KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 13/10/2016, 20:55

Leno Cestitke! Zelim ti ugodnu i skolsku trudnocu!
Stav moje doktorice je da provjerim broj trombocita, nakon 7 i 15 dana od primanja prvog Fragmina, dok je ostale nalaze (ukljucujuci i D dimer) tek nakon 4-6 sedmice ...... To mi pada sledece sedmice. U ponedjeljak pravac u lab.....
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 13/10/2016, 21:36

Eto i za te trombocite razliciti stavovi. Meni je prof.Elezovic rekao da bukvalno postoje samo knjiski primeri da je fraxiparin nekom oborio jako trombocite, a da taj pad trombocita nije vezan za neku drugu bolest.I kad sam pitala da li i to da proveravam, on je bio stava da je sasvim dovoljno da to radim samo kad ginekolog zahteva KKS.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 14/10/2016, 08:00

Lena cestitam ti cvet
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 08:20

Tebi ::Eto i za te trombocite razliciti stavovi. Meni je prof.Elezovic rekao da bukvalno postoje samo knjiski primeri da je fraxiparin nekom oborio jako trombocite, a da taj pad trombocita nije vezan za neku drugu bolest.I kad sam pitala da li i to da proveravam, on je bio stava da je sasvim dovoljno da to radim samo kad ginekolog zahteva KKS.

On je i moj bog. Very Happy

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 08:22

Leno dobrodosla na ove strane srca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/10/2016, 10:43

Leno cestitam!!! Dobrodosla na najljepse strane osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 14/10/2016, 10:52

Hvala svima Nadam se da ćemo se družiti, bar još 7 meseci 😁😁😘😘
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 13:58

Dobrodošla Lena!
Buduće mamice, kako ćete se poroditi? Jel se negde spremate za porođaj?
Ja sam inače baš prehlađena 😖 Nos blokiran skroz..
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/10/2016, 14:26

Joj Vanilla ja stalno o tome razmisljam.Ja sam skroz za prirodni porodjaj, a i nemam indikacija za carski.Samo me strah jer je sve oko nove godine, a uvek je manje osoblja u bolnicama tada.A i lakse je dogovoriti sa lekarom da bude tu ako se odlucim za carski.
Probacu da dobijem uput za Betaniju za carski, jer smo blize BG-u ne znam da li ce nam ga dati.Ako ne uspem onda najverovatnije Zvezdara ili privatno u Medigroup.
Jedino znam da sigurno u Frontu necu lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lena_83 14/10/2016, 14:30

Tebi,ti jos malo 😘 Ja ima da se nacekam
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/10/2016, 14:45

Lena to ce ti brzo proci, videces osmeh srce   Ja juce razmisljam kako mi je proletelo vreme...I cim me beba sutne ja se pitam koliko li ce mi sve ovo nedostajati kad se porodim.I bila sam u stalnom grcu i molila se da se mi vreme sto pre prodje i da budem blize porodjaju...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 15:02

Nije ni meni svejedno baš zbog praznika, ja sam posle NG.. ali valjda ću se spremiti u toj školi.. Ja planiram prirodno, bebac se već namestio 😊 A zašto ne bi prirodno u Betaniji? I kad krenu kontrakcije imaćeš dosta vremena da se spremiš.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 14/10/2016, 15:07

Bas mi nesto milo sto u poslednje vreme cesto cujem od trudnica, koje imaju izbora,  da zele da se poradjaju prirodno sunny sunny
I ja sam za prirodni porodjaj, osim ako ne bih morala na carski. Po nekad malo strepim sta ce mi reci na pregledu ali trudim se da se ne opterecujem svim stvarima koje ne daj Boze mogu da krenu naopako. Za sada sve ide kako treba, nadam se da ce tako i ostati. Trudim se da sto manje citam...samo osnovne stvari. Prelistavam po malo knjigu Radost trudnoce, i pratim uopsteno sta se desava iz nedelje u nedelju. Posto jesam li nesto procitala ili odgledala neki snimak sanjam gomilu nekih gluposti lol! Jel citate vi sta od tih knjiga za trudnice?
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/10/2016, 15:11

Ja sam ti sinja kukavica lol! Salim se.Mene frka da mi lekar nece doci na porodjaj ako bude tipa bas docek Nove godine ili da ce me vratiti kuci u fazonu mozete jos da gurate.Najvise me strah da ne prenesem trudnocu.E toga se najvise bojim.Mada 04.11.idem kod prof.Novakov pa cu se tada sve sa njom dogovoriti.Od skolice sam odustala jer me boli stomak jako cesto od peska i necu da se mucim...
Moj bebac je celu trudnocu bio namesten sa glavicom prema dole, a sad se skroz okrenuo nogicama prema dole...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 15:20

Nisam ni ja neka najhrabrija, ali dosta me je škola opustila.. Mnogi su mi savetovali (ne lekari već drugarice) obavezno na CR ali ne bih nešto da me seckaju. A inače kad se pređe termin, nema vraćanja kući, ostaje se u porodilištu dok se ne završi. Ali dobro, ti imaš svoju dr pa će te ona uputiti gde i kako je najbolje za tebe 😊
Ako nekome trebaju predavanja iz škole, spisak za porodilište i za kuću neka se javi, poslaću 😘
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 15:55

A ko ide bez straha na porodjaj? Ja ga (tj."je") jos nisam srela. 
Ja ni dr za porodjaj nemam. Trebalo je od pocetka da krenem da pratim trudnocu kod nekog od dr sa odeljenja rizicnih trudnoca ili patologije, ali meni se nije odvajalo od moje dr. Posle sam stalno govorila "Rano je", a ako se sto neplanirano desi i tako vas porodi onaj ko je dezuran. Tako da sam izgubljen slucaj....
Da sa mladja sigurno bih, posle svih saznanja do sad, isla na prirodni, s epiduralom, naravno. Ovako nemam mnogo izbora....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 16:01

U školi savetuju ako je moguće naravno, spinalnu anesteziju za CR, da budete budne kad se beba rodi. Kažu da su komplikacije ređe, rana manje boli i bebu odmah vidite. Posle kažu obavezno investirajte u neki kvalitetan steznik.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 16:05

U Betaniji teško do epidurala.. neću ga ni tražiti. Najbolje da se uzdam u sebe. Babica ne preporučuje epidural, mada ginekolozi to baš forsiraju.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/10/2016, 16:17

Mimi isla sam ja kod dr.sa patologije u Frontu, jos preko veze pa vidi kako prodjoh lol! Na kraju vidim da se bez veze najbolje prodje.
Inace za epidural ne smes da primis fraxi 24h pre anestezije, a za spinal mi rekli da posle toga 12h moras lezati na ledjima i nema pomeranja.
Ja znam jednu, moju ludu kumu.Ja placem, nju vode na carski, 3 put,prva dva puta jedva zivu glavu izvukla, a bebe nisu uspeli da spasu( mada je ona jako tezak slucaj sa milion dijagnoza)8.mesec, trombociti joj oko 20,a ona kaze - sta placete ko guzice, beba dise sama vec odavno, a vidite da meni niko nista ne moze, a jos sam me Jurke poradja, samo mi muza cuvajte da se ne onesvesti lol!
Sad vise ni ja nemam doktora za porodjaj, sreca...Ko zna sta bi do kraja smislio za bebu i mene...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 14/10/2016, 17:05

Caooo bebeleee
Da vas pitam za ovaj ekspertni uz oko 12 sedmice, radi li se vaginalno ili preko stomaka? i moze li muz prisustvovat?
Posto listam sve moguce forume,kaze mm da vas pitam kad ste krenule ponovo u akciju? Zagorio pravo lol!

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 17:08

Preko stomaka, pune bešike. Za prisustvo muža zavisi gde ideš
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/10/2016, 17:24

Ako ides privatno u vecini ordinacija moze i muz da prisustvuje.
Sto se akcije tice, kod nas je nije bilo, a i nije ni u planu. Ne bih ja tu puno cackala, mogu toliko da se suzdrze lol!
To je bila nasa zajednicka odluka na samom pocetku i drzimo je se.Ne pitam ga puno, ali meni sex jos ni jednom nije pao na pamet. lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 17:47

Vanilla ::U Betaniji teško do epidurala.. neću ga ni tražiti. Najbolje da se uzdam u sebe. Babica ne preporučuje epidural, mada ginekolozi to baš forsiraju.

Moja drugarica je htela "sve prirodno", vezbala u trudnoci do kraja da bi bez epidurala se porodila. I rekla je, ako bude imala drugo dete, nema sanse da to opet ponovi!

Kako nema epidurala? Zar to sad nije pravo izbora?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 17:53

Tebi, neki me ubedjuju da bez veze ne krecem, a ja nesto isto po iskustvima okoline vidim da bolje prodju oni koje je dezurni porodio. Ovima sa vezom se uvek nesto iskomplikuje. Pravila sigurno nema, ni tamo ni ovamo...videcemo....

Zumbulcicu, ne pitaj nas za "akciju" mi smo ti ovde u kolektivnoj apstinenciji  b. Neko sto mora, a neko po izboru...Sto ne znaci da i ti moras tako. Do cetvrtog meseca sigurno ne bi smela, a posle kako ti dr kaze. Nema univerzalnog pravila, osim tog izbegavanja u prva tri meseca za sve koji su trudnocu tesko ostvarilu ili isli na VTO.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 17:57

To najavljuju dugo, ali za sada kažu može epidural samo u dnevnoj smeni, noću ne zbog manjka anesteziologa.
Za vezu i ja mislim isto i ko god ju je iz mog okruženja imao, loše je prošao. Te sa vezom svi redom gledaju popreko, i sestre i lekari.
A za akciju Zumbulcicu ako baš želiš i usuđujuš se, nemoj bez odobrenja ginekologa.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu