KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakon konacnog usvajanja...

+23
maki79
JocY
KoMetaK
BiKsi :)
milkyway
noja
Jadraban
Tangerine
majat
Nela72
era
bak
snedra
Maman
JAmajka
pudza
anak
Sara
Masha UK
Struzzo
lilymar
ZarPtica
nina :)
27 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:12

Ova tema se odnosi na dokumentaciju nakon konacnog usvajanja kao i sve ostalo vezano za to, moze li se menjati ime, grad, maticni broj itd itd... Vec smo pisale o tome po raznim temama, pa cu da prenesem neke nase postove, a vi prenesite ako zaboravim nesto. Ja od ponedeljka moram da krenem u prikupljanje dokumentacije za Vilenjaka a sem izvoda koji je prvi korak nista mi dalje nije jasno... Znam da ste mi vi spominjale u nekim odgovorima i dalje korake pa taman da kad skupim ovde iscitam opet. A mislim da ce biti korisno i za mame koje uskoro to ceka kao i one koje ce do konacnog usvajanja doci malo kasnije... Toliko za uvodni post a sad cu da krenem u prekopavanje tema...


Poslednji izmenio Simona dana 7/11/2012, 16:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:17

Simona ::Priupitala bih vas nesto oko dokumentacije... Nesto je Nina vec spominjala u mom dnevniku ali su mi jos neke stvari ne bas jasne, a pretpostavljam da ce i drugim usvojiteljkama biti korisne te informacije...

Nama su rekli da nam nece traziti opet da sakupljamo sve i svasta nego samo dobijamo to neko resenje gde pise da smo mi Vilenjakovi roditelji. E sad ono sto mene prvo interesuje je da li vam je nesto od vasih papira trebalo u ostalim ustanovama kako biste dobili detetove papire? Ja cu poludeti ako treba ali bolje da znam kao i sta... Naime ja moj izvod dobijam iz jednog grada a drzavljanstvo iz drugog sela pa zovem rodbinu koju otprilike samo tada zovem da mi to pribavi... tako da ako mora, da ja pocnem vec to da pribavljam.

Nina mi je pomenula da se dete prvo odjavi u opstini... Ali kojoj opstini? Da li je to ona u kojoj je bilo prebivaliste bioloskih roditelja prilikom Vilenjakovog rodjenja ili tamo gde je ziveo sa hraniteljima?

Onda se ide u nasu opstinu... Da li oni izdaju izvod iz maticne knjige rodjenih? Taj izvod pretpostavljam da nosi datum onda kad je izdat ne mozemo dobiti bas izvod sa datumom rodjenja deteta?! Sta nam je jos potrebno za taj izvod sem tog resenja koje dobijemo? Sta ste jos vadili sem izvoda iz maticne knjige rodjenih? Jeste li vadili drzavljanstvo? To mi je vezano i za obdaniste, i na temi o tome sam pitala sta mi treba za obdaniste od papira... Koliko se ja secam deca kad se rode moraju nesto da se prijave u mupu, da li vazi to sad i za dete sa novim identitetom ili se racuna da su vec prijavljena pri rodjenju? I interesuje me kasnije za dom zdravlja, jeste li vi insistirale da se staro prezime i imena bioloskih roditelja izbele ili da izdaju novi karton ili kako ste radile?
nina :) ::simona dal si ti obnovila bila papire sve kad si isla po vilenjaka ako jesi onda netreba ponovo da vadis sve kao za podnosenje zahteva za usvajanje kad si prvi put podnela a ako nisi ponovo predala znaci da ti vaze 6 meseci otkad je vilenjak tu trebaju ti opet svi ti papiri ali ipak ti zovni soc radnicu da proveris dali su vazeci jer bez tih papira neces moci dobiti konacno resenje
sto se tici odjave deteta uopstini to ce ti oni reci gde trebas da ides jer jedino oni znaju gde je dete prijavjeno na kojoj opstini evo ja sam morala na 2 razlicita mesta da idem za njih dvoje jer nisu bili prijavjeni na istim mestima
sto se tice izvoda u njemu se pise njewgov datum rodjenja a ne taj kad je zakljuceno usvajanje a kad dobijes novi sa vasim podacima odma mozes traziti idrzevljanstvo jer ce sve biti tu kod maticarke
sto se tice u mupu isto moras da ga priajvis ali tek kad dobijes izvod od maticara i onda ides u mup da ga prijavis na svoju opstinu e sad neznam kako oni rade ali meni su odma i odjavili decu sluzbeno kad su ih ovde kod nas prijavili.ali to ce ti sve srci gde i kako trebas da ides kad dodje do konacnog usvajanja odnosno na toj ceremoniji
sto se tice kartona u dom zdravja nama su izbelili i napisali nase ali ja to nisam trazila nego je dr sama uradila e to sad zavisi od dr ili sestara ali kad odes prvi put sa novom knjizicom moras naglasiti da je doslo do promene prezimena deteta i sad dali ces reci da je usvojeno to je tvoj problem ili ces reci nesto drugo.ja nisam rekla tad ali kad sam ih po prvi put vodila odma sam rekla da su usvojena ali oni to nigde nisu zaveli nego dr zna zato sto smo mi jedini odavde a ona se sali sa mnom da i mene nezna jer me nije lecila kao dete i kad sam rekla da nisam odavde nego da sam se tu udala onda je rekla verujes da ja svu decu znam i odrasle jer sam ih sve lecila
pitaj sve slobodno pomocicu ti koliko mogu a mozes i pp da pitas poslacu ili zovni na mob
Simona ::Hvala Nina :)

Nama su u czsr rekli da nam nece oni traziti da obnavljamo papire ali me je interesovalo da li su potrebni nasi izvodi, drzavljanstva u opstini, mupu...

Za dom zdravlja ja mislim da i nemamo izbora jer se vidi pretpostavljam iz kartona da su bili jedni roditelji i prezime a sad drugi, da je dete bilo u domu, na hraniteljstvu... U svakom slucaju ja sam vec rekla da je dete usvojeno, pa su vec i upisali tamo i moje ime i telefon, samo cu sad traziti da samo to i ostane i da ranije podatke izbele... Bili su jako ljubazni ranije pa se nadam da ni sada nece biti problema... Era mi je rekla da mi za vrtic treba neka potvrda pedijatra tako da cim dobijem izvod onda i to da uradim...

Da li ste vi vadili jos neki dokument sem izvoda iz maticne knjige rodjenih?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:22

Simona ::Da li se menja maticni broj deteta? Ako se ne menja, zar nije bar teorijski moguce da neko od bioloskih srodnika pronadje dete?

Da li u tom resenju koje dobijamo prilikom konacnog usvajanja pisu raniji podaci deteta? I da li je potrebno da se i to nosi prilikom vadjenja zdravstvene knjizice? Pitam jer ako pisu i ako se to nosi - kakva je to tajnost podataka? Ako dam jednoj sluzbenici iz preduzeca koja vadi zdravstvenu knjizicu kao da sam dala Vilenjakove podatke svima u preduzecu... Rolling Eyes

nina :) ::mi ni jednom nismo menjali maticni br deteta jer su nam rekli da nemoze i cak pise da su rodjeni u tim mestima gde su rodsjeni sto nama nije smetalo sto se to nemoze promenuti a znam njih par gde je doslo do promene mesta rodjenja.nasa oba centra mislim moj i deciji su rekli da nemoze cak je nasa maticarka probala da u supu to izmene ali nisu mogli jer po novom zakonu nemoze cak ni imwena da se menjaju neki probaju i promenu ime i detetu ali sam cula da ce dete imamti problema kasnije sto je menjano ime.dali je tacno ili ne stvarno neznam
kod mene u oba slucaja su razlicita resenja kod marije nepise a kod mikija pise imena bioloskih roditelja sto sam ja popizdela srpski receno i zalila sam se ali sam ja ispala posle budala sto sam se zalila jer kaze nesto polsle marijinog usvajanja su uveli da mora da pise imena od roditelja ako se zna cak sam se raspitivala na vise mesta i svima pise majkino ili cak i ocevo ako se zna.cak sam isla kod nasih iz centra da pitam isto to sto si ti simona rekla ali su mi rekli da se tako mora a verujes da sam to isto resenje morala dati kopiju i za deciji dodatak i ko zna gde cemo sve morati dati do njihovog 18 rodjendana ako treze.
jer nekad ti traze potvrde iz katastra i poreskog i lokalne samouprave za neke dokumente i trebas da vadis i to ali kad kazes da su usvojeni dosta samo kopiju resenja da predas i vise te nece gnjaviti.makar za deciji tako sam predala prvi put za mariju i sad kad sam cpredala za mikija ja sve i marijino opet odnela ali su mi rekli da netreba jer vec to imaju od prvog puta ali smo morali da napisemo na nekoj izjavi da je i miki usvojen mozda zbog te zajebancije za ubuduce
verujes da sam isto imala problem kad sam krstila mariju i pop me pirta ime bioloske majke jer zna da je usvojena nisam prvo tela reci ali kasnije sam morala .da su me napali mm i njih par i rekli da to nisam trebala reci cak me je jedna majka usvojenog deteta rekla da sam luda i da ona nikad nece reci kad bude svoje dete krstila ali nakraju je i ona morala da kaze i da se ozecala uzasno povredjeno sto sam rekla da sam se i ja tako osecala i cak jos gore kad su me svi napali sto sam rekla.ali sta ces kad je tako zakon i moramo biti svesni svegai uvek da smo pripravni da ce nas neko pitati za njih jer znaju da se uvek zna ime majke


sta cemo simona kad je postao takav zakon ali videces kad dobijes resenje sta ce ti pisati u njemu
lilymar ::Simona, nas su pitali u opstini da li cemo menjati mat. broj, tako da je to izvodljivo, samo sto procedura malo duze traje. Sto se tice zdravstvene knjizice, treba ti izvod iz mat.knjige rodjenih i prijava boravka, bar je kod nas tako bilo. Posto to ide u socijalno, ne verujem da se nesto menja od opstine do opstine. I jos nesto, obavezno pitaj na konacnom usvajanju da li je resenje pravosnazno (kod nas je bilo tek za 15 dana), tako da nista ne mozes da uradis dok ne prodje taj rok. Mi nismo mogli Milicu da prijavimo u sup-u dok resenje nije bilo pravosnazno, cak sam morala da saljem u njen centar da mi stave pecat pravosnaznosti. U opstini nam to nisu trazili, jer pravo zalbe imamo mi, ali procedura mora da se ispostuje. Tako obavezno trazi da ti stave napomenu da se odrices zalbe na resenje.
Sara ::Moze se menjati maticni broj, samo je malo komplikovanije . Ne secam se same procedure , posto mi nismo hteli , vazno nam je bilo samo da se sto pre sve zavrsi . Sad mislim da smo ipak trebali , iz razloga koje je i Simona navela ...
nina :) ::mi smo isli da menjamo ali su nas iz supa vratili i rekli da nemoze da se menja jer je vec bilo u resenju upisano stari br maticni a i mesto njihovog rodjenja .ali znam neke koji su uspeli da promene mesto rodjenja izgleda da rade kako ko oce a nebi smeli tako .sto se tice o pravosnaznosti resenja ja sam sve uradila dok nije proslo tih 15 dana mislim u supu i kod maticara.nas su pitali dali cemo se zaliti i mi smo rekli da necemo a nisam ni gledala dali je bilo to napisano negde.
ali kad sam isla u moj maticni centar oni su se nasli u cudu kako ja sve to mogu uraditi a nije proslo 15 dana odnosno ja sam vec sutra dan isla da predam kod maticarke papire
pudza ::Mojoj Zvrkici je promenjeno mesto rođenja, ali je jedinsktven matični broj ostao stari. Mi smo pitani pre dobijanja konačnog rešenja da li želimo da ostane mesto rodjenja gde je ona stvarno rođena ili da stavimo mesto gde mi živimo. Rečeno nam je da je zbog deteta bolje promeniti, mada sada kada razmislim i nisam sigurna da li smo pametno uradili.

ZAKON O MATIČNIM KNJIGAMA ("Sl. glasnik SRS", br. 15/90 i "Sl. glasnik RS", br. 57/2003)
Član 18
Usvojeno dete upisuje se u matičnu knjigu rođenih matičnog područja na kome je
mesto gde je dete rođeno, odnosno nađeno.
Potpuno usvojeno dete upisuje se u matičnu knjigu rođenih matičnog područja na
kome je mesto gde je dete rođeno, odnosno nađeno, a na zahtev usvojioca upisaće se u
matičnu knjigu rođenih matičnog područja po mestu prebivališta usvojioca u vreme
zasnivanja potpunog usvajanja. Kao mesto rođenja upisuje se mesto prebivališta
usvojioca.

Upis činjenica iz st. 1 i 2 ovog člana, vrši se na osnovu rešenja nadležnog organa
starateljstva.
Rešenje o upisu sadrži: lično ime i pol deteta, dan, mesec i godinu, čas i mesto
rođenja, državljanstvo deteta i podatke o roditeljima kod nepotpunog usvajanja, a u
slučaju potpunog usvajanja umesto podataka o roditeljima, podatke o usvojiocima.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:26

Simona ::Evo naseg iskustva... Resenje je punovazno, odrekli smo se prava na zalbu ali... Svejedno mi necemo moci da podignemo izvod u narednih deset dana c Pravnica ce to da prosledi ali sto joj treba deset dana ko ce znati... Uglavnom mi izvod iz maticne knjige rodjenih vadimo na opstini gde se nalazi porodiliste u kom je rodjen, kako sam ja shvatila tako mora da se uradi prvi put, kasnije mozemo i u nasoj opstini. Nama su rekli da maticni broj ne moze da se menja. Rekli su nam da su neki usvojitelji menjali ime deteta ali to se menja tek kad sve prodje i dobiju svu dokumentaciju. Onda mogu da menjaju ali kaze da su i oni imali problema no tu vise czsr nije nadlezan. E samo da cujete dalje... Dete izgleda nije prijavljeno nigde???!!! Niti u opstini gde je ziveo sa hraniteljicom niti u opstini gde je zivela majka, nigde. Ja ne znam kako je to moguce ali eto, jos su se zapanjili sto to pitam. Tako da nemam gde da ga odjavljujem kad nigde nije ni prijavljen, na zalost. Ne znam kakve ce nam to nove probleme stvoriti ali eto. Da li se to prijavljivanje inace vrsi u Ljermontovoj? Ili sam ja vec sve pomesala... Uglavnom za socijalno je valjda prijavljen kad sam mu overavala knjizicu, rekli su mi dace mi neki obrazac odjave ali da pokusam prvo bez toga pa ako ne bude islo... Inace u resenju pisu se imena bioloskih roditelja i to ne moze da se izmeni. A u resenju o adaptaciji ne pise, bar nama nije pisalo, to mozete mozda da trazite zbog dobijanja bolovanja. Ja sam pocela da kukam kako cu onda morati da kazem stare podatke u firmi a oni mi kazu da necu , da cu knjizicu vaditi tek kad budem imala izvod iz maticne knjige rodjenih... Ja to sve zbrda zdola nego htela sam da sa vama podelim informacije a jos sam pod utiskom pa pisem mozda malo nesuvislo Very Happy

To za podatke koji sluzbenici na salteru imaju je isto uzas, i opet razlicito nego sto smo ucili u skoli roditeljstva. Tamo su nam rekli da se ti svi stari podaci brisu i da eventualno neko na nekom odredjenom mestu moze da vidi te obrisane podatke a ne svaki sluzbenik u policiji. Nama su opet naglasili da kad prodje kroz sistem i kad dobijemo izvod svi stari podaci ce biti brisani ali eto kako to u praksi izgleda drugacije...

E tako... ovo je sa teme "mala velika pitanja oko usvajanja", izdvojila sam samo onaj deo koji se tice dokumentacije, ostale nase price o tajnosti podataka, posluzenju itd ostale su na onoj temi... Idem sad malo jos da vidim po dnevnicima...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:30

Struzzo ::Zar Ptico,
pretpostavljam kako je slatko to mahanje...Struzzolino salje i poljupce, voli covek da se ljubi..;-)
Za posetu, potpisujem prethodno...nama bili posle 1,5 mes. nisu insistirale na prisustvu oboje iako smo bili.
Simona,
pravnica iz Struzzolinovog centra mi je rekla da se u detetovom izvodu sve menja osim datuma rodjenja...setila sam se tebe, vi konkretno ne možete menjati Vilenjaku matični broj pretpostavljam zbog iste opstine, na ovoj rodjen na njoj je ostao, usvojen je...recimo mi cemo Struzzolinu menjati maticni broj ne zato sto mi to hocemo, insistiramo vec nam je beogradski maticar rekao da tako ide, mora...
Sorry ZarPtico...
Simona ::Struzzo,
eto opet nepoklapanja medju socijalnim radnicima, svasta, nama su rekli da to ne moze, ne vezano za opstinu/grad nego u celoj drzavi ne moze da se menja maticni broj. Mi bismo isto menjali da smo mogli ali pravnica nam nije ostavila mogucnosti - to ne moze, vise puta je ponovila. Inace kod nas su sve opstine razlicite i ona gde smo mi sada, i ona gde je Vilenjakov czsr i ona gde je porodiliste, samo je sve u istom gradu tj Beogradu.
Struzzo ::Ne znam, Simona, možda je zbog tog istog Beograda...možda u matičnom broju svaki grad ima neki broj.
Eto, da vam prenesem sta su nama rekli: sve možemo da menjamo...i bez obzira što mi možemo reći da smo imali sreće, ponavljam: zbog nerada, proizvoljnosti, javašluka i korupcije svim czrs: daleko im lepa kuća!
Zar, izvini na off-u..
Simona ::A nama su rekli moze da se menja ime ali nakon usvajanja. Grad nisu pominjali ali nas to nije ni interesovalo... ma i ja sam ih se sad resila samo da zavrsim taj papiroloski deo, plasim se malo jer Vilenjak nije nigde prijavljen sem eto u porodilistu. I to mi je neshvatljivo, kakva nebriga drzavnih sluzbenika! Ali isto kazem iako sam imala i ovakve i onakve situacije sa socijalnim radnicima i ipak sam im zahvalna jer su nas odabrali za nase dete, no sve je to stres, verujem i da sam obolela sad delimicno od stalnog stresa i brige, pa kad se resih toga sve je izbilo, ali na dalje kazem isto sto i Struzzo - daleko im lepa kuca!

Izvinjavam se i ja jos jednom Zar Ptico na ovom offu... Nadam se da ce i tebi nesto koristiti kad smo se vec raspisale ovde Very Happy

Ovo je iz dnevnika Zar Ptice.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 16:41

kefalica ::Zelim da Vam kazem sta znam u vezi maticnog broja.
Ukratko, ja sam ponosna mama jedne male kefalice. Redovno sam pratila desavanja na ovom forumu, ali iz nekih drugih razloga nisam bila u mogucnosti da pisem.Konacno usvojenje je bilo u oktobru a cekali smo da prodje rok od 15 dana da resenje bude pravosnazno i stiglo je danas na kucnu adresu.
Ja sam slucajno cula da maticni broj moze da se promeni, i to licno od osobe koja je to uradila. To se radi u SUPu, predajom zahteva za dobijanje novog maticnog broja. Maticni SUP onda sluzbenim putem zahteva da se ugasi prethodni maticni broj, na opstini na kojoj je dete upisano. Kod nas su u pitanju dve razlicite opstine, ali pretpostavljam da moze i na istoj opstini. Cak bi trebalo da bude i lakse.
Ja sutra imam zakazano kod nas u SUPu, pa cu se javiti sa zvanicnim informacijama posle toga.
A kad sam se raspitivala u nasoj maticnoj sluzbi, kako da to uradim, njihov odgovor je bio da to ne moze da se uradi. Takodje i nasi socijalni radnici a i iz kefalicinog centra nisu znali za tu mogucnost. Toliko o njihovoj obavestenosti.
Pozdravljam sve koji citaju ove redove.

Ovo je iz mog dnevnika. Nisam sve prenosila jer sam videla da se vrtimo u krug, zato sam i smatrala da treba nova tema da se otvori...

Iscitacu jos jednom vase komentare ali uglavnom je meni jasno da treba da izvadim izvod iz maticne knjige rodjenih u opstini na kojoj je Vilenjak rodjen. Jasno mi je da za knjizicu treba prijava mesta boravka i taj izvod. Ali gde se vadi ta prijava mesta boravka? U policiji? Da li u policiji u Ljermontovoj ili tamo gde zivimo tj na nasoj opstini? Ako se ne vadi u policiji gde se onda vadi - u opstini mozda? I Nina je pominjala neku odjavu ali sta sa detetom koje nigde nije ni prijavljeno? Da li je mozda kod vas bila takva situacija i je li to bio problem? Za slucaj da je prijava mesta boravka u opstini, sta se onda radi u policiji, znam da se tu nesto prijavljuje... I kad jednog lepog dana pribavim izvod i prijavim mesto boravka i uzmem zdravstvenu knjizicu - treba li detetu jos koji dokument? To su mi za sada nejasnoce a kada krenem tek po tim ustanovama mozda se pojavi jos koja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 7/11/2012, 18:24

ja sam izvod dobila kod mog maticara a nosili smo original resenje kod maticara u deciji matican centar i kod naseg maticara u mestu i to sve dobijes u koverti da njima predas .a sto se tice dokumenata iz vilenjakovog maticnog ureda tu nemas nista samo predas papire sto ti daju soc radnici ,posle odneses kod tvog maticara i on sve uradi ostalo prijavi dete kod nje a sluzbeno posdalje odjavu njegovom maticnom centru
u miliciji vadis prijavu prebivalista i to na tvojoj teritoriji a oni treba sluzbeno da ga odjave sa njegovog mesta prethodnog prijave stim da vilenjak nema tu prijavu stvarno onda neznam gde ce oni to sluzbeno da posalju ali to ce ti u miliciji reci
za zdravstvenu knjizicu sam predala kopiju resenja o usvajanju,izvod od maticara i prijavu prebivalista na nasu adresu sto sam dobila u miliciji i moras odjavu da prilozis sto ces dobiti od njegove soc radnice kad ga odjavi sa njihovog osiguranja.a firma je poslala novu prijavu i sa m obrascemi molbom da se izda markica za knjizicu .ja sam to sve prosle nedelje predala i dobila knjizicu mikijevu u roku 5 min sa svim tim dokumentima

ali se ogradjujem u vezi tog je makar kod mene bilo sve ali kako je u drugim gradovima i opstinama stvarno neznam jer je mm firma u drugom gradu i to 100 km dalje od nas pa su nam poslali da mi sami uradimo ovde u nasem mestu .a kad sam vadila mariji zezali su nas 2 meseca jer nisu znali opste proceduru sta treba od dokumenata nego su jedno po jedno trazili da im saljem da oni srede knjizicu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 18:48

Hvala Nina :)

Uh, a taman sam mislila da znam sta treba za zdravstvenu knjizicu Laughing Inace bas mi danas kaze sluzbenica koja to obavlja da su tamo guzve, neljubazni, nervozni, mogu da zamislim kad se ja pojavim sa pricom o usvajanju koliko ce me puta vracati Rolling Eyes Ali hajde necu da pricam unapred, javljacu vam kad stignem dotle... Nama su rekli da prvi put moramo da izvadimo izvod iz maticne knjige rodjenih na opstini gde je dete rodjeno, kasnije mozemo da vadimo i na nasoj opstini. Ako sam te dobro razumela to se vadi u opstini, znaci ako ja to vadim u opstini u kojoj je Vilenjak rodjen onda u opstini gde sada zivimo ne vadim nista. A prijava mesta boravka se vadi znaci u mupu.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 7/11/2012, 19:53

nije mi jasno sto vadis na njegovoj opstini kad treba na tvojoj.koliko si koverata dala da predas pored tvog mi smo dobili 3 ukupno jedan za nas,jedan za njihovu maticnu opstinu gde su upisani ( jer su upisani na 2 razlicite opstine njih dvoje ) i jednu kovertu za naseg maticaratako 2 puta sam dobijala znaci za 2 maticara i za nas .kad sam predala kod mog maticara ona je lepo uradila sve i dala nam izvod ona prva i jedini izvod sto im am od oboje dece sam vadila kod mene u nasoj opstini kod maticara a nista nisam imala sa njihovim maticarima gde su upisani u knjigi rodjenja
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 20:19

Nina,
nama nisu dali u kovertama. Dali su nam resenje o konacnom usvajanju i dva resenja za maticara na opstini gde je Vilenjak rodjen, i tu se njemu nalaze da upise nove podatke. Nista vise nismo dobili. Ne znam sto se to kod vas i nas taj deo razlikuje... Mozda ima veze sa tim sto Vilenjak nije nigde ni prijavljen, posto ti pominjes opstine u kojima su Marija i Miki prijavljeni. E sad nama su spomenuli da pravnica salje svoj dopis maticaru te opstine gde cu ja da idem i da stoga iako nam je resenje odmah pravosnazno sacekam desetak dana (sto za dopis treba desetak dana da doputuje to ne znam, samo da ne bude duze...). Mozda su to te koverte koje ti spominjes. Inace kod mene su socijalni radnici bili zapanjeni kad sam pitala gde je dete prijavljeno, kao da nikad nisu culi da treba da bude negde prijavljeno... Samo su se zgledali i odgovorili - pa ovaj, nigde, gde bi bio prijavljen? Zato mene cudi da su sva vasa deca prijavljena negde, kako je meni izgledalo za ove socijalne radnike je normalno da deca bez roditeljskog staranja nisu prijavljena nigde...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 7/11/2012, 20:35

simona u sve 3 koverte koje sam dobila ( oba puta ) je bilo resenje nase konacno i papir gde pise promene podataka odnosno mm i moji podaci i od deteta novi podaci kako ce biti upisani u novi izvod i drzevjanstvo .jer ako pogledas na zadnjoj strani resenja pise gde sve idu resenja ko je sve dobio originale
nama ovako pise

dostaviti
-usvoljiteljima ( kod marije pise i nasa imena a kod mikija ne )
-staratelju
-maticnoj sluzbi so ( u mome mestu )
-maticnoj sluzbi so ( gde je dete upisano )
- ministarstvu rada i socijalkne politike
- dosije
-arhiva (jedino arhive nema u marijinom resenju a sve je ostalo isto )
odnosano im pise razlika u maticnim centrima jer nisu prijavjeni bili kod maticara na istoj opstini a za prebivaliste stvarno neznam gde s ubili prijavjeni
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 7/11/2012, 20:43

Da, tu se razlikuju... Nama je sve isto kao kod vas samo sto nema ta dva stava maticnoj sluzbi detetove i nase so, nego samo opstina gde je rodjen. Mozda moze da se radi i na jedan i drugi nacin ili mozda zavisi od situacije deteta. Samo da nam nisu nesto pogresili mada su spominjali da imaju usvajanja i uvek tako rade i nisu imali reklamacije mada su mi rekli da se normalno javim ako bude nekih problema, ali kao ne bi trebalo da bude.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od ZarPtica 7/11/2012, 22:18

Hvala Simona sto si sve prikupila na jednoj temi osmeh srce
ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od lilymar 8/11/2012, 13:49

Mi smo na konacnom usvajanju dobili isto tri resenja: jedno za opstinu na kojoj je rodjena za odjavu i brisanje iz maticne knjige(koje smo mi odmah odneli da ne bi cekali da se sluzbeno salje), drugo za nasu opstinu i upis u maticne knjige i ono nase resenje o usvajanju.
Sto se tice prebivalista, ni Milica nije bila nigde prijavljena na adresu, medjutim, vodi se u supu u mestu gde je rodjena, zbog maticnog broja. Nama je soc.radnica izasla u susret i trazila sluzbeno odjavu iz supa, inace bi to trebalo vas sup da uradi i kad se dobije ta odjava, onda dobijas prijavu boravka na vasoj opstini. Medjutim, koliko sam ja razumela , tu odjavu traze samo ako je dete iz drugog grada.
Sve moze da se zavrsi u supu na opstini gde zivite, ali posto smo mi zurili zbog pasosa i vadjenja po hitnom postupku, prijavu smo zavrsili u Ljermontovoj, gde smo odmah i predali papire za pasos. I naravno, obavezno poneti resenje o usvajanju.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 8/11/2012, 16:56

lilymar ::Mi smo na konacnom usvajanju dobili isto tri resenja: jedno za opstinu na kojoj je rodjena za odjavu i brisanje iz maticne knjige(koje smo mi odmah odneli da ne bi cekali da se sluzbeno salje), drugo za nasu opstinu i upis u maticne knjige i ono nase resenje o usvajanju.
Sto se tice prebivalista, ni Milica nije bila nigde prijavljena na adresu, medjutim, vodi se u supu u mestu gde je rodjena, zbog maticnog broja. Nama je soc.radnica izasla u susret i trazila sluzbeno odjavu iz supa, inace bi to trebalo vas sup da uradi i kad se dobije ta odjava, onda dobijas prijavu boravka na vasoj opstini. Medjutim, koliko sam ja razumela , tu odjavu traze samo ako je dete iz drugog grada.
Sve moze da se zavrsi u supu na opstini gde zivite, ali posto smo mi zurili zbog pasosa i vadjenja po hitnom postupku, prijavu smo zavrsili u Ljermontovoj, gde smo odmah i predali papire za pasos. I naravno, obavezno poneti resenje o usvajanju.
oome ja celo vreme pricam stim da sam ja 2 puta sve to radila za obadvoje dece
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 9/11/2012, 13:16

Hvala Lilymar :)

Posto je kod Milice isto kao kod Vilenjaka, tj nije prijavljena jedino mogu da povezem sa mestom rodjenja koje je drugo u odnosu na grad u kome zivite. Ako nije ni to razlog onda stvarno ne znam sto je kod nas drugacije nego kod tebe i Nine. Ja sam rodjena samo u drugom gradu, dosla kao beba u Beograd i ceo zivot se zlopatim sa izvodom iz maticne knjige rodjenih jer uvek mora da se vadi u tom gradu, sve se nadam da ce jednom to resiti, bilo je price kad budu cipovane licne karte itd itd ali nista od toga... Sada valjda to odmah prebace ako se dete preseli ili u nasim slucajevima bude usvojeno da ne bi bilo kao nama iz ranijih generacija... A ovo je na teritoriji Beograda, pa sta mi je problem da odem i u drugu opstinu, mada kazem meni su rekli samo prvi put mora tu da se vadi, posle moze na nasoj opstini. Samo da ne bude neki problem, ali to cu vam javljati... U ponedeljak se ne radi tako da od utorka krecem sa vadjenjem dokumenata pa cu vam se javljati kako napredujemo.

Jos bih pitala koliko ste vi cekale na izvod i na tu prijavu mesta boravka? Da li je potrebno da dodjemo i muz i ja ili je dovoljno da ponesem i njegovu licnu kartu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od lilymar 9/11/2012, 13:35

Nema potrebe da idete oboje, samo kako si i rekla ponesi njegovu licnu kartu. Mi smo izvod cekali tri dana (predali u cetvrtak, dobili u utorak), a prijava boravka se dobija odmah.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 9/11/2012, 13:39

Hvala jos jednom Lilymar :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 10:37

Napisah i u mom dnevniku ali da se radujem i ovde...

Izvadila sam izvod iz maticne knjige rodjenih d d d

Sad prijava mesta boravka pa onda to socijalno pa onda vrtic... Pasos cu naknadno da vadim kad se odmorim malo od ustanova i dokumentacije ionako nam pre sledeceg leta ne treba...

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 13/11/2012, 13:19

I ovde da čestitam, Simona... Very Happy
Sad će sve to sa izvodom brzo da se sredi....da čitamo Vilenjakove dogodovštine iz vrtića uskoro....

Nama su objasnili da ćemo izvod čekati desetak dana zbog promene matičnog broja...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Masha UK 13/11/2012, 15:26

Cestitam na izvodu!!!

ff
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 16:47

Hvala vam osmeh srce osmeh srce

Moguce, ali ako se ne menja maticni broj dobija se odmah...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 13/11/2012, 16:51

tek sad videla da si ovde napisala Moguce, ali ako se ne menja maticni broj dobija se odmah...
jer ja sam probala ali nisam mogla
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 17:23

Nina,
nama su rekli da ne moze da se menja u czsr. A inace nemam vise snage da i to pokusavam a cim ti nisi uspela ne verujem da bih ni ja... Jedva cekam da i to okoncam pa da dete krene u vrtic. Znam da je bilo bolje da smo menjali ali sta da se radi... kako vecina vas nije menjala ne moramo ni mi, valjda se necemo kajati zbog toga u buducnosti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 14/11/2012, 12:25

Muz zavrsio i prijavu mesta boravka d d d

Dobro je sto je on preuzeo to Laughing Stajao u jednom redu pa u drugom pa nazad u prvi a redovi ogromni no na kraju imamo i to...

Sad socijalno, pa dom zdravlja i valjda je to sve... Drzite mi palceve za socijalno, sutra ce da ide sluzbenica koja to radi, ubedise me da ja nisam potrebna a nisam nesto zeljna stajanja u redu... Javljam vam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu