KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 15/10/2016, 23:08

Mamin carobni decak osmeh srce  Kazem lepo muzu kad nije dobar, jos imam vremena da pobegnem u Australiju ili Kanadu sa Perom i da nas ne vidis lol!  Na to ludi...
Vanila ja bih posla kod lekara i uradila kks, da vidim sta je.Sto vise supice i vockica ( narandze, mandarine, limuni).
Mimi dok ne napuni 18.godina ja sam mu nadlezna za sve lol!
Bobice proci ce i mucnine, al nece ubrzo jer imas dve bebice tako da uzivaj u mucninama osmeh srce  
Sto se radujem, kakva plodna godina na Kutku.
Mi bili kod dermatologa, dobila osip i svrab po grudima, rascesala se sva.Ispade da reagujem burno na progesteron.Tako rece.Dao mi tri vrste kremica kao da planira da mi ih odsece lol!  Sad mi glupo da smaram prof.Novakov i pitam da li smem to da koristim pa cu sacekati dok odem kod nje jer me kuci vec zezaju da ni vrstu pijace vode ne menjam dok prof.Novakov ne kaze da se to sme lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/10/2016, 00:53

Imam ja taj svrab po nogama i rukama. Smanjila Utrogestan samo na jednu od 100, cisto da ga ne izbacim (naravno, ne sama). Organizam prosto vise pun, davno bese pocetak...
Ali ne stavljam nista posebno. Malo me umiri Eucerun mleko  sa ureom, nekad samo od sebe stane, pa opet...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 16/10/2016, 01:18

Meni je doktorka smanjila na 1x200mg uvece utrogestan, kaze zatvorena sam i cerviks mi je 35mm.Al je ostavila tu jednu jer sam imala slabu kontrkaciju na zadnjem zidu kad mi je krenuo pesak.
Ne planiram ni ja sve to da mazem, uzecu samo neko mleko za telo sto mi je preporucio, a za ostale kremice cu videti na kontroli.Problem je sto me taj svrab budi nocu.Imala sam to isto u avgustu pa sam mazala sa nekim kremama sto mi je doktorka dozvolila i proslo je, ali evo ga opet.
Pored gorusice, kod mene sad opet zatvor... Znaci pocecu sama sebi da se smejem. lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/10/2016, 08:28

Tebi ::Meni je doktorka smanjila na 1x200mg uvece utrogestan, kaze zatvorena sam i cerviks mi je 35mm.Al je ostavila tu jednu jer sam imala slabu kontrkaciju na zadnjem zidu kad mi je krenuo pesak.
Ne planiram ni ja sve to da mazem, uzecu samo neko mleko za telo sto mi je preporucio, a za ostale kremice cu videti na kontroli.Problem je sto me taj svrab budi nocu.Imala sam to isto u avgustu pa sam mazala sa nekim kremama sto mi je doktorka dozvolila i proslo je, ali evo ga opet.
Pored gorusice, kod mene sad opet zatvor... Znaci pocecu sama sebi da se smejem. lol!
E, ja sam muku mucila sa zatvorom do otprilike ulaska u 8. mesec. I mislim da mi je najgori period bio 25-30 nedelja. Tada ali nista nije pomagalo! Valjda su creva negde bila zaglavljena. Nije ni sad idealno, ali ne zalim se. Mislim da je beba porasla i da vrsi pritisak na creva, pa lencuge moraju malo i da rade. Tako da sacekaj da maleni jos malo oteza, resice on sve to  Very Happy.
A i gorusica mi je laksa, otkad se beba okrenula pre mozda dve nedelje. Isto tako sam se s dr dogovorila (posto je stanje bilo dalje neodrzivo) da gvozdje i vitamine+omega raspodelim u dva dana, prosto uz tri tabl folne ne mogu vise to da svarim. Od voca trenutno samo jedem banane i jabuke, ne mogu nista kiselo. Pazim da ne jedem kasno, poslednju folnu uzmem vec oko 19h i sad mi je dosta bolje. Ne spavam ni sad sjajno, ali kako je bilo, dobro je. Da se onaj period nastavio, povracanje+muka 24h+nespavanje, ne znam sto bi sa mnom bilo.

Sad samo nemam vise energije ni za sta. Kao neka troma i usporena buba koja pukce... Najmanja stvar koju treba da uradim u stanu npr je takva akcija! Ali ne zalim se, eto nas, daj Boze, za nedelju dana u deveti Very Happy. Mada toga uopste nisam svesna. Bas pricam sa mm juce, sta sve zena prevali preko glave za ovo vreme, a i dalje nije svesna i ne moze da veruje da beba dolazi. Dobro, to je moj slucaj, posle duuugoog cekanja. Mozda lakse dolazi do svesti kad neko ima srece da brze zatrudni.

Tako da Tebi, jos malo izdrzi, nadam se da ce i tebi biti lakse za koju nedelju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/10/2016, 12:10

Od jutros osecamo onu mucninu bez povracanja kafa mi se jutros bas zgadila nista mi se nejede sem meka  affraid nemam pojma odakle mi jutros to nisam jela nepamtim !!! Placem ono bezveze kao muka mi kao malaksala sam sad se smejem koliko sam kilava a sta nisam bolova i ostalih gluposti izdrzala vecina vas je nazalost i sam to osetila!!! E sad pitanje za moje koracaljke  queen??? Koja bi ja nedelja trudnoce da budem nikako da ukapiram 27.09 su mi vracene 2 blaste a zadnja m je bila 05.09 ( meni su vracena 2  bez ikakve pripreme lekova itd) ?? 
E da Mimi i ja se osecamo kao neka puhcuca bubetina  Rolling Eyes Very Happy Embarassed
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 16/10/2016, 12:49

Kornjacice, ako su 27.vraćene dve blaste, znači da je ovulacija bila 22.od kada su i nastale blaste, a ciklus racunas da je počeo dve nedelje pre toga, znači 9.septembra, tako da si ti u šestoj nedelji sada, odnosno 5+3. Tako je meni ginekolog objasnio da računam svoju trudnoću. Inače najtačniji datum verovatnog termina porođaja ćeš dobiti na uzv u 12. nedelji.
Malo mi je bolje, nema više temp. Sinoć popila panadol.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/10/2016, 13:06

Hvala vanilla  osmeh srce
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 16/10/2016, 13:31

Tebi slicica je preeeedivna yes osmeh srce love ljubav

daduska, dobar ti je mm kaad je vec smislio i ime. Ja kad se zezam sa svojim i kazem da ce biti pisulja Amila, on kontru, kaze babin sin a kad ja kazem mamin sin, on babina pisulja i tako sve u krug lol! Ne zeli ni u sali reci neko ime, ili sta bi volio da bude, samo kontira i iskulira.

Zene sta kuhate, dajte neki prijedlog

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 16/10/2016, 13:33

kornjaca eto Vanila ti je fino objasnila koja si sedmica yes Kad ides na uz? Ja sam prvi put isla u 5+4 i vidjela GV i ZV

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/10/2016, 13:53

Ja tek 24.10 u 11 :30 tako su mi zakazali!!! Jedva cekam jedva!!!! STa je gv i zv ?!?!?   Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 16/10/2016, 14:00

kornjaca pa ti bi ondaa mogla i da vidis i cujes srce Vjerujem da si nestrpljiva heheheh
gv i zv je gestacijska i zumanjceva vrecica

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/10/2016, 14:08

Zato jedva cekam!!!!! Naravno navijam odmah prvo VAMA !!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 17/10/2016, 11:43

Mene sustiglo povracanje,jutra su mi nocna mora..i to tek sada od 13sedmice..
I ja se mucim sa tim urticima sad sam sama sebi napravila dozu 3x100...
Da li on moze ujutro 100 i navece 200..bar do kontrole..
Od sutra ukidam estrofem i sve ostalo napokon!!!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 17/10/2016, 11:56

Amna sto si sama sebi pravila dozu utrogestana? Jel ti nije lekar odredio sta i kako?
Ja sam tek u 5.mesecu spustena na 2x200mg, a u sedmom na 1x200mg.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 17/10/2016, 11:57

kako su svi lekari razliciti meni Kopitovicka estrofem ukinula posle 6 nedelje
inace mi se vratili iz bolnice secer nam je o.k radili dnevni profil jutarnji je 4 a ostali od 4,2- 4,5 hemoglobin pada polako sa 159 sada je 125 pa razmisljam da uzmem neki sirup gvozdja imate li neki predlog a dimer nam je 590 sto je super vidli smo se i rastemo expertski rece dr za jedno 3 nedelje sada smo u 19 to ce biti oko 22
kornjaca i zumbulcicu bice to najlepsa slicica i osecaj mi smo srce culu bas rano u 6 nedelji tako da je moguce ali nije kasno ni posle osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 17/10/2016, 11:58

i da dodam da sam i ja sada 5 mesec i isto kao tebi smanjeno na 2x200
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 17/10/2016, 12:09

Amna, kako su ti rekli da ih koristis? 3*100  ili? Ja sam do prosle kontrole imala terapiju 2*200, A Sada je 2*100. Prije toga sam korislila 3*200,tj na svakih 8 casova, A Sada na svakih 12. Te mucnine barem doktori vole da cuju! 

Kornjaco, zajedno cemo podnijeti izvjestaj sledeci ponedjeljak! Bice sve u redu! Znam da si nastrpljiva,ali vidjeces da ce se ovo iscekivanje isplatiti! 

Zumbulcicu, ja sam danas uradila sve nalaze za hematologa, ukljucujuci i D-dimer(prvi nalaz od kada sam pod terapijom).
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 17/10/2016, 12:13

Trudnice,danas sam pokupila rezultate krvne slike i glukoza je 6.9 Ima li iskustva ili mišljenja?
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 41
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 17/10/2016, 12:18

Od jutros povracanja kao blesava grozan osecaj!!!! Ima li neko predlog kao da malo ublazim ovo stanje???
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 17/10/2016, 12:39

Lena to je malo visa glukoza, ali ne za terapiju lekovima.Moja je jednom bila 6.1 i izbacila sam slatkise i ugljene hidrate ( ne skroz), i vise nikad ujutro nije presla 4.2.Pitanje je i sta si sinoc i juce tokom dana jela.Jednom kad sam pitala endokrinologa za glukozo rekla je maksimim 8, sve preko se mora leciti.
Sto se mucnina tice, ja sebi nisam mogla pomoci...Pila sam i vitamin b i on mi je pomagao tek toliko da mogu nesto staviti u usta....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 17/10/2016, 12:49

Oooo trudnice gde ste mi. Ja cekam uz veceras i nikako vreme da ubrzam. 
Za povracsnje resenje nemam,povracam vec pet dan i muka mi po ceo dan ali sam pocela da se navikavam. Prija mi donat mg i jogurt inista vise. Jedino sto mi smeta kad negde idem jer osecaj je da cu svaki cast da pobratim.
Lena sto se tice secera to je mnogo. Meni su u prvoj trudnoci sa 5.2 slali da radim OGTT, malo redukuj ishranu ponovi pa vidi sa ginekolozima i endokrinolozima sta i kako.
Uzivaj te drage moje u slatkim trudnickim mukama jer rezultat je najlepsi na svetu...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 17/10/2016, 15:09

Zna li neka za dr Borisa Stojancica? I kako upasti kod nekog dr?
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 41
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 17/10/2016, 15:22

Ako moze mala pomoc?! Stigli su mi nalazi, pa da mi pomognete,ako neko nesto Zna 
D-dimer 0,1.     ref Vr <3
Fibriogen  4,8     ref Vr 2-4
Protromb. Vrijeme PV 14,7sec
                                  PV 102%
                                  INR 0,98
APTT 41.    ref Vr 22-35
KKS je uredna osim WBC koji su malooviseni i iznose 14,19
HGB je 129 ref vr. 110-170
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 17/10/2016, 17:10

Caoo bebele
daduska ako si ti tek sad odradila nalaze a ispred mene si dvije sedmice onda ja necu zakasniti za d-dimer. Meni je kontrola u iduci ponedjeljak pa cu prvpjeriti urinokulturu i rh-antitijela a umeduvremenu cu traziti i uputnicu za hematologa pa da to odradim za 4 sedmice kad budem isla na ekspretni uz.

Amna zao mi je sto te sad muci muka, pa sad bi trebalo da se smiri

bobice sretno veceras, javljaj situciju

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 17/10/2016, 19:11

ima li neko ideju sta da uzmem od vitamina dosada sam pila elevit ali bih ga promenila zato sto mi kosa prestrasno opada osisala sam se na kratko inace imala dugu kosu Sad
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu