KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 25/10/2016, 13:01

Kornjacice, cestitam, da sve bude skolski i lagano! radost
Hvala zene drage, ljubim vas sve! osmeh srce
Tiramisu, nije to nikakva garancija, barem kod mene nije bila, i ja sam vodila trudnocu kod Trninicke privatno i debelo platila, ocekivala sam korektnost od nje, a ona se u betaniji vise ponasala kao da je da kazem " u prolazu ", nisam ocekivala neki poseban tretman, samo malo vise ljudskosti i odlucnosti od nje. Mada, neko je i pisao da zna da se povuce pred kolegama, ali dobro, to mi je za nauk, glavno da je sve nekako proslo.
Sa mnom u sobu na patologiji bila je jedna zenica koja je isto vodila trudnocu privatano kod dr koja radi u betaniji, ta ista doktorica je dolazila u sobu da prica sa njom i da je uputi u tok desavanja, ja sam ostala bez teksta, nisam ni to ocekivala od moje dr, bilo bi previse.



Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 25/10/2016, 13:16

Kornjaco,otvori 4 oro ociju i dobro se raspitaj pre nego prepustis svoju decicu nekom dr. Nismo mi obicne trudnice ni sa jednom bebom a kamoli sa dve. A tako je sve specificno za dvojke...
Jooj sto u moje vreme nije bilo toliko duplica nego sam bila sama. Blankic mi je dosta pomogla,hvala do neba sto i pored toliko obaveza svrati na forum.
Vanja,i ja sam za nju to cula i po meni,to je bezobrazluk na kvadrat.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 25/10/2016, 13:42

Tiramisu gde ti devojko i kod koga vodis trudnocu izvinjavam se ako pitam mnogo!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 25/10/2016, 14:10

Kornjacice draga vec si me pitala na pp ali evo opet cu ti napisati 😘 cmok za trudnicu zaboravnu.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 26/10/2016, 09:15

Jao tiramisu izvini  lol! lol!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 47
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 26/10/2016, 09:56

Ma opusteno. Sve znam i sve razumem.
Cure,ova tothema boji usta. Cime se to skida. Pranje zuba ne pomaze,uzimam je dva puta dnevno. Mnogo sam smesna,kao ono kad pijemo vino u kafani pa se sutradan probudimo modrih desni i usana 😀😀
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 26/10/2016, 10:18

tiramisu, ja sam pila tothemu dva puta dnevno mesec dana posle porodjaja. Razmutim u maloj casi vode i onda pijem na slamcicu tako da nekako ide direkt u grlo. Pazi da se ne zagrcnes :) cak i tako mi je ofarbala zube, bas sam se smorila oko toga. Ali opralo se kad sam prestala da je pijem tako da ne brini.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 26/10/2016, 10:59

Lija  je u pravu! Samo na slamku ih moras piti. 
Juce sam bila kod hematologa,ali od uzasne guzve i cekanja zaboravila sam je pitati do koje sedmice se injekcije Fragmina daju u stomak? Ako neko Zna,bila bi zahvalna na odgovoru. Znam da je rekla do cetvero mjeseca,a po Meni je to 9.11.(jer mi je termin 9.05.2017.,pa ja tako racunam da svekog 9. U mjesecu ulazim u novi mjesec)!  Rolling Eyes
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/10/2016, 12:00

Daduska, u stomak primas dok god mozes da uhvatis otprilike 2 cm izmedju prstiju koze i potkoznog tkiva da mozes da das injekciju. To je minimum peti mesec, zavisi kako kome raste stomak. Prestaje se kad se stomak zategne. Ne brini, bebi nista ne steti. I ne zuri na noge i ruke. Ruke se brzo upale i pretvore u cvorove, a noge opet ne mozes mesecima da bodes a da ni tu nemas cvorove.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 26/10/2016, 12:08

tiramisu ::Ma opusteno. Sve znam i sve razumem.
Cure,ova tothema boji usta. Cime se to skida. Pranje zuba ne pomaze,uzimam je dva puta dnevno. Mnogo sam smesna,kao ono kad pijemo vino u kafani pa se sutradan probudimo modrih desni i usana 😀😀

Na slamčicu kao sokić, još ako je piješ sa limunadom eto užitka. Meni je ona bila baš ukusna, pila sam je cijelu trudnoću i srećom tek na polovini 8- og mjeseca je počela da mi smeta, tj da me boli želudac i bude muka od nje. Stolica ti bude skroz crna to znas, a i moguće su češće stolice od nje da ne brineš. Jedino ako nastupi proliv e onda moras vidjeti sa dr da ti da nesto drugo.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 26/10/2016, 14:26

Mimi ,Hvala ti! Imam ja zaliha na stomacicu.....  Wink
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 26/10/2016, 17:04

Hvala Blanka,primetila sam za stolicu. Za sada mi ne smeta i super je ukusna,kao karamela.Samo je bezveze to sto boji.
Ljudi kad se sad nisam uslogirala,imam 80kg, znaci 14+
Primecujem da mi oticu noge cim se malo duze krecem. Sredjujemo sobu za decu,i nas. pa od radnje do radnje...i ne otekle kad treba da nose toliku kilazu.
Kako vi stojite? Blanka,utesi me. Koliko si dobila do kraja?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 26/10/2016, 17:19

Hahahah, pa svi znaju da se Blanka u trudnoci udebljala +7 bila sam fenomen. Ali se posle porodjaja udebljala +9 :-) Kad sve zene mrsaju ja se debljam i obratno. Nikad nisam ljepse izgledala nego u trudnoci i nikad bila zdravija nego u trudnoci.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/10/2016, 18:01

Tiramisu, ne pitaj za kila Blanku i Liju, samo ce u depresiju da te bace  b

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 26/10/2016, 18:22

Vau koji blizanacki bum na kutku, kakav zavrsetak godine likeit Bice 2017.godina punaaaaa bebaaaaa likeit
Divotaaaaa....
Tiramisu mi smo na +16.Bogu hvala pa su mi svi nalazi za sada dobri.
Mimi jesi bila kod Elezovica po semu za porodjaj? Ja bila u ponedeljak, napisao mi lepo sve ali i digao fraxi na 0.4...
Ja bih do 04.novembra trebalo da se odlucim kako cu se poroditi.Sad vise ni sama ne znam.Svi mi daju razlicite savete.Totalno sam zbunjena. Posle Vanjinog iskustva sa Betanijom sad me frka da se odlucim za njih.Tek sad mi haos u glavi.
Mi smo u zavrsnim radovim u kuci.Do kraja meseca se nadam da cemo sve srediti.Kako mi je muz opusten imam osecaj da cu biti trudna bar 12 meseci lol! Tetka nam je kupila kolica, mi smo narucili krevetac i komodici za presvlacenje i sad pratim iskustva mama sto se tice ostalih detalja( sterilizatori, pumpice i sl.) Sve to planiram da narucim iz Akse da ne idem nigde, a garderobicu ovde kod mene gde smo i ostalo porucili.Jedino razmisljam o duseku.Ako neko ima savet dobro bi dosao.Savetuju nam neku grcku marku, kao sve na prirodnoj bazi, a ja se dvoumim to, dormeo ili obican...Puna mi glava, a i frka me uhvatila sto jos nemam nista skoro ....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/10/2016, 18:29

Da, da, bila sam pre neki dan. Zgrozila sam se kad je napisao da primam fraxi 6 nedelja posle porodjaja ako je CR, 4 ako je prirodan. Nesto sam imala u glavi da su zene sa Kutka dosta krace primale. Ja vec nemam mesta gde vise da se bodem, sva sam plava i u cvorovima.

Ja do sada +12, ali bice jos koje kilce do kraja....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 26/10/2016, 18:43

Tako je i meni napisao, s tim da je napisao dok sam u bolnici da primam 2x0.3, a kad izadjem onda 0.4 da nastavim...
Ja nisam toliko modra niti imam puno cvorica, da se ne zalim, sve mi je skoro isto kao tamo oko 4-5 meseca.Ruke malo, noge skroz prosle...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/10/2016, 18:45

Blago teeeeebi! Ja ne mogu da docekam da ih se resim.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 26/10/2016, 23:45

Meni je na semi pisalo da clexan primam 6. nedelja nakon CR. Ipak mi ga je ukinula posle 2.nedelje. Vadila d dimer i bio je ok, pa rece da ne moram vise da se bodem. Mada svaki dr svoju politiku.
Gud najt debelice sreca

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/10/2016, 01:16

Ja sam Blanki isto posle porodjaja otisla u plus sa kilama, u trudnoci dobila plus 12, spalo posle porodjaja sigurno sedam ili devet, ali ni dan danas mi ostao veliki stomak. Pritom sam i kilu dobila posle porodjaja. Jbga. Heparinske boce sam primala sest sedmica nakon porodjaja, s tim sto sam sa 0.4 dobila od hematologa manju dozu, cini mi se 0.2. Dobra stvar prevremnog porodjaja u mom slucaju bila je sto sam sest sedmica manje bola sebe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 27/10/2016, 10:52

Kad vec pricate o kilogramima, da pitam... Jeste nosile steznik posle CR? I ako jeste, koliko dugo? Ja nosim pomalo ali me smara jako, nezgodno mi je da sednem, moram da ga skidam kad dojim... A rekli nam u skolici da treba da se nosi godinu dana.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zsuki75 27/10/2016, 12:19

lijo ja ga nisam nosila ni dan.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/10/2016, 13:29

Nisam ga nosila ni dan, samo bacila pare na chicco steznik čoče, kakva glupost. Ma nisam ga ni sat vremena nosila a ne dan, a jos da mi je neko rekao da moram godinu dana, pa bolje da se objesim lol!

Biksi, ja kad sam izasla iz porodilista sam bila kao isposnik, tako kazu moji, stomak ravan kao daska, obrazi upali, mrsava majke mi , to nisam bila ja jer mene ono " ima svuda" lol! ne previse nego ono dozirano s ukusom , ja kazem tako lol! Mada mi ni u trudnoci stomak i nije bio veliki s obzirom da znam neke zene koje su nosile dvojke kao i ja bile su oooogroooomne.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/10/2016, 14:56

Blanka, al se opisa, hahahahah, kraljice! Imate gde i treba da te ima, je li tako, hahahahahah!

Lijo, ja nisam nosila, prvih 40 dana se i ne preporucuje, meni dr rekla, dok se organi ne vrate, posebno materica, a posle mozes ako ti ne smeta. Ubij me, ja to nisam mogla trpeti, ja inace ne trpim da me bilo sta steze, grebe, pecka, da se potparavam i slicno.
Ne robujem nekim stvarima, pa ni izgledu. Stomak mi je sada kao u petom mesecu trudnoce, al prikrivam garderobom na poslu. Volela bih da mi je ravniji, al da se stezem, ne pada mi na pamet. Smrsacu nekad, mozda. lol! Sve se nadam jos jednoj trudnoci, pa sto dzaba da se dva puta mucim da mrsam. lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/10/2016, 15:11

A muce vas kg lol! . JA IMAM MANJAK, PROSLEDITE KOJI KG KOD MENE, HIHI
Ja u trudnoci dodala 20 eto sad jedva imam 50. lol!
Pozdrav debele srca srca srca srca srca srca srca
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu