KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idiopatski sterilitet

+32
cicsa80
KoMetaK
anak
Mrvica78
Vuchica
Diksica
Orline
saška
Mirjana
LaFolie
malaplava
lolipop
Struzzo
sutkoputko
kristina33
maja76
racili
maja kg
lilly13
HappyGirl
nabla
djole42
Marija86
cici
Zoka83
Deni
dr mali pariz
MAAKKI
Gala
BiKsi :)
nena beba
Vucko 013
36 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od cici 27/10/2010, 19:00

Vucko, dobrodosao ! da sto pre nadjete i resite problem !
devojke su vam sve napisale, najvazniji su zivci, strpljenje i nazalost novac. Za sve treba vreme svi rezultati se cekaju i stalnojo je neka frka i muka,kako kod vas tako i kod svih,normalno je.
Mozda nije lose na nadjete dobrog enokrinologa, ali onog koji se bavi problemom steriliteta. Da uradi I uz stitne zlezde ako i antitela na nju, pored T3,T4 i FT3 i FT4. Cuveni oggt test za insulinemijama.
Hematolog ili imunolog za pitanja vezana za trombofiliju urodjenu ili stecenu. Antitela su ista za njih. Ja konkretno, imam pozitivna antikardioloninska antitela. ali bez ikavih simtoma. slucajno odkrivena. pocetkom novembra idem na ponovim sva ta antitela.
da li ste radili listeriju i brucelu-mikrobioloska ispitivanja? kao i antinuklearana at i cirkulisuce imunokpmplekse, inhibin b , Amh su hormoni-samo privatno. asa na torlaku ste radili?
jel supruga radila i laparoskopiju?
veliki pozdrav za vas. Cuvajte jedno drugo osmeh srce
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 28/10/2010, 16:24

Vučko,neki korak ste napravili,i to je skroz uredu.
Dr Radoničić je sasvim solidno odgovorio,a to što vam je ginekolog rekla da genetski je sve uredu,je čisto gledanje u pasulj...no...
POslušajte njen savet i posvetite se jedno drugom,odmorite od priče "trudnoća", a posle ipak sve nalaze odradite.To je neophodno zbog prirode vašeg problema.
Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Gala 28/10/2010, 22:27

Vucko, bas sam se pitala sta je sa vama i sta vam je rekla Snezana.
Korak, po korak. Opste je poznato da je psiha bitan faktor, i ja bih pocela od toga. Ako hocete da vam dam telefon na pp psihologa koja je meni pomogla kada sam bila u haosu zbog sterliteta. Primarijus dr. Bogoljub Vidakovic Snezanin otac, koji je inace kucni prijetelj moga oca,me je savetovao da se prvo psihicki sredim, bas kao sto Sneza savetuje vas . Ako hocete poslacu vam kontakt na pp.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 29/10/2010, 03:25

Izvinite, tek se sam sada nasao vremena da vam se javim, bila nam je slava, pa dva dana gosti, znate kako je. Sto se tice nasih planova, vezani su na vracanju supruge u normalu, jer slazete se, sada i kada bi nesto uradili, ne verujem da bi rezultati bili u redu, s obzirom na njeno stanje. U pravu ste, pusti cemo da se stvari malo slegnu i da joj prestane ovo krvarenje, pa cemo se baciti na izradu nekih pomenutih analiza. Ne bih da se ponavljam kao neko papagaj, ali nam veoma znaci sva vasa paznja i sa nestrpljenjem ocekujemo svaki vas savet ili predlog i sve uredno zabelezavamo. Nemoj te mi zameriti sto sam napisao, da doktorka misli da tu ima neceg drugog, a da nije neko genetsko ne poklapanje ili poklapanje, ne znam vise, jer oboje nam je to misljenje dalo neku dodatnu snagu, mada cemo i pored toga uraditi neke genetske analize. Toliko za ovo vece ili jutro. Pozdrav za sve drugare. d
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od MAAKKI 29/10/2010, 09:16

Vucko samo polako napred bice sve to u redu, dobar deo dolazi iz glave, pa prvo sredite ili kako se kaze ohladite glave, stanite na loptu pa polako napred ka cilju konfete
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Marija86 29/10/2010, 12:20

Vucko sve sto su devojke rekle podrzavam,jako je lepo od tebe sto ovako pomazes svojoj supruzi..
MI vas razumemo zato sto smo mi sve na ovaj ili onaj nacin prosle kroz slicne probleme..
Sredite se psihicki i onda napred,samo napred i nikada nazad Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 9/11/2010, 18:16

Ivana je hvala bogu prestala da krvari, posle skoro tri nedelje. Rekli su nam da je to trajalo toliko dugo zbog uradjene histeroskopije, a i stresa koji je dozivela. Juce smo opet bili u Snegoru, jer je doktorka zelela da pregleda Ivanu u nekom normalnom stanju, tj. da ne krvari. Sto se tice samog pregleda,ona kaze da je sve toliko normalno, da je neverovatno da nam se dogadja to sto nam se dogadja. Rekla je, da je neverovatno da neko ko je pio Jasmin cetiri meseca, moze da ima toliko jajnih celija. Ovulacija ce joj biti na vrhuncu u cetvrtak, pa smo zakazali jos jedan pregled, da doktorka pogleda i tada, kako sve to izgleda. Koristio bih termine strucne, koje smo tamo culi, ali nisam ih zapamtio, pa ponavljam da vam sve ovo pisem laicki, onako kako sam ja razumeo. Nadam se da cenam nesto vise reci u cetvrtak, ali najverovatnije ce se drzati onoga sto je rekla, a tice se pauze i sredjivanja Ivaninog stanja i hormona. Toliko, javicu se verovatno u cetvrtak ili za vikend. Pozdrav! igra
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 9/11/2010, 19:10

Vučko,hvala Bogu da je sve uredu...
čekamo izveštaj od četvrtka,ali ako već odmarate,bolje bi bilo da se javi na UZ posle ovulacije,da dr pogleda kako je ovulacija protekla..no,kako god.Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Gala 13/11/2010, 10:36

Drzim vam fige, Vucko. Bit ce sve OK! Javi se.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 16/11/2010, 00:15

I danas smo bili opet kod doktorke. I u cetvrtak i danas pratila je Ivani folikolumetriju (nadam se da sam dobro napisao), da bi samo videla, da li dolazi do pucanje folikule i kada. Medjutim do toga danas nije doslo, mada je trebalo, a objasnjenje i jedan od razloga je pad nekog hormona, koliko sam razumeo, nemojte me drzati za rec. U svakom slucaju, zakazali smo novo vidjenje za sledeci ponedeljak. Doktorka je uporedjivala dosadasnje ultrazvukove i na osnovu toga je verovatno i zakljucila to za taj hormon. Mislim da nas sprema za jos jedan normalan pokusaj, jer kako ona kaze, sve kod nas ne ukazuje na neki bas tako veliki problem, kao sto mi mislimo. Ne znam, da li mozda zeli da vidi kako se sve odvija kada Ivana ostane trudna ili mozda stvarno veruje, da ce toga puta, sve biti u redu. Meni je licno, neka nelagodnost u stomaku i koliko se radujem novom pokusaju, nesto manje ima nekog straha. Naravno, sve ovo pricam, ako budemo dobili zeleno svetlo za novi pokusaj, ako dobro citam izmedju redova. Toliko veceras, pozdrav i javljam se cim bude bilo nesto novo.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Gala 16/11/2010, 01:07

Samo napred! yes
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od cici 16/11/2010, 11:03

nova sansa, nova nada ali mora i strpljenja. najbitnije je da njoj bude bolje i da je spremna za novi pokusaj a to ce dr najbolje znati sreca
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od djole42 16/11/2010, 11:06

Nadam se da cete dobiti zeleno svetlo Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od nabla 17/11/2010, 23:23

Vucko, mozda si pisao, priznajem samo sam ovlas preletela preko prvih postova, u kojoj nedelji trudnoce je odlazio plod?

Inace, moj kariotip je 46, XX, 17ps+ (satelit na kratkom kraku 17. hromozoma)

Izgleda da smo tvoja zence i ja vrlo exkluzivne :)
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 18/11/2010, 17:59

Nabla Ivanin kariotip je 46 xx 13 ps+, ali par doktora nam je reklo, da je to nesto zanemarljivo i da neki geneticari to ne bi i napisali u nalazu. Sto se tice njenih spontanih, dogadjali su se u drugoj-trecoj nedelji, tesko je tacno odrediti, jer je rana trudnoca. Sta god drugo budemo preduzeli i da bog uspeli, pisacu ti, pa mozda nesto od toga i tebi pomogne. Budi pozdravljena. igra
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 23/11/2010, 18:11

Dogovor je sledeci, narednih mesec i po dana, da odmaramo i razmisljamo i radimo uobicajene stvari. Sredinom Januara, da se javimo, pa cemo poceti sa nekom terapijom, tj. sa primanjem neceg sto ce stimulisati pucanje jajne celije, tako da sam bio u pravu kada sam napisao, da nas doktorka sprema za jos jedan normalan pokusaj zatrudnjivanja. Doci ce i taj Januar i koliko mu se radujem, ponavljam, toliko me je i strah od neke neizvesnosti oko svega. Pokusacemo da se odmorimo i spremimo za ono sto nas ceka. Ja bih vam pisao, mozda i pre Januara, cisto da olaksam dusu, ako me neka nedaca pritisne i nadam se da nece biti problem. Ne znam da li bi trebao da pisem na strani neke druge teme, jer sam ovo pretvorio u neki svoj dnevnik i poceo sam da bezim od naslovne teme. Ne znam, ali ipak dozivljavam da nekako mi je ovde mesto. Pozdrav!
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 23/11/2010, 18:15

E Vucko, piši, olakšaj sebi dušu, tu smo. Normalno je da te je strah, i da se raduješ i da strepiš tom januaru. Bilo bi nenormalno da se osećaš drugačije. To samo potvrdjuje da si jedan osećajan tip, i da si brižan prema svojoj dragoj. A to žene baš vole i lakše se živi kad neko brine o nama!
S obzirom da ne idete na vto, mislim da je ok da ovde pišeš! Pozdrav za tebe i tvoju dragu! I puno sreće u januaru vam želim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od MAAKKI 23/11/2010, 18:40

Vucko samo ti pisi zato ove strane i sluze, skidam kapu tebi kao muskarcu i samo mogu da kazem blago tvojoj zeni sto te ima anđeo

Sada se lepo opustite napunite baterije pa u januaru na posao roda
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Gala 24/11/2010, 01:12

Vucko, samo pisi ovde, mi ti drzimo fige!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od HappyGirl 24/11/2010, 20:52

Ja samo da vam javim da jako, jako stiskam fige za vas dvoje da vas bude troje yes sreca
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 25/11/2010, 01:34

Hvala drugari na podrzsci, zeljama i razumevanju. Mnogo mi znaci ovo dopisivanje i savetovanje sa vama, bas kao sa dobrim, dobrim drugarom. Ako nekako mogu nekome da pomognem sa lepom reci, tu sam. Pozdrav! ljubav
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od cici 26/11/2010, 18:19

Cekamo januar sa vama ljubav
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 9/12/2010, 01:25

Ne znam odakle da pocnem. Jos jedan poraz, jos jedno razocarenje. Nisam bio sasvim iskren sa vama, kada sam vam rekao da nam je doktorka rekla da treba da cekamo Januar, tj. ona je rekla da cekamo Januar, ali je mislila da je Novembarski pokusaj neuspeo. Radila nam je folikolumetriju (valjda sam dobro napisao) i rekla da budemo vredni, narednih par dana, medjutim kada smo dosli na sledeci pregled, folikule nisu pukle, pa smo poslati na "popravni" i kada smo opet dosli na pregled, doktorka je rekla da je nesto folikula puklo, ali da je sve to kasno puklo i da od naseg pokusaja, najverovatnije nema nista i da sacekamo Januar. Tako smo se i mi ponasali, sve dok Ivani ciklus nije kasnio pet-sest dana. Iz ciste predosroznosti kupili smo test i imali sta da vidimo- dve roze crte. Sutra smo odmah izvadili betu i ona je pokazala za nas velikih 76.2. Osecanja se mesaju, sreca i velika bojaznost od novog spontanog. Odmah smo zvali doktorku i prepisala nam je utrogestan 3x1 i zakazala nam novi pregled. Na pregledu se videlo zadebljanje materice, ali isto tako je i bilo malo braonkastog sekreta. Snezana nam rekla da ne brinemo, da se dogadja da neko ima malo krvarenje i da joj javimo, ako ono bude obilnije i pojacala dozu utrogestana na 3x2, naredila strogo mirovanje i zakazala nam novo vidjenje za par dana. Osim tog smedjeg sekreta koli je bio mali, Ivana nije imala nikakve bolove ili neke druge tegobe, pa smo se bas ponadali, ali uzalud. Sutra dan odem ja da kupim jos jedan test za trudnocu, zeleci da vidim dve roze crte bolje, jer tamo pise da se one bolje vide, ako je bete veca. Kada smo uradili test, jedne crte ima, a druge samo u tragovima. Tu me je vec obuzeo strah od najgoreg. Juce smo izvadili novu betu i ona je bila 16.3. Ladje su nam potonule. Ni sam ne znam kako mi je juce prosao dan. Kao da nisam bio prisutan na zemaljskoj kugli, a za Ivanu i da ne pricam, nju je uvece sastavilo, kada je ostala sama, jer sam ja otisao u nocnu smenu. Danas smo bili na novom pregledu i na ultra zvuku vise nema nicega, a najgore od svega je to sto Ivana uopste nije prokrvarila, tj. da uopste, prosto receno, nista nije izbacila iz sebe, kao u prethodnim slucajevima. Plasi me to, da slucajno ne dobije neku infekciju ili ... U petak treba da se javimo doktorki, ako Ivana ne prokrvari i da dodje na jos jedan ultra zvuk u ponedeljak, za svaki slucaj. Rekla nam je da na Klinickom centru potrazimo hematologa Miljica i da se sa njime dogovorimo oko analiza u vezi trombofilije i svega drugoga sto je vezano za krv. Napomenula nam je i ona da ima parova, koji su oboje zdravi, ali da ipak ne dolazi do trudnoce, ali da to ne znaci, da do nje nece nikad doci. Njen savet je da i mimo daljih analiza pokusavamo dalje sa trudnocom, jer nikada se ne zna, a da Ivana ima jak, mlad organizam i da on sam po sebi moze da izdrzi puno ovakvih ranih spontanih, ne daj boze. Sutra cemo zvati Klinicki centar i probati da zakazemo kod Miljica i nadati se, da ce nam on nekako pomoci. Danas smo se iole smirili, ali je strah i zebnja od oboje nas prisutna u vazduhu. Peti spontani, peti poraz, peti ...Ne predajemo se, ali smo ozbiljno uzdrmani. Nisam vam ranije pisao, jer sam mislio da ne izbaksuziram, ali eto. Malo mi je lakse kada vam sve ovo napisem i olaksam dusu i pritisak u sebi. Drustvo, pozdrav do novog pisanja. Crying or Very sad
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od lilly13 9/12/2010, 18:58

v

žao mi je da je tako završilo
sad prvi put čitam postove i bilo mi je sumnjivo da niste pokušali dok ste pratili folikule, ali... to sad nije ni bitno

odmorite se malo, uradite testove koje su vam predložili, a onda proslavite novu godinu i ostale praznike. Približite se jedno drugom. Nemojte da sa izgubljenim trudnoćama izgubite jedno drugo.
Kad se oporavite ponovo u akciju. Na kraju krajeva i sam stres loše utiče na začeće i održavanje, a meni izgleda da ste ga u zadnje vrijeme imali i previše.
I ne treba da se predajete. Ali trebate da se odmorite, jer nekad je i ''ne raditi ništa'' rad na problemu.
Samo hrabro naprijed. A hrabre sreća prati b
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od MAAKKI 9/12/2010, 19:32

Vucko i meni je zao sto se tako zavrsilo i ovaj put zagrljaj

Ne treba da se obeshrabrite ali isto tako mislim da zivot ne treba da vam se pretvori u pravljenju bebe, to ce doci jednom samo po sebi, ali ako oboje budete pod tolikim pritiskom i stresom samo cete sebi otezavati situaciju Rolling Eyes

Smatram da bi trebali da odradite te dodatne analize, jer cinjenica je da do trudnoce dolazi, ali se ona iz nekog razloga ne zadrzava, a danas je to lako utvrditi. Verovatno i dr misli da ce sve to ici "normalnim" putem ali mozda je potrebna i mala medicinska pomoc pa da ta mrvica koja se zakaci i opstane.
Ja vam u svakom slucaju zelim puno srece u tome, ostavite ovo iza sebe i samo napred do zeljenog cilja. ljubav
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 2 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu