, sve je na crno, to ću da kažem i potpišem i svedočim. Ne kažem d aje bolje na drugim mestima, ali to MORA da prestane.

Moj sledeći korak je endokrinolog. Naravno da sam je našla, naravno da znam šta je potrebno d aispitam. I naravno da vto više neću raditi u Beogradu.

Nisam ljuta, razumna sam. Sačekala sam i mislim d aje vreme da kažem istinu.

Hvala još jednom, preneću ovo u post kako ne bih pisala sto puta. Sve mi je jasno, ne brini, tačno znam kuda ću i kako. Moram da se odmorim, imam jako puno posla i projekata i želim da se vratim svom čoveku;-) Životu!

Slatke ste, jako i hvala na poršci!!!!

Najljub!!!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 24/4/2013, 20:22

ivv, te bude nešto interesovalo a ja mogu pomoći - tu sam!
usne
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 24/4/2013, 20:28

Joj IVV ,zao mi je ! ako si napisala ,sta ti je na dusi,i zbog sebe i zbog drugih,sad pravac endokrinolog,ispitaj sve sto mozes.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 24/4/2013, 20:51

IVV zagrljaj srca
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 24/4/2013, 21:06

Draga moja Ivv zagrljaj
Velika si hrabrica love
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 24/4/2013, 21:19

invitroveritas draga zao mi je super sto se dobro drzis zagrljaj cmoka
Ja bila danas kod ginekologa i endikrinologa, ginekolog se odusevio mojim hormonima a takodje i na uz jajnici odlicni mikrocisticni prvi put cula do sada su bili polucisticni izgleda da sam imala pogresnu dijagnozu zbunjen ono braonkasto OVULACIJA i jos uvek ima tecnosti endometrijum savrsen, jajnici nisu uvecani, folikuli "kolabirali" , endikrinolog se zbunio i reko da on ne zna odakle ta dijagnoza na otpusnoj listi sa IUI kod Ivanovica dijagnoza PCOS ostaje da odradimo posle praznika i OGTT, svi mi pricali da je to uzrok, sad ispade da sam sasvim ok menjam potpis.
Nadam se da smo pogodili i da ce ovaj mesec da zakasni veštica ali zbog dobrog
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 24/4/2013, 21:43

invitroveritas :: Moram da se odmorim, imam jako puno posla i projekata i želim da se vratim svom čoveku;-) Životu!
To dušo moja,tak'u te volEm zagrljaj love
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 24/4/2013, 21:59

ivv draga. žao mi je, moraš dalje, Moja preporuka je dr Svetlana Vujović, mislim ja sam samo jednom bila kod nje i nemam nikakav stav još uvek, ali važi za najboljeg reproduktivnog endo kod nas.
Za Vilhelminu-pretpostavljam da ispitujemo slične stvari, ja juče ovde napisah šta sve, uglavnom danas mi u Biomedici izračunaše 30 000, al imam popust pa izađe 27... divota!
Devojke, polako razmišljam kod koga ću sledeći iposlednji stimulisani. Ja sam baksuz izgleda, tako da mi je čak i sa Sonjom u Pragu loše iskustvo...Milice iz Jevremove mi se gade, Ljupče je samo fiktivno tamo, ne znam razmišljam o Ivanovićima...a opet u jevremovoj mi je sva dokumentacija, dakle ako promenim kliniku i mm i ja ponovo sve onne rubeole, toxoplazme, hiv i šta sve traže, a to opet koštaa. Jooj, nisam pametna šta da odlučim
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 24/4/2013, 22:04

Ivv, jako mi je žao što nije uspelo. I potpuno razumem kako se osećaš. Post je divan, mnoge od nas bi bile mnogo neobjektivnije i pristrasnije. Ti si napisala objektivan rezime postupka u Jovanovoj koji je, više nego očigledno, neprofesionalno odradjen. Moraju da daju odgovor na naša pitanja, pa neka su najgluplja na svetu. Naše telo, naše zdravlje, naši novci, na kraju. I gledamo tada u lekare kao u potencijalne spasioce, sabijemo u tih deset- petnaest dana sve želje, svu snagu, emocije, koncentrišemo ih da se svaka oporavlja psihički mesecima ako je postupak bio neuspešan. A mnogi ne udostoje objašnjenja da li će biti zamrzavanja, gde su smrznute blaste, kao što gore pročitah, itd, neke osnovne info mnoge žene ne znaju. Naravno da ćeš menjati kliniku, i naravno da će ti uspeti, generacijo.
Btw, koji dan ti je vraćen taj dvoćelijski embrion, drugi ili treći?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 24/4/2013, 22:05

anyway, sutra imam prvi termin u savetovalištu, pa idem da se izjadam, izsamosažaljevam, dosta je moj mm slušao kako dramim i plačem, kako se eto samo ja mučim, a svi oko nas samo raskečili noge i op eto bebe i tako...Jadan čovek stvarno
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 24/4/2013, 22:06

Draganice, nisam sasvim u toku sa tvojom pričom, ali mislim da možeš da podigneš dokumentaciju iz Jevremove. Jay sam uglavnom tamo fotokopije i ostavljala, tako da sam imala svu dokumentaciju kod sebe uvek.
Da kod njih radiš al kod Slovenaca, opet ideš kod neke od dr M.

A Novi sad i Kopitovićeva?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 24/4/2013, 22:15

Ivv ljubav
Draganice, košta manje od neuspeha!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 24/4/2013, 22:25

Hvala vam devojke divne ste, ne znam, nisam pametna, možda Novi sad, možda i Ivanovići, jedni hvale ove, drugi pljuju one, nema garancije nigde, samo želim nekog korektnog i jasnog doktora koji neće da pravi kardinalne greške...moram još da razmislim
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 24/4/2013, 22:29

IVV, grlim! Nek vam jesen donese lepu i bezbrižnu trudnoću! Korak po korak na putu do bete + - Page 18 582639
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 24/4/2013, 23:28

Uzasno sam besna zbog onoga sto se dogodilo Ivv i zbog price o Ivanovicima danas i klinikama po Beogradu uopste.

Ono sto sam uspela iz iskustava nekoliko devojaka odavde da shvatim je da u Jovanovoj od pocetka do kraja je sve podredjeno osnovnom i jedinom cilju: "Naplatiti uslugu", a sad ako nekom uspe VTO super ako ne uspe jos bolje, docice nam opet. To je cist bezobrazluk. Ono sto ja radim kao neku vrstu gradjanskog otpora (da tako kazem) je da svima koji mi se obrate sa nekim pitanjem ili traze savet ja im odma kazem da gore pomenutu kliniku zaobilaze u sirokom luku ako zaista zele da dobiju dete/decu.
Recicu vam jednu stvar sad iskreno. Toliko sam besna da bih sada najradije kupila onaj auto lak i lepo zaredjala po klinikama i na svakoj napisala: "Ovde se dobro zivi zahvaljujuci tudjoj muci". Eto to bih na svakoj klinici u Beogradu napisala. I svaka je zasluzila. Kakav je to nacin da ti ne znas koliko imas jc i kakav ti je endometrijum? Moje zakonsko pravo je da mi sve sto se tice mog tela obajasne. O muljanju za blastama i zamrzavanju i odmrzavanju da ne pricam. Posebno su mi dragi tzv profesori (a citajuci postove zakljucila sam da im je zajednicka crta da svi vole da ih profesorima nazivaju, zvuci, nije da nije) koji se pojave na aspiraciji i transferu, a ti kao zbog njih tu dosao. To je omiljena disciplina Ljubica (koliko citam) i Radunovica (znam iz licnog iskustva).
I samo jos nesto da vam kazem, a vi me posle i besite i isterujte odavde ako smatrate da nisam u pravu, ali... Svi oni su ipak drzavni cinovnici, a zna se kakava nam je drzava i kako se u njoj dolazi do pozicije, klinike, znanja, zvanja... Na zalost, sve se ovde da kupiti pa i imidz uspesnog lekara.
Odma da se ogradim, cast izuzecima, ali ima ih onoliko koji im blate profesiju i kvare odnos sa pacijentima.

I ako makar svojom pricom mogu nekog da odgovorim posebno od Jovanove, uvek cu to uraditi. Vise bi me grizla savest da ne kazem ljudima sta zaista mislim o toj ili nekoj drugoj klinici, nego da se ogradim i kaze: "Odluka je ipak na kraju vasa." Pa da se koknem ako bs tamo odu. A za auto lak cu jos malo da razmislim lol!

Eto, izvinite, jako sam besna i ljuta zbog bahatosti na klinikama. Nego jos uvek ne kapiraju koliko je net, forum i takav vid razmene informacija uzeo maha i nisu ni svesni da nema vise: "Ma nema veze, kome taj jedan nezadovoljan par moze da kaze. Jedan ko ni jedan." Toga je sve manje i manje, sreca nasa.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/4/2013, 23:56

lilya ::Uzasno sam besna zbog onoga sto se dogodilo Ivv i zbog price o Ivanovicima danas i klinikama po Beogradu uopste.

Ono sto sam uspela iz iskustava nekoliko devojaka odavde da shvatim je da u Jovanovoj od pocetka do kraja je sve podredjeno osnovnom i jedinom cilju: "Naplatiti uslugu", a sad ako nekom uspe VTO super ako ne uspe jos bolje, docice nam opet. To je cist bezobrazluk. Ono sto ja radim kao neku vrstu gradjanskog otpora (da tako kazem) je da svima koji mi se obrate sa nekim pitanjem ili traze savet ja im odma kazem da gore pomenutu kliniku zaobilaze u sirokom luku ako zaista zele da dobiju dete/decu.
Recicu vam jednu stvar sad iskreno. Toliko sam besna da bih sada najradije kupila onaj auto lak i lepo zaredjala po klinikama i na svakoj napisala: "Ovde se dobro zivi zahvaljujuci tudjoj muci". Eto to bih na svakoj klinici u Beogradu napisala. I svaka je zasluzila. Kakav je to nacin da ti ne znas koliko imas jc i kakav ti je endometrijum? Moje zakonsko pravo je da mi sve sto se tice mog tela obajasne. O muljanju za blastama i zamrzavanju i odmrzavanju da ne pricam. Posebno su mi dragi tzv profesori (a citajuci postove zakljucila sam da im je zajednicka crta da svi vole da ih profesorima nazivaju, zvuci, nije da nije) koji se pojave na aspiraciji i transferu, a ti kao zbog njih tu dosao. To je omiljena disciplina Ljubica (koliko citam) i Radunovica (znam iz licnog iskustva).
I samo jos nesto da vam kazem, a vi me posle i besite i isterujte odavde ako smatrate da nisam u pravu, ali... Svi oni su ipak drzavni cinovnici, a zna se kakava nam je drzava i kako se u njoj dolazi do pozicije, klinike, znanja, zvanja... Na zalost, sve se ovde da kupiti pa i imidz uspesnog lekara.
Odma da se ogradim, cast izuzecima, ali ima ih onoliko koji im blate profesiju i kvare odnos sa pacijentima.

I ako makar svojom pricom mogu nekog da odgovorim posebno od Jovanove, uvek cu to uraditi. Vise bi me grizla savest da ne kazem ljudima sta zaista mislim o toj ili nekoj drugoj klinici, nego da se ogradim i kaze: "Odluka je ipak na kraju vasa." Pa da se koknem ako bs tamo odu. A za auto lak cu jos malo da razmislim lol!

Eto, izvinite, jako sam besna i ljuta zbog bahatosti na klinikama. Nego jos uvek ne kapiraju koliko je net, forum i takav vid razmene informacija uzeo maha i nisu ni svesni da nema vise: "Ma nema veze, kome taj jedan nezadovoljan par moze da kaze. Jedan ko ni jedan." Toga je sve manje i manje, sreca nasa.

Lili, ja sam se sad najezila citajuci te... Uzas jedan koliko si u pravu! c

A sto se tice razmene informacija, eto ja se osecam mnogo ''pametnijom'' od kad se druzim sa vama....A verujem i svaka od nas...
I posle svega, ispada sa smo u nekom zacaranom krugu ili mozda lavirintu.... Ali, ipak ce na kraju svaka od nas naci izlaz....

IVV, cvet
Erato, pisi sutra cim se vratis od Ivanovica....
A Brbljivoj niko nije odgovorio za bakterije pred postupak...

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 25/4/2013, 08:04

Lutke moje, hvala, hvala i hvala! Ne brigajte za Ivv, strategija je keva i ovo se neće na ovome završiti;-)

Nego, imamo pametnija posla: potrebna mi je vaša pomoć. Sastavvila sam listu (nisam mogla da spavam, probudila sam se u 4h prvi put u životu, j....li im kevu bezobraznu) šta je sve potrebno da uradim od analiza. Napisaću ovde a vas molim d aje dopunite ukoliko smatrate da je korisno i da sam nešto propustila. Hajde da moj drugi i poslednji put uspe!

Lista:
AMH, Inhibin B, prolaktin, LH, FSH, TSH, estradiol, progesteron...nastavi;-)

IR, OMG;-) Trombofilije, Vitamin D...

Imam listu za program države, tamo piše većina stvari a vi dopunite ako mislite da bi meni moglo da bude važno. Ostalo će endo doca da sastavi ali čisto da ne idem k'o guska u maglu;-)

Hvala, budimo praktične a možda i drugima bude korisna ova razmena.

Ljubim naj!!!

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 25/4/2013, 08:50

Mozda nisam na pravoj temi, ali ova je, cini mi se, najposecenija, pa cu pitati i ovde: da li neka od zenica zna gde u Novom Sadu mogu da kupim Klomifen tablete? U apotekama koje sam zvala kazu da ga vec dosta dugo nemaju. U jednoj postoji mogucnost da ga nabave, ali ne znaju tacno kada, a ja uskoro treba da pocnem da ga pijem. Hvala unapred.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 09:01

Ivv žao mi je!Svaka ti čast što si napisala o svom iskustvu.Svaka devojka tako treba da piše da onda znamo koga treba zaobići.Preporučujem ti kao žena sa 5 neuspelih vto da što više vremena provodiš napolju.Kuća nije dobro mesto posle negativne bete.Imaš sreće bar što se vremena tiče,a ja sam sigurna da će uskoro biti neka roda i za nas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 25/4/2013, 09:04

karakaca ::invitroveritas draga zao mi je super sto se dobro drzis zagrljaj cmoka
Ja bila danas kod ginekologa i endikrinologa, ginekolog se odusevio mojim hormonima a takodje i na uz jajnici odlicni mikrocisticni prvi put cula do sada su bili polucisticni izgleda da sam imala pogresnu dijagnozu zbunjen ono braonkasto OVULACIJA i jos uvek ima tecnosti endometrijum savrsen, jajnici nisu uvecani, folikuli "kolabirali" , endikrinolog se zbunio i reko da on ne zna odakle ta dijagnoza na otpusnoj listi sa IUI kod Ivanovica dijagnoza PCOS ostaje da odradimo posle praznika i OGTT, svi mi pricali da je to uzrok, sad ispade da sam sasvim ok menjam potpis.
Nadam se da smo pogodili i da ce ovaj mesec da zakasni veštica ali zbog dobrog
Karakaca kad sam ti pisala da je moguća ovulacija krenula sam da ti napišem iskustvo dve žene,ali sam izbrisala.Evo sad ću ti napisati.Obe su ostale trudne 19-i dan ciklusa,a to ima je bio jedini dan u ciklusu kad su imale odnos.Obe su postale mame.Nadam se i priželjkujem isti scenario.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/4/2013, 09:21

invitroveritas ::Lutke moje, hvala, hvala i hvala! Ne brigajte za Ivv, strategija je keva i ovo se neće na ovome završiti;-)

Nego, imamo pametnija posla: potrebna mi je vaša pomoć. Sastavvila sam listu (nisam mogla da spavam, probudila sam se u 4h prvi put u životu, j....li im kevu bezobraznu) šta je sve potrebno da uradim od analiza. Napisaću ovde a vas molim d aje dopunite ukoliko smatrate da je korisno i da sam nešto propustila. Hajde da moj drugi i poslednji put uspe!

Lista:
AMH, Inhibin B, prolaktin, LH, FSH, TSH, estradiol, progesteron...nastavi;-)

IR, OMG;-) Trombofilije, Vitamin D...

Imam listu za program države, tamo piše većina stvari a vi dopunite ako mislite da bi meni moglo da bude važno. Ostalo će endo doca da sastavi ali čisto da ne idem k'o guska u maglu;-)

Hvala, budimo praktične a možda i drugima bude korisna ova razmena.

Ljubim naj!!!


Ivv, prebacujem ovaj tvoj post na temu on analizama, da se ne zagubi. Evo ovde: https://kutak.forumotion.com/t1945p960-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1-br2
Ima tamo svasta nesto korisno yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 25/4/2013, 09:22

Vilhelmina ::Evo sad sam ih zvala, javila se Ceca med. sestra, ona je bas bas fina, kaze da nema trenutno tu kod sebe neki katalog pa da mi kaze tacno, sta god to bilo, ali kaze da u jednu cevcicu mogu da stanu 3 blaste, da nema pravila, da ne zna da li su mi mozda propale dve pri odmrzavanju, pa su morali nove dve da odmrzavaju, ispricala mi je primer neke zene koja je dosla na transfer i pred sam transfer nesto nije bilo u redu sa embrionima, pa su je vratili kuci, odmrznuli nove i zakazali za ujutru transfer i eto je sad trudna...I tako....
Jel ona normalna? Shocked

bebica mala ::Ako se pitate dokle sam,sutra prvi dan pouregon .
Laganim korakom ka cilju vv
pitamo se, mila, i drago mi je da ide, ide..... do pobede ovaj put, sve je drugačije, i ishod neka bude drugačiji. beba usne

invitroveritas ::
Žao mi je što sam mnoge ljude koji me vole danas razočarala.
Ja te volim, ali mene nisi razočarala. Ti da me razočaraš, zašto ti? Ništa bre tebi ne fali! Pa šta i da si stvarno poor? Ima ih koliko hoćeš, pa rodile. Nego sam bila sinoć tužna kad si javila, još jedna nedužna prevarena žena. A da je samo prof Radulović takav, ni po jada! Mnogo si rekla na temu Jovanove, i ja sam pisala, još da dodam da je cena u principu povoljna, u odn na druge, 3000 EUR sve- stimulacija, folikulometrija,.... Dobro, na zamrzavanju extra zarađuju, pa lažu da imam više nego što imam. E, a za tih 3000 stalno su mi škrtarili, štedeli na meni, cinculirali nešta, JADNO! Dr Bojana je i ginekolig i embriolog i ko zan šta još. Pa neće biti da to valja. Sećam se kad sam izašla s punkcije, pošto sam užasno nemirno čeljade, ustadoh i zalutah na klinici i videh kroz poluotvorena vrata kako dr Bojana brčka po našim spermićima, izgledala je kao devojčica u predškolskom uzrastu koja zadovoljna farba nešto vodenim bojicama. Časna reč. Embriolog-amaterka. I to profesionalna.

Lili, podržavam svaku tvoju reč, ali mi pišemo ovde, ova tema je jako aktuelna, i postovi se izgube. Hoćeš da ih obeležimo? Hajde!!! Why not? Ali onda svaka pravac na odgovarajuću temu, i tamo neka sroči svoja iskustva. Kad sam ovde prvi put došla, već sam se bockala u jovanovoj, ali, ima ko će doći da bi se opredelio za kliniku, pa je red da na odgovarajućim temama nađe preko potrebna iskustva.

IVV, tebi sam ostala dužna da nešto kažem. Elem, kada sam ti videla dnevnik, i shvatila da si zakoračila iz svog stana ka ulaznim vratima da bi otišla na prvu bocu, poželela sam tog momenta da se teleportujem, uhvarim te za ruku i vežem da im ne bi otišla. Ali bilo je kasno. kako sam se ja nervirala i pi.... zbog tvog izbora! Pisala onda jednoj našoj Kutanjki, da kažem- da ne kažem, i shvatimo da moram da ćutim, jer si ti krenula, i nema vajde od mojih priča, bolje da te podržim i ulijem veru koliko je moguće, jer nije nemoguće čak i kod njih uspeti.
Posle tvog prvog neuspeha kod njih pisala sam ti pp i rekla da ih se maneš, dobro na kulturan način, ali ti si bila uporna. Rekla sam ti i ovo iz pasusa iznad, tad sam mogla. Sećaš se? Sve u svemu, bilo što bilo, iskustvo je uvek dragoceno. Ja jako cenim iskustvo koje imam s njima, nema veze što je loše. kad ti se osećanja umire, čim se vratiš u normalu, izvući ćeš i ti maksimum iz ovog iskustva. I ko zna zašto je to dobro. I kakva vajda od besa, kajanja, ne. Nego učimo školu da ne bismo ponavljali razred.
A što se analiza tiče, ja sam prvo tražila da mi dr napiše SVE što treba, pa čekam sada da mi i iz Praga traže još, a ono što ne traže i za šta nemaju iz dobijenog indikacije da li valja ili ne, to ću da uradim sama kao svaka Kutanjka. Al volim da ipak neki dr vodi moj slučaj, koliko god ja znala, to je ipak samo informacija, a ne pravo znanje. U svakom slučaju, prvo ti pokupi iskustva sa klinikama, popričaj sa devojkama, izaberi nekog u Srbiji, pa ONDA u akciju. I cela da se pregledaš, i ja ću. yes Evo i histero ću da uradim uskoro.

Odužih.
Odoh sad.
Ljubim vas, koleginice koračaljke! ljubav
Ljubim i mame, bivše koračaljke, koje i dalje nesebično pomažu! prepoznaće se one. Divne ste!!! ljubav

missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/4/2013, 09:22

Erato srca

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu