KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od saska1 14/10/2012, 19:49

Meni su isto rekli glukofaz posle jela a obroci sve normalno kao i prije samo slatkiše smanjiti odnosno uglj.hidrate
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ninica2 7/12/2012, 15:51

Drage moje IR drugarice :) imam pitanje,sta radite kada idete na rodjendane,slave,itd??? Gde god odem svuda je pecenje,salate sa majonezom,sarma kao sto znate sve je isto svuda.Ok bez kolaca i torti mogu,ali sok i hrana mislim ne mogu otici i traziti poseban meni lol! npr sad idem na slavu u Sabac to je na ceo dan,jel tada kada odete negde jedete normalno ili??? lol!
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 7/12/2012, 16:00

Ninice, ja sam barem to resila ovako... pre nego sto pocenm da jedam, ja popijem glukofaz.Alkohol i sokove odbijem, uzmem samo obicnu ili kiselu vodu. Jedem sve, samo skoro duplo manje nego sto bih pojela pre nego sto sam saznala za IR. Pojedem cak i malo parce kolaca, torte...Uzmem i malo parce, skoro zalogaj pogace...povremeni unos uh, ako je u razumnoj meri ti nece skoditi. Bitno je da nije svaki dan...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ananana 7/12/2012, 16:11

Ja slatko u potpunosti izbegavam i sve sto ima secere, tako da ne pijem ni sokove.
U principu ti mozes jedan dan da se opustis i das sebi oduska, nemoj preterivati ali se ponasaj normalno, ako ti prija jedi sta bi ti se jelo bez obzira na sve, terapiju uzimaj normalno. I niko ne mora da zna da ti ims IR, sve normalno. Tako je meni rekla moja dr. A ja bas imam veliku dozu, 3x850 Siofor. Ali kod mene je problem odnosno to je super sto se meni takve stvari ni ne jedu. Ali ja jedem normalno pecenje i sve slano.

Tako da sve umereno nece da ti skodi, ali nemoj pretrivati.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ananana 7/12/2012, 16:12

Slazem se sa Emom, izbegni sokove i alkohol, a sve ostalo umereno.
Jedino je moj savet da lek uzmes posle hrane, odmah kada zavrsis, bolja je apsorpcija, meni je tako rekla moja dr. A ti uradi kako su tebi rekli.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ninica2 7/12/2012, 16:58

Hvala vam drage moja,ja inace uzimam lek pred kraj jela kada mi ostane par zalogaja,tako i pise u leku na papiru ili neposredno posle jela.Meni prija kada ga pijem pred kraj,inace mogu bez slatkisa ali malo mi teze bez mog dragog domaceg soka od visnje sto mi moja sveki pravi.Ponekad imam napade poput drhtavice,mucnine itd ali mi Medolino rekla da uzmem tada nesto slatko,a to i pise u leku samo nisam citala tada,nego posle par dana napada lol!
Ljubim vas
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 7/12/2012, 17:31

Devojke, imamo temu Insulinska rezistencija, pa mislim da nam je bolje tamo da diskutujemo na temu klope. Ovde je ipak vezano za implantaciju...
Ljubim vas sve !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 5/1/2013, 10:15

Dosetah ponovo na ove strane a i po ankeeti vidim da je davno zapoceta ideja da insulin na ogtt testi najcesce nihe dobar. Ginekolozi su tada, kas ja radih ivo prilicno zanemarivali taj aspekt. Da Li je sada drugacije? Happy jel ova nasa statistika doprla do nekih relevantnih sõba? Mozda bi koristilo da se publikuje negde... Uzorak nihe zanemarljiv
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 5/1/2013, 10:16

Ema78 ::Devojke, imamo temu Insulinska rezistencija, pa mislim da nam je bolje tamo da diskutujemo na temu klope. Ovde je ipak vezano za implantaciju...
Ljubim vas sve !!!
Ema upravo neadekvatne vrednosti ovih parametara sprecavaju implantaciju. Sve je teami povezano
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 5/1/2013, 12:24

Neno, koliko ja znam samo neki od lekara, koji se usko bave sterilitetom, uzimaju u obzir mogucnost IR. Iz licnog iskusva to govorim,jer sam ja u kontaktu sa mnogim lekarima, manje vise svi moji su na neki nacin u belim mantilima, i kada sam im rekla da imam IR i da je to moguci uzrok steriliteta, svi do jednog su rekli da je to glupost. Pa sta treba, da cekam da dobijem dijabet da bi oni svatili.
Isto tako, kada sam objasnila i sam mehanizam nastanka problema, i da je jedan od nacina borbe protiv IR vezbanje, rekli su mi da trazim izgovor da smrsam. Iskreno, digla sam ruke...

A na temi IR, imamo mnogo vise o samoj hrani, steta bi bilo da se teme dupliraju. Slazem se sa tobom da je sve povezano,nego obe teme teme postoje dugo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 5/1/2013, 13:09

Da Ema, to je probleem sa nasim dr. Mene je to uzasavalo svojevremeno, ali na misice izgurah da dokazem koliko je uticajna IR a ne sami povisen secer koju najcesce proveravaju. Zato se i zapitah dal je negde izlozena nasa statistika sa ankete.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 5/1/2013, 13:12

Ne znam od kad je ta druga tema. Ovu otvorih u maju 2009te. Verovatno neko nije video da postoji. Mozda Happy moze da ih spoji, da se info ne zature
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 6/1/2013, 15:15

zene moram i ovde da vas pitam jel neko zna gde i da li dr Djuro Macut radi privatno?
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 6/1/2013, 15:41

Djuro Macut radi u Experta medica u Krunskoj 22
Ja polaniram da idem kod njega al nikako da se nakanim.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 6/1/2013, 15:58

Jocy hvala ti puno cvet
jesi li ve isla nekad kod njega ili se spremas za prvi put?ja ne znam kod koga bih cula sam za njega,dr. Vujovic, dr.Sumarac....nisam pametna...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 6/1/2013, 16:01

Ja sam pre isle kod dr Snezane Djurice ali bi htela drugo misljenje jer meni nesto kod njene dijagnoze ne stima, za dr Macuta sam cula sve najblje od moje drugarice koja ima dijabetes i na insulinu je, a ona je jako zadovoljna. Zato planiram da odem i kod njega da proverim.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 6/1/2013, 16:04

e hvala ako mozes javi mi pliz koliko je pregled kod njega cvet
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 6/1/2013, 16:05

mislim kad saznas Wink
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 6/1/2013, 16:12

Nisam sigurna al saljem ti tel na pp pa ih pitaj Very Happy
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 22/1/2013, 19:16

Zdravo,devojke!
Evo i mojih rezultata OGTT-a sa 75g glukoze.
Nemam nikakvog iskustva sa ovim,pa vas molim za neki komentar,dok ne ponesem nalaze dr-u:

glukoza(mmol/l)
0min 5.1 (ref.vr. 4.1-6.4)
30min 10.3
60min 8.9
90min 5.6
120min 3.3

insulin (ref.vr. 2.6-24.9)
0min 10.49
30min 143.30
60min 309.10
90min 153.70
120min 100.9

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/1/2013, 19:54

Ragaco, imaš hiperinsulinemiju, moji su rezultati bili slični tvojima. Pravac kod dobrog endokrinologa da ti da glukofaž. Njega ćeš piti do 2. nedelje trudnoće, a možda i malo duže. Preporučujem prof. dr Mirjanu Šumarac na Kliničkom, mada radi ona i pri privatnim klinikama. Izbaci slatkiše maksimalno i sokove, i gazirane i negazirane, i belo brašno, ograniči hleb na po jednu krišku uz obrok, obavezno! I bez alkohola, molim. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 22/1/2013, 20:00

Evo citam malo o svemu,pa vidim da nije ok.A trenutno smo u toku VTO iz prirodnog ciklusa,za neki dan bi trebala da bude aspiracija.Pitam se koliko je uopste pametno sad nastavljati sa procesom?!
Hvala ti,Biksi.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/1/2013, 20:16

Uh ragaco, može da uspe, nikad se ne zna, ali glukofažom moraš biti pokrivena, jer ako ostvariš trudnoću, ona može da se izgubi zbog ovolikog insulina. Ja sumnjam da je meni to prošli put dovelo do biohemijske trudnoće, u kombinaciji sa povišenim tsh. Tada povišen insulin nisam lečila. Juri nekog endokrinologa odmah, to znači sutra. Ovako visok insulin teško da se može spustiti odmah, koji mesec mora proći. Mada, opet, sigurno ima izuzetaka. I sigurna sam da isto tako ima žena koje su imale ovaj problem a rodile su decu, ali... Sve je to šah, igra, pa kako se kome zalomi. Nije dobro da te posavetujem ni jedno ni drugo, jer nikad se ne zna kad će tvoja zvezda da sleti tebi u naručje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SannI-AlL 22/1/2013, 20:33

Ragaco,slažem se sa BiKKKKsi skroz.I ja sam rezistentna na insulin (između ostalog).tRK KOD NEKOG ENDOKRINOLOGA ILI KAŽI DR ,ZOVI ODMAH SUTRA,KOD KOG RADIŠ vto iz prirodnog i nek ti uvede th odmah,znam da to rade i dr za VTO.Meni je npr .početni insulin bio ok,ali je đipao do preko 150 i za mesec dana kad sam bila na kontroli,toliko mi se spustio da je bio ispod 2,što ne valja,pa mi je th regulisana.I dalje sam na njoj,i biću dok god ne ostanem trudna i prvih bar tri meseca trudnoće,po rečima prof. Stokić kod koje idem.
Mada da, ova igra je lutrija.
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 22/1/2013, 20:43

Ujutru idem na UZ,pa cu da vidim sta kaze dr.Dok ja zakazem kod Sumarac recimo,pa odnesem i one dodatne analize,proci ce ipak vremena,tako da ce mi verovatno u Jevremovoj nesto odmah prepisati.
Ma u svakom slucaju,bolje sto se sad to ustanovilo,ako bas mora sve da se odlozi-neka,bolje i tako nego da se bavimo necim sto je mozda u napred osudjeno na propast.
Hvala vam puno drage moje!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 33 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu