KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/5/2018, 23:12

Lakisa ja mislim da ce te gotovo sigurno vratiti sa komisije... mislim da je ginekolog trebao da ti da uput za specijalistu za sterilitet za bolnicu kojoj tvoj grad pripada i taj specijalista bi te bre komisija upitio na iui... nema potreba da ih placas... mislim da je mogla da ti da uput i za Visegradsku za specijalistu za sterilitet gde bi za svrhu trazila pregled al sad ti je svejedno
... idi na komisije mozda te i puste bez iui mada ja bih svakako probala sa iui prvo u tvom slucaju
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 26/5/2018, 13:11

alisa ::Lakisa ja mislim da ce te gotovo sigurno vratiti sa komisije... mislim da je ginekolog trebao da ti da uput za specijalistu za sterilitet za bolnicu kojoj tvoj grad pripada i taj specijalista bi te bre komisija upitio na iui... nema potreba da ih placas... mislim da je mogla da ti da uput i za Visegradsku za specijalistu za sterilitet gde bi za svrhu trazila pregled al sad ti je svejedno
... idi na komisije mozda te i puste bez iui mada ja bih svakako probala sa iui prvo u tvom slucaju
Pa sto je najgore sada me mozda i puste zbog astenoteratospermije ali ja znam da to nije pravo stanje...uh..a ne ide mi se direkttno na vto,sto ti kazes ,treba pokusati sve pre vto...jedino ako je situacija da me oni salju ustvari na inseminaciju ako je odrede..ne mogu ni da pitam moju doktorku jer nece me zbog toga primiti nezakazanu,znate vec kako to sve fukcionise sada Very Happy sad je stvarno situacija da je i inseminacija upitna sa 15% progresivnih i cak 70% morfoloski losih spermatozoida Mad

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 26/5/2018, 13:18

Malisha Plavisha ::Lakisa, taj deo oko inseminacije ne znam, da li odes na tu drugostepenu komisiju pa te oni upute ili kako... mozda ce znati neko od ovih divnih zenica ovde. Probaj da nadjes telefon Valjeva pa da ih pitas sta i kako...

Meni su rekli da betu uradim 2. Juna... mnogo mi sporo prolazi ovo cekanje, trudim se da budem sto pozitivnija ali kako vreme protice hiljadu mi pitanja i misli prolazi kroz glavu... ali nedam se, bice veselja i srece tog 2. Juna, da i mene ogreje Sunce posle svega sunny
pa jedino mi logicno ostaje da me oni upucuju na inseminaciju...
Drugi jun pada u subotu? Ajde,pola si pregrmela,jos samo 7 dana,dan je kao godina,verujem ali uvek kazem,kad godinama cekamol na trudnocu ,izdrazi se i tih 15 dana do bete,pa sta je to u odnosu na sve,zar ne?Jedino taj strah od neuspeha je svesno ili nesvesno prisutan,ali svakako ishod se ne moze promeniti,mislili mi ili ne,tako da smej se kolikko god mozes ,a posle subote da se smejes svaki dan zbog trudnoce :*

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 26/5/2018, 13:53

Lakisa, pa suprug ce svakako na drugostepenoj komisiji morati da da uzorak za spermogram. Pa ako je zavrsio sa terapijom trebalo bi da bude bolji rezultat. Mada su mom suprugu rekli da nakon uzimanja antibiotika moze biti losiji spermogram. Ti njima na komisiji svakako reci da bi volela prvo na inseminaciju kod njih, veruj mi oni bi te pre uputili na inseminaciju nego tek tako bez konkretnih razloga te uputili na VTO. Vidi gde imas ti specijalistu za sterilitet da se prvo tamo obratis... ja sam u Narodnom Frontu svakako prvo isla u savetovaliste za sterilitet a oni me uputili na VTO.

A ako beta u subotu bude pozitivna pa nemas pojma koliko cu se smejati Very Happy Laughing igracice navijači2 ljubav
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 26/5/2018, 16:02

Lakisa ako ima dosta leukocita u spermogramu zbog bakterije onda moze da se desi i da ti traze da ponovis i spermogram i spermokulturu...
U Visegradskoj ne rade spermogram na drugostepenoj komisiji vec priznaju rezultate koje doneses... a sa takvim spermogramom te nece slati na insiminaciju
Ja bih na tvom mestu zaustavila malo sve... i otisla pre svih komisija kod specijaliste za sterilitet i videla sta on ima da kaze na celu pricu
Malisha moras nekako da nadjes nacina da skrenes misli sa bete... u sledecu subotu ce biti kako bude a mi navijamo jako da beta bude pozitivna! Nije najgora stvar u zivotu negativna beta, to znas i sama ljubav
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 26/5/2018, 16:24

Alisa, nisam znala da u Visegradskoj ne radis spermogram tamo na licu mesta, mislila sam da je isto kao u Frontu, suprug je sva tri puta tamo davao uzorak za spermogram, cak je treci put i ponavljao jer u prvom nalazu je bilo 0% normalnih, pa nam rekli da ponovi da nas ne bi odbili na komisiji... a taj spermogram koji donesemo ni ne gledaju...

A za betu guram, bice sta bude. Ne nerviram se, razmisljam pozitivno, igram igrice, gledam serije hehehe ko neko dete... i docice i ta subota pa cu se nadam se radovati... o drugacijem ishodu za sada ne zelim ni da razmisljam ljubav
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 26/5/2018, 16:39

Komisija u Visegradskoj nije stroga ko u Frontu i vise gledaju kroz prste... ne rade spermogram vec priznaju nalaze koje doneses i ne mere te vec im sam kazes koliko si visoka i koliko kg imas tako da mozes i za bmi da izvrdas malo... amh takodje u Visegradskoj ne gledaju dok ga u Frontu gledaju i tako... al ja sam vatreni navijac Visegradske tako da nemojte da obracate paznju na mene lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 26/5/2018, 17:00

Alisa, ja sam doktorima u Visegradskoj i vise nego zahvalna, i imam samo reci pohvale za celu Visegradsku. Tamo su me pre 9 godina operisali od karcinoma i spasili su mi zivot i sacuvali mogucnost da se ostvarim kao majka, dok ta operacija tada nije bila ni poznata doktorima u Frontu. U Frontu bi tada jedina opcija za mene bila radikalna histerektomija. Tada pre 9 godina bili su i ispred svog vremena. I danas, 9 godina kasnije, mnogo ginekologa nije ni culo niti zna kakva je to operacija meni uradjena. Neki od tih divnih lekara jos uvek rade u Visegradskoj, ja sam i htela tamo ici, ali sam ja od svoje doktorke iz Visegradske koja me je operisala dobila preporuku da idem u Front za VTO...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 26/5/2018, 21:51

Pa Front se renovirao i ima bolje uslove ja mislim...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 27/5/2018, 12:18

alisa ::Lakisa ako ima dosta leukocita u spermogramu zbog bakterije onda moze da se desi i da ti traze da ponovis i spermogram i spermokulturu...
U Visegradskoj ne rade spermogram na drugostepenoj komisiji vec priznaju rezultate koje doneses... a sa takvim spermogramom te nece slati na insiminaciju
Ja bih na tvom mestu zaustavila malo sve... i otisla pre svih komisija kod specijaliste za sterilitet i videla sta on ima da kaze na celu pricu
Malisha moras nekako da nadjes nacina da skrenes misli sa bete... u sledecu subotu ce biti kako bude a mi navijamo jako da beta bude pozitivna! Nije najgora stvar u zivotu negativna beta, to znas i sama ljubav
Nema leukocita,a spermokulturu svakako ne predajemo dok ne bude sterilna ...a videcu da posaljem i prethodni nalaz spermograma ako sme uopset 2 da se posalju za drugostepenu, jer je i on radjen relativno skoro,mada s obzirom da sam ja vec imala trudnocu oni ce znati da je njemu u nekom trenutku bio ok spermogram...koliko sam ja uspela da shvatim ovu drugaricu sto je sad u procesu,ona kaze da je isto tako ona dobila sve upute kao ja ,i da nam oni odredjuju posle dal smo za inseminaciju ili vto,jer mi ovde u ue jednostavno nemamo to savetovaliste ni odeljenje za sterilitet...tako da razmisljam lepo da zaokruzim i visegradsku za sam proces,a ne valjevo...

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 27/5/2018, 12:20

Da li znate kolika bi vrijednost bete bila na deveti dan od transfera trodnevnih embriona?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/5/2018, 12:44

Nataly nema pravila al ka mislim da bi svakakp trebala da bude pozitivna, ono bar 5....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 27/5/2018, 13:03

Kako se covjek nada do kraja i tesko se miri sa istinom pa da je bila kasnija inplantacija ali to je vec u domenu cuda...
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 27/5/2018, 13:12

Nataly17 gde si radela vto.Nemora nista znaciti,naljbolje uradeti betu 12 dan.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 27/5/2018, 13:18

U Genesisu kod dr Crnogorac. Sve je bilo kako treba i embrioni super, dva zamrznuta i jedan svjezi osmocelijski i desetocelijski. 
Bas bih voljela da ima nade za drugaciji scenario.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 27/5/2018, 13:55

Ja sam treci put radela u Feroni,beta mi je negativna,ali jos nisam dobila,a proslo je vec cetri dana.I meni je bilo sve skolski.Vracena su mi tri osmoceliska embriona.Za doktorku Crnogorac sam cula sve same pohvale.Da li si ti vec radila betu?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 27/5/2018, 14:37

Da, na deveti dan i pise <1,2 a ref. vred. Do 2,7.
Za dr Crnogorac imam samo rijeci pohvale.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 14:50

Nataly,sacekaj i uradi betu za 3 dana! Meni su uvek govorili da ne radim ranije jer moze biti kasnija implantacija. Nemoj nada da te napusta.Drzim fige draga i navijam!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 27/5/2018, 15:03

Nataly17, a da nije mozda prerano za betu? Meni je embrio transfer bio u subotu 19. maja, a rekli su mi betu da uradim tek 2.juna. Vracen mi je jedan trodnevni embrion, u utorak idem u kliniku da primim progesteron depo.

Borbice, i meni svaki put posle neuspesne VTO kasni, dokle god koristim Utrogestan ne dolazi mi ciklus. A kad prestanem sa utrogestanom treba 7-10 dana da mi krene ciklus... sve se to poremeti od tih silnih hormona...


Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 27/5/2018, 15:14

Ja draga moja i sa utrogestanom prokrvarim,a cim sam odradela betu nisam koristila nista,sacekacu jos neki dan pa ako nema,odradecu test.Mozda sam te srece ali sumnjam da je labaratorija nesto omasila.Ili ovaj slabiji embrion je zakasnio.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 27/5/2018, 15:17

Malisha Plavisha gde si ti radela vto.Meni je transver bio 14 maja i ja sam betu radela pre cetri dana!

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 27/5/2018, 15:25

Drage moje poslusacu vas. Nada jos uvijek postoji. I meni se cini da je mnogo rano ali sam dr poslusala koji asistira doktorki a sjutra cu se i sa njom cuti. Nikada i nisam tako rano vadila betu bar ne prije 11 dana.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 15:28

Nataly,12-ti dan je najranije moguće,tako je meni rečeno! Glavicu gore,još nije sve izgubljeno!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 15:32

Borbice,ne brini draga,ciklus će krenuti uskoro! Posle fet-a dođe nekih 2,3 dana nakon prestanka korišćenja utrogestana,a iz stimulisanog 7-10 dana. Ispravite me ako gresim!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 27/5/2018, 16:10

Evo ovako Natalie 17, nisam baš shvatila kolika je tebi beta bila 9 dana? Ali iz iskustva govorim, da jeste rano, alu bi i tog dana nešto malo pokazalo. Ako, nisi pregnil pre toga primala. I on dodaje određenu vrednost već pozitivnoj beti. Pitanje je kad je implatacija bila, ali čak 10 dan bi pokazala. Sve u svemu, navijam da raste školski, beta ff d
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu