KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 17/10/2016, 19:19

Meni je kosa strašno opadala u prvoj polovini trudnoće (ali nije mi smetalo jer je inače jako gusta), a sad ništa, skoro ništa. Pila sam prvo femibion 2, posle sam prešla na centravit prenatal.
Žao mi je svih vas što se mučite sa mučninom, nemam nikakav savet, jedva sam čekala da me to popusti.. nekad mi je pomagao lek antimetil (na bazi djumbira). Ju samo kad se setim tog perioda.
Lena, jedino da nađeš neku vezu, nekoga ko radi u dz pa da te ubaci, nažalost to tako funkcioniše..
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 17/10/2016, 20:38

Tebi ,jer sam se vodila po semi iz Praga ,samo su mi u bolici ostavili na 2x200 zbog hematoma.
Sad poslije 14. sedmice bi trebalo da se ukine etrofem a utrogestan die na 2x100...Ja sam bas htjela da to dovedem tako pa sam ovu zadnju sedmicu sama sebi napravila..U sljedeci utorak mi je kontrola ..Ali bi ostavila do tad bar ovih 300 samo ne znam jel uredu taj raspored ujutro 200 i navece 100 ili mora u istom omjeru uvjek..
Tiramisu ,mislim da si ti pitala za pol bebe,nisu mi rekli ..ne smiju valjda do 14. sedmice po zakonu,ne znam da li ta info stima 100% ali ipak mi nisu rekli..
Ko ima jos mucnine neka proba ujutro suh kruh ili stapici ..I obavezno stojati uspravno kao mala beba dok zeludac malo sve to svari..Ne pomaze uvjek ali eto...Inace postala sam luda za kuhanom hranom - povrcem,kupus,kelj mahunarke itd..Cak sam i luk dinstala pa zalila jajima ,3 dana sam to jela i bas mi prijalo sve domace..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 18/10/2016, 08:37

Sinoc mi se pojavio svetlo braon iscedak kako sam negde upucena dase to desava, sve jedno me malko strah!!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/10/2016, 10:37

Amna,je bi ostavila tu dozu od 2*200 do kontrole. Ipak ti Sada tu vode trudnocu! 
Kornjaco, javi se svom ginekologu. Vec danas!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/10/2016, 11:29

Slazem se s Daduskom sve 100%.

Amna, zaboravi upute Praga kad je Utrogestan u pitanju. Oni to okvirno napisu za slucaj da sve bude ok. A ako postoje bilo kakve komplikacije, slusas doktora koji te leci. 

Kornjaco, nadam se da si vec bila kod dr dok sam ja ovo procitala. Nema strahovanja i sedenja kuci kad i kap krvi se pojavi kad mu vreme ni mesto nije. Najcese je sve ok, ali to neka dr kaze.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 18/10/2016, 11:56

Dobila sam progesteron inekcije na svaka 3 dana u ponedeljak na prvi uz pa cemo videti
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/10/2016, 12:04

kornjaca ::Dobila sam progesteron inekcije na svaka 3 dana u ponedeljak na prvi uz pa cemo videti
Super, ja sam ih se naprimala samo tako, ali si sa njima sigurna kad je nigo pg u pitanju. Sad se opusti ammmmmm....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 18/10/2016, 13:03

Ostavicu dozu utrogestana ali ostalo sve sam eliminisala ,ne mogu vise ono gutati ..
Sto sam ja u nekom cudnom raspolozenju,Boze.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/10/2016, 13:53

Sto se tice tableta i terapija,ja imam cijlodnovnu semu...... Od prvog dana mi visi na frizu  lol! A sve se to ptati i sa alarmima...... Leteox,Folan,Femibion,Bromokriptin, 2* utrogestan i 2* Fragmin ! Drzi se uputa svog doktora,i nemoj nista raditi na svoju ruku. 

Kornjaco,ja bi ipak otisla jos danas kod ginekologa.
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 18/10/2016, 14:07

Daduska, bromokriptin se ukida odmah po utvrdjivanju trudnoce, proveri sa svojim dr
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 46
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/10/2016, 14:12

Bila sam pod terapijom do 7 nedelje, jer je dr bila na godisnjem. Na toj kontroli mi je ukinuo terapiju, pa sam ovih dana ponovila nalaz,i evo ga,opet je preko 1000....  Neznma da li je to u redu, a kod doktorice necu prije ponedjeljak.....
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 18/10/2016, 14:20

Prolaktin je hormon mleka, on mora da raste u trudnoci. Nikako na svoju ruku nemoj da pijes bromokriptin.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 46
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/10/2016, 14:22

Necu na svoj ruku nista raditi, mada je ona spomenula da se smije koristiti u trudnoci! Vidjecu u pon, sta ce mi Reci! Hvala ti puno! zagrljaj
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/10/2016, 16:11

daduska ::Necu na svoj ruku nista raditi, mada je ona spomenula da se smije koristiti u trudnoci! Vidjecu u pon, sta ce mi Reci! Hvala ti puno! zagrljaj

Daduska, mislim da treba da prestanes sa bromokriptinom. Trudna si i mora biti ogroman Prl. Ja sam ga odmah prekinula po utvrdjivanju trudnoce, takodje ga vadila posle nedelju dana od pozitivne bete i bio je preko 2500. Dr rekla da je besmisleno vadito Prl u trudnoci jer je to hormon koji regulise mlijeko i odmah da prestanem sa terapijom. On se samo pije dok si u postupku jer je jako bitan za implantaciju embriona. Bezbjedan je u trudnovi u samom pocetku, ili za one zene koje ne zele da doje, pa ga piju, jer se i za to koristi, ali svakako posle porodjaja.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/10/2016, 16:16

kornjaca ::Dobila sam progesteron inekcije na svaka 3 dana u ponedeljak na prvi uz pa cemo videti

Kornjacice, samo lagano. To sto se desava znas i sama potpuno normalna pojava. Mozda je negdje neki krvni sud, ili neka priraslica, nista strasno. Od silnih hormona sto smo primile svasta se desava, na svu srecu nije nista strasno, pokrivena si full terapijom bice to sve ok i na UZ. Mislim na tebe trudnjacice. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 18/10/2016, 16:27

Daduska, meni je dr ukinuo bromokriptin u 12. nedelji. Inače nije teratogen, tj ne utiče štetno na razvoj ploda.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/10/2016, 23:01

Hvala vam jos jednom!
Sada Nisam pokrivena terapijom za prolaktin. Ne pijem je od 7 sedmice trudnoce. I ja se nadam da mi nece ponovo uvesti bromokriptin...... Nazalost,stavovi doktora nisu uvijek isti.....
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 18/10/2016, 23:15

Pozdrav drage trudnice, eto i ja sam jedna bivsa trudnica koja je pre trudnoce kuburila sa ogromnim prolaktinom, i do 1200. Pila sam 6 meseci pre vto da bi se sredio i tokom postupka a ukinuli mi u 14oj nedelji. dr su govorili da moze doci do pobacaja ako nekontrolisano raste e sad ima li logike procenite. Ne bih da nikog plasim...Znate da moj mali ima srcanu manu, nazalost Crying or Very sad . U tirsovoj nakon razgovora a kardiologom, receno nam je da nije toliko trebala trajati terapija bromoktipinom, ne znaju da li je zbog toga srcana mana, tj da li se zbog toga srcani zalisci nisu razdvojili, ali nije pozeljno koristiti ga tako dugo. Secam se bila sam negde 10 nedelja trudnoce i citala po netu da se bromokriptin ukida do 12te nedelje trudnoce, plakala sam i nervirala, pitala dr na sta su mi rekli nastavljas dalje i ja ih poslusala. Eto mog iskustva. Nikako vam ne zelim isto.
Trazite misljenje strucnjaka i pamet u glavu
Sve najbolje
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 20/10/2016, 13:05

Citam danas,zena rodila u 62g..
OK ,komentari ispod su me bas nasmijali..Koliko ljudi ne znaju uopste o doniranoj celiji..A mozda je tako i bolje ...Ustvari sigurno je bolje. Ovdje to crkva brani.
Oni misle za sve kasne trudnoce zasluzna je vto.
VTO je svemoguca, pomaze i u 60. lol! lol! lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/10/2016, 13:11

Pozdrav trudnjace. Evo i ja udjoh u 7 mesec,cini mi se da nece biti lako ubuduce. Plasi me koliki mi je stomak,ako lezim na ravnom gusim se. Tesko je naci polozaj za spavanje. Vanilla nadje li ti lek za nase "nervozne noge"? Povratilo mi se piskenje na pola sata. Ali ono sto mi najvise smeta to je neki cudan bol ispod desne cice.Mislila sam da sam se ojela ali nije,brus ne nosim jer mi je jos gore.Na oko se nista ne vidi. A po sredini kao da mi je utrnula koza. Ima li neko to?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/10/2016, 13:17

Ma kakvi, tresem ih kao budala kad me uhvati nemir..pa se pokrijem, nekad ih ceskam, ne znam ni sama više.. najbolje ti je spavanje na boku, naravno ako možeš. Stavi neki jastuk između kolena.
Jel te boli to stalno ili samo u nekom položaju?
Za piskenje isto, noćas tri puta.. inače sam sanjala porođaj i toliko pričala u snu da sam samu sebe probudila lol!
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/10/2016, 13:25

Ma samo na levoj strani i mogu da spavam. Kad utrne,prebacim se na ledja pa na desnu po par min.i vratim na levu. To me boli/pece stalno,mozda cak najmanje kada stojim. Mazem pantenolom ali ne znam ni sta mazem nego eto...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/10/2016, 13:27

Cestitam Tiramisu! čestitamo
Meni od ulaska u 7. mesec vreme kao da tri puta brze ide. Letiiiii!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/10/2016, 13:47

tiramisu, mene je tako peklo u poslednjim mesecima trudnoce nesto na vrhu stomaka sve dok se nisam porodila. Pitala sam i doktora ali on nije tome pridavao neku vaznost. Nije bas ispod grudi bilo nego malo nize.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 20/10/2016, 15:15

Cao trudnjace, kako ste mi?
Evo kratko da vam napisem koju, nisam bas najbolje cijelu noc nisam spavala, muka const i par put sam malo povratila (samo ne znam sta, jer nisam nista jela) a danas cijeli dan glavobolja.
Peksinoc odlucim da odem u svoj rodni grad imala sam nekih obaveza i nocila kod oca, zapravo nisam nocila samo malo odkunjala 3sata, otac se navijo ko sat s pricom lol! i u jutro kad sam obavila sve po gradu odem i do bolnice kad sam vec tamo i uzmem uputnicu za hematologa i d-dime i za endokrinologa da provjerim stitnu, od porodicne uzmem recepte za siofor i folacin po par kutija na esencijalnoj listi da ne placam (bar nesto). Tako da sam se sva iscrpila, nije mi pasala tolika hodnja i nisam se mogla vratiti busom pa me sveki sinoc oko9 dovezla u stan. Danas mi je katastrofa i ne mogu otici na UKC dan se narucim pa cu vidjet sutra da odem.
Tako su me razocarali u mom Domu zdravlja, ne daju mi recept za utrogestan jer tamo ne vodim trudnocu....uzas pa zar trebam putovat sat ipo tamo na preglede.

Cim prode 12-ta sedmica odjavljujem se iz svog grada i prijavit cu se ovdje gdje mi je sve pred nosom.
Citam vas poslije, evo vec mi se muti pred ocima...odoh se pruzit.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu