KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 10/12/2016, 23:16

Hteli ste dnevnik, dobili ste. Do finalnog usvajanja ostaje ovde a posle mogu da predjem kod roditelja. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 11/12/2016, 00:36

A gde je? Verovatno nemam dozvolu da ga vidim v v v
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 11/12/2016, 00:38

Trebalo bi da imas...
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 11/12/2016, 06:53

Mimi,
dozvola se ne dobija automatski nego mora da se traži od Happy...

Na temi o dnevnicima usvajanja je Happy stavila uslove koji su potrebni da bi se ušlo u taj zaštićeni deo foruma ali preneću i ovde, i za druge ljude ako se možda pitaju. Iako mi i na javnom delu imamo mnoge teme imam utisak da ponekad ljudi samo ovu iščitavaju... Ako se bacite i na ostale prvo možda saznate mnoge stvari koje su vas zanimale a drugo ako se raspišete brzo ćete dostići traženi broj postova. No evo uslova:

HappyGirl ::Dragi članovi,
ukoliko želite da otvorite dnevnik usvajanja ili da čitate dnevnike ostalih članova, to možete uraditi traženjem dozvole.
Uslov za dobijanje dozvole je da ste član Kutka minimum 6 meseci, da ste napisali minimum 700 poruka, da po dobijanju dozvole odmah otvorite dnevnik usvajanja i da vas neko sa foruma lično poznaje. S obzirom da česta organizujemo druženja ovo za mnoge neće biti problem.

Administrator zadržava pravo da i pored ispunjenih kriterijuma proceni da li će članu dati dozvolu za DU. Administrator (HappyGirl) je sam odlučio da uspostavi ova pravila i neće ih menjati bez obzira na negodovanje.

Dozvolu možete zatražiti ovde ili pp.
Hvala!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 11/12/2016, 07:27

Ja sam mislila da je dovoljno samo 700 poruka i clanstvo od 6 meseci, kad ono ima jos uslova...zaboravila sam.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 20/12/2016, 18:43

Simona, kako si ono bese na kraju regulisala ime u centralnom registru soc.osiguranja, tj. da ne izlaze podaci u kartonu deteta?
Meni pade na pamet juce(imam jednu sestru u domu zdravlja) da mi proveri, kad ono medjutim - ime bioloske majke umesto moje.
Koji ti je bio krajnji korak. Trazila sam u pretragama, ali nista nisam nasla. Mozes i na pp da ne gusimo temu.

Nadjoh.


Poslednji izmenio lilymar dana 20/12/2016, 19:30, izmenjeno ukupno 1 puta
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/12/2016, 19:30

Lilymar,
To sam pisala na ovoj temi https://kutak.forumotion.com/t2341-nakon-konacnog-usvajanja

Sad sam i pozaboravljala šta je sve bilo... Mi smo prvo pokušavali sami pa smo suprug i ja išli u razne ustanove, zvali i czsr, i nisu mogli da nam utvrde zbog čega se javlja iskakanje i gde je propust. Na kraju smo uzeli advokaticu pa je ona išla kod poverenika za informacije od javnog značaja, pa ministarstva, čuda... ali na kraju su nam izmenili, bila je greška u nekom centralnom kompjuterskom sistemu. Tako da vi pokušajte prvo da udjete u trag zbog čega se kod vas javlja problem... Možda je nešto lakše nego kod nas, nadam se da je tako, pa uspete brže da rešite. Ako dospete do ovog poverenika za informacije od javnog značaja ja mogu da potražim broj predmeta. U njegovoj kancelariji su tada rekli da ako bude slučajeva kao naš mogu da se pozovu na taj predmet ali sad da li će se toga pridržavati - ne znam.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 20/12/2016, 19:33

Hvala, pisale u isto vreme. Odoh na blog, mislim da si tamo stavila epilog.
Znaci od soc.osiguranja na opstini, pa onda dalje.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/12/2016, 19:42

Jeste, pisala sam i na blogu... Kod nekih ljudi je bilo u socijalnom problem. Kod nas nije, tamo je sve u redu bilo. Ali nas je bila primila šefica socijalnog i bila vrlo ljubazna i zvala te neke koji u našem domu zdravlja rade na kompjuteru pa su oni izmenili tu, ali nama tu nije delovalo zato što je bilo do centralnog sistema... Pa onda smo išli i u pio fond, opštinu, ma nema gde nismo išli, ustvari kad kreneš oni te upućuju, nije do njih ali možda je do ovih drugih... Ono što je bio prijatniji deo je da su uglavnom bili ljubazni i hteli da nam izadju u susret kad objasnimo o čemu se radi... Srećno i da rešite to mnogo brže!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 20/12/2016, 19:54

Sad mi zao sto nismo promenili maticni broj detetu. Nista vise papirologije nego sto je bilo.
Savet buducim roditeljima i onima koji cekaju konacno usvajanje: Menjajte maticni broj, imate pravo na to, da ne bi dolazilo do ovakvih situacija.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/12/2016, 20:10

Da, to je mnogo bolje. Ali kod nas u centru nisu hteli da menjaju, samo u situacijama kad je ugrožena bezbednost deteta su menjali matični broj (tipa kad su biološki roditelji neki zlostavljači). Takav je valjda zakon pa im dopušta, tumači ga kako ko hoće... E da, Lilymar, pokušajte i kod pravnika iz vašeg doma zdravlja... To zaboravih jer je ta kod nas bila neljubazna krajnje pa nam nije bila ni od kakve koristi, ali možda vi kod te osobe budete imali sreće.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 20/12/2016, 20:22

Prvo ću od doma zdravlja da krenem, pa šta bude.
Hvala jos jednom.
A ako ne grešim Struzzo je promenila maticni broj bez problema.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 20/12/2016, 23:46

nama su rekli da nemoze da se menja maticni br cak ni ime deteta tak oda su ostala njihova imena i mat brojevi i mesto rodjenja a znam decu koja su mogla promenuti mesto rodjenja namprimer dete rodjeno u novom sadu a sad zivi u beogradu i lepo napisali da je dete rodjeno u beogradu.ja imam sa ti mproblema kad vadim papir iz skole da deca idu redovno u skolu za deciji i ako nekazem mesto gde su rodjeni oni ladno odma pisu novi sad da i ne pitaju,ako zaboravim da proverim papir sta su mi dali onada moram ponovo ici i da naglasim.kad sam pitala sto automatski pisu novi sad a ne pitaju ko ostale podatke kakaso se dete zove preziva ,koji je razred i godina rodjenja tako treba i mesto.a on kaze pa sva su deca skoro rodjena u novom sadu a ja eto moja nisu i ne komentarisem da su usvojena a znam da nisu sva deca tu rodjena jer ima ih sa strane dosta sto su se roditelji doselili posle njihovog rodjenja u moje mesto
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/12/2016, 12:56

Nina,
to je čist bezobrazluk službenika... I ne treba da spominješ da su deca usvojena. Evo ja nisam rodjena u Beogradu, moja sestra jeste, a roditelji rodjeni u nekim selima, opet različito od nas... A nismo usvojene... I šta da bi bilo zgodnije službenicima trebalo je svima da nam upisuju Beograd pošto tu živimo? Wink

To smo spominjali i na onoj temi za koju stavih link, svaki centar svoju politiku vodi. Negde može da se menja i matični broj i mesto rodjenja, negde ne može ništa i sve tako... Meni zbog ovog što smo se mučili sa iskakanjem podataka i još plaćali advokaticu je bilo bolje da smo mogli da promenimo matični broj, onda svega toga nema. Isto bih preporučila da ako centar hoće da se saglasi ljudi promene matične brojeve dece... Čisto da ih ne muče ove muke kao nas...  Ako neće bar prenosite centrima da iskaču podaci naročito u zdravstvu (ponekad i u socijalnom ali mislim da su oni otvoreniji u rešavanju problema). Pitajte ih da napišu neki dopis domu zdravlja ili već nešto čime ćete izbeći ovakve probleme... Često se radi o tome da pravnici i ne poznaju zakon (pored toga što im je kompjuterski program loš, ja sam saznavala da i drugim ljudima to tako iskaču razni podaci u zdravstvu ne samo kod usvojenih). Zašto je kod policije uvek sve u redu? Mislim samo što tamo poznaju zakon i kako postupiti u nekim situacijama, pravilno to odrade i onda nema daljih problema...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 21/12/2016, 13:11

mora prvo kod nas u pio fondu da se promeni u centralnom registru pa tek onda je sve ok. Mi smo povezani sa socijalnim al od nas sve ide.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 21/12/2016, 13:12

Mi sve menjamo oni u socijalnom samo knjizice izdaju na osnovu onoga sto mi upisemo u centralnom a posle se na osnovu toga i karton radi
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 21/12/2016, 15:59

Evo sta se nama desilo prosle jeseni, pisala sam u mom dnevniku pa da prenesem.

Lepotan je iznenada u vrtiću imao neko povraćanje i hitno nas je dr opšte prakse uputila u Institut za majku i dete, mi u panici.

I u sred svega toga iskoče iz sistema njegovi stari podaci / prezime, kao i ime i prezime bioloske majke!
Medicinska sestra kaže: Nije vam dobra knjizica, ne poklapaju se podaci, ja se ne snadjoh odmah vec u onoj zurbi da vidim sta je sa detetom, sa internom listom na kojoj je stajalo staro prezime i koju verovatno dobijaju samo oni koji bez knjizice stignu u Insititutu, odosmo kod hirurga.

Kad je hirurg otklonio sumnju na upalu slepog creva, ja se smirim i kazem sebi: E sad ćete videti!

Vratim se na onaj šalter i počnem: Kako nije dobra knjižica, jel vidite da je uredno overena, a podaci su još od te i te godine - novi, pa objasnim da je dete usvojeno i tražim ispravku u njihovom sistemu.

Sistem se bas tad zablokira, a ja ne odustajem, kao mazga. Setim se Simone, pa kažem sebi, kad je ona mogla da angažuje advokata da ispravi podatke u centralnom registru, mogu i ja da se izborim sa ovim.

Na kraju su 2 medicinske sestre menjale podatke u sistemu, pa nosile kod hirurga novi list sa novim podacima. Moj muz mi maše: Aman ženo - odustani, a ja zapela i na kraju ispraviše.

Verovatno su ostali podaci u tom njihovom informacionom sistemu kada je Lepotana hraniteljica tu dovodila zbog problema sa zdravljem dok je bio beba.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 21/12/2016, 16:10

Lilymar, bas mi je zao zbog neprijatnost!!!

Trkosoca, da li mozes da nam objasnis posto vidim da si upoznata:

- da li smo mi kao roditelji usvojene dece duzni da trazimo izmenu podataka u Centralnom registru PIO fonda?
- I zasto PIO fonda kad se ne radi o penzioneru vec o detetu?
- Ako treba da se trazi izmena tih podataka u PIO fondu, sa kojom dokumentacijom se trazi izmena tih podataka u centralnom registru PIO fonda, npr. u Beogradu, u Nemanjinoj? Ako to ne ucinimo, da li to znaci da nasa deca mogu imati probleme jednog dana kada budu trebalo da se zaposle? Da li je informacioni sistem PIO fonda "nadređen" ostalim informacionim sistemima, tj. da li iz njega zdravstvene ustanove "vuku" podatke?

Mi smo kada smo usvojili sina predali potrebnu dokumentaciju u mojoj firmi i  zaduzeni sluzbenik iz firme je odneo sve u Zdravstveni fond i tamo su izdali detetu novu zdravstvenu knjizicu. Smatrali smo da su oni uradili izmenu podataka u informacionom sistemu.

Takođe smo otišli u MUP i oni su izmenili podatke pred mojim očima i rekli mi da samo ovlašeno lice može u buduće da gleda prethodno upisane podatke.

Kada sam pre usvojenja u CSR pitala za izmenu JMBG rekli su da je to nemoguće... a ovde smo čitali da su ljudi imali mnogo problema zbog toga.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 21/12/2016, 17:32

U pio fondu se ne vode samo penzioneri vec postoji i deo koji se zove maticna ebidencija. To je za aktivne osiguranike u radnom odnosu. Znate ono m4 obrasci koje firma predaje za radni staz itd. Da ne davim ja radim sa penzionerima a za aktivne osiguranike rade moje kolege osiguranje. To mogu da ih pitam jer ce i meni trebati kad usvojimo dete.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/12/2016, 19:56

Snedra,
sećam se te situacije... Zaista je strašno da mi zbog nehata državnih službenika trpimo takve stvari. Opisivala sam na blogu kako su mene pred Viktorom nazivali imenom njegove biološke majke i ubedjivali me da ne znam kako se zovem a ni gde živim (pošto je iskakala stara adresa a i opština). Sreća da je Viktor tada bio mali i da nije povezivao, jedan od razloga zašto sam vodila ceo taj proces je da nam se to ne dogadja a još više da se ne dogadja njemu kad dodje sa decom na sistematski ili ode sam.... No ja nisam sasvim sigurna da li će i sada nekad iskočiti podaci, bila je na forumu forumašica koja je vodila sudski spor sa državom (meni je to bio sledeći korak ako ne uspem vansudski ali nekako je kod nas pre suda završeno), dobila je proces pred sudom, bili su izmenjeni svi podaci i... opet su iskočili... Pisala je to na forumu (mislim da se zove Jabo i ima posebna tema). Kod nas Viktor zna ime i prezime svoje biološke majke i ja ga pred svaki sistematski ipak pripremam i za takvu situaciju. Kad su mene ubedjivali da ne znam kako se zovem ne bi me čudilo da i dete ubedjuju da ne zna kako mu se zove majka... Rekla sam mu da se ne bi raspravljao sa njima ako kažu "Simona" tako je, ako kažu "Milena" tako je, ako žele da ispituju dalje da im da moj broj telefona... Ali naravno sve to je kažem potpuno strašno, naša deca su usvojena i njihova obaveza je bila da uklone sve te podatke, obaveza lekara i medicinskih sestara je da znaju da se tako ne iznose podaci... Ali ne znaju oni to ni u opštini, znate onu situaciju u kojoj sam ja bila kad je službenik iznosio podatke deteta pred celim redom iza mene...

Mi smo išli i u pio fond, na šalteru su kad smo objasnili o čemu se radi su nas uputili u neku kancelariju, žena je bila krajnje ljubazna i šokirana šta nam se dešava i saglasna da to ne sme tako... Pogledala je ali kod njih u kompjuterima je sve bilo u redu. No svakako treba otići i tamo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 22/12/2016, 10:20

Posto sam na godisnjem sad mi javila koleginica. Prvo mora da se vidi kako je dete prethodno bilo osigurano. Mozda nije odjavljeno po osnovu tog prethodnog osiguranja pa zato povlaci stare podatke. Drugo ne vidi razlog zasto u pio fondu to raditi jedino ako je dete bilo osigurano preko nekog ko je imao porodicnu penziju. Trece to bi trebalo u socijalnom promeniti sve podarke o detetu. I na kraju mora se videti preko koga se sad dete sad osigurava. Ako je zaposleno lice nose se papiri o usvojenju u firmu gde roditelj radi i lice zaduzeno za sredjivanje zdravstvenih knjizica to odradi. Sve u svemu proveriti i u pio fondu sve, jmbg deteta treba i jmbg onog preko koga se osigurava. Nadam se da sam pomogla. Ja radim na isplati penzija pa sa ovim delom nisam upoznata ali ovu informaciju sam dobila.😊😆😃
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 22/12/2016, 11:08

Konkretno: kad se otvori karton mog deteta pise njeno ime(ime bioloske majke) i nase prezime.
Nosilac osiguranja moj muz. Kad se udje u karton jedna promena- odjava osiguranja - godina i mesto gde je bila osigurana i prijava na novo kod nas.
Odneli sve papire kad smo je prijavljivali na socijalno, da bi dobili knjizicu. Tako da tu nista sporno ne bi trebalo da bude.
Na zalost, sve se radi ofrlje i svako selo ima svoj obicaj.
Ministarstvo za rad, soc. i boracka pitanja, koje je i zaduzeno za ovu oblast, nista nije zakonom preciziralo. Svako tumaci kako mu se cefne i zato dolazi do ovakvih propusta. Moje dete sledece godine krece u skolu i od januara se pripremamo, tj. krecemo na sve preglede koji su obavezni. Jos treba da mi na papirima pise tudje ime(doduse ne znam sta ce pisati, ali bez obzira). Dobro je sto sam se setila da proverim, kad vec nisam bila u mogucnosti do sada. Nesto mi bilo glupo da pitam sestre na salteru da mi procitaju sta pise, a mozda sam i trebala poucena Simoninim i Snedrinim iskustvom.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 22/12/2016, 12:01

Hvala trkosoca! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 22/12/2016, 12:44

Lilymar,
ako je karton u pitanju moraš da tražiš promenu, to nema veze sa sistemom... Ja sam to odmah tražila kada je došlo do konačnog usvajanja. Mi imamo pravo tada da nam izdaju novi potpuno karton. Stari karton se arhivira kao u slučaju (daleko bilo) smrti. I onda se izda novi karton u koji se prepišu samo vakcine, to je osoba rodjena sa novim identitetom. To ti kažem za razgovor sa pravnicom u domu zdravlja, to je ono kako bi trebalo da bude. Neke Kutanjke su to odmah uspele a to ako pravnici u domu zdravlja malo bolje znaju zakon. KOd nekih su izbelili. Mi nismo imali sreće sa pravnicom u domu zdravlja pa ona nije htela da menja karton niti da se izbeljuje po njemu. Moralo je da se precrta samo ali se vidi ime biološke majke svejedno i stara adresa. Ali su sestre bile divne, jedna je išla kod te pravnice sa mnom pa smo nekako je smekšale čini mi se da je bila ubačena još spoljna strana sa lepo ubačenim novim podacima ali unutra se sve staro videlo. No i to je bilo nešto - nije se videlo na prvi pogled. E kad smo mi već išli preko advokatice onda je ona tražila i to kako je po zakonu tj da se arhivira stari karton i izda novi... E kad je došlo od strane države da su mi to odobrili i da pravnica promeni karton ona je to uradila a sve to je mogla da uradi na početku... Ali eto neznanje, lenjost, skupo nas košta... Tako da ti je za karton put da razgovaraš sa pravnikom/pravnicom u domu zdravlja i samo se nadam da poznaje zakon - onda problema neće biti. Ali svakako će ti precrtati ime biološke majke i upisati tvoje, toliko je čak i ova pravnica iz našeg doma zdravlja odobrila odmah...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 22/12/2016, 16:21

Ma karton su odmah ispravili(izbelili) mrzelo ih da pisu sve ponovo pretpostavljam, nego kad se udje u komp, pa u sistemu gde je njen karton vidi se ime b.majke. Zena ukucala maticni broj i to se vidi. Kao sto je kod vas pisalo i ime i prezime, tako kod nas samo ime. Ne bih se ja tangirala da je to u pitanju, jer bi to bio bezobrazluk cist, pa bih se terala sa njima u domu zdravlja do direktora ako treba, medjutim sad na osnovu vasih iskustava muka me hvata razmisljajuci ako ne uspem u DZ da odradim promenu, gde cu sve morati da se mlatim, pogotovo sto je sad u socijalnom haos zbog novih knjizica.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 15 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu