KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idiopatski sterilitet

+32
cicsa80
KoMetaK
anak
Mrvica78
Vuchica
Diksica
Orline
saška
Mirjana
LaFolie
malaplava
lolipop
Struzzo
sutkoputko
kristina33
maja76
racili
maja kg
lilly13
HappyGirl
nabla
djole42
Marija86
cici
Zoka83
Deni
dr mali pariz
MAAKKI
Gala
BiKsi :)
nena beba
Vucko 013
36 posters

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od KoMetaK 4/9/2012, 15:15

Vucko i Ivana - cestitke od srca! Uzivajte uz vasu Nikoliju! NEka je ziva i zdrava! srca srca srca

Malaplava, listajuci temu udarih ti minus, tek videh kad me baci na pocetak Embarassed Shocked Izvini, molim te, udarih ti i jedan plusic, da ne bude -1 reputacija.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vuchica 4/9/2012, 23:42

Cestitke novopeceni i presrecnim roditeljima male Nike! srca
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 5/9/2012, 08:04

Vučko, sve čestitke tebi i Ivani i da vam je Nikolija zdrava, srećna i voljena još stotinu godina! Uživajte u roditeljstvu! Idiopatski sterilitet - Page 10 512172
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Orline 5/9/2012, 15:25

Vučko, čestitam Idiopatski sterilitet - Page 10 275568 Idiopatski sterilitet - Page 10 275568 Idiopatski sterilitet - Page 10 275568 Idiopatski sterilitet - Page 10 275568
Nek je živa zdrava i srećna Idiopatski sterilitet - Page 10 196545

Malaplava, stavljam te na spisak, kad stigneš upiši se tamo na trudničkim stranama i napiši termin Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od cicsa80 5/9/2012, 16:28

Vucko, cestitke i nek vam je cera zdrava i srecna onoliko koliko ste vi sada dok je gledate! Bravo za sve! as
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od tulumba 18/11/2012, 09:47

Drage moje,da vam se predstavim,ja sam ovde nova...Ja i mm smo u braku 4,5 godina i od tada želimo da se ostvarimo u najlepšoj i najdivnijoj ulozi roditelja ali nam ne ide...Na kraju svih analiza i ispitivanja,dobili smo dijagnozu-IDIOPATSKI STERILITET,i posle tri neuspele inseminacije,čekamo svoju prvu VTO... Wink
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Ema78 18/11/2012, 10:08

Tulumba, dobrodosla ! cvet

Zao mi je sto IUI nisu upele, kao i sto se nadam da ce ovo biti prva i poslednja VTO ! Srecno!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od malaplava 18/11/2012, 17:57

Tulumbice :) , dobrodosla... da sto krace budes na ovoj temi Very Happy i se sto pre prebacis na trudnicke strane!
Pretpostavljam da si u nekoj drzvanoj bolnici to radila cim si prosla kroz tri inseminacije? Vto ce uspeti, mora...
ljubav
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od tulumba 18/11/2012, 18:54

Drage moje hvala vam na dobrodošlici...Radila sam dve IUI privatno kod Ivanovića a treću u Frontu...Svi lekari me pitaju-zašto nisam trudna??? Shocked Nema problema,ali nema ni bebe...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od malaplava 18/11/2012, 21:46

Kako ti da znas kada oni ne znaju. affraid
Bitno je da je sve ok, i bice sigurno, vidis koliko nas je ovde nekad bilo u grupi 'beznadeznih slucajeva'. Ja ni dan danas ne znam zasto mi se sve to desavalo, ovo sto su mi nasli je da se uhvate za nesto...prosto nije dovoljan razlog da bi sa sigurnoscu rekli da je to uzrok problema. Najizvesnije da su nailazile lose jajne celije. Ali i ne razmisljam vise, bitan je cilj.

Kada pocinjete sa postupkom?
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od tulumba 18/11/2012, 22:14

Malaplava,ja sam trenutno na kontracepciji,pijem mikroginon i čim dobijem za desetak dana krećem sa stimulacijom...VTO će biti u decembru... radost
Inače imam 33 godine i borim se sa idiopatskim sterilitetom 4 godine...I meni nađoše insulinsku rezistenciju...Pijem siofor od 500 mg 3x1...Gde si ti radila VTO?
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od MAAKKI 18/11/2012, 22:36

Ne videh do sada Vucko i Ivana cestitam vam od srca roditeljstvo, neka vam je Nikolija ziva, zdrava i srecna sto godina radost radost radost radost radost

Tulumbice dobro dosla, evo Vucko i Ivana su ti lep primer, neka ti postupak bude srecan i bebicetan beba beba
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Ema78 18/11/2012, 22:51

Tulumba, i meni su nasli IR, a mm ASA, ali opet moze i ne mora da bude uzrok.U medicini nikad 1+1 nisu dva, na zalost nije matematika da mozes da predvidis rezultat. Sa druge strane, ima mnogo slucajeva gde dodje do spontane trudnoce posle neuspesnih IUI ili VTO, ili da jedna trudnoca bude iz VTo, a druga spontana...
Zato , glavu gore, nadaj se najboljem !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od malaplava 19/11/2012, 09:06

tulumba ::Malaplava,ja sam trenutno na kontracepciji,pijem mikroginon i čim dobijem za desetak dana krećem sa stimulacijom...VTO će biti u decembru... radost
Inače imam 33 godine i borim se sa idiopatskim sterilitetom 4 godine...I meni nađoše insulinsku rezistenciju...Pijem siofor od 500 mg 3x1...Gde si ti radila VTO?

I ja sam pila siofor u istoj dozi, sve do 8.nedelje trudnoce. Aspirin od 100mg pijem i sad. Mada sam na toj terapiji bila i kada je doslo do blighted ovum-a, tako da ja nesto ne verujem da je bilo sta od ovoga uzrok. Dr mi je predlozio vto da bi video kako se embrioni razvijaju prvih 5 dana... jedino tako moze da prati tako rani razvoj... Izvadjeno mi je 5 jc (inace sam primala jako malu dozu hormona) a samo jedna je dogurala do 5.dana i to je ovaj deckonja :), jedna se nije uopste oplodila, jedna je imala duple hromozome a dve su se stale treceg dana sa deljenjem. Tako da je vrlo moguce da su lose jc. VTO sam radila privatno, u Specijalnoj bolnici u Jovanovoj, kod dr Stankovica. Prezadovoljna sam njegovim pristupom mom problemu.
Bila sam i u Visegradskoj na komisiji, nisu hteli da cuju za vto u mom slucaju jer sam ostajala lako trudna.
Tako da sam bila ocajna sto nije identifikovan 'neprijatelj' protiv koga treba da se borimo nego sve je ok, a nista nije ok. Dok sam radila analize molila sam boga da mi nesto konkretno nadju da znam protiv cega da se borimo. Nema razloga da vam vto ne uspe. Ono sto vi treba da uradite (a znam da nije lako) jeste da se u postupku maximalno opustite psihicki, moze vam mnogo pomoci.
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od anak 20/2/2013, 16:30

Vučko, tebi i ženici srećno rođenje Nikolije ff ff ff ff ff ff
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Akijeva 3/4/2013, 01:30

dr mali pariz ::Vučko,dobrodošao,i svaka ti čast na javljanju...retki su muževi koji će se na ovaj način interesovati da reše problem.
devojke su ti nabrojale nalaze koje nemate odrađene,i ne bi bilo loše da ih i uradite,pre nego krenete u bilo koju priču lekara.
E sad,urođena trombofilija izaziva spontane,ali kako mi hematolog reče,ali nisam baš sigurna,u 2.trimestru...ipak je reč o ranoj trudnoći.Naravno-lek postoji,a to su injekcioje heparina od onog momenta kad se sazna za trudnoću.
Pretrage na urođenu trombofiliju se rade u BG u jedinoj genetskoj lab.Helix,kao i na Torlaku,ali se podjednako plaća...ne rade se na uput,dok za stečene trombofilije ,vidim da ste dosta nalaza odradili,a gde su proteini C i S,beta2antiglobulin,d-dimer,fibrinogen? Oni pored antifosfolipidnih i antikardiolipinskih daju sliku ako postoji stečena trombofilija.
Neka pije folan 1x dnevno,obavezno,a ako se desi da ima neki problem sa trombof.,već će hematolog dati terapiju.
Slažem se da treba da proveri hormone štitne- TSH,FT3,FT4,kao i test opterećenja glukozom OGTT,ali sa insulinemijom...progesteron verovatno treba pojačati po saznanju za trudnoću...i to je to...valjda nije zakačila neku hlamidiju,klebsielu,i tako nešto?
Polako,pričuvajte se trudnoće,dok ne odradite nalaze i otkrijete problem...žena koja je sa mnom radila VTO,imala je problem-ne sa ostajanjem u 2.stanju,već sa kačenjem embriona.Tek što sazna da je trudna,ode plod...rekoše joj da joj se kače na mestu koje nije najbolje,pa joj predložili VTO...ni njoj nije uspela ta VTO,ali možda je do sada i ostvarila trudnoću...dakle,može i mesto da predstavlja problem.
Srećno.

Samo da se nadovežem na ovu priču sa svoje tačke gledišta. Imam 33 godine i pokušavali smo da dobijemo bebu 6 godina bezuspešno, sa samo dva spontana za svo to vreme, jer nisam mogla ni lako zatrudneti, i svi su bili na samom početku trudnoće i uvek su počinjali krvarenjem koje je završavalo hematomima i odumiranjem ploda. Ja sam sama iskopala dr Elezovića, dakle nije bilo nekih posebnih pomoći i sve sam odradila državno. Pomenuti dr nas je srdačno primio i pomogao nam, sad mi jesmo bili slučaj za njega - otkrivena mi je trombofilija, i to homozigotnost na MTHFR. Pri pokušavanju zatrudnjivanja odmah sledećeg meseca pila sam bebi aspirin tokom celog ciklusa jedan dnevno i prvog meseca ostala trudna, opet otišla kod Elezovića, prepisao mi Fraxiparine i ishod vidite na tikeru. Inače krvarila sam do 12 nedelje, ali hematoma nije bilo, srce se odmah u 7 nedeljici videlo kako kuca, a fraxiparine mi je uveden od 4 nedelje trudnoće, tj. par dana po izostanku ciklusa koji ide na 28 dana.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 22/11/2013, 23:40

Drustvo, samo da vam se javim i da vas sve puno pozdravim (Ivana i Nikolija se pridruzuju cestitkama). Nisam se javljao neko vreme, ali nema ljutis, obaveze oko Nike, posao....Hteo bih jos nesto da podelim sa vama, sestra mi je trudna 12 nedelja, inace ima 36 punih godina i grdnih problema sa hormonima. Odradjena joj je VTO u Pragu i svi smo jos uvek u neverici i velikoj sreci sto je i ona konacno uspela da ostvari svoju velike zelju, ali i nasu. Nas dvoje smo primer, da je sve moguce i da nikada ne treba odustajati. Jos jednom vas sve pozdravljam i drzim fige za sve clanove Kutka koji se jos nisu ostvarili u ulozi roditelja, bice ljudi, bice:))))))ljubav 
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 23/11/2013, 01:04

Vučko, otpozdrav za vašu ekipu, i sve čestitke sestri, nek joj trudnoća bude lagana i školska!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 23/11/2013, 01:14

Hvala Biksi puno, mnogo mi je znacila tvoja podrska, sa obzirom da si stari forumas:))
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 31/1/2016, 19:11

Javljam se, bogami posle dve pune godine. Sve vas puno pozdravljam i nadam se da je kod vas sve ok, sto se tice potomstva, a i ostalog. Nika mi ima tri i po godine, a u medjuvremenu sam dobio i Danila, njemu je juce bilo deset meseci. Mislim na ovaj forum s vremena na vreme i setim se kakvu sam podrsku dobijao na njemu, kada mi je bilo tesko. Jos jedan pozdrav za sve:)))))
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od saska1 31/1/2016, 21:24

Vučko čestitam dobitak sina !!!I baš mi je drago da si se javio.Pozdrav za suprugu i kćerkicu. ljubav
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 3/2/2016, 22:23

Vucko, divne vesti, pozdrav vasoj porodici! I meni je drago sto si nam se javio!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od HappyGirl 4/2/2016, 17:05

Vucko, hvala ti na javljanju.Divan si! Very Happy Čestitke za sina Danila, neka vam je živ, zdrav i ponos. Pozdrav za tvoju dragu a velika pusa za Niku osmeh srce
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 10 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu