KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvalitet embriona

+43
micam
Principessa
mimi85
libra35
MalaSaJuga
mamadabudem
BabyBear
leptirko82
Endzi
karakaca
menora72
heart84
Erata
sareni leptir
darija79
*Maki*
LaFolie
ivaa
Jelica
daxi011
zabrinuta75
bubac
Malina
Zoka83
traveler81
djole42
mika81
Struzzo
Mimo
kristina33
black magic woman
logona
Jelence
rikikiki
dejna
Lily
tanja68
dolores
Orline
nena beba
nabla
lavica
Anuska
47 posters

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od daxi011 18/6/2011, 20:46

Jelice

nemoj da se sekiras ... ono sto ja mislim je da losije vracaju pre od dobrih ... procitaj malo po ovoj temi ...

opusti se ...

cveće
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od ivaa 4/9/2011, 00:55

Ja bih takodje zamolila ako neko zna nesto vise da napise o kvalitetu jajnih celija. Imam slican problem kao i mika81... Imala sam tri icsi uvek sam imala oko 20 folikula sve je bilo uredu ali posle punkcije jajne celije nisu bile dobrog kvaliteta odnosno nisu sazrele dovoljno.... Imam 27 god. i kod mene su svi rezultati bili uredu ...

ivaa

Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od nabla 4/9/2011, 01:46

Ivo, dobro dosla! :)

S obzirom na veliki br folikula koje dobijas verovatno imas PCOS ili situaciju blisku PCOS-u. Da li su ti trazili inhibin B?

Elem, kod tebe je najverovatnije problem u samoj stimulaciji. Potrebno je potrefiti dobar protokol i dobru dozu hormona kako bi se dobile i kvalitetne jc. Ne verujem da je rec o nekom drugom 'organskom' problemu.
Sta su ti docovi rekli za nezrelost jc?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od ivaa 4/9/2011, 17:33

Hvala nabla.... E ovako nemogu sada tacno da se setim da li sam radila inhibin B. Za godinu dana sam uradila 3 icsi. Pre prvog postupka uradila sam bas dosta analiza. FSH-6,4 LH-4,3 prolactin-22,2 progesteron-49 testosteron-1,3 antimulerian hormon- 2,10 radila sam takodje kariotip i jos puno nekih analiza. Kada sam primala stop inekciju folikuli su bili velicine od 16 do 22 mm doktor je bio zadovoljan ali posle punkcija sasvim druga prica doktor nista konkretno ne kaze...Mada ima jedna stvar i ti si napomenula a to je protokol zbog cega sam i ja malo besna, ja sam sva tri puta imala isti protokol a to je dugi protokol i uvek ista terapija. Primala sam od prvog dana men. dekapeptil a petnaestog dana bi pocela sa menopur i tako narednih deset dana bi primala prvo dva pa bi mi povecavali tri pa cetiri ampule dnevno. Inace ciklus mi je redovan uvek na 28 dan ...

Ovde su sve cure hrabre i zahvalna sam sto svoje iskustvo i znanje dele ovde jer sam ja puno toga korisnog procitala na ovom forumu...


ivaa

Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Zoka83 4/9/2011, 17:43

Ivaa, koliko ja vidim, hormoni su ti super i stop je verovatno data u dobro vreme. I mene buni zasto su ti davali isti protokol sva tri puta.... Ajde 2 puta, jer moze da se desi da je ciklus los, ali zasto treci put nisu nesto promenili, nije mi jasno... Gde si radila icsi?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od ivaa 4/9/2011, 19:48

Icsi sam radila u inostranstvo tacnije Francuska jer tu zivim. Pa eto kao prvi put mozda su trebali da cekaju jos jedan dan pa da mi daju stop inekciju, drugi put eto dobila sam dva emriona jedan je bio dobrog kvaliteta, a drugi nije bio los ali na kraju nista. Treci put opet ista terapija sto se i meni nije svidjalo ali ajde valjda oni znaju ali tada je bilo najgore dobili smo jedan emrion loseg kvaliteta cetvorocelijski vracen drugi dan i naravno nista. E tada kada sam radila transver biolozist je rekla da bi mozda trebalo da se zameni protokol na sta je doktor onako malo besno odgovorio da to ne menja nista... Mada ja mislim da to menja dosta...

ivaa

Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Orline 4/9/2011, 21:15

Iva dobrodošla osmeh srce
Dobitna kombinacija se ne menja, ali ako nije dobro dva puta, treći put treba pokušati drugačije.

Imaš li mogućnosti mijenjati kliniku?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od ivaa 5/9/2011, 10:05

Orline hvala. Pa razmisljam o promeni klinike ...Sada u septembru imam zakazano tu gde sam radila videcu sta ce da mi keze doktor. Videcu gde cu da radim, moram dalje...

ivaa

Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od BiKsi :) 13/5/2012, 21:01

Dr Daniel Hlinka, embriolog koji radi kod dr Sonje Lazarovske, postavio je razvoj embriona na youtube, pa ga kačim i ovde.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od BiKsi :) 13/5/2012, 21:02

Ne znam šta se desilo sa postavljanjem ovog filmića, evo ga link

https://youtu.be/WoyCs_wAt0s
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od LaFolie 24/5/2012, 09:55

Da li znate da li fragmentisani embrioni mogu dogurati do blaste? Imam jednu zaledjenu blastu, ne znam da li da se opste nadam.....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od *Maki* 12/6/2012, 17:59

Molim vas da mi neko kaze sta znaci ovo: Dobijeno 7 oocita,denudacija. 6 MII. ISCI. Kontrola oplodnje 6 2 PN.
Da li 6 MII znaci da su jajne celije bile dobrog kvaliteta? I sta znaci ovo 6 2 PN?

Vracena su mi dva embriona (drugog dana,tj. aspiracija radjena u nedelju u 9h a embriotransfer u utorak u 15h) najboljeg moguceg kvaliteta,ostala 4 su pracena ali nisu bila za zamrzavanje.
Volela bih da procitam celu temu,fenomenalna je ali ne smem puno da sedim ispred kompa :)
Ljubim vas :)
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od daxi011 5/7/2012, 13:54

sta znaci ocena embriona 400 i 410 a rec je o cetvorocelijskim embrionima ...

zar nije bolje da se vracaju sto visecelijski a blaste pogotovo ? zasto vracaju 2. dan ako su cetvorocelijski i ako su dobri ? zar nije bolje da vrate osmocelisjke ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od darija79 5/7/2012, 14:07

Meni su vracene 5 dana, 3 blaste i 2 blaste zaledjene.Koliko sam ja citala uspesnost sa blastama je veca 50% mada iskreno mislim da nema pravila.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od daxi011 5/7/2012, 14:13

Darija u USA rade samo sa blastama ... kako sam ja cula ... ali ovi nasi ovde mislila sam vracaju i cetvorocelijske jer kao u prirodnom okruzenju imaju vecu sansu ... ima primera sa uspesnim ishodom ali neka moja uopstena statistika kaze da ALI kod mladjih zena to znaci mladje od 35 godina ... ovo su sve neki moji zakljuci citajuci vase potpise ovde ... naravno uzorak je diskutabilan ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od sareni leptir 16/9/2012, 23:41

sta je bolje -OSMOCELIJSKI -embrion ,vracen treci dan ili KOMPAKTNA MORULA-vracena 3 dana? i dali je to u oba ta slucaja dobro?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Erata 19/9/2012, 14:23

Bolje je kompaktna morula!
Ali opet pravila nema...
Najbolja je blastocista, pa eto, vrate curama i ne uspe, a nekima vrate cetvorocelijske embrione i bingo!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od heart84 19/9/2012, 16:39

Evo i ja da dodam, meni su 6 puta vracali odlicne blastociste i beta nikad nije bila pozitivna, sedmi put mi vratili cetvorocelijski i BINGO Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od sareni leptir 20/9/2012, 08:47

znaci nema praavila??!! Rolling Eyes ma samo da svakoj od nas uspeeeeeeeee
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Erata 21/9/2012, 08:48

Ima pravila u teoriji...U praksi - nema pravila! osmeh srce
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od menora72 24/11/2012, 11:06

kako ne videh ranije ovu fenomenalnu temu Very Happy , svaka cast i hvala osmeh srce

nego biK da podelim nesto a neka se ukljuche znalci Wink

Izvor: http://znanost.geek.hr/clanak/cink-moze-pomoci-u-tretmanima-za-plodnost/#ixzz2D8Cx4f4b

jako mi je skrenuo paznju ovaj tekst o Zn i njegovom uticaju na jajne celije :"Novo istraživanje otkriva da zdrava jaja trebaju ogromnu količinu cinka kako bi dosegla zrelost i bila spremna za oplodnju – otkriće je koje u konačnici može pomoći liječnicima da procijene najbolja jaja za tretman plodnosti, navodi se u studiji s Northwestern University. "

Naime meni je stalno povecan hemoglobin tj Fe (zadnja analiza 155 g/l referent.vred. 120 -150 g/l) mada je ta pojava redja kod zena ,obicno zene imaju problem sa niskim hemoglobinom ..."a nakon dugotrajne terapije gvožđem ili bakrom dovodi do nedostatka cinka" odnosno ako neciji organizam (kao moj recimo) prirodno proizvodi vecu kolicinu gvozdja onda zbog direktnog prirodnog antagonizma izmedju Fe i Zn imamo manje Zn u organizmu !!!

a dakle po ovim novim istrazivanjima Zn je veoma vazan jer "daje energiju" j.celiji da sazri i odradi sve potrebne faze ... pa da potvrdim ovu prichu licnim primerom , sad u septembru u klomifenskom prirodnjaku moja jajna celija (jedina koja nadjena od 4 folikula) nije bila dovoljna zrela i morali su da je dozrevaju (na Betaniji sam radila ) ... dakle definitivno moram ukljuciti Zn ili kroz ishranu (u sta vise verujem) ili kroz tablete
...

u februaru (stimulisani ICSI) vrednost hemoglobina jeste bila niza = 143 g/l i tada sam imala ok zrele jajne celije ... mada svesna sam da je to samo jedna strana medalje Rolling Eyes


menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od karakaca 13/12/2012, 22:20

Drage trazim temu puna 5 dana ovako ja sam imala 6 jajne celije, petog dana su mi vracena dva embriona PETOCELISKA sporo su se razvijali biolog im menjao stalno podlogu i prihranjivao tako mi je reko, kolika je sansa po vasim pricama izgleda mala
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od LaFolie 20/6/2013, 21:12

ukoliko nekome bude interesantno...
Imam pcos (visi LH) i jajnici su mi kao grozdje, sa puuuno folikula. Vodeci folikul retko imam, kad god odem na folikulometriju, kazu mi da je ciklus anovulatoran.
E sad, nakon godinu dana od prethodne VTO, bez kontraceptiva, usla sam u postupak i stimulisala se samo gonalom i cetrotidama.

Na aspiraciji, od 30 folikula, 15 je bilo prazno.
Od 15 celija, 4 su bile defektne, 1 nezrela, ali je sazrela i oplodila se.

4 defektne celije u jednoj aspiraciji je puno.

Ja sve vreme razmisljam da su te 4 celije neke bajate koje su tavorile tu dugo.... ne znam ni sama.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Endzi 30/6/2013, 19:30

Cao,ja sam nova ovdje...Danas mi je 4-ti dan od ET,vracena su mi 3 embriona,sva tri cetvoro celijska,i osim nadustosti prva dva dana,nemam nikakvih simptoma.Zanima me jel li nekoj od vas par sati nakon ET,se pojavila sukrvica?Znaci li to da je tjelo odbacilo embrione?
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od leptirko82 30/6/2013, 19:59

Endzi, dobrodosla.
Upućujem te na temu gde možeš dobiti mnogobrojne odgovore na pitanja.
Tema na kojoj se nalaziš se tiče samo kvaliteta embriona.
https://kutak.forumotion.com/t2632p450-korak-po-korak-na-putu-do-bete#429991
Prekopiraću tvoj post na korake.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet embriona - Page 7 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu