KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Xena 10/2/2013, 09:46

Ema, ne razumem se bas u tematiku, ali mi je prof Sumarac objasnila bas ovako kako je Djole gore napisala i naglasila da je kriva kretanja normalna. A sto se metformina tice, i sama je rekla da je njegovo davanje kod steriliteta iz domena preterivanja, jer nece skoditi, a moze da pomogne, (jedina mana je sto kod stimulacije moze uticati na smanjen odgovor jajnika u nekim slucajevima) ali da kod mene nema potrebe ni za tim. Eto toje ono sto ja znam, a i verujem da je ovo mnogo kompleksnija stvar i nije bas tako cno ili belo kako je mi dozivljavamo.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 10/2/2013, 10:31

Ja sam za IR prvi put cula kada su mi rekli da je ja imam, pre toga nista nisam znala o njoj. Posto mi je ginekolog preporucio dozu od 1600 mg dnevno, a meni je glikemija bila dobra, ja sam otisla kod endokrinologa, i dobila dozu od 500 mg dnevno, pa s mo je povercali na 1000mg, jer sam ja krizirala sa slatkisima... I onda mi je dr Vujovic rekla da ne valja to sto nemam insulin, tj iimam hipo, jer to znaci da se rezerve insulina smanjuju. Sa druge strane, sem tog insulina, meni su svi hormoni bili kao pod konac, pa je ispalo da moja ir ne utice na plodnost...???? I onda sma ja lepo krenula to sve da istrazujem...po prirodi sam inace takva, ako mi nesto nije jasno, ja to rasclanim na sastvane delove. Smetalo mi je sto se toliko razlikuju pristupi lekara, a sto sam negde u svom tom citanju procitala da je IR moguce izleciti vezbanjem i ishranom...KOga kod da sam pitala, niko mi nije dao potpun odgovor. A ja nisam bas laik po pitanju medicine...

I otud moje toliko interesovanje i cackanje IR... mada, u sustini, sve se svodi na to da nam daju metformin u ovoj ili onoj dozi i da nam kazu potrebno je malo vremena.Kao da je on carobni lek koji ce bas svima pomoci...

Izvinte devojke ako sam smorila, ali mene moja IR bas svrbi,jer ako ne moram ne zelim da se vratim metforminu, niti bilo kom drugom leku...Jeste d sam sada trudna, i picu metformin i zbog druge bebe, ali prosto moram da znam da li postoji nesto sto mogu da uradim, a da ne pijem lekove, pogotovu ne one koji uticu na metabolizam.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 10/2/2013, 16:31

https://kutak.forumotion.com/t1326-insulin-insulinska-rezistencija

Ema ,ja imam hiperinsulinemiju(nastala kao posledica ne primećene i ne lečene IR) ,znači glukoza je normalna ali da bi bila normalna moj pankreas luči mnogo ,mnogo insulina jer su ćelije rezistentne na insulin.Vremenom će se moj pankreas potrošiti i biće ga sve manje i neće uspevati da reguliše glukozu i stize dijabet tip 2
Put do dijabeta 2 je -insulinska rezistencija pa hiperinsulinemija -pa dijabet tip2.

Svoje rezerve ćelija koje luče insulin (langerhansova ostrvca ) ne mozeš povećati već mozeš prištedeti .

Pogledaj ovde https://kutak.forumotion.com/t1712p75-ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos-br2 Struletov izveštaj.

Što se tiče fizičke aktivnosti ,evo saveta moje doktorke

Fizička aktivnost(FA) samo do granice prijatnosti,sve što iziskuje preveliki napor(recimo dizanje tegova ) se ne preporučuje kao ni grupni sportovi gde postoji mogućnost takmičenja jer se u tom slučaju povećava lučenje adrenalina ,kortizola ,testosterona a oni utiču na insulin.Znači lagane aktivnosti....šetnja,voznja bicikla,joga,pilates.....Takva FA aktivira insulinske receptore i efekat traje dan i po pa zato treba svaki drugi dan vezbati.

Indeks insulinske rezistencije se računa tako što pomnoziš glukozu i insulin u 0 satu i podeliš sa 22,vrednosti do 2.5 je normala ,preko toga je IR.





djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 10/2/2013, 16:59

Hvala Djole !!!

Videcu to za vezbanjee, jer ja sam zaista vezbanjem, dijetom i metforminom bas popravila svoje rezultate. Prvi put cujem da se ogranicava fiticka aktivnost, jer pored navedenoh hormona, luce se i neki drugi, koji deluju tako sto pospesuju " stednju" insulina". Verovatno se misli na ona teska iscrpljivanja.... Naravno, sve sto pisem je nevezano za trudnocu, a sada mi se cini da se sve poremetilo...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Struzzo 10/2/2013, 17:14

Hehe, vidim da sam citirana... Elem, pila tad par meseci 3x500 Glucophage i ostala trudna...Nisam ponovila test.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 10/2/2013, 17:22

Ja test moram da ponovim, zbog gest. dijabeta. Ali, necu se nesto brinuti previse oko toga, jer znam da trudnoca moze sve da poremeti. Tek kada, zdravlje boze, zavrsim sa dojenjem, ond ponovo idem kod dr Vujovic, da vidimo sta dalje. KOliko znam , trebalo bi mesecno kontrolisati glukozu i povremeno insulin...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 11/2/2013, 13:30

Uradih ja ovaj index IR sto je Djole napisala...po njemu nemam IR...ali, vise necu da mislim o tome...


Evo mojih rezultata, iz juna prosle godine:
glukoza: 5,29 7,37 4,98 4,94 3,54
insulin: 3,08 60,4 32,0 24,8 8,01

rezultat iz decembra, posle th metforminom: glukoza 4,2 insulin 5,6
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 11/2/2013, 17:24

Evo i mog konacnog izvestaja sa svim trazenim analizama:

OGTT-75g glukoze:

vreme - glukoza - insulin
0 min - 5.1 - 10.49
30min - 10.3 - 143.3
60min - 8.9 - 309.1
90min - 5.6 - 153.7
120min - 3.3 - 100.9

Testosteron 2.55(0.3-3.5) SHBG 88.76(18-144)
Androstendion 0.62(0.3-3.5) DHEAS 148(35-430)
AMH 5.3 (0.5-5.3)
UZ pokazuje levi policisticni jajnik,ali nema kriterijuma za PCOS-dijagnoza se odbacuje.
Na osnovu navedenog dijagnoza je Hiperinsulinemija.
Terapija 2x1000mg Glucophage do 12. nedelje trudnoce.
Iz ishrane izbaciti slatkise i testa,uz umerenu fiz. aktivnost.
Preporucuje se 1-3 meseca uzimanja terapije pre pocetka VTO postupka.
Pitala sam koliko rigorozan treba biti s ishranom,posto mi je BMI 20,kaze sve osim slatkisa i testenina i da jedem kad ogladnim Very Happy
Eto tako!Ja vec u maju planiram prirodnjak!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 11/2/2013, 18:10

Ragaco, srecno...da sve bude po planu.

Inace, ako ti bude frka za slatkise imas one zamene, za dijabeticare, mene je to spasavalo u pocetku, a sto se tice testenina, opet imas mogucnost da biras izmedju vise vrsta integralnih proizvoda,neces ni primetiti da ti fali testo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JecaPereca 11/2/2013, 19:41

Drage devojke, vidim da se tema ponovo aktivirala. Ja Sam vec tri meseca Na metforminu zbog IR, I sad bi ponovo kontrolisala insulin da vidim da li je bilo efekta. Ne znam kako da ponovim test, da li Ceo test sa glukozom I insulinima Na 0, 30,60,90,120, ili samo insulin u 120. Minutu posle jela I popijenog leka. Da li neko zna da me posavetuje kako da uradim? Doktora Sumarac mi se ne javlja a htela sam da je pitam, uradila bih to sutra ujutru jer mi je kod Nije zakazano sutra uvece.
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 19/2/2013, 15:11

zenice drage, ja sam jutros radila OGTT i sad su mi stigli rezultati, sli samo sa vrednostima GLUKOZE affraid ... Da li sam ja pogresila, i da li je trebalo da trazim posebno i insulin?
mislila sam da se to podrazumeva.... jao, ako ovo sto sam radila nista ne znaci doktorki, ne gine mi ponovno bockanje affraid

evo i izvestaja
0 min - 5.0 - ref. 3.9-5.8
30min - 10.2 -
60min - 10.3 -
90min - 7.8 -
120min - 7.2 -
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JecaPereca 19/2/2013, 15:19

Trebalo je da odradiš i insulin. U nekim laboratorijama podrazumevaju da je ogtt samo sa glukozom, i treba im napomenuti da hoces i insulinemije.
Sad sta je tu je, nadam se da ce doktorka moci nešto da ti kaze i na osnovu secera. Koliko vidim , malo ti je povecan pod opterecenjem, znaci ne bi trebalo da jedes slatko , a pogotovo u postupku. Sto se tiče insulinske rezistencije mislim da niko ne moze nista da ti kaze o tome bez insulina.

Moj predlog ti je da za par dana odeš ponovo ali da uradiš samo Glukozu i insulin u nula i ponovo u 120 minuta.
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 19/2/2013, 15:29

hvala, Jeco, ma i ja sam to shvatila kad mi je stigao nalaz... nego reko da pitam vas 'iskusne'...



Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 19/2/2013, 16:41

dala mi cufta neki tekst (http://rsob.royalsocietypublishing.org/content/3/1/120144.full ) zbog neke price od lekovima i pomocnim lekovitim sredstvima za decu...

citajuci tex i literaturu http://rsob.royalsocietypublishing.org/content/3/1/120144.full.pdf+html


naleteh na ovo:
Metformin selectively targets (kills)
mesenchymal cancer stem cells
Already we have at our disposal a relatively non-toxic, excessively
well-tested drug that preferentially kills mesenchymal
stem cells. In a still much unappreciated article published
three years ago in Cancer Research, Kevin Struhl’s laboratory at
Harvard Medical School first showed that metformin, a blocker
of stage 2 oxidative phosphorylation, selectively targets stem
cells. When so applied with chemotherapeutic agents to block
xenographic tumour growth, it induces prolonged remission if
not real cures [50,51]. But when metformin was left out of
these experiments, subsequent multiplication of unkillable
mesenchymal stem cells lets these xenographs grow into lifethreatening
forms, showing that chemotherapy by itself does
not kill stem cells. This most widely used anti-diabetic drug’s
heightened ability to kill late-stage mesenchymal cancer cells
probably explains why those humans who use it regularly
have reduced incidences of many cancers.
Metformin is presently being added to a number of anticancer
chemotherapeutic regimes to see whether it magnifies
their effectiveness in humans. The fact that metformin works
much more effectively against p532 2 cells suggests that it
may be most active against late-stage cancers, the vast
majority of whose cells have lost both of their p53 genes. By
contrast, the highly chemo-radio-sensitive early-stage cancers
against which most of anti-cancer drug development has
focused might very well show little metformin effectiveness.
By the end of 2013, we should know whether it radically
improves any current therapies now in use. Highly focused
new drug development should be initiated towards finding
compounds beyond metformin that selectively kill stem
cells. And the reason why metformin preferentially kills
p532 2 stem cells should be even more actively sought out.

koga zainteresuje, ima izvore da cita detalje
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 20/2/2013, 01:20

E,pa stvarno je lekic cudotvorac!
Vuchko,uradi kako ti je Jeca savetovala-istovremeno glikemiju i insulinemiju 0 i 120min,kad je vec takva situacija.
Izgleda im treba naglasiti i za insulin,meni je pisalo na izvestaju koji sam im dala,pa im nista nisam rekla,a uradili su mi kako treba.
Jeste secer malo povecan,treba u 120min bar da se vrati u normalu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 20/2/2013, 22:01

hvala, devojke! poljubci
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 21/2/2013, 07:53

Vucice, iz mog iskustva, najbolje je uraditi kompletan test, jer se na osnovu toga procenjuje koja je doza lekova potrebna.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od saska1 27/2/2013, 09:57

Ja bila kod Šumarac i dala mi samo da provjerim glikemiju ,HBa1c i SHBG i i onda na kontrolu ,kaže da radimo ogtt nema svrhe kad sam na metamorfinu a inzulin mi je rekla da je u redu i ako je bazno nizak ,njega da ne provjeravam.I da imam oštećenu toleranciju glukoze (glikemija u 2satu-9,2).
Hormone mi nije tražila da ponovim i ako sam ja očekivala jer ih nisam radila godinu dana ,ipak ću ja njih odraditi da vidimo kako stoje stvari .
Za moja antitijela ništa nije rekla da prave problem i samo da provjeravam tsh koji mi je do sad stalno bio prilično dobar.
I to je to .I da povećala mi selen sa 100 na 150-200mg dnevno.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 27/2/2013, 13:46

Draga, kad si bila kod nje? U ponedeljak? Ja sam bila u Žutiću u pon. Možda smo se srele :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od saska1 27/2/2013, 23:25

Erato bila sam u ponedeljak oko 5 h
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ancika75 28/2/2013, 08:29

Možda će nekome značiti ova informacija. Odelenje ginekološke endokrinologije u višegradskoj, 7c, na kome radi dr Spremović, ima svoj sajt. Sajt još uvek nije završen ali može da se pogleda. Adresa sajta je www.ginendo.in.rs.

ancika75

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 28/2/2013, 08:46

SAska, ja sam bila u pola 7. Mimoisle smo se. Ancika, hvala za info.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od saska1 28/2/2013, 17:30

Dal je neka od vas radila ovaj SHBG šta mu to dođe nikad čula? Shocked
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Klarica 28/2/2013, 18:07

Vuchica, po šećeru bih rekla da imaš neki problem, jer i ja imam IR i dr. mi je rekla da i pod opterećenjem ne sme da predje 10, a moj je najveći bio 10,2 u 60min. Obavezno uradi i insulin.
Takodje i insulin mi ide preko sto, tako da je terapija glukofaz 2x850, korekcija ishrane (bez šećera i UH),i fizička aktivnost tj. vezbanje.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 28/2/2013, 19:28

E, devojke i ja sam bila u ponedeljak kod Zutica, ali u 16h! Mogle smo i zurku da napravimo Very Happy

Dr.Sumarac mi je pogledala sve sto sam donela od nalaza (a ima toga dosta), imala sam cak i taj SHBG, na sta je ona prokomentarisala, ''a, imate i ovaj sh.. sto ja volim!''
Ona smatra da ima indikacija za IR, ali moracu da uradim ceo test ponovo zajedno sa insulinemijama kako bi imala potpunu sliku.
Tako da sledeci termin kod Zutica idem ponovo na konsultacije

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 36 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu