KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 21/4/2018, 17:26

Ivaana srecno!!!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 21/4/2018, 18:10

Hvala vam devojke :*!
Nessi, bas mi je drago da si dobila termin. Meni je sutra zakazano, još vecamo da li da odemo :). Isto razmišljanje imam o pgd/pgs, sumnjam da ću ikad to uraditi. I meni je dr Steva rekao da odradim kariotip iako ne znam šta bih sa njim u oba slučaja, al ajde da i to završimo. Mi smo se dogovorili da ćemo 99posto posle ovog feta i besplatne vto (vrv u Feroni kod Steve) na donaciju.

Micam, bas mi je žao kad čujem kroz šta sve prolaziš, ali i ja imam neki inat kao ti da kad krene sve loše, mislim da će sad sigurno nešto neverovatno dobro da se desi. Ne može doveka terati maler!

Ivana, srećno, biće sve OK, mislim da se to često dešava, nemoj da brineš Wink!
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 21/4/2018, 20:02

Mislim da su pgd i pgs oko 1000e... naravno da nisu garancija za uspeh al ima i druga strana medalje... dobijete npr 6 blasti i zaledite ih po 2... to su 3 feta... zenama se desavalo da od 6 blasti pgd pokaze samo 1 ispravnu... da nije radila pgd bacila bi pare na 3 feta... tako da sve ima svoje za i protiv...
Sto se tice tog genetskog ispitivanja partnera i kariotipa... nisam bas mnogo upucena te me ispravite ako gresim al sam cula da ako ti rezultati ne valjaju cinjenica je da tu ne moze da se nista ispravi al onda i cemu ici iz postupka u postupak? Ja sam cula da je onda donacija jedini izbor...
A sto se tice sexa pre transfera moram da vam kazem da i sa naucne strane ima tu necega... naime semena tecnost u kojoj plivaju spermatozoidi ima zastitnu ulogu i cuva spermatozoide napadajuci nepozeljna antitela... i ima smisla da treba embrionima stvoriti prirodnu sredinu u materici... cak sam cula da u nekoj Austrijskoj klinici praktikuju da zeni pre transfera ubrizgaju semenu tecnost...
Inace mm i ja smo se ubili od sexa 2,3 dana pred transfer lol!
Sanny ako si zalazala mislim da bi trebala i da odes jer sam cula da je bas bila navala i da su neke zenice morali da odbiju jer nisu imali slobodnih termina...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 21/4/2018, 21:10

Mislila sam da su mnogo skuplji, da su par hiljada evra ovde kod nas.
Hoću Alisa, zao mi je sto svi nisu dobili termin, mada su meni pre par godina i mailom odgovarali na pitanja (Prag i Solun).

Samo da vam ostavim ovaj link, čini mi se zanimljivim za ove naše teme.

https://www.hfea.gov.uk/treatments/explore-all-treatments/treatment-add-ons/
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 21/4/2018, 21:49

Cena PGD/PGS u PFC je puno veca od 1000e koliko ja znam nisam sigurna bas al mislim da je 2-3000e
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 21/4/2018, 22:47

micam ::Cena PGD/PGS u PFC je puno veca od 1000e koliko ja znam nisam sigurna bas al mislim da je 2-3000e
Ako sam dobro zapamtila, Kopitovicka mi je prosle godine pomenula da to kosta 2200 eur, a i danas na konsultacijama Hristos rece da je cena tih ispitivanja od prilike kao cena jedne vto.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 21/4/2018, 22:58

Mozda sam cula da su po 1000e Rolling Eyes sad vise ne znam ni sta sam cula lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/4/2018, 03:18

Nekada je to koštalo oko 4000-5000€ i radili su ih samo u Engleskoj, onda su počeli da rade i po celoj Evropi, prvo u Pragu, pa kasnije i u ostalim zemljama. Sad pretpostavljam da je jeftinije, ali ne može sigurno biti manje od 2000-3000€, što je opet prilično...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 22/4/2018, 05:40

Sad sam gledala neki cenovnik iz pfc-a od pre 2 godine i kad se nisam srusila... pgd je kod njih oko 4000e a pgs oko 2800e Rolling Eyes prosto ne mogu da verujem.......
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/4/2018, 18:16

Evo mog izveštaja sa dr. Pappasom, prilično jasno i glasno, ono što sam i očekivala. Rekao mi je da žene preko 44 god imaju sl. statistiku: 49 od 50 budu ili missed trudnoće, ili se daleko bilo (još gore) rodi dete sa nekom ozbiljnom bolešću.
Tako da, njegov je stav da ako mi blasta ne uspe (sto mi iz sve snage želi), pravac kod njih na donaciju jć. Kaže uspešnost je 68% i da vraćaju samo odlične embrione. Takodje mi je rekao da rade neki pregled, zaboravila sam kako se zove, koji je nešto izmedju uz i histero, gde gledaju unutrašnjost materice, pa ako taj pregled pokaže da nešto nije ok, onda šalju dalje na histero. Tim pregledom se vidi unutrašnjost i struktura zida materice, slično kao i kod histero samo je kraća i manje invanzivna metoda. Pored toga radi se uz i jos neke analize iz krvi. Rekao mi je da na tom pregledu uzimaju uzorak od partnera i u roku od 3 meseca je transfer. Takodje mi je rekao da pre toga moram da sredim insulin, sto takodje znam. Eto to je to što se mog slučaja tiče.
Ono sto je meni zastrašujuće novo je ta statistika koliko procenata nezdrave dece se rodi od starijih žena. To me je prilično zabrinulo i kad je ova moja blasta u pitanju. Jasno je kao dan da više nemam šta da razmisljam posle ovoga...
Ono jedino što sam zaboravila da ga pitam je u vezi tog hidrosalpinxa, da li se zaista svaki može videti na uz ili je neophodno da se uradi laparo?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/4/2018, 18:57

Evo i mene :). Upali smo u neku gužvu pa smo čekali vise od dva sata, al dobro sad. Jako su ljubazni, doktor je baš prijatan. Razgovori traju oko pola sata.
Što se mog slučaja tiče, kaže da mi hormoni nisu loši (poslednji FSH je bio 6, malo je bio viši estradiol pa ga je spustio). On insistira na blastama i misli da na to treba da idemo čak i sa ovim zaledjenim što imamo. I preporučuje kratak protokol. Pošto smo sve analize uradili, predlaže kariotip. Ako je lošiji, onda pgd (njega u svakom slučaju predlaže), a ako je baš los, što je vrlo retko, onda donacija. Što se nas tiče, on još nije za donaciju, misli da treba još da pokusavamo sa našim ćelijama.
Za Eru misli da je bacanje para, nije pokazala da pomeranje transfera daje veću uspešnost. Intralipide su radili pre 4 godine i odustali, kortikosteroide ne preporučuje (Crnogorac ih je izbacila inače). Onaj bris na bakterije iz materice kaže da se radi ako neko ima endometriozu, a za onu injekciju samo ako je tanak endo. Embryoglue isto glupost, hecing je ok.
Eto, poželeo nam je puno sreće i da javim ako uspe fet.
Otprilike je stav svih doktora u našem slučaju da je rano za donaciju, ali mi ozbiljno razmišljamo ako sledeća dva puta budu ćorak.
Pitala sam i kad treba odustati, kaže da ne može da me posavetuje jer nije pratio sve moje vto cikluse i nije rađen pgd.
Za taj pgd definitivno nemamo mogućnosti. Uradicu još taj kariotip i to je to.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/4/2018, 19:17

Eto vidiš, ja nisam pitala za kortikosterode. Sunny, da li to znaci da totalno iskljucuje Pronison iz transfera? Ili se to odnosi na neke druge kortikosteroide?
Alisa, da li si ti dobila da piješ Pronison?
Ja imam veliki problem sa herpesima čim počnem da ga pijem (pocnu samo jedan za drugim da mi izlaze pecati po ledjima!), a nemam povišene nk ćelije, tako da mi je dr Milatović rekao da je bolje da ne primam Pronison uopšte.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/4/2018, 19:28

Valjda su kortikosteroidi svi ti pronizon, dexazoni... Meni je sad prvi put to bilo izbačeno i baš sam se začudila, ali izgleda pošto je uvela lipide izbacila je te lekove. Grk je rekao da se oni piju samo u slučaju ozbiljnih imunoloških problema jer su to ipak lekovi koji imaju i neželjena dejstva. A ako si nešto zaboravila da ih pitaš, rekli su mi da im slobodno pišem na mail i ako nije u vezi sa vto kod njih.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/4/2018, 19:30

I da, Crnogorac me je baš pitala da li mi se neki herpes pojavio sad u fetu. Izgleda da oni mogu da ometaju začeće, ako sam dobro razumela. Bolje ti izbaci te lekove, ionako nije dokazano da pomazu
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/4/2018, 19:36

Ne jedan ženo, nego 6 komada! Za samo 15 dana...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/4/2018, 19:46

Sunny dobro je sto si pitala za sve te detalje. Ovo ipak baca novo svetlo na neke stvari. Nisam znala da ima takav stav za ERA test, mada vidim da ga sve slabije pominju i kod nas. Da li ti je pomenuo sta se radi ako su nk celije povisene? U tom slucaju ovi iz Ferone daju i intralipide i kortikosteroide, mada kazu da nije naucno dokazano da deluje. A mozda ovi u Solunu i ne proveravaju nk celije. Meni to nije ni pomenuo, a jos mi nije ni stigao rezultat nk celija ali nekako sve vise mislim da je i to jos jedna glupost.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/4/2018, 20:06

Pogledajte gore ovaj link što sam ostavila. To su Britanci radili.

There is no convincing evidence that a woman’s immune system will fail to accept an embryo due to differences in their genetic codes. In fact, scientists now know that during pregnancy the mother’s immune system works with the embryo to support its development.

Not only will reproductive immunology treatments not improve your chances of getting pregnant, there are risks attached to all these treatments, some of which are very serious.

Nisam pitala za nk ćelije posebno. Moguće ako su baš povišene da treba ta terapija, ali ne treba preventivno da se koristi bez dokaza o imunološkim faktorima. Što se tiče ere, ja opet mislim da jeste korisna u fetu ako pokaže pomeren prozor. Ako je era normalna, onda ništa ne pomaže :)

P.S. Nije rekao da je bacanje para, već da je skupa, a nije baš korisna po njihovom iskustvu. Ja sam malo parafrazirala Very Happy
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 22/4/2018, 20:17

Drage moje, dugo me nije bilo. Trebalo mi je vremena da se oporavim od neuspeha. Mislim da sam sad ok. U maju i ja treba da radim nk celije ali kad citam vase postove sve se vise pitam da li to ima ikakve veze....ne znam.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/4/2018, 20:20

Pa ne znam, najbolje da pošalje neko mail i pita, da ne mozgate. Mogu da se pitaju i Solun i Prag, sigurno će odgovoriti. Ja ne planiram za sad da ih radim, dosadile su mi razne analize :)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 22/4/2018, 21:11

E ovako ja pijem Pronizon od 10dc pa i nadalje al sam im ja trazila da mi uvedu jer je moja logika bila sledeca... trudnoca se sama po sebi, cak i iz prirodnih radova vodi kao strano telo u organizmu, s obzirom da sam isla na donaciju i da jc nije moja ja pitala da mi uvedu i oni mi uveli... nisu pravili problem oko toga... nk celije nisam radila... a taj pregled sto rade nisi ga dobro razumela... nema to veze sa histero... rade ti uz, pritom imaju neki ultra giga fensi uz koji meri i prokrvljenost materice i isprobavaju kateter, tj velicinu katetera da bi znali koji da koriste na transferu i tom prilikom ti ubrizgaju fizioloski rastvor... al mi deluje da je njihov uz neuporedivo bolji od naseg jer jos nesto mere i gledaju sa njim... moj dr je cak video i koja strana materice mi je bolje prokrvljena... meni nisu rekli da treba da uradim histero al kad sam pitala dal da radim rekli su da svakako nece da skodi tako da sam ja ciklus pre tranfera odradila histero sa skrecingom u Visegradskoj... meni nisu vadili krv niti mi radili ikakve analize iz krvi tamo... trazili su da odradim hormone lh,e2 i pg na samom pocetku i pg 10 dan od uzimanja terapije za endo...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 22/4/2018, 21:18

Ono sa cime je mene kupio Embriolab je to sto za razliku od drugih klinika nece se truditi da ti prodaju jos koje kakve stvari sa pricom da povecava sanse za uspeh... embryglue, embryogen,eru, intralipide i slicne stvari koje se u drugim klinikama dodatno naplacaju oni ne preporucuju... meni su doslovno za emryglue npr rekli mi nismo uvideli neki veci procenat uspesnosti sa njim te smo prestali da ga koristimo vi ako zelite mozete sami da ga kupite primenicemo ga prilikom transfera... nesto slicno za eru su rekli mojoj drugarici znaci ne jure samo za sto vecom zaradom vec im je stvarno stalo do pacijenta i posveceni su....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/4/2018, 22:54

A kakve veze uopšte ima Era test u slučaju fet-a, kad ti oni vraćaju embrion tek kada endo dovoljno naraste? I koliko vidim to je toliko različito od žene do žene, da apsolutno nema pravila...
Alisa, nisam ja ni rekla da pregled ima veze sa histero, već kako mi je on objasnio da je to nešto izmedju uz i histero jer se putem tog pregleda mogu videti neke stvari koje se na uz ne vide, kao sto je kvalitet endometrijuma i eventualno neke nepravilnosti se mogu nazreti. Ako tu ustanove da nešto nije kako treba, onda se radi i histero. Tako mi je dr Pappas rekao danas.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/4/2018, 00:07

Ne znam ja ti kazem sta zapravo rade i kako izgleda taj pregled...
A sto se tice ere ona nema veze sa debljinom enda... ono sto kao ere tvrdi je da endo moze da izgleda idealno al da u odredjeni dan ciklusa nije receptivan tj da ne moze da prihvati embrion... era se obicno i radi pod terapijom koju bi inace dobijala za endo... kad endo dovoljno naraste uzima se isecak i salje na analizu i onda dobijas rezultar dal je taj dan ciklusa pod tom terapijom endo receptivan ili nije ako nije dobijas preporuku kad da ponovis test dal 3 dana pre ili 3 dana posle od dana kad je radjen prvi test... u mesecu kad se vracaju embrioni terapija mora da bude potpuno ista kao i kad je radjena era... ona se i preporucuje za fet a ne za stimulisane postupke
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 23/4/2018, 08:40

Alisa, je l Embriolab predlaže heching? Kakvo je njihovo mišljenje o tome?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/4/2018, 09:50

Mislim da da... nisam ih pitala posebno za to jer njima to ulazi u sklopu cene... embriolog proceni da li treba ili ne
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu