KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 8/9/2012, 08:26

Ananana, nisam nutricionista, pa ne mogu strucno da ti kazem sta i kako. Iste sumlje sam imala i ja, pogotovu smo mi je nutricionista u Batutu rekao da IR nije nista strasno i da se opustim, a ta dijeta koju mi je dala, bila je za skidanje kilograma. Ja sam imala tri uzine i tri glavna obroka, povrce, voce, bela mesa, zitarice,povremeno crveno meso i to je to. I kada se toga pridrzavam,sve mi je ok. Medjutim, ja sam smrsala, i trosim se, tako da sada ne znam kako i koliko da se hranim. Bas u ponedeljak idem kod dr u dz, da se sa njom dogovorim kome da se javim po pitanju insulina, pa cu javiti utiske.
Ja sam cak bila na metforminu od 500 mg, ali sam osetila da mi to nije dovoljno i sama sebi povecala na 1000 mg. Osecam se sjajno, nemam napade gladi, ne znojim se nocu.
Ako zelis da diskutujemo o metforminu, imamo temu i za to, jer smo ovde bas otisle offtopic. Pomocicu ti koliko mogu, mada i ja lutam kao i ti.

osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od MAAKKI 8/9/2012, 21:16

E sad da vam se i ja javim na ovu temu, pridrzavala se svega, pila redovno terapiju, slatkise izbegavala maksimalno, samo jela one za dijabeticare, inace sam stalno aktivna i na nogama, pa opet i posle svega toga insulin nije bio u redu, glukoza je uvek dobra. Totalno sam i sama zbunjena sto se toga tice, inace visoka 168 i imam 53 kg, ako smrsam jos koji kg upascu u one neuhranjene, i moje je misljenje da pored hrane i psiha ima jako veliki uticaj na stanje glukoze i insulina, a znamo da nasa prica donosi puno stresa koji itekako utice.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ananana 8/9/2012, 22:24

Ema, divna si, puno ti hvala ljubav

Maakki, ja sve isto kao ti,jela sam sve isto ali nisam uzimala bas nista slatko ni za dijabeticare, bas bas nista. i Insulin visok. Isto sam aktivna, a visoka 168cm kao ti, i ceo zivot imala 56kgod svoje 12god. a zamisli sada 48,5kg Shocked

Sta da radimo? Meni dr.Edita pre 2 dana rekla da se bacim na pudinge za dijabeticare i u to da dodajem pecene jabuke, smrznutovoce, maline,...stagod. Da jedem pecenu bundevu,koju obozavam :) i da se javim za 2 nedelje da proveri kako stoji kilaza jer ne sme da ide vise dole, kaze sada mora da se zaustavi.
Mislim da mi je ubacilapuding, jer je cist skrob pavaljda da se ugojim. Samo ne znam u cemu je razliku u tom zadijabeticare iovomobicnom? Sutra cu otici da kupim pa da proverim Very Happy

Maakki, sta je tebi dr.Edita rekla? Cime da se hranis, i hoce li spasti taj insulin?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 2/10/2012, 14:27

Uradila sam danas test u laboratoriji INEP u Zemunu. Sada cekam rezultate. Cena je 4280 dinara za: glukoza 75gr, 5 puta vađenje krvi, 5 puta merenje glukoze i insulina. Meni se čini da je ovo možda najpovoljnija cena. Možda grešim, ali rekoh da napišem, možda nekome bude značilo.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 2/10/2012, 14:34

Earto, cena je odlicna, ja sam platila oko 6000rsd ovde u Bg...

Ova informacija ce sigurno nekom znaciti.

Nadam se da ce ti rezultati biti dobri zagrljaj ...

ff
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 2/10/2012, 21:20

Evo mojih rezultata za glukozu:

vreme vađenja krvi Koncentracija Referentne vrednosti
(minut) glukoze (mmol/L) (mmol/L)
0 6,7 4,2-6,4
30 9,9
60 6,2 6,7-9,4
90 5,3
120 6 <7,8


Uz ovo su mi priložili i dijagram, kako se moje vrednosti menjaju kroz vreme.
Insulin će mi stići u četvrtak.
Inače, na običnim analizama krvi, meni je glukoza uglavnom povišena 6.4-6,7. Međutim, čudi me da nakon ispijanja glukoze ovi skokovi ne budu veći.

Pre mesec dana sam u DZ radila samo glukozu na 0 min i 120 min i vrednosti su bile 6.1 i 6.6 nmol/L.

Šta mislite devojke?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 2/10/2012, 21:27

Sabili mi se ovi rezultati. Probaću ponovo:
0 min - 6,7 (4.2-6.4)
30 min- 9,9
60 min - 6,2 (6.7-9.4)
90 mon - 5,3
120 min - 6,0 (<7,8)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 3/10/2012, 09:04

Erato, obavezno kad budes imala i rezultate insulina odnesi sve kod nekog dobrog endokriniologa. Kao sto i sama vidis bazni secer ti je visok, i nalazi se u rasponu za gestacijski dijabetis, mada je dobra stvar sto ti se posle 2 sata vraca u normalu. Dr ce ti pogledati insulin i onda u skladu ta dva parametra dati ako treba terapiju (pretpostavljam da treba) uz odgovarajuci rezim ishrane. Meni je bazni secer takodje bio visok, ali i insulin (na gornjoj granici) a posle 2 sata je bio preko 70, pa sam dobila metformin...

Ovo je iz mog iskustva, e sad mozda neka od devojaka moze malo vise da pomogne...

ljubav

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 3/10/2012, 09:15

Erato, kako god okrenes, koja god da je varijanta IR ili dijabeta, terapija je ista: bez ugljenih hidrata, dosta fizicke aktivnosti, promena ishrane i eventualno lekovi. ONo sto definitivno radi posao za snizenje secera, je da posle svakog obroka prosetas ako mozes.

Pogotovu za te granicne vrednosti. A promena ishrane je zakon, mada sam ja taj zakon prosle nedelje krsila, i evo me zabebih, sa sve IR i prehladom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 3/10/2012, 09:35

Devojke, hvala vam. Pretpostavljam da ću dobiti neku terapiju. Samo, sada se jako brinem. Mislila sam da idem na VTO u novembru...Bojim se da se sada zbog ovoga sve ne odloži. Sad
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 3/10/2012, 09:42

Erato, nema razloga za strah. Granicne vrednosti se lece pravilinim rezimom isharane i fizickom aktivnoscu, a cak i da imas dijabet u punoj formi, a nemas, to nije kontraindikacija ni za vto, ni za trudnocu. Samo se malo promeni pristup, i to je sve. Verovatno ce ti dti metformin, evo ja ga pijem mesecima, super ga podnosim, osecam se fenomenalno...jedina nus pojava, koja meni smeta, je sto sam non stop gladna, ali nonstop...vola bih mogla da pojedem, ma ni mrvicu da ostavim. I tako vec mesecima...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 3/10/2012, 09:43

Erato, ne brini nista, ako dobijes terapiju to ce sigurno biti metformin koji moze da se koristi i u trudnoci, a ne moze da ti odmogne, samo naprotiv... Malo korigovana ishrana, vise setnje i to je to... Nemoj se brinuti unapred, vazno je da ako ima problema da se na vreme resavaju... zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cici 3/10/2012, 22:34

Ako imate priliku i mogucnos da nabavite domacu surutku (od kravljeg mleka) idealna je za regulisanje secera, IR i slezinu. meni je to peporucila jedna zenica sto ima secer dok sam lezala sa njom u bolnici. I ja imam potencijanu mogucnos za dijabetes i IR. BIla sam skoro cetiri meseca tu surutku i ostal prirodno trudna posle dugog pokusavanja i neuspele vto. Moze da pomogne i ona u mini maxiju ali nije to to a u prahu nikako.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 4/10/2012, 08:38

Hvala Cici. Ja verujem u prirodne lekove. Ne mogu da verujem draga, kod tebe se cudo desilo! :-)
Gde nabaviti surutku u BG?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cici 4/10/2012, 20:13

erato ::Hvala Cici. Ja verujem u prirodne lekove. Ne mogu da verujem draga, kod tebe se cudo desilo! :-)
Gde nabaviti surutku u BG?

mi smo nasli neku seljanku sto dolazi tj dolazila za bgd. Ako imas nekog vam grada pa nek pitaj, to seljaci uglavnom bacaju uli daju stoki da pije tako da ce vereovatno neku razumnu cenu "da lupe" a probaj i za dz da dobijes.
Da jeste cudo, moj bogom dani decak angel moj angel
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 9/10/2012, 08:31

Bila sam juče kod dr. Šumarac. Baš je fina i prijatna žena. Uglavnom, nemam insulinsku rezistenciju. Sve mi je ok, osim prve glukoze. To je predijabeets i ne može ometati vantelesnu, ali može biti problem u trudnoći, pa ćemo pokušati da ga spustimo pre trudnoće. Terapija glukofaž 2*1000 mg i dijeta. Treba da kupim i aparat za merenje šećera i da merim ujutro, 2h pre jela i 2h posle jela, svaki dan. Da izvadim SHBG hormon i HbA1c, da vidi prosek šećera, + antitela štitnjače, da ponovim AMH i Inhibin B. E sad više stvarno ne znam gde da ponovim taj AMH u Beogradu. Radila sam u Biomedica, rezultat 0.34 i u lab. Beograd, rez. 0.91. Imate li neku ideju?
Inače, išla sam u ordinaciju dr. Žutić na Novom Beogradu. Cena pregleda je 3500 dinara, a doktorica dolazi tamo svakog drugog ponedeljka.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od anak 11/10/2012, 10:43

Meni je termin kod Šumarac 4.11.(odmah posle susreta Laughing ) u 12.poliklinka Medica (tamo dolazi nedeljom lol! ). Jedva čekam. Ponoviću sve nalaze u BG, kod nas nema ništa od toga.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 11/10/2012, 12:51

Super je žena stvarno. Ja ulazim i kažem joj: "Dobar dan! Mene je kod vas doveo forum!" Laughing
A posle, kad je pogledala nalaze kaže: Niste vi slučaj sa foruma (mislila je na IR), ali svakako jeste slučaj za mene (predijabetes). doktor
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od tisa 13/10/2012, 10:13

Devojke, imam pitanje. Imam IR (max insulin 100, ostali nalazi insulina i glikemije normalni) i terapiju Gluformin od 500mg - 1 tbl uz ručak. Moj problem je što ja jedem mnogo puta po malo - ne klasične obroke, više štrpnem po nešto ali često (tako mi odgovara a tako se i savetuje, što je sreća). BMI 19.
Pitanje je kad da uzmem Gluformin? :)
tisa
tisa

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 13/10/2012, 11:24

Tisa, kod IR je jako bitno da imas tri glavna obroka i tri uzine, da ti obroci budu kvalitetni, u smislu odrzavanja nivoa glukoze u krvi. Ne znam na sta mislis kada kazes strpnem po malo, i jeste da se savetuje manje a cesce, ali to zaista moraju biti obroci.

Imas na pf Insulinska rezistencija dosta na ovu temu. Inace, gluformin se uzima uz najobilniji obrok, pre prvog zalogaja, bar su meni tako savetovali.

Srecno !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od darling_buds 13/10/2012, 18:04

Ema78 ::
Inace, gluformin se uzima uz najobilniji obrok, pre prvog zalogaja, bar su meni tako savetovali.
Srecno !!!

Ema, meni potpuno drugacije. Uopste ne treba toliko cesto jesti da ne bi stalno izlazio secer, pa onda i insulin skace stalno i trosi se previse, a metformin da se pije odmah posle obroka! Svako svoju pricu lol! lol!

Inace ja posle 3 godine i dalje imam intestinalnih lol! problema povremeno, ako ne pojedem bas puno hrane!
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od tisa 13/10/2012, 19:18

Ema78 ::Tisa, kod IR je jako bitno da imas tri glavna obroka i tri uzine, da ti obroci budu kvalitetni, u smislu odrzavanja nivoa glukoze u krvi. Ne znam na sta mislis kada kazes strpnem po malo, i jeste da se savetuje manje a cesce, ali to zaista moraju biti obroci.

Imas na pf Insulinska rezistencija dosta na ovu temu. Inace, gluformin se uzima uz najobilniji obrok, pre prvog zalogaja, bar su meni tako savetovali.

Srecno !!!

Hvala ti Ema, stvarno si drug! c Gledaću da se malo bolje organizujem, nema druge. Uzgred, znam da ti se bliži UZ - sa radošću ga očekujem!
tisa
tisa

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 13/10/2012, 22:41

Darling, nemoj pogresno da me hvatis, ali ko ti je to rekao? Ajde za vreme uzimanja metformina, ali ovo oko hrane apsolutno nije tacno.
Kada jedes cesce, a manje, nivo glukoze ti je stabilan, insulin ne skace, ne opterecujes sistem za varenje, i metabolizam funkcionise na nekom optimalnom nivou. Kada gladujes, pa kad se najedes, nivo glukoze ti vtroglavo skoci, samim tim i insulin, i na taj nacin pravis sok svom metabolizmu, a da ne pricamo o tome koliko mehanicki opterecujes svoj stomak.

Poenta svega je odrzavati gukozu, tj glikemiju na ujednacenom nivou, bez skokova i padova. Ako non stop tvoja glikemija ide gore dole, sta mislis, koliko je to dobro?Pogledaj malo na netu sta se savetuje dijabeticarima, sve ce ti biti jasno.

Meni su svi lekari ( dr opste prakse, ginekolog, endokrinolog i nutricionista) savetovali isto u vezi sa ishranom, jedino se nisu slozili oko upotrebe metformina. Ali, ja ga pijem, i za sada je sve ok. Siofor sam katastrofa podnosila, jedva sam mogla da se sastavim, ali sa gukofazom i gluforminom nemam tih problema, cak mi je i endokrinolog rekao da je siofor tezi za podnosenje.

Za tvoje dobro se raspitaj jos malo, jer ovde nas ima mnogo sa IR i prvi put cujem od tebe da ne treba jesti cesto. To sto mi jedemo cesce, je uobroceno, izmedju toga ne bi trebalo jesti, ali zna se da je tri obroka i tri uzine optimalno. Znaci, ne treba zvakati nesto non stop, ali na svaka dva, dva i po sata treba uzeti kvalitetne namirnice.

c
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od darling_buds 13/10/2012, 22:49

Ema78 ::Darling, nemoj pogresno da me hvatis, ali ko ti je to rekao? Ajde za vreme uzimanja metformina, ali ovo oko hrane apsolutno nije tacno.

Ma sto bi te pogresno shvatila, zato smo ovde, da debatujemo i delimo iskustva sunny

Bila sam kod obe najcitiranije doktorke... Treba pet obroka i za nas i za sve ostale, kao nista spec, ali ne sme ono stalno neko grickanje, jer organizam nije namenjen da jede non-stop. Ali ja npr mislim da je najvaznije sta se jede, jer se danas svi prejedaju i unose preterane kolicine kalorija i secera. Meni su rekle da se jede normalno, samo secer nikako. A posto nisam utvrdila da u Bgd postoji nutricionista koji se specijalizovao za IR/dijabetes (mozda ima, ali ja ne nadjoh), za sad se trudim to da postujem osnovno. Ali zamene za slatko, sokove i sl. je toliko malo, a meni snaga volje sada slabija nego s 20 lol!
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od darling_buds 13/10/2012, 22:50

darling_buds ::
Ma sto biH te pogresno shvatila, zato smo ovde, da debatujemo i delimo iskustva sunny

Ispadoh nepismena Very Happy
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 32 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu