KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+53
Erata
saniii
ragaco
ChillyVilly
Vilhelmina
Magnolie
Bubamara
makac71
ShareLove
Jelka
SannI-AlL
SladZana
Vuchica
jovanka.draskic
kornjaca
hocukusurnecuzvaku
Sofija Veks
snedra
Djeni
MalaSaJuga
OKacica
Mili2
sanib
KoMetaK
adriatika
d77
PalcicaBg
leptirko82
boni m
Petkana
saska1
fight&faith
Star77
BiKsi :)
Afrodita
Hiperaktivna
cecilija78
sandrolina
AriesGirl
Niny
mamadabudem
dragmilk
karakaca
SoJa
lela1984
luckystar74
sareni leptir
bak
missile
ivanicasale
annci
ahosame
Nataly17
57 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 10/6/2014, 14:18

Annci  ljubav 
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 10/6/2014, 15:10

annci ::Inace, do sada su mi uvek sestre davale Menopur u stomak, i nikada me nije bolelo.
Prvi put juce smo davali sami. Auuuuu!!!!  sestro slatka Sreca da moj dragi nije zdravstveni radnik. Ne da je bolelo! Pa mu jos od mog prepadnutog uzdaha ispade igla, ma shou program. U dr Ilic su nam rekli da oni daju u misicu, te mi tako probasmo juce.
Ne znam da li ima veze sa mestom davanja.
Da li da probamo u stomak i mi sami. Nisam pametna..

Naravno da cu izdrzati jos danas i sutra, ali brate, nije mi svejedno
annci, sama daj sebi boce, lakse je veruj, i manje boli kad sama dajes nego kad ti neko daje... ja sam sebi 17 komada u stomak sad dala... samo ustipnes ispod pupka, i ubodes u salce pod 90 stepeni i polako ubrizgavas... ako osetis da pecka, usporis, zato ti kazem lakse ti je sama... a i tu se brze resorbuje...a i manje boli kad se ustipne... kad ubrizgas sve, izbrojis do 10, onda pustis prvo onu ruku kojoj si ustipnula i zatim lagano izvuces iglu...
prosto ko seboj, a i lakse sto puta jer ti sama osecas kako ti prija i kako manje boli...
ne plasi se nista, videces kad jednom probas da je to nista! drzim pesnice... osmeh srce 
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/6/2014, 15:19

Juuu, sad me zbuni sa tih 90stepeni. Sve ostalo si mi odlicno opisala, osim tog ugla. koliko se secam (a nije proslo mnogo od februara) cinilo mi se da je ugao mnoooogo manji. Bar 45stepeni. Mozda vi tamo imate ona "pera" a ne obicne spriceve i iglice. Moja mama se bocka insulinom, i daje pod pravim uglom, ali iglice su duge 1 cm i taaanusne.
Al ako si tako dala 17 sama....morace Dr.Annci da te poslusa. Hvala, draga  srca 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 10/6/2014, 15:21

Nataly17 ::I ja sam se sama bockala u stomak. Kako sam sebe prevazisla. Da mi je neko rekao..... Sve se moze kad se mora  Laughing 
Moze li mi neka poor responderica reci da li se ciklus poremeti posle postupka. Prvo sam dobila kad je trebalo 9. maja posle neuspjelog postupka a evo ovog mjeseca je jos nema a bole i grudi i stomak. Samo se nadam da ovo nije znak neceg drugog. Ne smijem ni da izgovorim. Oprostite ako sam off topic.


Natali moguce je da kasni ciklus.Ja sam posle ove vto dobila 45 dana,kasnilo mi 15 dana.Cak sam ponavljala betu.Ne brini docice vestica.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 10/6/2014, 15:28

pa ovde(u finskoj) sve zenice daju same sebi..sestre i sluze samo da obuce pacijente da daju sami, nije kao kod nas (u srbiji)...nisam imala pen, gonalF bude u penu; menopur se mesa u posebnoj ampuli, dobije se rastvor u dva sprica koji se izmesa sa tim praskom koji je u ampuli i to je za nekoliko dana, zavisi od doze i od kolicine leka koju uzmes na recept, naravno... spricevi su obicni, samo sa vec navucenim iglama (nisu posebno), tako je sve zapakovano zajedno sa menopurom kad se kupi u apoteci...u pakovanju od 1200IU ima 18 spriceva i isto toliko alkoholnih tufera... tako je sestra pokazala da se daje, igla ide pod pravim uglom...ja nisam med sestra, ali tako je i na brosurama koje su nam dali posle...
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 10/6/2014, 15:31

Lucky bas mi je zao draga,sta reci...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 10/6/2014, 15:36

Saska, draga, ne postoje glupa pitanja, svako pitanje je normalno. Znas da jedino ne bi trebalo da dizes tesko, nista sto napreze trbusnjake. Ostalo ok. Ja nosim 3kg max, i cak mi i to tesko pada.

Soja, dok se mi vidimo, obe cemo da trudnujemo. Nego, sta bi s onim prirodnjakom sto planiras?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/6/2014, 15:39

To je malo kulturnija varijanta. Kod nas dobijes onu bocicu praska i ampulu rastvora. To je 75IU. Ja dajem dve odjednom. Dobijes deeebelu iglu za mesanje toga svega i tanku koju onda stavis na spric za ubrizgavanje. Prilicno je slicno. Pretpostavljam da je onda 90stepeni ok. Probacu veceras
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 10/6/2014, 15:51

Ahosame, reci mi da li zdravstveno u Finskoj pokriva vto? Ili sve sama placas? Koliko imaju klinika, koliko je rasprostranjen problem neplodnosti? Bas me interesuje, mi smo imali neku ideju da cim (ako...) iskrsne nesto idemo na sever, pa me interesuje kako je to reseno u Finskoj i skandinavskim zemljama, ako znas, naravno. Hvala ti puno  osmeh srce 

E da, i ovde zenama koje slabije reaguju ne praktikuju dugi protokol, koliko ja znam. Mislim da ce sledeci biti pun pogodak  yes 

Nataly  osmeh srce 

Koracaljke  osmeh srce 


I dalje nam nema Lakole......
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 10/6/2014, 15:53

annci ::To je malo kulturnija varijanta. Kod nas dobijes onu bocicu praska i ampulu rastvora. To je 75IU. Ja dajem dve odjednom. Dobijes deeebelu iglu za mesanje toga svega i tanku koju onda stavis na spric za ubrizgavanje. Prilicno je slicno. Pretpostavljam da je onda 90stepeni ok. Probacu veceras

ma annci, relax, draga, sve je to isto s...., samo drugo pakovanje :) samo udri, i veruj, manje boli svojom rukom  yes 
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 10/6/2014, 15:54

A gde je nasa lavica LakolE?

Anci, i ovde da poskocim za tebe! Navijam!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 10/6/2014, 16:04

bak ::Ahosame, reci mi da li zdravstveno u Finskoj pokriva vto? Ili sve sama placas? Koliko imaju klinika, koliko je rasprostranjen problem neplodnosti? Bas me interesuje, mi smo imali neku ideju da cim (ako...) iskrsne nesto idemo na sever, pa me interesuje kako je to reseno u Finskoj i skandinavskim zemljama, ako znas, naravno. Hvala ti puno  osmeh srce 

E da, i ovde zenama koje slabije reaguju ne praktikuju dugi protokol, koliko ja znam. Mislim da ce sledeci biti pun pogodak  yes 

Nataly  osmeh srce 

Koracaljke  osmeh srce 


I dalje nam nema Lakole......
haj bak, long time no see  osmeh srce  pa ovako, njihovo zdravstveno osiguranje omogucava refundaciju samo 35% od iznosa leka i med. usluga...
dakle 65% cene placas...ali ima jedna kvaka...postoji nekakav limit, i on na godisnjem nivou iznosi 610evra... ako predjes taj limit, iznosom koji placas iz svog dzepa, onda svaki sledeci recept koji dobijes, placas samo 1.5 eura... bez obzira na iznos... naravno, ovo se odnosi samo na lekove, ne i na medicinske usluge... al dobro... moze bas da znaci kad se uzimaju ove nase skupe boce kao sto je menopur i sl...recimo cena 1200IU pakovanja menopura, ovde je 420evra... zavisno od toga kakva ti je terapija, to moze da izadje bas puno...recimo, ja kad sam sad vozila 450IU dnevno, meni to nije bilo ni za 3 dana...ali, srecom, posto sam probila limit, onda sam poslednje kolicine uzimala za 1.5e po receptu... nazalost, nije bilo efekta, ali opet znaci...
meni su rekli da se placa i u drzavnim i u privatnim klinikama, jedina je razlika sto se u drzavnim, za drzavljane EU, moze ostvariti neki dodatni popust, ali mora da se ceka...a kod privatnika mozes da udjes odmah, prakticno za mesec, mesec i po dana vec mozes da budes u postupku...evo gde ja idem, da pogledas cenovnik usluga ako te zanima...ovo total price je za one koji nemaju zdravstveno, a co-payment iznos koji je umanjen za 35% za one koji su pokriveni (iako je privatna klinika, ima ugovor sa drzavnim zdravstvenim osiguranjem)
http://www.vaestoliitto.fi/lapsettomuusklinikka/in_english/price-list/
lekari su ovde dosta dosta lezerni, mnoge stvari ne rade kao nasi, mnoge analize preskacu, i generalno su stava 'a ne umires, onda nista...' pa ozbiljno... nadam se da sam ti bar delimicno odgovorila na pitanje, a sve sto te interesuje, slobodno pitaj, tu sam...  osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 10/6/2014, 16:17

Jesi, hvala ti  osmeh srce  Da u Norveskoj je nesto slicno, ako potrosis manje od neke sume godisnje, sve placas, a ako potrosis vise onda nista ne placas. Imaju slicne sisteme.

Ja se iskreno nadam da mi nece trebati te info, ali.... Neka ih, nikad se ne zna

Tebe bas dugo nisam videla, nije mi drago sto te ponovo vidim na ovim stranama, ali verujem da je ovo uvertira samo za trudnicke strane yes 

Idem da proucavam kliniku  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2014, 17:06

dr anci mbocni se pod uglom od 90 st ---ne boli .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 10/6/2014, 17:33

Hey drage moje evo da se javim konačno od kuce!
Mislim da sam sa svim ovim stavila tacku na I.
Malo se osecam prazno, jako tuzno i po malo pogunljeno.
Svima zelim puno sreće i velike bete!
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/6/2014, 18:00

Lucky, nista necu reci....sklupcaj se, olizi rane i cekaj da prodje.
Kod kuce je sigurno lakse....ususkaj se sa svojim dragim...znas i njima je strasno...zajedno su sa nama u svemu ovom, a prilicno su bespomocni i beskorisni...mi se bockamo, vadimo krv, idemo na UZ i intervencije...a vole nas i dele sa nama uelje i snove...ususkaj se sa svojim dragim...tu je sve lakse...

A kada se smiris, videcete sta su dalji koraci...
Poslala bih ti veeeeliiiki HUG, al glupi tel....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/6/2014, 18:10

annci ::Lucky, nista necu reci....sklupcaj se, olizi rane i cekaj da prodje.
Kod kuce je sigurno lakse....ususkaj se sa svojim dragim...znas i njima je strasno...zajedno su sa nama u svemu ovom, a prilicno su bespomocni i beskorisni...mi se bockamo, vadimo krv, idemo na UZ i intervencije...a vole nas i dele sa nama uelje i snove...ususkaj se sa svojim dragim...tu je sve lakse...

A kada se smiris, videcete sta su dalji koraci...
Poslala bih ti veeeeliiiki HUG, al glupi tel....
Strasno im je i tesko im je,ali uz njih je sve lakse.Lucky,otpati i,kao st Annci rece,sklupcaj se uz svog dragog.Izboricemo se i mi za svoje bebice.Grlim te jako,jako,jako,najjace! zagrljaj

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/6/2014, 18:23

Annci,srecno na UZ-u u cetvrtak!Da z zalivanje  zalivanje  zalivanje  zalivanje alijemo malo za folikulice i endo!I da zaprasimo! vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb


Hjde,hajde,pa posle aspiracija,onda bar jedna jajna celijica i bar jedan prelepi embrion!I uskoro ti nama trudnica!I onda povuces mene i ostale devojke sa slabijim rezervama za nosic! igra  igra  love  x  radost

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 10/6/2014, 19:25

luckystar74 ::Hey drage moje evo da se javim konačno od kuce!
Mislim da sam sa svim ovim stavila tacku na I.
Malo se osecam prazno, jako tuzno i po malo pogunljeno.
Svima zelim puno sreće i velike bete!

Laki, normalna reakcija. Treba ti malo vremena da krenes dalje, daj sebi oduska. Nije nada izgubljena, to je najvaznije. A imaces jos sansi za uspeh. Svi ovde znamo kako vto neuspeh boli, ja sam se 2 puta osecala kao da sam dobila ubod noza u srce. Udahni duboko, opusti se i zabavi malo, pa ces sve videti jasnije i isplanirati dalje korake. Veliki zagrljaj i od mene
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/6/2014, 19:36

Hvaaaala, Lela. Biće, biće...a onda ti za mnom, pa sledeca....

Inace, samo da se pohvalim da sam sama sada dala menopur. I hvala vam, drage moje, sto ste me ubedile. Definitivno je najlakse kada se bockas sam. I mnoooogo je bolje u stomak. Valjda ima salca pa manje boli. Na ruci samo kost i koza
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 10/6/2014, 19:38

missile ::Soja, dok se mi vidimo, obe cemo da trudnujemo. Nego, sta bi s onim prirodnjakom sto planiras?

Miss, ja bila na UZ, nalaz super, odradila briseve, sterilni. Sad čekam  veštica i 8.-og dc idem na UZ da vidimo ima li folikula i ako ima pratićemo, pa šta bude.
Trebalo bi veštičara da dođe za dva dana, ali nešto nema najave  Shocked Prošlog meseca kasnila baš duuuugooo, valjda neće i sad da me j.be Very Happy

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 10/6/2014, 20:05

Ups, taman posla da kasni. Do jula ces da odradis, pa i da kasni. Eto ironije, ti u wc i gledas jel stigla vesticara, ja u wc i gledam da se nije usudila da stigne vesticara
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 10/6/2014, 20:13

Vala baš!  lol!

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/6/2014, 21:05

annci ::Hvaaaala, Lela.  Biće, biće...a onda ti za mnom, pa sledeca....

Inace, samo da se pohvalim da sam sama sada dala menopur. I hvala vam, drage moje, sto ste me ubedile. Definitivno je najlakse kada se bockas sam. I mnoooogo je bolje u stomak. Valjda ima salca pa manje boli. Na ruci samo kost i koza
Dace Bog. Very Happy A taj menopur definitivno manje boli u stomak.A ja medicinska seka,pa se,inace bockam sama bez problema. lol! I ti ces da naucis,samo polako. queen 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2014, 21:13

samo se vi bockajte ,tako i treba !
 soja ,pa to su novi momenti ---mada nisam uopste upucena gde i sta radis (dali vto ,IU ,ili prirodni ciklus ),ali sta god bilo -srecno !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu