KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 14/10/2016, 22:20

Trudnaje, znate kako bude, bas onako kako i treba. Sto manje razmisljajte o tome, jer na masu stvari se tu ne moze uticati. Ako se beba ne okrene,mora carski. Ako se okrene, ja bih otisla na prirodni, da sam mogla, iako mi strasno delovalo. Kuma mi se neki dan porodila, prvorotka, porodjaj prirodni, da ga pozelim svakom. Od 14 do 16 h poceli blagi bolovi. Od 14 do 16 jaci. Sve vreme je pratili na ctg.Od 16 do 20h bas cesti i jaci sa naponima. u 20 i 30 h je odveli u salu,prethodno klistirali, bez epidurala, u 21 i 50h se porodila. Izuzetno je saradjivala sa babicom. Dr joj nije bio dezurni,al ga zvala i dosao je. No, babica je tu sve takoreci odradila. Samo je bitno saradjivati. Obilazile je i dezurne dr dok njen dr nije dosao. Malo su je dole secnuli, nista puno. Beba tri kile, ma divota, zaista svakoj curi zelim takav porodjaj. Sto se tice spinalne, komsinicu na drugom porodjaju sjeb... samo tako. Anesteziolog je bola 7 puta, zena kuburi sa kicmom sada uzas, na kraju morali totalnu, anesteziolog nije shvatila dr, jer su joj vadili ogromnu cistu nakon porodjaja. A prvi put se porodila u spinalu, drugi anesteziolog, iz prve je ubola kako treba i ekstra zena bila.Prilicno je krupna, tj ima bas visak kg. Dakle nema pravila, ni sa tim spinalom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 22:29

Mislim da je anesteziolog iz Narodnog fronta lepo objasnio spinalnu i epiduralnu anesteziju:

https://m.youtube.com/watch?v=L8IEm4iglPE

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 15/10/2016, 09:11

E zenice, a kako se suzdrzavate od hrane! Mogla bih jesti stalnooo 😭
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/10/2016, 09:32

Lena_83 ::E zenice, a kako se suzdrzavate od hrane!  Mogla bih jesti stalnooo 😭
Pa jedi. Samo pazi sto jedes. Zavaras se ako si skoro jela vockom, bademima, svezom sargarepom ili krastavcem...uzmes parce sira ili kiselo mleko/jogurt. To i tako sve treba da jedes. Nemoj da budes gladna, onda pada secer. Samo nemoj grickalice u tu svrhu da koristis.
Nece ti se stalno toliko jesti, ne brini. Bude vise razlicitih perioda tokom trudnoce i to se menja. Ako budes imala mucnine na pocetku ili gorusicu pri kraju trudnoce....veruj mi, teraces se da jedes sve sto treba samo zbog bebe, a tebi nece sigurno biti do jela. Ne zelim ti taj scenario. I dok god jedes zdravo, ne moras se brinuti koliko jedes.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 15/10/2016, 10:36

Jutro bebelee
Lena zeno jedi dok mozes :) kod mene napocetku nista nije smetalo al zato od 6-te sedmice i evo sad vec kraj 8-e ja ne mogu ni da jedem od glavobolja a povremeno se javljaju i mucnine. Bas me sinoc uhvatila muka od 18h, slabo sam spavala i evo drzi me i sada

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 15/10/2016, 11:08

Zumbulcic,Drž se. Meni nekad ništa,a nekad posle jela bude malo muka. Al meni je dr zabranila da se gojim, pošto sam startovala sa viškom 😁 Sta cu kad volem da jedem Sad bi možda i bilo super da mi je muka pa taman ne bi jela uh
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/10/2016, 11:20

Jao ja se ocesam bljak bljak bljak bezvoljno place mi se nista mi se nejede malko mi muka !!!! Ljuta sam na sebe toliko smo cekali a sad sam ovakva nikakva!!! Imam cudan neki osecamo u ustima slatkast bljak!!! Nekako tek popodne se osecamo malo bolje!!! Ja sam po cele dane bila u pokretu sad sam vec mesec dana  kuci pa je mozda i malo to pojma nemam !!! U sledeci ponedeljak prvi UZ!!!! To mi je ixlazak u grad jedva cekam!!! Eto
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/10/2016, 11:27

Mimi je sve rekla. Jedimo zdravo! Ja nemam problema se mucninama, Ali niti mi je apetit nesto povecan. Vazan mi je dorucak, tada se dobro najede. Imam kandidu,tako da mnogo toga izbjegavam: psenicno brasno, secer,krompir,rizu,tjestenini....... Ali zato meso ne mogu smisliti. Iako sam bila ljubitelj svih vrsta mesa, Sada jedino mogu kuhanu junetini, fasirano i cevape! Necu da se zalim! Imam izbora. Supe su mi glavni obrok za rucak,pa makar i ona iz kesice! Ja volim corbice od bundeve, brokuli ili karfiola. Ma smuckam ja sebi nesto! Jabuka kupujemo na gajbe (domace ne spricane). Moji imaju lijep vocnjak,tako da i od njih dobijemo sve domace! Od ribizle,borovnice,kupina,malina,aronije, do luka,krompira,mrkve (koju obozavam),graska,mahuna...... Izbora ima,samo se trebam prilagoditi.
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/10/2016, 11:32

Zumbulcicu, te vecernje muke, po babskim pricama, kazu da nosis djecaka  lol!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/10/2016, 11:35

Kornjaco, proci ce i to! Setnja se svakako preporucuje. A taj slatkast okus u ustima, ja kada sam ga imala, morala sam obaviti "rigoleto"! To mi je bas nepodnosljivo!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/10/2016, 11:48

daduska ::Zumbulcicu, te vecernje muke, po babskim pricama, kazu da nosis djecaka  lol!
U mom slucaju je bilo obrnuto bebe

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/10/2016, 13:16

Kornjaco, procice, hormoni udare, pa nismo svoje, ne zove se dzaba drugo stanje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 15/10/2016, 13:43

I meni se jedno vreme strasno meso gadilo...Pa mi za 2 nedelje roknuo hemoglobin samo tako.E sad da li je od toga ili ne, ko zna, ali se vratio na donju granicu cim sam uvela opet meso.Lekove smo uveli dosta kasnije.
Ja sam se bas ugojila lol! a uopste ne jedem puno i ne jedem nekvalitetno, osim sto pojedem stapice kad mi je muka.Ali lezim puno, jer stalno imam neke probleme.Meni doktorka za kilazu ne kaze ni rec, valjda sve dok su nalazi uredni....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 15/10/2016, 14:05

Jaooo evo mene u drustvu. Ja sam prvo imala zatvor a sad vec cetvrti dan mi haos. Ujutro se ispovracam a mucnine imam po 24sata. Bas mi je grozno. Ne mogu funkcionisem. Krecem sa kesom u torbi jer kako osetim neki miris op,najlakse mi povratiti. Prija mi jedino jogurt i neka kifla ili sargarepa iz tursije,sreca pa imamo celo burence. Ni supa ni caj ma nista. I sa Dimitrijim mi isto bilo samo kasnije krenule. Ali mislim da i zbog tih mucnina sam se ugojils samo 8kg a Dimitrije bio tezak 4150gr,vodila sam i racuna ali mucnine ubise me.
Ja cekam uz pa da vam se i zvanicno pridruzim. Ljubim vas
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 15/10/2016, 14:22

Mimi12 ::
daduska ::Zumbulcicu, te vecernje muke, po babskim pricama, kazu da nosis djecaka  lol!
U mom slucaju je bilo obrnuto bebe
a kineski kalkulator odabira pola kaze djecak. Laughing
samo nek raste i bude zdravo a nije bitno sta je.Ja imam neki filing da je djecak dok muz samo prica gdje su moje dvije pisulje lol!

Kako ste mi danas? Ovdje nesto oblacno i hladno... dan se ubio za spavanja... Mene malo muka puca, al dobro je.
Sinoc me nesto zigalo ko po sredini maternice, nekakav pritisak... nije kao kad trebam dobit a nije ni kao kad je bio spontani...nesto bas cudno hmmm pretpostavljam da se maternica siri.

daduska pa imas dobar izbor hrane...ja nemam predstavu sta da jedem

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/10/2016, 14:57

U ponedjeljak radim sve nalaze za hematologa pa i KKS. Mene Ovo drzi vec 3-4,  sedmice. 
Ja ima viska kg, od samog pocetka..... Kada sam se udala imala sam 58 kg,a Sada imam 68, A visoka sam 172cm.... Prosvjetni radnik,posao mi udaljen 75 km..... Auto-posao-auto-kuca...... Ovaj visak mi pase zbog davanja Fragmina. Barem necemo da sluzi  Very Happy
Morala sam se nasaliti za ove babske price! Mi jos nismo rekli nekim prijateljima i daljoj familiji,tako da sam za Sada postedjena tih komentara. 
Tebi, kazu da ako se gojis u teunoci A zdravo se hranis, da ces se lako rijesiti viska nakon poroda. Kako dosle tako i otisle! Ja sam na bolovanju, Samo zbog ovog putovanja, pa cu vjerovarno tvojim sopama po pitanju kilaze  lol!
Bobice, nadam se da ce sto prije da te prodju mucnine! Cekamo izvjestaj o prvom uzv-u!
Zumbulcicu, Samo da je zivo i zdravo! Mm je i ime smislio..... Ubjedjen da je cura, i da ce se zvati Helena  sunny Pravo Grcko dijete!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 15/10/2016, 15:32

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 2zodv6w
Majo da se pohvalimo. radost Evo i nas... Volimo kad nas draga prof.Novakov fotka osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/10/2016, 15:44

smajli angel
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 15/10/2016, 16:14

Divno osmeh srce
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 15/10/2016, 16:24

Tebi divno!!!! Nemamm reci,imacete divan album i pre rodjenja! :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/10/2016, 18:05

Zumbulcicu, mislim da kineski horoskop i doba kad je nastao ne poznaju VTO lol!.


Bobice, probala sam i znam kako ti je. Bila sam kao zombi. Ali ja sam ipak imala jednu prednost, ujutru mi nije bilo muka (iako do pola noci budem u kupatilu) i mogla bih vola da pojedem. E, vec od 13-14h kao da mi stomak stane i moze sve samo u suprotnom pravcu. Znala sam da zaspim uvece, probudi me muka u 2h ujutru i ne stignem ni do kupatila. Ma uzas! Jednom sam to obavila ispred DZ, nisam stigla ni da udjem. Posto mi se tad nije video stomak, taxisti sa stanice u blizini me svi zacudjeno gledali, verovatno mislili - alkos  b, napila se zena u po bela dana.  Ako je neka uteha, znas da doktori vole da cuju da trudnica ima mucnine, iako mi ne volimo. A meni mucnine u toj tvojoj meri vise lice da tu ima vise od jedne bebe. Svi jedva cekamo tvoj UZ.

Tebi, je li ti dete dalo saglasnost da mu postavljas sliku?  Very Happy
Lutka mala, pu-pu-pu. Ja se sad vise raznezim kad vidim sliku sa UZ, nego sliku deteta. Valjda zato sto sam i ja u toj fazi.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 15/10/2016, 20:46

Tebi, divna slika osmeh srce
Meni raste temperatura, sad je 37℃. Spustilo se niže i sada peče iza grudne kosti. No
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 15/10/2016, 21:07

Vanila da ti odes do dr. A sto se tice tog bola iz grudne kosti, mozda jeste suludo ali kad god krenem da kasljem i da me boli u grudima, baka mi je stavljala peskir pokvasen hladnom vodom i tako prespavam. I svaki put mi stvarno bude bolje.  Izvlaci temperaturu. I nema vise tog bola.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 15/10/2016, 21:09

Tebi slika je divnaaaaa, beba je savrsena osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 15/10/2016, 22:47

Peraaaaaaaaaaa osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu