KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 4/10/2016, 13:34

Samo miruj i nemoj mnogo da kopas po netu... slusaj doktore osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 4/10/2016, 18:03

Amna, samo se ti čuvaj i lezi..čitaj i gledaj nešto lepo jer beba oseća sve emocije.
Šta je sa mnom više ne znam. Već dva tri dana srce mi preskače pogotovo kad ležim i ujutru kad se probudim. Baš je neprijatno. I ranije mi se ponekad dešavalo ali sad je malo češće. Bila sam kod kardiologa pre transfera, sve je bilo ok jedino mi je rekao da su mi zalisci nežni, šta god to značilo. Čitala sam da je valjda normalno to preskakanje u trudnoći jer ima mnogo više krvi za pumpanje. Pritisak mi je normalan. Da li je neka imala to?
Danas mi počela škola za trudnjače. Med.sestra što nas vodi reče jedino voće koje treba da jedemo su jabuke. Ostalo ništa, pogotovo ne grožđe valjda zbog šećera. A ja se davim u voću.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 4/10/2016, 18:06

Amna meni je doktor rekao kad sam krvarila da se moze desavati pri naporu kad imam stolicu ili kad ustajem da ce mi izlaziti braon iscedak i bilo ne tako nekoliko dana....
Miruj sto vise,ustaj samo na wc.Znam da je to tesko, ali to to je najbolji lek.Ne opterecuj se terapijom utrogestanima i da li se slaze sa Pragom.Moja terapija utrogestanom se celu trudnocu ne slaze sa Pragom, nego to odlucuje sad lekar koji te prati.Verujem da ce sve ovo proci i biti samo ruzno secanje i da ces nadalje uzivati u svojoj trudnoci.... osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 4/10/2016, 18:11

Vanilla i ja osecam ta preskakanja srca i kao da jako lupa...Nisam se nesto opterecivala oko toga...
E sto ne volim sto svi sve znaju.Ja se davim u grozdju, jedem banane i jutarnji secer mi je 3,6, a tokom dana ne prelazi 5,2 ....
Ja se jos nisam odlucila za skolicu...Te kontakcije, te pesak , sad virusi, prosto ne smem da presecem.
Inace sam sinoc opet imala.napad bubrega, opet krenuo pesak i opet u bolnicu u bolovima.Ceo dan lezim i mucim muku...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 4/10/2016, 18:21

Baš se mučiš sa tim peskom, a inače piješ puno tečnosti, kako to?
Mislim da će škola biti korisna. Ubedila me da je najbolji prirodni porođaj sa epiziotomijom i bez epiduralne anestezije. 😊
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 4/10/2016, 18:37

Vece zene
tiramisu jeste izgleda su prve mucnine...a sto se tice bradavica, mene ne bole samo se to nesto ljusti. Grudi su me boljele tamo prema pazusima a sada prema unutrasnjosti, na pocetku rebara i to samo kad dotaknem. Kaze mm obzirom da su mi male red je da popune mjesto lol!

Ne znam, mislim i da psiha igra veliku ulogu u svemu. Evo kad je suncan dan i kad skitam nemam nikakvih simptoma a cim sam u stanu i izlezavam se milion ih se pojavi yes

Ja nemam predstavu sta da jedem, najvise mi pase tost ali ne mogu ni njega cijeli dan. Dans samo pojela 8 kriski i evo bacila se na banane i mandarine i vec evo pocinjem mucninu da osjecam.

Jos nesto, narucila sam se u ponedjeljak na uz, tad cu biti 8+0 i nadam se da cu cuti i vidjeti srce

Amna ako sam povezala dobro kod tebe je krenulo to krvarenje oko 10 sedmice? Bas mi je zao sto se mucis tako dugo. Sad si vec 12-ta, taj rizicni period prolazi... Ma bit ce sve to ok, bebica je vec velika i izborit ce se ona...samo sto tebi trebaju konjski zivci. Navijam draga da sto prije prestane i da pocnes da uzivas u trudnoci.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 5/10/2016, 13:29

vanillice normalno je da se srce izlupa. Ja sam znala dok lrzim da sva odskacem od kreveta koliko lupa..ustanem stanem na prozor i za 15 ak min prodje..ne brigaj..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 5/10/2016, 15:14

Nemam pojma Vanilla kako i pored tolike vode, samo da znam sta je kad boli.Ja se uvek uplasim za bebu kad nesto zaboli.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 5/10/2016, 17:31

Vanila, da li lezis na ledjima kada ti preskace srce?
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 46
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 5/10/2016, 18:35

Bilo koji ležeći položaj, i na boku i na leđima, kao i kad sedim. Interesantno da kad sam aktivna, kad hodam i nešto radim onda nema preskakanja. Trebalo bi možda štitnu da proverim... Inače uzimam redovno Magnetrans, to je kao Mg direkt. Drugarica će sutra pitati mog kardiologa sa kojim radi...
Inače kupila sam danas Portalak sirup, jer od subote ujutru ništa nije bilo i pored kojekakve hrane koja mi je kao pomagala. U školici kažu da je štetnija opstipacija jer se toksini vraćaju u krvotok, a čepići stvaraju zavisnost creva. Nisam mogla da dočekam kontrolu da pitam dr za sirup, ali stvarno mi je dosta tog problema i mojih creva.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/10/2016, 18:46

Vanilla ::Bilo koji ležeći položaj, i na boku i na leđima, kao i kad sedim. Interesantno da kad sam aktivna, kad hodam i nešto radim onda nema preskakanja. Trebalo bi možda štitnu da proverim... Inače uzimam redovno Magnetrans, to je kao Mg direkt. Drugarica će sutra pitati mog kardiologa sa kojim radi...
Inače kupila sam danas Portalak sirup, jer od subote ujutru ništa nije bilo i pored kojekakve hrane koja mi je kao pomagala. U školici kažu da je štetnija opstipacija jer se toksini vraćaju u krvotok, a čepići stvaraju zavisnost creva. Nisam mogla da dočekam kontrolu da pitam dr za sirup, ali stvarno mi je dosta tog problema i mojih creva.

Vanila kakav ti je hemoglobin?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 5/10/2016, 18:55

Desava se da u odmakloj trudnoci, duze lezanje na ledjima dovodi do pritiska materice na venu cava i smanjivanja protoka krvi, pa time i do lupanja srca.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 46
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 5/10/2016, 19:11

Hemoglobin 109 pa mi je uveo Referum. Mislim da nije ništa ozbiljno čim mi prija da sam aktivna.. Hvala Masato, zvuči logično.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/10/2016, 19:16

Vanilla ::Hemoglobin 109 pa mi je uveo Referum. Mislim da nije ništa ozbiljno čim mi prija da sam aktivna.. Hvala Masato, zvuči logično.

Ja sam kuburila sa HGB i osjecala sam ta neka nazovi preskakanja narocito kad je tisina kad se ne cuju zvukovi s polja. Lijevo uvo mi je stalno bubnjalo, osjecala sam otkucaje srca, tj odzvanjali su mi u uhu. Doktorica mi je rekla da je potpuno normalno u trudnoci zbog hgb - a i da ne brinem. Zato sam te i pitala koliki ti je Hgb.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 5/10/2016, 20:48

Blanka, šta si pila za Hg?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/10/2016, 22:15

Vanilla ::Blanka, šta si pila za Hg?

jao šta sve nisam pila. Heferol 1 popodne, a ujutro i uveče po 1 tothema ampulu rastvarala sa C vitaminom nekad a nekad s limunadom ili pomorandzom, Uz to svo jela crveno voče koje sam miksala sa cveklom svako jutro, jela sam puno zelenog povrća, mesa. Takođe sam pila i 2 folacina dnevno, zbog trombofilija, i Vjeruj mi zadnji trimestar HGB skočio na iznenađenje svih Very Happy Ja sam morala zbog dvije bebe, one su baš dosta vukle i na porođaju su imale hemoglobin preko 190. Jako je bitno da hemoglobin bude dobar zbog bebice zato navali na ishranu bogatu gvozdjem, jer sve kako bebac raste više traži.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 6/10/2016, 11:03

ja radila ogtt testa 75gr glukoze..i neda mi je posle 180 min bilo lose drhtavica malaksalost inace od 16;30 prethodnog dana nisam nista jela evo rezultata
naste 4,31 (4,10-6,40)
60min 5,3
120min 5,3
180min 2,25
ovaj poslednji je bas nizak affraid affraid sta kazete
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/10/2016, 14:07

Amna, draga, ja sam imala bas rizicnu trudnocu, krvarenja zbog odustajanja dva ploda i hematoma. prvo krvarenje je bilo u 9oj nedelji a drugo u 12oj nedelji zbog hematoma. samo lezanje, utrogestan i to je to . veruj mi do sedmog meseca trudnoce ni kafu niisam skuvala, jela sam u krevetu a kad i se kupala, sedela bih na vc solji i tako se kupala. izbegavala, stepenice, setnje, kazem lezamnje i to je to. u osmom mesecu trudnoce, krenula da setam po malo i tad krenuse kontrakcije tako da smo cekali ulazak u deveti i cr. hvala Bogu sve se dobro zavrsilo.
Puno pozdrava
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 7/10/2016, 13:28

niko nezna? lol!
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 7/10/2016, 13:39

Po meni treba da jedes normalno...ja se u secer u trudnoci nista ne razumem... jer se ne razumem u trudnocu! lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 7/10/2016, 15:30

mimi85 ::Po meni treba da jedes normalno...ja se u secer u trudnoci nista ne razumem... jer se ne razumem u trudnocu! lol!
smiledraw

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 7/10/2016, 17:15

osmeh srce mimi i bobaue
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 7/10/2016, 20:20

Takav je meni bio secer pre trudnoce. Koliko sam shvatila nije problem nizak,problem je kada skoci preko 7 ili 8,zaboravila sam,za nas trudne.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 8/10/2016, 01:22

winni ::ja radila ogtt testa 75gr glukoze..i neda mi je posle 180 min bilo lose drhtavica malaksalost inace od 16;30 prethodnog dana nisam nista jela evo rezultata
naste     4,31           (4,10-6,40)
60min     5,3
120min   5,3
180min 2,25
ovaj poslednji je bas nizak affraid affraid sta kazete

Ni u ludilu vise nemoj da ne jedes toliko dugo, prvo nije dobro zbog bebe koja je svakako dozivjela blazi šok da kazem od glukoze koju si popila pa si sigurno posle 20.min osjetila kako ona skace po stomaku. ( ne znam koja si nedjelja ali sve trudnice to bas osjete, moj je stomak isao lijevo desno ) Znaci nijesi jela dugo, a onda si popila ono zlo od glukoze. I svima bude lose , bar vecini sa Kutka je tako bilo.
Secer ti je mislim ok, ne znam.za vrijednost kad je bas nizaaaak, ali obavezno reci dr da nisi nista jela, jer obicno se savjetuje normalna ishrana, uobicajena prije vadjenja testa. Cak neki endokrinolozi preporucuju da jedes uglj.hidrate, slatko, bijelo brasno, voce sa visokoglikemisjkim indexom. Mislim da je to bio slucaj kod nase Tatjanice.
Nakrkaj se dobro i uzivaj osmeh srce
PS. E koliku sam pizzu smazala posle oggt testa,a bas sam se pazila ishranom. lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 8/10/2016, 12:54

Da se nadovežem, kad je već tema ogtt test, jer danima razmišljam o njemu, u stvari stalno razmišljam o hrani i šta jesti, što zbog lenjih creva, što zbog insulinske rezistencije, pa se baš trudim da jedem namirnice sa niskim glikemijskim indeksom i onda to čitava nauka lol! U kojoj nedelji se radi ogtt? Vidim da je Wini sad 17. nedelja. Kad si ti radila, Blanka? Jel to doktor pošalje trudnicu na taj test na osnovu nekog parametra, ili zato što smo mi VTO trudnice, ili kako već, pošto znam da ne šalju baš svaku trudnicu? Mene hoće sigurno, imam IR, pijem glukofaž i mislim da mi piše da ću ga piti do 12. nedelje.
Meni je sad ovo jako čudno, potpuno nova teritorija, a već danima nikakvih kontrola ni nalaza, pa mi prosto neobično lol! Ako dobro shvatam, trudnicu po pravilu ni ne šalju da vadi krv i urin pre nego što se potvrdi srčana radnja na UZ?
ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 41
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu