Kvalitet embriona

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kvalitet embriona - Page 6 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nena beba taj 30/11/2009, 13:35

Kvalitet embriona - Page 6 766699
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 30/11/2009, 13:40

Neno, Ori, Anuska...hvala vam!
Kvalitet embriona - Page 6 692299
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 44
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mika81 taj 4/12/2009, 18:59

Iako sam odvojila temu, postavicu i ovdje moj problem. 28god, 3 ICSI-ja, u svakom oko 18 folikula.Prva stimulacija je radjena sa Fostimonom nijedna dobra jajna celija, druga dva puta sa Gonalom. U drugom pokusaju su dobijena dva losa embriona i prokrvarila sam 10.dan. Sada u trecem pokusaju opet na Gonalu preko 15 folikula i nijedna celija nije izbacila polarno tijelo. Dr. kaze da su mi takvi jajnici-policisticni i da treba i dalje pokusavati. Hormoni su mi OK i AMH. Sto vi mislite o ovome, ja sam ocajna!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 4/12/2009, 23:10

miko, imas odgovor na izdvojenoj temi. A mozda nam kroz razgovor jos sta padne na pamet! Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mika81 taj 12/12/2009, 20:18

Ovdje se vise svraca nego na mojoj izdvojenoj temi, pa bih ovdje upitala Anusku (uz duzno postovanje prema svim djevojkama sa ovog foruma)- ZASTO SE DESAVA DA JAJNA CELIJA NE IZBACUJE POLARNO TIJELO. Procitala sam ovdje dosta njenih postova i dosta poynaje ovu materiju. Izvinite ako sam dosadna, ali ovo je jace od mene.

mika81

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj 14/12/2009, 19:37

I ja sam zanemarila malo ovu temu, slucajno naleteh Embarassed
Ovako: jajna celija ne izbaci polarno telo zato sto nije zavrsila svoju deobu, i to onu prvu, koju mora da zavrsi pre oplodjenja. Jednostavno receno, takva j.c. nije zrela. Zasto se to desava? Verovatno odgovor lezi u policisticnim jajnicima koji su prepuni folikula ali je njihovo sazrevanje otezano. Verovatno da taj hronicno povisen LH kod PCO/PCOS ima udela u tome. Ne usudjujem se da se petljam u protokole ali verujem da tu ima mesta za izmene tj. da bi odredjenom kombinacijom lekova pojacalo sazrevanje jajnih celija. Verovatno da je bitna i priprema tj. supresija koliko i stimulacija koja mora da se "cinculira".
Ako stignem, malo cu se pozabaviti time, i pokusati da procitam izdvojenu Mikinu temu.
U svakom slucaju, srecno Miko! Imas "materijala", sigurno lol! Mozda bi za tebe i IVM (in vitro maturacija) imala smisla jer verujem da te j.c. mogu da sazru samo da im se da vise vremena. Mozda i da u toku stimualcije pojacas malo vitamine (folnu kiselinu, B vitamine, D vit), malo solarijuma i sl.
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mika81 taj 14/12/2009, 20:14

Anuska, hvala ti sto si se javila!

mika81

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mika81 taj 14/12/2009, 20:34

Anuska, samo da ti na napomenem da ja nemam povisen LH. U martu prosle godine kad sam radila prvi ICSI bio je 4,03 i 4,96, a prije poslednjeg ICSI-ja bio je 3,77.

mika81

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 16/8/2010, 14:28

Ne nadjoh temu posebno o kvalitetu jć, pa vam prenosim link ovde. Interesantno Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
http://www.znanost.com/clanak/cink-moze-pomoci-u-tretmanima-za-plodnost
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 48
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 16/8/2010, 15:54

Znaci da udarim po cinku Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 49
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 16/8/2010, 15:56

Eto, znala sam da je za mušku plodnost, al sad naleteh i na ovo. Kvalitet embriona - Page 6 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 48
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 16/8/2010, 16:43

ori odlican tekst... interesantno...

jos jedan dokaz kako ono "nema pravila" nije tacno... eto jednog pravila za koje nismo znali.... cink...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 17/8/2010, 12:09

Ovde nadjoh malko o namirnicama koje imaju cink
http://www.stetoskop.info/Nedostatak-cinka-u-organizmu-1506-c47-content.htm
djole42
djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 24/9/2010, 14:31

Devojke, procitala sam vase postove u dahu. Stvarno ste prepametne. Prosto neverovatno! Meni je pre neki dan vraceno 3 sestocelijskih embriona pa me, citajuci ove tekstove, malo zabrinulo da to i nije dobra stvar.
Ako sam dobro razumela, ukoliko nije osmocelijski embrion, to bas i nije idealna situacija, zar ne?

Bas sam sada uznemirena................
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 24/9/2010, 16:25

Dobrodosla Traveler!
Nemoj se brinuti!Pravilo je da nema pravila!Kad bi gledali tako ko sto ti gledas onda bi svim curama sa blastama uspevalo ali nazalost nije tako!
Šestocelijski su sasvim ok i ne brigaj nego mazi te mrvice u stomaku!
osmeh srce
djole42
djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 12/10/2010, 21:59

lekar mi je rekao da 6 celijski embrion 3.dana spajanja ukazuje na losiji kvalitet embriona i da ne mora da znaci, ali eto kod mene se pokazao kao indikator neuspeha
traveler81
traveler81

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 12/10/2010, 22:16

Da Traveler, najidealnije je da budu 8-celijski 3-eg dana, mada ni embrion sa 6 celija nije los...
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 36
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 12/10/2010, 22:55

Za one devojke koje zele da znaju malo vise-knjiga je zanimljiva, pretpostavljam da je namenjena strucnoj javnosti ali meni nije bila teska i previse strucna a opet, svasta se moze iz nje nauciti:

http://www.bolnicabeograd.co.rs/knjiga-radulovic.pdf
traveler81
traveler81

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Malina taj 13/10/2010, 09:07

Moji embrioni su bili lepi osmocelijski, pa nista. To nekako i ima veze i nema, rekla bih. Za vto ima jos uvek mnogo nepoznanica, cini mi se i da je ovo jedna od njih.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubac taj 16/11/2010, 09:28

Jeee, napokon sam nasla, danima trazim na forumu temu gde se spominje moj problem. Posle tri neuspele VTO sa jednim missedom, moj dr odluci da uradi dodatne analize. Sve ananalize ok, samo kariotip kasni i ja naravno ubedjena da taj mora da je dobar. Cekajuci betu stize nalaz kod MM normalan muski kariotip sa pericentricnom inverzijom 9. hromozoma mislim da je 11p 12q sad mi se vec sve zbrkalo, u napomeni geneticara pise da je ta inverzija cesta i da se smatra normalnom s tim da se u svakoj trudnoci uradi amniocinteza. Moj dr pogleda aha pa dobro nista strasno uradicemo amnio.U medjuvremenu moja beta se slabo dupla, uduplala se na 69 sati i ja vec ubededjena da to nece izaci na dobro, na kraju sam svaki par dana isla na uz mesak slabo raste bez srcane radnje nikako da prirodno dodje do pobacaja na poslednjem uz pojavio se i drugi mesak s tim da se od pocetka sumnjalo da su dva jer je beta bila visoka zavrsilo se revizijom.Odnela sam Goci nalaz i ona se naravno uhvatila za glavu, znala je da nesto ima jer su embrioni bili savrseni, dva je i zamrzla.Rekla je da ce uraditi jos jednu VTO, sem FET i da nema svrhe jer ce se pobacaji stalno ponavljati.
Ostalo je na tome da ce Goca to jos da prouci, i pripremajuci se polako za FET za koji je odmah rekla da se ne nadam previse, stalno ponavlja kako razmislja o inverziji.Ja sam sa stranim jezicima na Vi, tako da sam samo povrsno pogledala istrazivanja ali koliko sam skontala prognoza nije previse optimisticna, za mene je verovatno najbolja opcija preimplantacijska genetika (ili donor a za to jos nisam spremna), nasla sam da se to radi u Leskovcu tako pise na njihovom sajtu, verovatno bi Prag bio odlicno resenje, ali problem je sto ja za njega nemam para a ovde su mi VTO besplatne s obzirom da sam vojni osiguranik.Ima jedna devojka sa slicnom inverzijom mislim da je 11p 13q, njoj je receno da to nije uzrok spontanih i da nastavi sa pokusajima i uspelo joj, u narednoj trudnoci je sve bilo ok i rodila je zdravo dete s tim sto je ona prirodno ostajala trudna.Kakvo je vase misljenje o svemu? Da li ima svrhe ponavljati VTO dok se hromozomi dobro ne posloze? Ja ih sasvim dobro podnosim , stimulacija skolska sve uvek ide glatko, dosta jc, do sada ih je bilo preko 50 (pre prve VTO receno je da imam ogranicenu ovarijalnu rezervu) ne znam tacan broj oplodjenih ali bilo je i blasta, sto je neko reko navukla sam se na anesteziju imala sam ih 7 za poslednje 4 godine i relativno dobro sve to guram za sada ali sve ima svoju granicu. Sta vi mislite o tome?
bubac
bubac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zabrinuta75 taj 6/5/2011, 16:47

Anuška, hvala ti puno za ovu temu. Sve si savršeno objasnila Very Happy . Otvorila si mi oči. Da sam pre 20 dana sve ovo iščitala ne bih ni dozvolila da mi na drugoj VTO uopšte vrate embrione kakve su mi vratili, tj. ET-a ne bi ni bilo. Zahvaljujući tebi i tvojim tekstovima i slikama koje si ovde postavila, zaključila sam da moji embrioni nisu imali nikakve šanse da se implementiraju, jer sve ono što si rekla da nije dobro da imaju su imali. Kao prvo, ET je bio trećeg dana od aspiracije i bilo je za očekivati da ću imati 8-ćelijske embrione, a oni su bili sa 4 i sa 6 ćelija. Kao drugo, blastorele uopšte nisu bile jasno vidljive, bistre, sa po jednim jezgrom i jednake veličine, već sve suprotno. Kao treće, fragmentacija je jako, jako izražena. Kao četvrto, okolnih ćelija po rubu je bilo baš puno.

Pretpostavljam da su meni ipak uradili ET kako bi od Fonda mogli da naplate pun iznos, tj. cifru za ceo postupak, što naravno nije fer Mad (isto su uradili na obe VTO koje sam imala o trošku Fonda). U pitanju je klinika Jevremova.

Beta je 14. dana bila 0,1, dakle negativna, kao i prilikom prvog pokušaja, što se sudeći po nekvalitetu embriona moglo i očekivati - samo ja to tada nisam znala, pa sam se nadala, mirovala i strašno razočarala što nije uspelo.
zabrinuta75
zabrinuta75

Broj poruka : 16
Godina : 44
Datum upisa : 07.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 13/6/2011, 15:23

anuska, svaka cast, bas si lepo opisala kako nastaje embrion.

Ono sto mene zanima je da li doktor prilikom ET "zakaci" embrion ili se on kaci sam. Da li "zakacen" embrion moze da se otkaci kijanjem ili kasljanjem. Kijanjem stomak moze bas da se cimne pa me zanima da li moze u tom treutku da se otkaci u prvih par dana. Da li odlaskom u toalet moze da se izbaci. Da li smejanjem kada se stomak bas pomera takodje moze da se otkaci.

Zasto neke zene posle ET leze na ledjima, neke na stomaku a neke na boku.

Pitanja su sasava ali uglavnom se sve zene to pitaju posle transfera.

Ako se setim jos nekog sasavog pitanja eto mene ponovo Wink

Poslednji izmenio daxi011 dana 16/6/2011, 14:59, izmenjeno ukupno 1 puta
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 13/6/2011, 16:12

Daxi011, kad bi dr mogao da zakači embrion za matericu, mislim da bi postotak neuspelih trudnoća bio sveden na minimum minimuma! U tome i jeste caka! Embrioni treba da se osećaju kao da nisu tu veštački uneti, i da se lepo ugnjezde u zid materice!

Kijanjem, kašljanjem, smejanjem i tome slično ne mogu da se otkače embrioni, ako su se prethodno zakačili, niti mogu da se ispiške, isperu, i tome slično! Ako se zakače, mogu da nastave da se lepo razvijaju, pa stignu bebice, ili da prestanu da se razvijaju, nakon čega se vrši kiretaža!

Žene leže u odredjenom položaju ako dr vidi da je materica zakrenuta na neku stranu slučajno, mada ni to ležanje ništa ne znači! Ako se embrionima svidi unutrašnjost i zid materice ima dobru debljinu za njihov prijem, onda se oni lepo tu i usade! Ako ne prepoznaju unutrašnjost kao svoje prirodno stanište, propadaju. Najplastičnije objašnjeno!
Smeh samo može pomoći, jer se organizam tada oseća opušteno!

Jedino što se ne preporučuje je teži fizički rad, treba izbegavati stepenice, u smislu pešačenja na viši sprat zgrade, uopšte treba prištedeti stomačne mišiće, ne naprezati ih. Dakle, ni neke teže kućne poslove, poput usisavanja bi trebalo izbegavati, onda vežbe, sprave, bicikl, i tome slično!

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22581
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 13/6/2011, 16:55

Biksi

Hvala puno za brzi odgovor :)

koliko sam razumela lekari kazu da ugnjezde embrione i da prvih par sati mnogo znaci ako se miruje a da savetuju apsolutno mirovanje tj lezanje u prvih 5 dana nakon transfera kada se embrion zapravo ugnjezdi ....
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelica taj 18/6/2011, 20:10

Cao ljudi,

Malo pre sam zvala kliniku i rekose mi u ponedeljak embriotansfer. To ce biti 3 dan od aspiracije...doktorka je pominjala 2 ili 3 dan....sta li to znaci, zasto nije 2 dan, mozda nisu dobri embrionici?:-( ilim mozda je svejednooo..ne znam...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 45
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh