KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 23:21

Kako si lepo objasnila za Oggt! Ja sam pisala sa telefona u brzini, rekoh da Malishi možda treba hitno Very Happy ..A ovo za Mthfr, slažem se da je potrebno unositi,videla sam čak i radove o tome, ali mislim da joj to hematolog neće dati kao opciju. Čekamo i mene zanima! Ono što sam videla takođe jeste da kod Mthfr mutacije čak i nije preporučljivo uzimati suplement u vidu folne kiseline kao ni suplemente koje u svom sastavu imaju folnu kiselinu (B 12). Koliko dugo ti koristiš taj oblik folata? Da li je savet hematologa ili..?

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/6/2018, 01:33

Nešto si loše “prespojila” draga, baš se folna i daje u slučaju MTHFR mutacije, jer nam to nedostaje. A vitamin B12 je nešto sasvim drugo, to nije folna kiselina. Ali, ljudima koji uzimaju folnu kiselinu treba povremeno proveravati i vitamin B12, jer hoće da se potroši tj. crpi se dodatno unošenjem folne kiseline u organizam, tako sam pročitala negde. I često su u kombinovanim vitaminima, (kao što je npr. Femibion) u kombinaciji, upravo da ne bi došlo do deficita vitamina B12, koji je jako bitan za fertilitet.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 5/6/2018, 11:53

Hvala Principessa, nisam ja onda to adekvatno prevela.yes Laughing U svakom slučaju tvoja info će sigurno značiti nekoj od devojaka ovde osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/6/2018, 17:39

Drage devojke, na temi o aspirinu nisam pronašla nikakve preciznije informacije. Uglavnom su ga ženice uzimale na svoju ruku, prva od prvog dana ciklusa, druga od prvog dana stimulacije, treća od et-a. Da li imate sada neke svežije podatke o tome u kom periodu bi bilo najbolje da se počne primenjivati? Meni hematolog nije ni pomenuo aspirin, a vto doca ga preporučuje od et-a.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 6/6/2018, 18:47

Cao devojke drage. Zaista dugo se nisam javljala ali vas citam i verujte iskreno radujem svakoj pozitivnoj beti, i odtugujem svaku negativnu.
Trebala bi mi mala pomoc prijatelja jer imam dilemu sta da radim. Za sutra mi je zakazan transver u Feroni. Ostale su mi tamo tri smrzlice blaste jos, pa reko da okusamo srecu jos jednom i smuckamo mojoj Lani batu ili seku. Inace Lana je beba Jevremove, zasto sam se odlucila da promenim kliniku da me sada pitate ne bih znala da vam odgovorim. Valjda sam ocekivala malo ljudskiji pristup u Feroni nego u Jevremovoj, ali dobila sam sve samo ne ljudskost i razumevanje. Sve je to samo velika masinerinerija za uzimanje para, ali dobro necu sada o tome.
Danas su me zvali sa klinike da mi kazu da je transver u 20h. A posto kod njih nikada nista nije na vreme (bar je takav slucaj sa nama) racunam na njihovih akademskih cetrdesetak min. kasnjenja, u najboljem slucaju pola sata, dok odlezim dva sata, stignem kuci u Bg, bice pola noci. A ja treba da primim one lipide_ infuziju. Sta vi mislite, jel se to moze primiti npr. taj dan pre transvera, ili ujutru posle transvera. Ima li iko slicno iskustvo?
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 6/6/2018, 19:09

Angie primices intralipide odmah posle transfera i oni ce isteci za sat,sat i po koliko treba i da lezis posle transfera.nije preporucljivo odmah posle transfera ustati i ici na put,trebalo bi se odlezati tih 1h-1,5h.Isto tako mozes i prespavati na klinici ako ti je to kasno za putovanje(naravno i suprug) samo se moras dogovoriti sa njima cim stignes o tom.Za varijantu primanja intralipida dan pre ili posle neznam,al znam da i u Pragu insistiraju bas na dan transfera.

Zelim da Lana dobije drustvo.Ajde mantram igracice igracice igracice
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 6/6/2018, 19:54

Stvar je u tome da su mi u Feroni rekli da oni ne daju lipide jer nije dokazano da oni pozitivno uticu na implantaciju, pa sam ja na svoju ruku uzela da ih isprimam. Mama mi je medicinska sestra , ona mi je dala i onu prvu dozu sto se prima dve nedelje pre transvera pa ce mi dati i ovu. Da, znam da moram da odlezim posle transvera par sati u klinici, mislila sam da primim tu noc kada se vratim kuci, ili ujutru.
Hvala ti Micam nadam se da ce ovaj put biti uspesno 😀
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 6/6/2018, 19:54

Stvar je u tome da su mi u Feroni rekli da oni ne daju lipide jer nije dokazano da oni pozitivno uticu na implantaciju, pa sam ja na svoju ruku uzela da ih isprimam. Mama mi je medicinska sestra , ona mi je dala i onu prvu dozu sto se prima dve nedelje pre transvera pa ce mi dati i ovu. Da, znam da moram da odlezim posle transvera par sati u klinici, mislila sam da primim tu noc kada se vratim kuci, ili ujutru.
Hvala ti Micam nadam se da ce ovaj put biti uspesno 😀
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 6/6/2018, 19:55

Oop ode duplo poruka sorry
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/6/2018, 20:15

Angie, želim ti uspešan postupak i da devojčica dobije pojačanje! 🤞🏼💪🏼❤
Nisam sigurna da li, ali možda možeš da pitaš da li oni mogu da ti daju infuziju, a da je ti doneseš i kod njih platiš tu uslugu davanja? Možda može tako?


Poslednji izmenio Principessa dana 6/6/2018, 20:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 6/6/2018, 20:19

Ja sam sada zavrsila treci neuspesni pokusaj u Feroni nisam primala lipide.Drugarica koja je u postupku kod njih,rekli su joj da uradi nk celije i da ako bude bilo potrebe primiti kod njih lipide i to dr.Milatovic.
Zelim ti uspeh i da seka dobije batu!

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 6/6/2018, 21:11

Hvala ti Borbice 😘
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 6/6/2018, 21:18

Angie verovatno da mozes da primis cim dodjes kuci.Par sati ne znaci nista.Kod njih kosta 8000din sa uslugom i infuzijom(znamo svi cenu infuzije znaci ostalo je usluga),mislim da to ne bi bio problem da je dobijes sa par sati zakasnjenja.Ja sam mislila da ce ti biti dugo da lezis na klinici da bi primila infuziju zato sam tako napisala.
Navijamo da se mala mrvica zakaci za mamu i usreci seku.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/6/2018, 21:22

Angie,ne brini,kada završiš et i stigneš kući primi ih😘..srećno!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 7/6/2018, 07:41

Zensko pero ::Drage devojke, na temi o aspirinu nisam pronašla nikakve preciznije informacije. Uglavnom su ga ženice uzimale na svoju ruku, prva od prvog dana ciklusa, druga od prvog dana stimulacije, treća od et-a. Da li imate sada neke svežije podatke o tome u kom periodu bi bilo najbolje da se počne primenjivati? Meni hematolog nije ni pomenuo aspirin, a vto doca ga preporučuje od et-a.

Zensko pero, bila sam u pripremama za postupak u betaniji kod dr Trninic, trebalo je da pocnem sa terapijom u februaru 2016, Trninicka mi je u novembru 2015 prepisala cardiopirin 75 mg zbog urodjenih trombofilija, u januaru sam ostala prirodno trudna. Par meseci pre toga pila sam redovno glukofaz, folnak, vitamine, jedino mi je novo ubacila cardiopirin, e sad, da li je to uticalo da ostanem trudna, ili je bas bila sreca u pitanjju, nikad necu saznati. Mislim da treba vremena da deluje, kao i svaki drugi lek.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 7/6/2018, 08:32

Hvala ti Vanja na odgovoru! ljubav
Razgovaraću sa hematologom da ipak krenem malo ranije, bar sa onim bebi aspirinom, pa po potrebi doza 100 za posle. Zaključila sam da ga ne daju ranije verovatno zbog krvarenja tokom punkcije i nakon toga. Eto, ako još neka devojka ima "aspirinsko iskustvo" neka piše.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3290

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu