KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvalitet embriona

+43
micam
Principessa
mimi85
libra35
MalaSaJuga
mamadabudem
BabyBear
leptirko82
Endzi
karakaca
menora72
heart84
Erata
sareni leptir
darija79
*Maki*
LaFolie
ivaa
Jelica
daxi011
zabrinuta75
bubac
Malina
Zoka83
traveler81
djole42
mika81
Struzzo
Mimo
kristina33
black magic woman
logona
Jelence
rikikiki
dejna
Lily
tanja68
dolores
Orline
nena beba
nabla
lavica
Anuska
47 posters

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Struzzo 30/11/2009, 11:03

Anuska, Ori, Nabla i druge devojke...
treba mi vasa pomoc...Jutros me je zvala rodjaka MM koja je juce imala embriotransfer i vratili su joj pravilno podeljen 4-celijski embrion, ali joj je biolog rekao da njene celije su ovalnog oblika, a ne standardnog okruglog...I na njeno pitanje da li to nesto ne valja, on joj odgovorio da ne valja, oni joj ne bi vracali takav embrion. E sad, nju to nije smirilo, vec joj se uvukao crv sumnje i htela bi vise da zna o tom "ovalnom" embrionu. Ja prvi put cujem za to, pa vas pitam...Sta velite?
Zao mi je sto se toliko uplasila, umesto da u ovim trenucima bude smirena i opustena. Inace, vantelesnu je radila u inostranstvu.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nena beba 30/11/2009, 11:08

moguce da je "vidjen" u trenutku neposredno pre sledece deobe , jer se svaka celija izduzi pre nego sto se podeli. e sad sto je embrion ovalan? mozda su ga celije u tom trenuku prilikom deljenja izduzile...? Kvalitet embriona - Page 6 279933
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Orline 30/11/2009, 11:10

Kvalitet embriona - Page 6 279933 Struzzo, ovde ce najpre anuska pomoci. Normalan oblik jeste okrugao, i znam da ne valja kad su puno fragmentirani...ali ovalni Kvalitet embriona - Page 6 279933 Valjda joj je rekao istinu, ne bi ga vracali da ne misle da je sve u redu s njim. Cekacemo Ane da procita ovo, mozda ona nesto vise bude znala
Ova nenina ideja uopste nije blesava Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
Ako ne budes imala nesto konkretno da joj kazes, ovo bi bila "bela laz" mislim, mozda nije pravi odgovor ali nije netacno, a smirice je verovatno
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nena beba 30/11/2009, 11:12

orline ::
Ova nenina ideja uopste nije blesava Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
a ostale jesu ? Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Anuska 30/11/2009, 13:33

Moje skromno misljenje je da ovalan oblik celija embriona, ako su one podjednake, na vreme se podelile i nemaju fragmentaciju i sl., nema nikakvog posebnog znacaja. Da i ja pohvalim Nenu, i ona je dala moguce dobro objasnjenje Kvalitet embriona - Page 6 Icon_wink
A i druge su joj zlatne, nego sta Kvalitet embriona - Page 6 543728
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nena beba 30/11/2009, 13:35

Kvalitet embriona - Page 6 766699
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Struzzo 30/11/2009, 13:40

Neno, Ori, Anuska...hvala vam!
Kvalitet embriona - Page 6 692299
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od mika81 4/12/2009, 18:59

Iako sam odvojila temu, postavicu i ovdje moj problem. 28god, 3 ICSI-ja, u svakom oko 18 folikula.Prva stimulacija je radjena sa Fostimonom nijedna dobra jajna celija, druga dva puta sa Gonalom. U drugom pokusaju su dobijena dva losa embriona i prokrvarila sam 10.dan. Sada u trecem pokusaju opet na Gonalu preko 15 folikula i nijedna celija nije izbacila polarno tijelo. Dr. kaze da su mi takvi jajnici-policisticni i da treba i dalje pokusavati. Hormoni su mi OK i AMH. Sto vi mislite o ovome, ja sam ocajna!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nabla 4/12/2009, 23:10

miko, imas odgovor na izdvojenoj temi. A mozda nam kroz razgovor jos sta padne na pamet! Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od mika81 12/12/2009, 20:18

Ovdje se vise svraca nego na mojoj izdvojenoj temi, pa bih ovdje upitala Anusku (uz duzno postovanje prema svim djevojkama sa ovog foruma)- ZASTO SE DESAVA DA JAJNA CELIJA NE IZBACUJE POLARNO TIJELO. Procitala sam ovdje dosta njenih postova i dosta poynaje ovu materiju. Izvinite ako sam dosadna, ali ovo je jace od mene.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Anuska 14/12/2009, 19:37

I ja sam zanemarila malo ovu temu, slucajno naleteh Embarassed
Ovako: jajna celija ne izbaci polarno telo zato sto nije zavrsila svoju deobu, i to onu prvu, koju mora da zavrsi pre oplodjenja. Jednostavno receno, takva j.c. nije zrela. Zasto se to desava? Verovatno odgovor lezi u policisticnim jajnicima koji su prepuni folikula ali je njihovo sazrevanje otezano. Verovatno da taj hronicno povisen LH kod PCO/PCOS ima udela u tome. Ne usudjujem se da se petljam u protokole ali verujem da tu ima mesta za izmene tj. da bi odredjenom kombinacijom lekova pojacalo sazrevanje jajnih celija. Verovatno da je bitna i priprema tj. supresija koliko i stimulacija koja mora da se "cinculira".
Ako stignem, malo cu se pozabaviti time, i pokusati da procitam izdvojenu Mikinu temu.
U svakom slucaju, srecno Miko! Imas "materijala", sigurno lol! Mozda bi za tebe i IVM (in vitro maturacija) imala smisla jer verujem da te j.c. mogu da sazru samo da im se da vise vremena. Mozda i da u toku stimualcije pojacas malo vitamine (folnu kiselinu, B vitamine, D vit), malo solarijuma i sl.
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od mika81 14/12/2009, 20:14

Anuska, hvala ti sto si se javila!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od mika81 14/12/2009, 20:34

Anuska, samo da ti na napomenem da ja nemam povisen LH. U martu prosle godine kad sam radila prvi ICSI bio je 4,03 i 4,96, a prije poslednjeg ICSI-ja bio je 3,77.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Orline 16/8/2010, 14:28

Ne nadjoh temu posebno o kvalitetu jć, pa vam prenosim link ovde. Interesantno Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
http://www.znanost.com/clanak/cink-moze-pomoci-u-tretmanima-za-plodnost
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od djole42 16/8/2010, 15:54

Znaci da udarim po cinku Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Orline 16/8/2010, 15:56

Eto, znala sam da je za mušku plodnost, al sad naleteh i na ovo. Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nena beba 16/8/2010, 16:43

ori odlican tekst... interesantno...

jos jedan dokaz kako ono "nema pravila" nije tacno... eto jednog pravila za koje nismo znali.... cink...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od djole42 17/8/2010, 12:09

Ovde nadjoh malko o namirnicama koje imaju cink
http://www.stetoskop.info/Nedostatak-cinka-u-organizmu-1506-c47-content.htm
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od traveler81 24/9/2010, 14:31

Devojke, procitala sam vase postove u dahu. Stvarno ste prepametne. Prosto neverovatno! Meni je pre neki dan vraceno 3 sestocelijskih embriona pa me, citajuci ove tekstove, malo zabrinulo da to i nije dobra stvar.
Ako sam dobro razumela, ukoliko nije osmocelijski embrion, to bas i nije idealna situacija, zar ne?

Bas sam sada uznemirena................
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od djole42 24/9/2010, 16:25

Dobrodosla Traveler!
Nemoj se brinuti!Pravilo je da nema pravila!Kad bi gledali tako ko sto ti gledas onda bi svim curama sa blastama uspevalo ali nazalost nije tako!
Šestocelijski su sasvim ok i ne brigaj nego mazi te mrvice u stomaku!
osmeh srce
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od traveler81 12/10/2010, 21:59

lekar mi je rekao da 6 celijski embrion 3.dana spajanja ukazuje na losiji kvalitet embriona i da ne mora da znaci, ali eto kod mene se pokazao kao indikator neuspeha
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Zoka83 12/10/2010, 22:16

Da Traveler, najidealnije je da budu 8-celijski 3-eg dana, mada ni embrion sa 6 celija nije los...
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od traveler81 12/10/2010, 22:55


Za one devojke koje zele da znaju malo vise-knjiga je zanimljiva, pretpostavljam da je namenjena strucnoj javnosti ali meni nije bila teska i previse strucna a opet, svasta se moze iz nje nauciti:

http://www.bolnicabeograd.co.rs/knjiga-radulovic.pdf
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Malina 13/10/2010, 09:07

Moji embrioni su bili lepi osmocelijski, pa nista. To nekako i ima veze i nema, rekla bih. Za vto ima jos uvek mnogo nepoznanica, cini mi se i da je ovo jedna od njih.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od bubac 16/11/2010, 09:28

Jeee, napokon sam nasla, danima trazim na forumu temu gde se spominje moj problem. Posle tri neuspele VTO sa jednim missedom, moj dr odluci da uradi dodatne analize. Sve ananalize ok, samo kariotip kasni i ja naravno ubedjena da taj mora da je dobar. Cekajuci betu stize nalaz kod MM normalan muski kariotip sa pericentricnom inverzijom 9. hromozoma mislim da je 11p 12q sad mi se vec sve zbrkalo, u napomeni geneticara pise da je ta inverzija cesta i da se smatra normalnom s tim da se u svakoj trudnoci uradi amniocinteza. Moj dr pogleda aha pa dobro nista strasno uradicemo amnio.U medjuvremenu moja beta se slabo dupla, uduplala se na 69 sati i ja vec ubededjena da to nece izaci na dobro, na kraju sam svaki par dana isla na uz mesak slabo raste bez srcane radnje nikako da prirodno dodje do pobacaja na poslednjem uz pojavio se i drugi mesak s tim da se od pocetka sumnjalo da su dva jer je beta bila visoka zavrsilo se revizijom.Odnela sam Goci nalaz i ona se naravno uhvatila za glavu, znala je da nesto ima jer su embrioni bili savrseni, dva je i zamrzla.Rekla je da ce uraditi jos jednu VTO, sem FET i da nema svrhe jer ce se pobacaji stalno ponavljati.
Ostalo je na tome da ce Goca to jos da prouci, i pripremajuci se polako za FET za koji je odmah rekla da se ne nadam previse, stalno ponavlja kako razmislja o inverziji.Ja sam sa stranim jezicima na Vi, tako da sam samo povrsno pogledala istrazivanja ali koliko sam skontala prognoza nije previse optimisticna, za mene je verovatno najbolja opcija preimplantacijska genetika (ili donor a za to jos nisam spremna), nasla sam da se to radi u Leskovcu tako pise na njihovom sajtu, verovatno bi Prag bio odlicno resenje, ali problem je sto ja za njega nemam para a ovde su mi VTO besplatne s obzirom da sam vojni osiguranik.Ima jedna devojka sa slicnom inverzijom mislim da je 11p 13q, njoj je receno da to nije uzrok spontanih i da nastavi sa pokusajima i uspelo joj, u narednoj trudnoci je sve bilo ok i rodila je zdravo dete s tim sto je ona prirodno ostajala trudna.Kakvo je vase misljenje o svemu? Da li ima svrhe ponavljati VTO dok se hromozomi dobro ne posloze? Ja ih sasvim dobro podnosim , stimulacija skolska sve uvek ide glatko, dosta jc, do sada ih je bilo preko 50 (pre prve VTO receno je da imam ogranicenu ovarijalnu rezervu) ne znam tacan broj oplodjenih ali bilo je i blasta, sto je neko reko navukla sam se na anesteziju imala sam ih 7 za poslednje 4 godine i relativno dobro sve to guram za sada ali sve ima svoju granicu. Sta vi mislite o tome?
bubac
bubac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu