KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idiopatski sterilitet

+32
cicsa80
KoMetaK
anak
Mrvica78
Vuchica
Diksica
Orline
saška
Mirjana
LaFolie
malaplava
lolipop
Struzzo
sutkoputko
kristina33
maja76
racili
maja kg
lilly13
HappyGirl
nabla
djole42
Marija86
cici
Zoka83
Deni
dr mali pariz
MAAKKI
Gala
BiKsi :)
nena beba
Vucko 013
36 posters

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 11/3/2011, 15:51

Vučko,samo gurajte napred!
Hvala Bogu da nema veze sa urođenom trombofilijom,ali opet ,povišeni fibrinogen i protein c ili s ukazuju na moguću stečenu trombofiliju,za šta obično prepišu aspirin.Je l' pila Ivana kad u trudnoći aspirin?
Glavu gore, i kad je ova naša borba za potomstvo u pitanju,nema slamčica,jer nismo mi davljenici,već sami Spartaci koji se uzdižu iznad svega ovoga!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 13/3/2011, 19:32

Nikada nije pila aspirin u trudnoci, a receno nam je da tada izbegavamo bilo kakve lekove. Videcemo na kontroli, kada budu uradjene dodatne analize da li eventualno ima nekih naznaka stecene trombofilije. Pariz hvala ti na podrsci u svakom slucaju. Malo me je sramota, kada me ti kao nezniji pol ohrabrujes, umesto da bude suprotno (nemoj pogresno da me razumes). Nema povlacenja, nema predaje. Cao!
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 13/3/2011, 22:41

Vucko 013 :: Malo me je sramota, kada me ti kao nezniji pol ohrabrujes, umesto da bude suprotno (nemoj pogresno da me razumes). Nema povlacenja, nema predaje. Cao!
Very Happy Vučko,meni su svi isti koji su u ovoj borbi,i znaš kako ono kažu:ne gledam je ko ribu,već ko sestru...tako si i ti za mene samo jedan od drugara koji ima problem sličan našem. Idiopatski sterilitet - Page 4 338438
p.s. nisam ni ja toliko nežna kao moj avatar Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 11/4/2011, 22:05

Danas nazalost opet nista nismo uradili, jer nam je od dodatne tri analize, samo jedna bila uradjena (rezultat je dobar), a ostale dve nisu uradjene zbog nestasice reagenasa u laboratoriji. Receno nam je da nazovemo u dolazeci petak, pa ako su analize gotove, onda da nam zakaze novu kontrolu, sa obecanjem da ce ona biti u prvom slobodnom terminu. Sva sreca sto nismo negde iz unutrasnjosti, jer bi ko zna koliko dugacak put, presli uzalud. Ali dobro , sta cemo, vazno nam je ida te analize zavrsimo i iskljucimo trombofiliju kao uzrocnik naseg problema. Javljam vam se u petak sa novim informacijama. Boze, pocinjem da licim na spanske serije, koje nikada da se zavrse, a nadam se da ce kao i one i nasa imati srecan kraj. Pozdrav za sve koji prate moju "kolumnu". as
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 20/4/2011, 23:37

Kao i sto smo ocekivali, Ivanini rezultati, sto se tice trombofilije i doktora Miljica su dobri, tako da smo to kao moguci problem definitivno iskljucili. Upitavsi doktora, da li ima nekakav predlog, sta dalje i kod koga, uputio nas je na doktorku Jelenu Dukanac, koja radi na GAK-u. Rekao nam je da nabavimo novi uput u Pancevu i da ako ne budemo mogli da zakazemo u dogledno vreme kod nje, da mu se javimo i onda ce nam on zakazati. Ostalo nam je detaljnije ispitivanje na GAK-u, ako uspemo da overimo uput, a posle toga da probamo, ako treba i jednu vantelesnu, kako rece doktor Radoncic, makar kao dijagnosticku. Toliko, javicu se cim nabavim uput. Pozdrav.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 20/4/2011, 23:59

Ja se sve nekako nadam da ćeš se ti nama javiti sa vešću da je Ivana trudna, i da sve teče ok! Ja vam to od srca želim. Dobro je što su joj dobri rezultati, mada znam i da bi vam bilo lakše da znate u čemu je problem pa da ga rešavate. Izdržite, gurajte dalje, ja se nadam da vam vto neće ni trebati! Pozdrav za oboje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 21/4/2011, 00:07

Pravo da ti kazem Biksi i ja isto mislim da ce Ivana ostati trudna regularnim putem i da ce objasnjenje biti, eto sada se sve sklopilo i poklopilo i to je to. Boze, daj mi samo to da dozivim. Idemo dalje.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 26/4/2011, 21:06

Vučko,je l radite na "uputu"?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 28/4/2011, 13:58

Jos nista nismo uradili, rekli su nam da sacekamo da prodju praznici, pa da onda krenemo sa sredjivanjem uputa. A i u Klinickom kazu da nam ne bi zakazali pre uskrsnjih i prvomajskih praznika. Pozdrav Pariz.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 19/5/2011, 01:52

Verovatno cu opet biti konfuzan, ali izgleda da mi je takva sudbina. Nabavili smo uput za Klinicki centar, zeleni, sto znaci za bolnicko lecenje. Isprva mi je bilo cudno sto nam je dao taj, a ne plavi, koji je ambulantni, ali sam posle pomislio, ma bolje taj, jer ce biti pod nadzorom vise lekara, pa mozda neko od njih i da neki dobar predlog ili ideju. Posle muka da uput overimo, dolazimo na Klinicki u ponedeljak i obrni okreni, eto nas na odeljenju za infertilitet (nadam se da sam dobro napisao), a tamo je nacelnica Snezana Vidakovic, lekarka koja nas je privatno vodila, koja nas je uputila na Miljica, a eto, sada i Miljic na nju igrom slucaja, a mi smo hteli kod Jelene Dukanac (lekar za carske rezove, to smo danas tek otkrili, pa iskreno nismo ni znali sta cemo kod nje)) i tako sve u krug, izgleda. U ponedeljak su nas pitali za kojeg cemo lekara da se odlucimo i mi smo naravno rekli za Snezanu, jer smo smatrali da je glupo da nas primi drugi lekar, jer Snezana je vec u prici, a i bilo bi nas sramota, tamo da vidi Ivanu, a da nismo odabrali nju. Nadam se da razumete sto smo to uradili. Tada su nam rekli da je lekarka na godisnjem i da dolazi u sredu, tj. danas. Ivana je cimne na mobilni, u par reci joj objasni kako stoje stvari i dogovori se sa njom da dodjemo danas. Posle izvesnog cekanja i nade da ce je primiti i detaljnije uraditi nesto, Sneza kaze da nema osnova da je primi u bolnicu i da je Ivana uradila, otprilike sve od analiza, sto se radi u tim momentima i da je slucaj cudan i da ni njoj samoj nije jasno, sta se to desava. Na Ivanin predlog, dala je da se uradi OGT test i da se opet urade hormoni. Naknadno je rekla da moze da dodje do skoka secera cim doje do trudnoce i da mozemo da eksperimentisemo sa nekim lekom metarforin, ako se ne varam, pa mozda nam i uspe i da cim pocne ovulacija, pocne da uzima opet utrogestan i tako. Na Ivanino pitanje sta misli o pokusaju vantelesne oplodnje, rekla je da nema potrebe, jer ona ostaje u drugom stanju i da ne veruje da cemo time nesto da uradimo. Nade mi se polako gase, zebnja me obuzima, Ivana tesko podnosi, a ja se pravim "hrabar" i pokusavam da smirim situaciju, a ni sam ne verujem u to sto pricam. Sutra nam je godisnjica, tj. danas, verovatno ce nas zvati roditelji i prijatelji da nam cestitaju i svrate, a nama je ponajmanje slavlja u ovom trenutku. Ne znam sta cemo i kuda dalje. Sada kada i VTO nije resenje, mozemo samo da se pouzdamo u boga, da ce nam se desiti cudo. Ne mogu da verujem, da trazimo da nesto nije u redu, da trazimo neku bolest, da bi uspeli u nasem problemu. Znam da dosta nas, koji imamo slicnih problema, pomisli, pa gde bas mi, ali mi to pitanje ne izbija iz glave ovih dana. Razmisljam, sta sam to uradio lose u ovom zivotu, pa me bog kaznjava, da ne mogu da imam barem jedno dete, a mastali smo o vise. Totalno sam demoralisan i bezvoljan i gledam da vam ovo pisem dok Ivana spava, da me ne vidi. Uh, laku noc. Crying or Very sad
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 19/5/2011, 15:07

Idiopatski sterilitet - Page 4 761258 Druže naš,da ste vi nama živi,zdravi i zaljubljeni još 100 godina,a beba će biti-veruj mi-u pravom trenutku Idiopatski sterilitet - Page 4 561840 načelnicu sam upoznala 2001.kad sam radila hsg...i verujem da je dobro što ste kod nje.Poslušaj je,kad nisi nas-jer mislim da je nemoguće da ti nismo rekli za OGTT sa insulinemijom Wink
naime,OGTT je test opeterećenja glukozom,ali obavezno odradite uz to insulinemiju-proveru insulina u svim vađenjima krvi,jer ona nije podrazumevana u tom testu.
Lek pripada grupi metformina,i zbog insulinske rezistencije,ja pijem jedan od njih,a to je glucophage...inače insulinska rezistencija-IR izaziva pobačaje...ali o tome svemu imaš na temi OGTT-forum Ženski sterilitet.Srećno i uživajte!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Zoka83 19/5/2011, 19:27

mali pariz ::Idiopatski sterilitet - Page 4 761258 Druže naš,da ste vi nama živi,zdravi i zaljubljeni još 100 godina,a beba će biti-veruj mi-u pravom trenutku Idiopatski sterilitet - Page 4 561840 načelnicu sam upoznala 2001.kad sam radila hsg...i verujem da je dobro što ste kod nje.Poslušaj je,kad nisi nas-jer mislim da je nemoguće da ti nismo rekli za OGTT sa insulinemijom Wink
naime,OGTT je test opeterećenja glukozom,ali obavezno odradite uz to insulinemiju-proveru insulina u svim vađenjima krvi,jer ona nije podrazumevana u tom testu.
Lek pripada grupi metformina,i zbog insulinske rezistencije,ja pijem jedan od njih,a to je glucophage...inače insulinska rezistencija-IR izaziva pobačaje...ali o tome svemu imaš na temi OGTT-forum Ženski sterilitet.Srećno i uživajte!!

Nemam sta da dodam na ovaj post, osim da vam i ja pozelim sve najbolje i da se san o velikoj porodici sto pre ostvari... smajli angel
Salje vam zagrljaj jos jedna "secerna" drugarica zagrljaj
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 19/5/2011, 19:32

Pozdrav za Pariz i Zoku i hvala na lepim zeljama. Ne mogu da duzim, stizu mi gosti, danas nam je godisnjica braka. Pozdrav. osmeh srce
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od MAAKKI 19/5/2011, 21:10

Vucko i Ivana srecna vam godisnjica braka da sledecu proslavite sa jos jednim clanom ff

U potpunosti se slazem sa Pariz, sto pre saznate u cemu je problem to cete pre i doci do toliko zeljenog cilja, samo se naoruzajte strpeljenjem i gurajte dalje. love
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 19/5/2011, 21:12

Evo i ja da vam poželim ostvarenje najveće želje i da već za sledeću godišnjicu braka bude novi član u vašem domu! Nekako kad god naidju ti grozni, bezvoljni dani, i teret se kamari, i sve teže podnosi, nekako uvek posle toga ogreje sunce, i verujem da će tako i kod vas! Zato samo mislite na te sunčane dane i prizivajte ih da što pre dodju!
A ogt test sa insulinemija, to pod obavezno da Ivana uradi! Pozdravčina
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 20/5/2011, 22:32

Evo da se zahvalim i Biksi i Maakki na lepim zeljama i nadam se tim suncanim danima uskoro. Ma skupicemo snage, padnemo na momenat, ali hvala bogu jos uvek brzo dolazimo sebi. Samo se pitamo, sta cemo dalje da preduzmemo, ako nam i ove analize budu bile dobre, odnosno, ako one nisu uzrocnik naseg problema. Jos uvek verujemo 100% u nas i nas cilj i dace bog da do njega stignemo. Drustvance, caooooo.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Gala 27/5/2011, 23:23

Samo da vas pozdravim i pozelim sve najbolje!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 28/5/2011, 16:34

Evo upravo citam o doktoru Stojkovicu iz Leskovca i evo jednog dela clanka iz Blica koji je veoma interesantan za nas, a mozda i za neke od vas:

"Stojković je kazao da će se u dograđenom objektu vršiti genetička istraživanja s ciljem da se dođe do uzroka zbog koga kod žena dolazi do pobačaja u ranoj trudnoći".

E sada je samo pitanje kada ce taj deo objekta biti izgradjen i naravno, kada ce poceti da radi. Super, eto opet svetla na kraju tunela. Pozdrav za sve i naravno za Galu. sunny
P.S. Ceo clanak mozete procitati u danasnjem Blicu ili na internetu Blica on line.
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 29/5/2011, 22:48

Boze, hocu li ja ikad posetiti i napisati nesto na stranici roditeljskih dnevnika?
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 29/5/2011, 22:51

Naravno da hoćeš, tome svi težimo, a nije uspeo samo onaj ko je odustao! Idiopatski sterilitet - Page 4 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz 29/5/2011, 22:52

Vucko 013 ::Boze, hocu li ja ikad posetiti i napisati nesto na stranici roditeljskih dnevnika?
Very Happy naravno da hoćeš. Samo...svako svoj red čeka...jbga,ne ide prekoreda Idiopatski sterilitet - Page 4 86719
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 29/5/2011, 22:58

E ako je tako da znate da sam stao u red i da ne mrdam. lol!
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od BiKsi :) 29/5/2011, 23:03

E ne možeš da ne mrdaš, onda kočiš i ostale! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Vucko 013 29/5/2011, 23:14

U pravu si, pratim red i cekam svojih pet minuta ili nesto vise. Wink
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Marija86 30/5/2011, 09:59

vucko samo hrabro...i mi smo mislili da nikada necemo docekati bebu,da se to samo drugima dogadja...sada kada sam trudna opet strepim,opet je tu neki strah,koji nekad prelomi a nekada sam jaca od njega...ceo zivot se nesto pitamo..kada krenemo u celu ovu pricu treba da smo svesni da mira vise nema Razz
budite hrabri...ja sam takodje radila tu analizu i nasla moj problem...
samo budite hrabri sreca
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 4 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu