KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
ms_do
leptirko82
Angie83
djole42
cicsa80
dr mali pariz
Lyanna
hocukusurnecuzvaku
jaca*caca
twinsi
Crvic
ragaco
Malina
AriesGirl
nena beba
Orline
SannI-AlL
katarina
Vilhelmina
Frida
dragmilk
InNaturaVeritas
ivka
Star77
LaFolie
srna ns
laKole
HappyGirl
lelas
OKacica
Ninche
bebica mala
KoMetaK
sareni leptir
BiKsi :)
anak
Dacaa
hany
lenjivica
MAAKKI
dragana76ns
saska1
noja
nina :)
Struzzo
maus
karakaca
bulevarka
zvoncica36
plavaptica
SladZana
korpica
missile
Erata
lilya
Niny
Klarica
bak
neca73
lenabeograd
Vuchica
65 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 20/4/2013, 15:13

ajmo, djevojke, proljeće je tu i vrijeme je za pozitivne testove i velike bete!
navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 20/4/2013, 15:23

lakole ::ajmo, djevojke, proljeće je tu i vrijeme je za pozitivne testove i velike bete!
navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
Pridruzujem se cestitkama i zeljama igracice igracice igracice igracice igracice likeit
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 20/4/2013, 17:09

Drage moje, stigla veštica Hvala vam sto ste me trpile i objasnjavale mi sve ovaj mjesec. Sledeci mjesec vas necu maltretirati, sad za sad ste me dovoljno naucile :) Ljubim vas sve redom. Idemo dalje :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 20/4/2013, 17:28

Erato,bravo za dve bebice.Sada uzivaj,mazi stomacic a mi cemo biti tu da navijamo za veliku i pozitivnu betu
poljubac
Suzo,kao sto si i napisala,idemo dalje,nema odustajanja.Borba se kad-tad isplati i nagradi.Uspece sledeci put,samo pozitivno
Invitro,primakao se dan bete.Navijam svom snagom za veliku betu igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Koracaljke,puno srece u velikim koracima do beba beba beba
ff
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 20/4/2013, 18:33

Devojke, srećno! osmeh srce

Evo ja juče bila na UZ, drugi dan ciklusa. L.O. bo sa 3 autreal.fol., D.O. sa 4 autreal.fol.... ništa se ja tu ne razumem, da li je to ok ili ne. Pomerili su mi poziv za april, a trebalo je u maju. Prvi put je VTO, i to sam dobila dr. Tulića U KC-u. Kažu da je on super i da mu je uspešnost dobra, ali nisam smela ništa da ispitujem. Dobila sam Microginon i folnu. Do 08.05. pijem to, a 10.05. idem opet na uz i da mi urade E2 i FSH. Prestala sam da radim, i neću da se stresiram. Ne znam da li sam ja to sada u protokolu, ni da li je kratak ili dugi, joj kako pojma nemam. Vi ste ovde sve stručnije od mene. Shocked
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 20/4/2013, 19:15

Mislim da je krenulo :) Je li Microginon kontracepcija? Ako jeste, onda valjda hoce da sacuvaju ovih 7 potencijalnih folikula za sljedeci put :) i da se skupi josh :) pa vjerovatno od sljedece mece pocinjes sa bockanjem :)

Ovo ja onako laicki, posto nisam sigurna sta je Microginon - koliko ima tabletica u kutiji?
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 20/4/2013, 19:17

Ako je kako ja mislim, ti ces oko 11 - 12 maja dobiti mecu, i drugi dan pocinje bockanje :) ako hormoni budu OK ...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srna ns 20/4/2013, 19:55

Mikroginon je kontracepcija.
ja licno mislim da je bolje da si ostala da radis (zavisi od posla) ja da sam odma na pocetku otisla na bolovanje do sad bi poludela.... meni se jako oduzilo trajalo je sve jako dugo .....
srna ns
srna ns

Broj poruka : 190
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 20/4/2013, 20:47

suzo, idemo dalje. sad si bolje upoznala svoje tijelo. zagrljaj

frida, čini se da krećeš sa postupkom - prvo kontracepcija (mikroginon), pa poslije pregleda, ako odmah sa početkom ciklusa dobiješ stimulaciju (menopur/gonal f/merional/puregon ili nešto slično) uz male doze supresije - to je kratki protokol. a ako od (otprilike) 21. dc kreneš sa supresijom (suprefakt/dekapeptil), pa sačekaš krvarenje da stigne pa dodaš stimulaciju početkom tog narednog ciklusa - to je dugi protokol.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 20/4/2013, 20:55

Tako je draga moja Lakole, naucila si me svasta, hvala puno, ljubim te cvet
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 20/4/2013, 21:26

Hvala vam drage moje! cvet
Da, jesu microg. kontracepcija, ima 21 tabletica. Hormoni su mi uvek i ranije bili ok, tako da se nadam da će onda to bockanje. A što se posla tiče, ja sam šalteruša u pošti, svaki dan je stresan zbog nečeg ili nekog affraid , tako da mi ipak bolje da ne radim. Prosto mi neverovatno da ću biti sada toliko slobodna, ali već razmišljam kako ću da iskoristim to vreme. Otkrila sam jednu slatku radnjicu pozamanterije, i sada bih mogla biti malo kreativna.. Wink


osmeh srce
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srna ns 20/4/2013, 21:32

Frida
ti najbolje znas kako ti prija, omaraj, uzivaj puno setaj po ovom divnom vremenu radi ono sto ti najvise odgovara budi Srecna i Veruj! Ja ti od srca zelim da ti brzo prodje terapja a da kao treptaj oko cekas betu a naravno da bude VELIKAAAAAAAA
MNOGO TI SRECE ZELIM :)
srna ns
srna ns

Broj poruka : 190
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 20/4/2013, 21:56

Hvala puno Srnice!

srca1 ljubav

I ja tebi želim puno sreće i svima nama ovde, potrebna je!
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 21/4/2013, 00:40

Frida, srećno!
Srno, ne stižem da te pratim, al znaj da ti želim svu moguću sreću. Vidim da nisi više uplašena kao pre, što je dobro Wink
Suzi, Neco, Erato, i sve koračaljke, POSREĆILI VAM SE KORACI!
Lakole, izvini, draga, što nisam u toku, al ovih dana se pitam šta se kod tebe dešava? Videla sam preslatkog lavića na internetu, i pomislila na tebe!

osmeh srce
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 08:19

erato ::Evo me. Very Happy Sa 2 bebirona.:)) ET je radila Goca. Kaze da su embrioni lepi. Sve je super proslo. Posto sam bila sama, iznenadili me i doveli dragog u sobu, tako da mi je tih sat vremena lezanja proslo zacas. Posle je Bilja dosla u sobu i rekla da su 3 jajne celije pustili da se oplode same, klasicnim IVF, obzirom da je sperma super i da smo imali prirodnu trudnocu. Tako se oplodila jedna. Sa 4 su radili ICSI i tako su se oplodile 3. Znaci imamo 4 embriona, 2 vracena, a dva su ostavili da se razvijaju i ako budu stigli do blasti, zamrznuce ih. Rezim: odmaranje, normalne aktivnosti, bez teskog rada. Ne strogo lezanje, setnja dozvoljena. Izbegavati zatvorene prostore i decije rodjendane zbog virusa. Utrogestan 3*2 + progesteron injekcije svaki 3. dan, od sutra. To cu kod njih. Eto, vratih se ja iz spa centra srecna i zadovoljna.:))

d d d d d d d d d d d d d d d
Bas si me obradovala izvestajem. napred scuro
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 08:24

invitroveritas ::Evo mene da zaprašim, zahvalim se svakoj od vas na lepim željama za mojega ili (ah, želje, žensko...) moje jedinče lol!
No, to više nije važno.

Prađim za sve hrabre žene, bilo da se radi o waiting listi, pripremi za proceduru. Najpraš za one kojima su embrioni teleportovani u onu stvar;-) Erato, ti si najsvežija, želim ti lak početak trudnoće;-)

Devojkama koje se pripremaju, a ima ih dosta, želim odlične rezultate koji će rezultirati slatkim malim prdavcima!

Stanje redovno kod ja: aj malo o simptomima, ponašanju i sl.

Dakle, ja sam prva tri dana kombinovala mir i laganu šetnju. Moram da naglasim da sam slušala isključivo svoje telo: ako mi se šeta-šetam, ako mi se lagano kuva-kuvam, plače-plačem ali to se desilo samo jednom, četvrti dan od t jer je degen mislila da mora imati neki simptom. A neeee, svaka je priča za sebe! Dakle, moj doca kaže normalno ponašanje. Ja kžem isto to ali u mojih četrdeset nema divljanja prvih nekoliko dana. Onda sam se u pon vratila na posao, puno šetala ali sam sve vreme mirna. Osim toga, pričam ja sa jedinčetom redovno i dosta mazim stomak;-) Više od mene ga mazi moj dragi!
Pričam mu o drveću u proleće i svačemu, da ne otkrivam naše tajne. Ugl.vaspitavanje je krenulo;-) J... me profesija!

E onda je tačno šesti dan krenulo podrhtavanje i buričkanje u jajnicima i materici. Znam da su simptomi slični i ne bih da to komentarišem. Danas je osmi deveti dan (ako računamo proši petak) i to je i dalje tu, kao pred pms. Cice porasle ali to se meni dešava i obično. Ne tripujem, realna sam.

E onda se prekjuče NARAVNO desio skot od migrene, zakucala me za krevet i iscrpela, plakala sam kao dete. I uveče TEMPERATURA, 37 sa 6, koja je prisutna i danas, uveče uvek oko 37 sa 6 ujutru oko 37. Prestravila sam se! Svašta sam o tome pričitala ali jedan ANGEL sa foruma kaže da je to ili trudnoća ili progesteron;-)

Eto, to su moji, za sada, simptomi. Ništa vam nisam pomogla, kao ni sebi, znaću u sredu;-)

Drugo, meni po pravilu ciklus stiže sutra, to je 27.dan. A Beta je u sredu...moj zbun je da li nastavljam s aprogesteronom ako prokrvarim sve do bete ili prekidam čim prokrvarim, hm...ništa mi nisu rekli. Jedna prijateljica mi kaže da dok stavljam progesteron neću prokrvariti sigurno?! Hm...
Meni je transfer rađen 18.dc.

Toliko za ovaj put, sve vas pozdravljam, držim fige i cmačem!!!

Drago mi je sto si se javila I to sa odlicnim vestima. radost radost radost radost radost

neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 08:30

Frida, a i ostale koracaljke, zelim vam puno srece.
Suzo, zao mi je za vesticu, ali mora malo da se opustis, trebace ti zivci i to u kolicinama.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 21/4/2013, 09:01

devojke ,pomagajte -nadjena na m ureaplazma,oboje imamo ....poceli sa antibioticima ,a od 6 maja pocinjem saa mikroginonom..........poludela sam ......sta da radim?u junu mi je vto
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 09:03

brbljiva. terpija bi trebalo da traje 7 dana, zar ne?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 09:04

mislim da imate vremena da izlecite i uradite kontrolu, jer ti od 6. maja kreces sa kontracepcijom tek.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 21/4/2013, 09:09

ne terapija mi je dovicin 8 dana 2x1
eritromicin 500mg 4x1 10 dana
terapija znaci ce se zavrsiti 8 maja .......strasno ...pomagajte ,sta da radim ?oboje imamo istu terapije ,samo moram naci neke vaginalete
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 21/4/2013, 09:10

gde je najbolje raditi briseve ,posto sumnjam u ovu nasu lab ....gde vi radite u bg ,jel cu moci u n frintu da platim ,posto nemogu bez uputa ,a i nece mi moji ovde dati uput za bg ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 21/4/2013, 09:41

ureaplazma terapija antibioticima traje koliko ja znam oko 20 dana ...

Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 21/4/2013, 09:50

e ljudi, nisam vise pametna, moj m i ja smo pili 7 dana i za hlamidiju i za ureoplazmu. verovatno se terapija odredjuje na osnovu koncentracije bakterija ili virusa u uzorku, tj. sigurno.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 21/4/2013, 10:01

ma znali smo mi i po 21 dan da pijemo ,nikad samo 7 dana ---ali u zadnje vreme cujem da se pije i po 5 dana terapija ...eto mi dobili najjjacu i sto kracu terapiju ...nezna vise ... Sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu