KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+42
BiKsi :)
micam
ljikaca
NikolaMaja
Zensko pero
mimi85
beauty queen
TrebamNaDijetu
Hobbes
Sirijus
Lenaaa
Strumfeta78
alisa
dzenica
Mimi12
Jerapetra
Amna84
sanja 73
Sofija Veks
sanja369
Hugolina
Vanilla
mamadabudem
lela1984
Iva79
PalcicaBg
Nevena77
aurora
Magnolie
Erata
MaloMorgen
JocY
noja
kiki5
annci
ganedina
tatjanica
Dora1
Tebi
lenjivica
bak
ata
46 posters

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 22/2/2016, 21:28

Ima na temi...neko je ostavio licno Sonjin
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 23/2/2016, 19:10

Imala bih jednu zamerku i mislim da nije mala. Ja sam ovaj mesec planirala FET u Pragu posle ERA testa. Kako sam dobila u utorak, a po ERA testu transfer bi trebao biti u nedelju, oni su me tek na moje pitanje obevestili da klinika nedeljom ne radi!!!Iskreno sam razocarana i mislim da to nije ni malo profesionalno.
Eto cisto da znaju zenice za buduce da nedeljom jednostavno ne rade!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 23/2/2016, 19:25

Uh bre Tebi... Nisam znala da ne rade nedeljom....i sta sad???
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 23/2/2016, 20:55

Pa sada nista, moramo da cekamo sledeci ciklus.
Zaista mi je to nekako neprofesionalno.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 23/2/2016, 21:10

E bezveze.... Izem mu misa!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BiKsi :) 23/2/2016, 21:28

Tebi, e svasta, totalno neprofesionalno. Nadam se da niste razervisali prevoz i smestaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 23/2/2016, 21:34

Bas sam se razocala , ne toliko sto mi je otisao jos jedan mesec, koliko sto je neprofesionalno. Pitam se sta bi bilo da sam morala u nedelju na aspiraciju ili ako sledeci mesec opet dobijem u utorak...
Predlozili su mi cak da odlozim primenu progesterona za jedan dan i sve pomerim za ponedeljak i pored ERA testa. Ja nazovem Genesis i doktorka rece da to ne dolazi u obzir jer mi je onda uzalud ERA test, ako cu  pomeram transfer za jedan dan...
Sreca pa uvek idemo kolima pa je prevoz nas,a za smestaj iskreno malo nam je falilo da rezervisemo, nego ja rekoh muzu da sacekamo pa posle UZ da rezervisemo. Kad ono corak Very Happy
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 24/2/2016, 14:46

Pisala sam juce na mail od klinike i vec jutros dobila odgovor od Ksenije ,koja bi bila moj koordinator ako se odlucimo za njih..
Interesantno,cijene nisu ni blizu ovim iz Bratislave niti ove na njemackom jeziku (isto PFC)
Sad sam jos pitala po kojim cijenama bi ja platila ako cu platiti po njemackom cjenovniku onda mi dojde isto,mogu i u Bratislavu ili bilo gdje .MM je austrijski drzavljanin,a ko su ovo cijene za nase ljude dole onda mi tu ispadamo :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od noja 24/2/2016, 17:13

Cini mi se da imaju dva cenovnika a ti si sa ovih prostora  ..
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 24/2/2016, 20:15

Da ,imaju dva cjenovnika..Evo odgovorila mi je da bi ja placala po ovim cijenama sto sam dobila od nje :-)...eto i moje drzavljansvo se negdje broji hahah
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 24/2/2016, 20:30

Treba mi pojasnjenje odnosno razliak izmedju ovo dvoje:

1.Program sa doniranim jajnim ćelijama***  4500e
Sinhronizacija ciklusa sa donatorkom jajnih ćelija
s garancijom 1KET
Selekcija i stimulacija donatorke, ICSI/PICSI fertilizacija, kultivacija embriona, transfer embriona pod kontrolom UZV, zamrzavanje sperme, zamrzavanje preostalih embriona nakon svežeg transfera  

2.Kombinovani ciklus*** Spontani IVF ciklus + donacija jajnih ćelija  5400e
Fertilizacija ICSI metodom, hormonska stimulacija donatorke, kultivacija embriona 2-5 dana, embrio transfer svežih embriona pod ultrazvukom, zamrzavanje preostalih embriona, zamrzavanje sperme


Poslednji put izmenio Amna84 dana 26/2/2016, 19:43, izmenio ukupno 2 puta
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 24/2/2016, 20:35

Amna daj okaci i cenovnik koji su ti poslali. A za pojasnjenje ce se valjda vec neko javiti ko bolje zna, da ne lupetam ja sad
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 24/2/2016, 20:54

Rado bi ali ne znam kako da nakcim






rado bi ali ne znam kako da nakacim cjenovnik
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 25/2/2016, 00:05

Amna da ti ja razjasnim.
1. program je iskljuciva donacija, tj sve jc su od donatorke.
2. program je da se prati prirodna ovulacija zene i da se ako ima folikul on aspirira i ako se dobije jajna celija njoj se prilikom transfera dodaju i celije donatorke i imas na primer transfer embriona iz jedne donirane celije i jedne tvoje.
Nadam se da nisam bila konfuzna...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 25/2/2016, 14:55

Hvala Yoci,hvala i za ono prije sto si me svajetovala :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 25/2/2016, 14:58

Yoci ,ti si sigurno upucenija,reci mi molim te..Oni mi garantuju da ce ta donatorka imati minimum jednu celiju ,u slucaju loseg odgovora na stimulaciju.
Da li ti je poznato da se kome desilo da nema ili da ima samo jednu ili dvije..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 26/2/2016, 21:23

Nemam licno iskustvo ali cenim da su donatorke mlade i ginekoloski zdrave tako da su sanse da ne reaguje na stimulaciju jako male.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 26/2/2016, 21:24

A za savete nema na cemu tu smo da podrzimo jedna drugu ;-)
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 29/2/2016, 20:09

Program sa doniranim jajnim ćelijama***
Sinhronizacija ciklusa sa donatorkom jajnih ćelija 4500e
s garancijom 1KET Selekcija i stimulacija donatorke, ICSI/PICSI fertilizacija, kultivacija embriona, transfer embriona pod kontrolom UZV, zamrzavanje sperme, zamrzavanje preostalih embriona nakon svežeg transfera

Kombinovani ciklus*** 5.400e Spontani IVF ciklus + donacija jajnih ćelija Fertilizacija ICSI metodom, hormonska stimulacija donatorke, kultivacija embriona 2-5 dana, embrio transfer svežih embriona pod ultrazvukom, zamrzavanje preostalih embriona, zamrzavanje sperme
***Dodatni paket kod donacije jajnih ćelija i kombinovanog ciklusa MACS + monitoring razvoja embriona 500,-
Donacija sperme Selekcija donora 1 uzorak da 400,–
Donacija sperme Garancija istog donora 3 uzorka da 800,-
Program sa doniranim embrionima Sinhronizacija ciklusa sa donatorkom jajnih ćelijaa
s garancijom 1KET Selekcija donatorke/donora, stimulacija donatorke, ICSI fertilizacija, kultivacija embriona, transfer embriona pod kontrolom UZV, zamrzavanje preostalih embriona nakon svežeg transfera da 4.900,–

Program sa doniranim zamrznutim embrionima 1 embrio transfer selektirnih embriona Embrioni unapred zamrznuti koristeći donirane jajne ćelije i donirane spermatozoide, ICSI fertilizacija, kultivacija i selekcija najboljih embriona za zamrzavanje, transfer pod kontrolom UZV da 2.500,–
Transfer blastociste Kultivacija embriona do stadijuma blastociste da 300,-
Lasersko stanjivanje omotača embriona (LAZT) Intervencija na omotaču embriona koja pomaže implantaciji embrion u materici
da 300,-
Dodatni paket metoda kod IVF postupka LAZT + EmbryoGen da 300,-
Praćenje razvoja i analiza deobe embrionalnih ćelija Selekcija vitalnih embriona i neinvazivna prognoza pojave hromosomskih anomalija da 400,- Trenutno besplatno ograničeno vreme
PGD
Preimplantacijska genetska dijagnoza Genetski poremećaji, translokacije hromozoma Otkrivanje monogenskih poremećaja
KARYOMAPPING da 5.000,-
(do 5 embrija)
800,-
(svaki embrij iznad 5)

aCGH
- translokacije hromozoma
- Screening 23 hromozoma da 3.800,-
(do 8 embrija)
400,-
(Svaki embrij iznad 8)



NGS
- translokacije hromozoma
- Screening 23 hromozoma da 4.000,-
(do 8 embrija)

500,-
(svaki embrij iznad 8)

PGS
Preimplatacijski screening embrija
Aneuploidy screening,
Polno povezane bolesti aCGH – screening 23 hromozoma da 3.200,-
(do 8 embrija)
350,-
(Svaki embrij iznad 8)
NGS – screening 23 hromozoma da 3.500,-
(do 8 embrija)

400,-
(svaki embrij iznad 8)
Biopsija embriona Uzimanje jedne ili više ćelija sa embriona starih 3 ili 5 dana 800,-
Konzultacija Ginekološki pregled, UZV 100,–
Anestezija da 100,–
Test na polno prenosive bolesti HIV (sida) 1,2; HBV, HCV; BWR (sifilis) da 100,–
MESA/TESE Hirurška ekstrakcija sperme LAISS da 900,–

LAISS Odabir nepokretnih spermija sposobnih za život pomoću lasera da 200,-
IUI Laboratorijski pregled sperme, priprema sperme za oplodnju da 400,-
Redukcija višeplodne trudnoće da 300,–
Intralipidova infuzija pod nadzorom anesteziologa 150,-
Igla za punkciju kod aspiracije cisti 50,-
Scratching test endometrijuma 150,-
Prohodnost jajovoda
150,-
Doplatak za lekove Doplatak za lekove prema preporuci lekara

*IS informisana saglasnost - nužno potpisati

Napomene:


Izjavljujemo, da nas je liječnik razumljivo upoznao sa sadržajem pojedinih usluga i procijenio njihovo korištenje u svrhu vantjelesne oplodnje, a istovremeno izjavljujemo, da smo mogli postaviti pitanja, na koja smo dobili zadovoljavajuće odgovore i objašnjenja.


Upoznati smo sa činjenicom, da su gore navedene usluge specijalizirane usluge potpomognute oplodnje, koje ne pokriva naše zdravstveno osiguranje. O svrsi i prirodi pojedinih usluga, kao i o njihovim rizicima će nas informirati liječnik uvijek prije konkretne intervencije.



Pristajemo na provedbu intervencije /usluge/ obilježene sa X. Prihvaćamo cijene, koje su uvedene u cjeniku i obavezujemo se da ćemo pun iznos platiti prilikom intervencije /usluge/, koje smo odabrali, što potvrđujemo svojim potpisima na ovom dokumentu.

U………………..……… dana:……..……………...

Potpis pacijentice:……………………………………..

Potpis pacijenta:……………………………………..
Dokument je sastavio i instrukcije pružio:

Potpis liječnika PFC:……………………………………. 
INTERVENCIJE ASISTOVANE REPRODUKCIJE

IVF – оplоdnjа in vitro, оdnоsnо spоntаnа оplоdnjа (klаsičnа mеtоdа vаntеlеsnе оplоdnjе)
Kоd IVF su јајnе ćеliје оstаvljеnе zајеdnо sа spеrmаtоzоidimа i prоcеs оplоdnjе је spоntаn, kао u јајоvоdu mајkе. Nеdоstаtаk оvе mеtоdе је niski nivо fеrtilizаciје (оplоdnjа) izаzvаnа prе svеgа оslаbljеnim spеrmаtоzоidоmа pаrtnеrа. Nоrmаlnа vrеdnоst spеrmiоgrаmа nе gаrаntuјu оplоdnju. Čеstа је i pаtоlоškа fеrtilizаciја pri prоbiјаnju višе оd јеdnоg spеrmаtоzоidа u јајnu ćеliјu. Nаstаli еmbriоni su аbnоrmаlni (imајu višаk hrоmоzоmа ) i zаtо sе оdbаcuјu.
(ASET) –asinhroni transfer embriona
Personalizovani embrio transfer da pokrije razdoblje u receptivnosti endometrijuma. Tačno je da je kvalitet embriona najbolji prediktor uspeha, ali trenutna istraživanja pokazuju da prihvatljivost materice takođe igra značajnu ulogu u uspehu ciklusa. Receptivnost endometrijuma je stanje u kome je endometrijum spreman za implantaciju embriona. Kod parova koji nisu došli do trudnoće posle ponovljenih transfera kvalitetnih embriona, moglo bi se raditi o endometrijalnom faktoru. ERA testom ispitana je na molekularnom nivou receptivnost endometrijuma i otkriveno je bi nereceptivni rezultat mogao ukazivati na pomaknuti prozor implantacije.


ICSI – intrаcitоplаsmаtskа injеkciја spеrmаtоzоidа
Kоd ICSI sе uz pоmоć urеđаја, kојi zаmеnjuје nеsаvršеnе pоkrеtе ruku nеžnim i prеciznim pоkrеtimа mikrоаpаrаtа (mikrоmаnipulаtоr), uvоdi јеdаn spеrmаtоzоid dirеktnо u citоplаzmu јајnе ćеliје. Оvа mеtоdа sе kоristi u slеdеćim slučајеvimа:
• nаlаz pаtоlоških vrеdnоsti spеrmiоgrаmа – niskа kоncеntrаciја spеrmаtоzоidа i/ili vеliki brој аbnоrmаlnih i spоrih spеrmаtоzоidа
• оplоdnjа spеrmаtоzоidimа pо hiruškо еkstrаkciјi iz tеstisа (MESA/TESE)
• nеuspеšnа spоntаnа оplоdnjа u prеthоdnоm ciklusu i u slučајu nоrmаlnоg spеrmiоgrаmа

Prеpоrukа PFC
Zа štо bоljе iskоrištаvаnjе dоbiјеnih јајnih ćеliја kао i smаnjеnjе rizikа “nultе fеrtilizаciје” dајеmо isključivо prеdnоst mеtоdi ICSI prеd spоntаnоm fеrtilizаciјоm (IVF).

PICSI – zа оplоdnju sе kоristе sаmо zrеli spеrmаtоzоidi

PICSI je mоdifikаciја mikrоmаnipulаciјskе ICSI оplоdnjе, kоd kоје sе zа оplоdnju kоristе sаmо spеrmаtоzоidi, kојi su spеcifičnо sеlеktоvаni (izаbrаni) vеzаnjеm nа gеl hiаlurоnаn. Hiаlurоnаn je mаtеriја, kоја оkružuје јајnu ćеliјu i učеstvuје u vеzivаnju јајnа ćеliја-spеrmаtоzоid. Tо znаči, dа sе zа оplоdnju kоristе sаmо spеrmаtоzоidi sа spоsоbnоšću zа spеcifičnо vеzаnjе nа kоmplеks јајnе ćеliје. Оvаkvо vеzаnjе ispоljаvајu sаmо zrеli spеrmаtоzоidi, kоd kојih sе ustаnоvilа mnоgо mаnjа pојаvа hrоmоzоmаlnih аnоmаliја.

Prеpоrukа PFC
Mеtоdu PICSI smаtrаmо zа biоlоški prirоdniјi i еfеktivniјi оblik оplоdnjе u pоrеđеnju sа ICSI, zаtо štо sе zа оplоdnju оdаbiru spеrmаtоzоidi sа spоsоbnоšću zа vеzаnjе nа kоmplеks јајnе ćеliје, t.ј. sаmо zrеli spеrmаtоzоidi. Оvа mеtоdа је priklаdnа zа svе kliјеntе, аli prеpоručuје sе prvеnstvеnо u slеdеćim slučајеvimа:
• prеthоdni nеuspеh, еvеnt. niskа fеrtilizаciја i nаkоn ICSI,
• lоš kvаlitеt еmbriоnа, еvеnt. prеstаnаk njihоvоg rаzvоја,
• pоnаvljаni pоbаčајi.

Mоnitоring еmbriоnа – nеinvаzivni prikаz еmbriоnаlnоg rаzvоја sа prоgnоzоm pојаvе hrоmоzоmskih аnоmаliја
Snimаnjе i аnаlizа dinаmikе еmbriоnаlnоg rаzvоја prеtstаvljа nоvu mеtоdu u kultivаciјi i prоcеni ljudskih еmbriоnа. Rаdi sе о nеprеkidnоm prаćеnju njihоvоg rаzvоја pоmоću rаčunаrа.
• Еmbriоnе u tоku njihоvоg vаntеlеsnоg rаzvоја nе оmеtаmо pоsmаtrаnjеm i čitаvо mоnitоrisаnjе prоtičе u zаtvоrеnоm inkubаtоru. Nаknаdnа аnаlizа sе vrši nа оsnоvu dоbiјеnih digitаlnih snimаkа.
• Оtkrivаnjе grеšаkа kоd dеоbе еmbriоnаlnih ćеliја оmоgućuје еliminаciјu еmbriоnа sа pојаvоm hrоmоzоmskih аnоmаliја.
• Kao posledicu аbnоrmаlnе dеоbе imа аbnоrmаlni еmbriоn ćеliје еuplоidnе (imајu nоrmаlni brој hrоmоzоmа) аli i ćеliје аnеuplоidnе, kоd kојih nеki hrоmоzоmi nеdоstајu ili ih imајu prеvišе.
• Аbnоrmаlnоsti u brојu еmbriоnаlnih hrоmоzоmа su nајčеšćim uzrоkоm rаnоg pоbаčаја

EmbryoGen® - nova mogućnost u prevenciji neuspješne implantacije i ranog pobačaja
EmbryoGen® je novi kultivacioni medij koji sadrži prirodne čimbenike rasta (citokini) – signalne proteine koji nastaju u tijelu majke tijekom trudnoće. Faktor rasta ima bitan utjecaj na imonološki odgovor organizma , koji dokazano ima pozitivni učinak na pacijentice koje pate od spontanih pobačaja.
Sam pobačaj je uzrokovan neravnotežom između endokrinog i imunološkog sustava i slabim razvojom embrija, posteljice i maternice. To dalje vodi do pogreške u komunikaciji između embrija i maternice, lošeg toka usađenja i na kraju odbacivanja (istiskivanja) usađenog embrija . Citokini su važan regulator komunikaciji između embrija i maternice .
EmbryoGen® je bio ispitan u jednoj od najvećih svjetskih studija IVF.
Citokin (GM-CSF), koji se nalazi u mediju EmbryGen, embrijima kreira kultivirano in vitro okruženje koje nalikuje okruženju in vivo (u prirodnim uvjetima) i na taj način povećava njihovu sposobnost implantirati se (usaditi u endometrij) i ostati implantiran (održati se u endometriju i dalje se razvijati).
Rezultati (testirano je preko 1300 pacijentica na 14 IVF klinika) su pokazali značajno poboljšanje u žena sa anamnezom pobačaja.
Preporuka PFC
EmbryoGen® – kultivacioni medij je posebno pogodan za žene koje pate od spontanih pobačaja ili su imale neuspješne IVF tretmane.
Citokin (GM-CSF) koji je sadržan u mediju EmbryGen dokazano poboljšava razvoj embrija, čime se povećava njihova sposobnost implantiranja (usađivanja u endometrij).

ERA
ERA (Endometrial Receptivity Array) je molekularno dijagnostički test ispitivanja receptivnosti endometrijuma.
Receptivnost endometrijuma je stanje u kojem je endometrijum spreman za implantaciju embriona. Optimalna situacija bi trebala biti kod svake plodne žene izmedju 17-21.dana menstrualnog ciklusa.

Preporuka PFC
ERA test je indikovan kod žena sa ponovljenim neuspehom implantacije embriona.


PGD/PGS - gеnеtski prеglеd еmbriоnа prе prеnоsа

PGD – prеimplаntаciјskа gеnеtskа diјаgnоstikа оmоgućuје dа sе isključi prisustvо nаslеdnih bоlеsti еmbriоnа јоš prе njеgоvоg unоšеnjа u mаtеricu. Еmbriоni, kоd kојih sе pоkаžе nаslеdnа bоlеst nеćе sе prеnоsiti. PGD оmоgućuје pаrtnеrimа sа gеnеtskim оptеrеćеnjеm iskljućiti mоgućnоst prеnоsа оzbiljnih nаslеdnih bоlеsti nа vlаstitu dеcu.

PGS – prеimplаntаciјski gеnеtski skrining je gеnеtski prеglеd еmbriоnа, kојi služi zа isključеnjе nоvоnаstаlih hrоmоzоmskih аnоmаliја (nаpr. Dаunоv sindrоm).

NGS (Next Generation Sequencing) isto kao i aCGH ume da analizira sve hromozome. Za razliku od aCGH metode, njena prednost je veća osetljivost, a sposobna je da zabeleži i aberacije koje se u embrionu pojavljuju u vidu mozaika. Međutim, uslov je uzimanje materijala iz embriona starosti pet dana i nakon toga zamrzavanje svih embriona i njihov prenos tek u narednom ciklusu, nakon dobijanja rezultata.
PCR – pronalaženje odredjenih mutacija gena.

Prеpоrukа PFC
Uzimаnjе ćеliја zа PGD/PGS prеpоručuјеmо sаmо kоd kvаlitеtnih еmbriоnа.

Transfer blastociste
Petog dana razvoja embriona, dolazi do stvaranja blastocisti. Dоprinоs transfera blastociste sе sаstојi u mоgućnоsti kоmplеksnоg vrеdnоvаnjа čitаvоg nizа rаzvојnih i mоrfоlоških svојstаvа еmbriоnа u оdrеđеnоm vrеmеnskоm rаzdоblju.
• Trајаnjе kultivаciје sе prоcеnjuје tаkоđе sа аspеktа rаsta еndоmеtriјumа
• mоgućеg rizikа hipеrstimulаciјskоg sindrоmа
• trајаnjа gеnеtskе аnаlizе prеuzеtih ćеliја kоd PGD/PGS.
Prеpоrukа PFC
Nа оdrеđivаnjе priklаdnоg tеrminа zа trаnsfеr еmbriоnа utičе čitаv niz fаktоrа (оd kvаlitеtа еmbriоnа prеkо stаnjа еndоmеtriјumа pа dо prоcеnе rizikа zа rаzvој hipеrstimulаciјskоg sindrоmа). Zаtо pоslušајtе prеpоruku stručnjаkа PFC.

Lasersko stanjivanje omotača (LAZT)
Stanjivanje dela spoljašnjeg omotača embriona pomoću lasera za olakšanje „hatchinga“ embriona

5. ili 6. dana razvoja embrion napušta svoj spoljašnji sloj (zona pellucida), koji ga je do tog momenta, izmedju ostalog, štitio od spoljašnjih uticaja. Ovaj proces probijanja ili „hatchinga“ je neophodan da bi embrion ostvario kontakt sa ćelijama materice gde će se implantovati. Neki problemi implantacije embriona kod pacijenata sa ponovljenim neuspehom implantacije mogu biti objašnjeni nemogućnošću embriona da se izlegne iz omotača. Ovo se može desiti prirodno ili poteškoće mogu nastati posle vitrifikacije (procesa zamrzavanja). U tim slučajevima, zona pellucida može biti stanjena u jednom delu pomoću laserske tehnologije da bi se pospešila šansa implantacije, trudnoće i porođaja.
LAZT nudi mnogo prednosti u odnosu na standardni asistovani hatching (AH). Pre svega, ne uključuje otvaranje zaštitnog omotača i unutrašnje okruženje embriona ostaje netaknuto. Ne postoji direktna pretnja ćelijama embriona od belih krvnih zrnaca kroz otvor u omotaču. Dodatno, nema razloga za zabrinutost jer se cilj lasera kontroliše precizno i dokazano je da nema mehaničkih, toplotnih niti mutogenih efekata.
Preporuka PFC
LAZT preporučujemo kod:
• Žena u poodmaklom dobu plodnosti
• Ponovljenih neuspeha implantacije
• Zamrznutih embriona
• Pacijentkinja sa slabom reakcijom na stimulaciju
• U kombinaciji sa produženom kultivacijom



Zаmrzаvаnjе prеkоbrојnih еmbriоnа - čuvаnjе еmbriоnа zа upоtrеbu u drugоm оdgоvаrајućеm tеrminu
Zа zаmrzаvаnjе еmbriоnа kоd lеčеnjа nеplоdnоsti pоstојi nеkоlikо rаzlоgа:
a) оčuvаnjе prеkоbrојnih еmbriоnа kојi nisu iskоrištеni zа trаnsfеr еmbriоnа) u dаtоm ciklusu,
b) zаmrzаvаnjе svih dоbiјеnih еmbriоnа u slučајu:
• оpаsnоsti оd hipеrstimulаciјskоg sindrоmа
• nеаdеkvаtnоg rаstа еndоmеtriјumа
• pаtоlоškоg nаlаzа nа оrgаnimа zа rаzmnоžаvаnjе, kојi nе dоzvоljаvа implаntаciјu еmbriоnа
• аktuаlnо оbоljеnjе, kоје је nеspојivо sа trudnоćоm.

Prеpоrukа PFC
Zаmrzаvаnjе prеkоbrојnih еmbriоnа znаčајnо pоvеćаvа šаnsе zа trudnоću u dаtоm ciklusu. Аkо nе mоžеtе zаmrzаvаnjе i nаknаdnо „nеiskоrištаvаnjе prеkоbrојnih еmbriоnа“ prihvаtiti, vаšu оdluku ćеmо pоštоvаti i iskоristiti zа оplоdnju sаmо 2–3 јајnе ćеliје.

Zаmrzаvаnjе spеrmе
Nа dаn uzimаnjа јајnе ćеliје је nеоphоdnо imаti nа rаspоlаgаnju spеrmаtоzоidе zа vеštаčku оplоdnju. U slučајu nižе kоncеntrаciје spеrmаtоzоidа sе mоžе dоgоditi dа sе u dоbа uzimаnја јајnih ćеliја nеdоbiје spеrmа. Zаtо prеpоručuјеmо i višеkrаtnо zаmrzаvаnjе spеrmе prе punkciје јајnikа.
Prеpоrukа PFC
Kоd prоblеmа sа dоbiјаnјеm spеrmе ili kоd smаnjеnе kоncеntrаciје spеrmаtоzоidа prеpоručuјеmо višеkrаtnо zаmrzаvаnjе spеrmе. Timе ćеtе izbеći nеpоtrеbnо rаzоčаrаnjе zbоg nеdоvršеnоg ciklusа IVF.
LAISS
Odabir nepokretnih spermija sposobnih za život pomoću lasera
LAISS je metoda koja upotrebljava laser za identifikaciju živih nepokretnih spermija za ICSI.
LAISS se smatra sigurnom metodom, pošto impuls koji se pušta u vrh repa ne utječe na genetski materijal koji se nalazi u glavi spermija.
Metoda se preporučuje kod MESA / TESE IVF ciklusa, kao i u drugim slučajevima pojave nepokretnih spermija. Za uspješan ICSI postupak, potrebno je imati spermije sposobne za život.Spermija nesposobna za život može značiti neuspješnost oplodnje.
LAISS metoda se izvodi izravno u IVF mediju bez potrebe daljnje mikromanipulacije –laserski impuls se uz upotrebu beskontaktnog sustava dioda od 1,48 µm usmjerava u blizinu vrha repa spermije. Tijekom nekoliko sekundi može se pratiti jedna od dvije moguće reakcije:
nakon laserskog impulsa rep spermije se počinje gibati ili
spermij ne pokazuje nikakvu reakciju
Spermiji koji se pokreću smatraju se sposobnim za život i mogu se upotrijebiti za ICSI.

Korišćene skraćenice:

IVF - in vitro fertilizacija – spontana oplodnja (klasična metoda vantelesne oplodnje)
ET – embrio transfer
OPU – aspiracija jajnih ćelija
KET – transfer zamrznutih embriona
ASET - asinhroni embrio transfer
ICSI - intracitoplazmatička injekcija sperme
PICSI - intracitoplazmatička injekcija odabrane sperme
LAZT – lasersko stanjivanje omotača
PGD – predimplantacijska genetska dijagnostika
PGS – predimplantacijski genetski screening
PCR - metoda koja se koristi u genetskoj dijagnostici (lančana reakcija polimeraze)
aCGH - metoda koja se koristi u genetskoj dijagnostici ( komparitivna genomska hibridizacija)
NGS Next Generation Sequencing
HIV – virus humane imunodeficijencije
HBV – hepatitis B
HCV – hepatitis C
BWR - sifilis
MESA/TESE – hirurško vadjenje sperme iz testisa/ epidermisa
IUI – inseminacija
ERA - test receptivnosti endometrijuma
LAISS - Odabir nepokretnih spermija sposobnih za život pomoću lasera
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MaloMorgen 29/2/2016, 22:03

Amna84,

provjeri njihove cijene u ceskim krunama, na ceskom jeziku. Posto sam i sama u Ceskoj u vezi vantjelesne, znam da se cijene u ceskim krunama i eurima apsolutno ne podudaraju, hocu reci, da sve sto je u eurima je i skuplje. Uporedi cijene sa cjenovnikom koji ti je poslat sa cjenovnikom na ceskom jeziku u njihovoj valuti. Vidi, ima li razlike. Meni su na pocetku naplacivali u eurima, nije u pitanju Pfc, pa sam bacila oko na njihov cjenovnik u krunama i uocila razliku u cijenama, napisala mail svom doktoru, nakacila mu cjenovnik na ceskom i pitala, da li ja mogu, a sto ne bih mogla, da placam te cijene. I, odobreno, naravno. Sto da nas deru i prave ovce od nas i uopste, prave razliku izmedju ovih i onih pacijenata. Cjenovnik treba, da je isti za sve. Puno te pozdravljam!
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MaloMorgen 2/3/2016, 14:20

U zelji da po mogucnosti posjetim Pfc Prag, poslala sam im email sa molbom da placam po cijenama koje su izrazene na ceskom jeziku i ceskoj valuti, krunama. Posto su cijene transparentne na njihovom sajtu, ne vidim razlog zasto mi svi ne bi mogli placati po tim cijenama, koje su takodje povoljnije i od onih koje dobijamo na nasem jeziku. Nisam retardirana, pa da ne znam da promjenim pare u krune i isto tako da preracunam koliko je to u eurima ili dinarima. Provjerite, preracunajte u krune,pa cete vidjeti. Ja sam odokativno izracunala da postoje razloge, zavisi o kojem se postupku radi, 50-250 eura, sto nisu male pare. Izuzevsi ovu razliku u novcu, ne volim kad me neko gleda u oci i pravi budalom. Vjerujem u strucnost ljekara, zato bih i voljela i posjetiti, ali ne razumijem, zasto upravo nase zene, a vjerujem da ih procentualno ima najvise na klinici, ne mogu da placaju kao i Cehinje ili po cjenovniku koji je itekako lak za pronaci. Ne znam, zasto bi mi neko uzimao 100, 200 eura vise, samo zat sto sam iz Srbije, Bosne, zivim u Njemackoj, Italiji... Cekacu odgovor, i bicu istrajna u tome, a ako ga ne dobijem, mislim da nije fer prema nama kao pacijentima. Na stranu strucnost , tehnika i laboratorija, a da li je to razlog da ne smem nista da kazem, da ne smem da pitam , zasto..., i ako pitam, trazim samo svoje pravo, ne mozete biti nas pacijent. Juce sam pisala Kseniji i u roku od 15 minuta sam dobila totalno ne individualan email nazad, bez da je navela moje prezime, vec emil koji salje automatski svima. Ja sam u email-u apsolutno opisala sve o sebi i partneru i navela i nakacila sve dosadasnje dijagnoze i postupke. Takodje, sam bila izricita da placam u ceskim krunama, po ceskom cjenovniku. Medjutim, ili je procitala, pa ignorisala ili nije ni procitala cijelu mail. Uglavnom, poslala mi je nakacen cjenovnik na nasem jeziku i upitnike za popuniti. Odmah sam joj napisala novu poruku sa ponovnom molbom o cjeniku, medjutim, nikakav odgovor nije vracen. Napisala sam jos jedan mail Ivani, pa da vidim da li ce ona odgovoriti. Mislim da ovo nije moljakanje da se snizi cijena, vec moje apsolutno pravo da pitam mogu li da placam po cjenovniku koji visi na sajtu. Mislim, da, ako neko planira par postupaka, zamrzavanje jajnih celija, ima pravo da se bori za svoj novac. Ovo je licno moje misljenje i znam da sam u pravu. Eto, htjedoh ovo podijeliti sa vama. Radi se o ovom cjenovniku :http://www.pragueivf.com/cs/cenik-a-garance/
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 2/3/2016, 15:37

Malomorgen ta razlika od 50 do 100 e moze da bude i procenat koji bi nam uzeli u menjacnici prilikom zamene e u krune... ne znam tamo koji je procenat al znam da recimo u Budimpesti deru
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 2/3/2016, 15:44

Malo Morgen, koliko je odnos kruna-evro? Ne zvanicno vec na "licu mesta". I dalje mislim da je cenovnik za nas nizi nego u krunama za cehinje i u evrima za ostale strance. Sad cu da racunam
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 2/3/2016, 15:52

Mi smo u menjacnici dobijali 26.5 kruna za 1evro i u toj menjacnici nema provizije...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MaloMorgen 2/3/2016, 16:26

Ja nisam placala proviziju i dobijala sam isto 26,5 kruna za 1 evro. Kada uporedite cijene IVF+ICSI to izadje 2000 eura. Na Ceskom je to 39500 kruna. A i kod ICSI ima razlike, sta je za nas koji imamo samo jednu do dvije jajne celije, mi bi po ovom nasem cjenovniku placale 400 eura ICSI, na ceskom je ICSI do 2 jajne celije 6000 kruna. Pa Embryogen, Endometriumscraching, Donacija jajne celije, MACS.... Razlika je ocigledna. Upravo sam dobila email od Ivane, hvala joj na odgovoru, ali ovo nije profesionalno. Cjenovnik jedne klinike treba da vazi za sve, kao i kod nas u Srbiji gdje mozete vidjeti kod mnogih klinika cjenovnik koji je transparentan. Tu ne pise, ovaj cjenovnik je samo za Srbe, ostali dobijaju email-om. Posto sam u Ceskoj, znam da kod njih imaju postupci gdje morate doplatiti nesto i to u ozbiljnijim klinikama i pise, doplata toliko i toliko, ako ste, kao i kod nas, na drzavnom fondu. Ako placate privatno, onda placate te cijene koje su u cjenovniku, i to nema veze ni sa fondom, ni sa osiguranjem, ni sa drzavljanstvom, ni ko vam je partner, otac, majka. Kada placate privatno, zdravstvena knjizica vam ne treba, niti ove cijene placa neki Ceh zato sto pokaze zdravstvenu, pa zbog toga dobija jeftiniji VTO po cjenovniku u ceskim krunama, obicna laz. Ceh dobija sa zdravstvenom knjizicom sve placeno, a klinika dobija od zdravstvene kase pare koja ona zahtijeva, a to je upravo ovaj cjenovnik.  Posto sam znala da je ovaj ceski cjenovnik, moram ga tako nazvati, jer mi je Ivana upravo javila, da je to samo za Cehe, jeftiniji od onog kojeg mi dobijamo, a insistirala sam na odgovoru, mogla sam da i ocekujem ovakav odgovor. Samo me cudi, sto ne napisu onda na cjenovniku, samo za Cehe, pa da vidim kakav bi to utisak ostavilo na druge. I iskrena da budem, prvi put cujem da jedna klinika ima cjenovnike po drzavljanstvu. Razocarali su me,a pogotovo jer im mi dolazimo sigurno koliko i njihovi ljudi, ako ne i vise. Ovo je cisto otimanje love na fin nacin. Evo odgovor od Ivane : Poštovana,

Ovaj cenovnik je za češke državljane. Potreno je ili da jedan od partnera bude češki državljanin ili da imate češko zdravstveno osiguranje.
Čak i naši parovi koji žive u Pragu plaćaju prema cenovniku u Eurima.

Srdačan pozdrav,
________________________________

Mgr. Ivana Veljković, Program Coordinator

Prague Fertility Centre
Sokolovská 810/304
190 00 Praha 9
Czech Republic
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu