KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+42
BiKsi :)
micam
ljikaca
NikolaMaja
Zensko pero
mimi85
beauty queen
TrebamNaDijetu
Hobbes
Sirijus
Lenaaa
Strumfeta78
alisa
dzenica
Mimi12
Jerapetra
Amna84
sanja 73
Sofija Veks
sanja369
Hugolina
Vanilla
mamadabudem
lela1984
Iva79
PalcicaBg
Nevena77
aurora
Magnolie
Erata
MaloMorgen
JocY
noja
kiki5
annci
ganedina
tatjanica
Dora1
Tebi
lenjivica
bak
ata
46 posters

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 8/7/2016, 20:20

jooj bas ti hvala ,to mi bas bitno
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 9/7/2016, 00:02

Amna, kad ti ides u Prag?
Vidim da smo te vec par puta pitale, ali ne vidim nigde tvoj odgovor...ili sam ga omasila...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 9/7/2016, 13:28

Omasila si :-)
22.7
Trebam da dobijem sutra i da krenem sa estrofemom..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 27/7/2016, 18:10

Pozdrav cure
Kratko pitanje i nadam se brzom odgovoru.

Jeste vi znale u PFC broj jajih celija,na dan punkcije?

Meni nece da kazu,osim jakooo puno ,bas puno!???
Pitala sam i na kraju po treci put i kaze bitni su embrioni..
Bojim se ,to mi sumnjivo.Otvoren put za malverzaciju
Jos meni vracaju samo jedan
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 27/7/2016, 18:13

Samo broj embriona na dan transfera.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mamadabudem 27/7/2016, 18:19

Amna, ne optetecuj se sada time. Bice dovoljno i za smrzavanje. Uzivaj u Pragu :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 18:21

Amna84 ::Pozdrav cure
Kratko pitanje i nadam se brzom odgovoru.

Jeste vi znale u PFC broj jajih celija,na dan punkcije?

Meni nece da kazu,osim jakooo puno ,bas puno!???
Pitala sam i na kraju po treci put i kaze bitni su embrioni..
Bojim se ,to mi sumnjivo.Otvoren put za malverzaciju
Jos meni vracaju samo jedan

Amna ne opterecuj se time. Mi nikada necemo znati sto se desava iza zavese ni u jednoj klinici, ne samo kod njih. Glupo da lomis glavu. Nama su rekli npr da je 10 oplodjeno, a onda je ispalo da su 7 zamrzli. Nismo nijedno potpitanje postavili, sto vredi?
Uostalim ne valja ni da ih je previse, ne mozes ih sve roditi Very Happy .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 27/7/2016, 18:40

Ok sad mi je lakse..uffff
hvala vam
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 27/7/2016, 18:44

Rekli su mi da ce mi vratiti blastociste u ponedeljak.
Mimi razmisljala sam da hoce nesto da "smute" mogu lako..Ostaje nam da im vjerujemo.Ali nekako me iznenadi njena reakcija bilo ih je puno jako puno.....???Pocne da kaze pa stane...Onda se i ja uspanicila..
A znam da su mi u Bratislavi davali jeftiniju opciju da djelim donatorku i jajne celije..

mamada budem i toga sam se prepala :-) lol!

Bile ste mi sve u mislima!! Ali bas ,svaka sa svojom pricom,svaka stvar ili situacija na neku drugu asocirala :-*
Dobro necu da zovem i da gnjavi a bila sam se spremila
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 19:30

Koliko znam, trebalo bi da sigurno imas za 2-3 puta. To ulazi u cenu. Zovi ih ako ti je lakse da razjasnis stvari, nemoj da te to jede. Ali moras da shvatis da stogod ti kazu, moras to uzeti za istinu.
Nego skoncentrisi se ti bolje na ponedeljak i da mirna odes na transfer, tj da vodite bebu kuci. Samo na to misli. beba

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/7/2016, 08:13

Amna, juce popodne nisam bila na Kutku pa tek sad vidim tvoje pitanje.

Vidi ovako, nemoj da se opterecujes time jer ti nista ne vredi. Mogu da nam rade tamo sta hoce, tj. moze da bude koliko hoces jajnih celija, mi to nikada necemo znati. Mogu da nam kazu da je bilo 15, a da ih je bilo 30, opet to necemo znati. Ko nam to garantuje? Ako krenes da razmisljas o tome, ode ti u dubiozu i samo ces se bespotrebno opteretiti i neces biti opustena, a to ti ne treba. Ionako je samo Bog taj koji ce sve da nam uredi i uradi kad i kako treba.

E sad ovako, vi cete imati razgovor sa embriologom na dan transfera, neposredno pre transfera. Bice i tvoja koordinatorka sa vama i tada ce vam reci koliko ste cega imali, a sta je preostalo. Nisam sigurna da je meni receno, ali mislim mi jesu rekli koliko je bilo jajnih celija, koliko je od toga oplodjeno, a koliko je kvalitetnih embriona preostalo. Ja sam na kraju dobila 5 embriona i od toga imala 3 transfera (1+2+2). Ti saslusaj do kraja pricu embriologa, pa na kraju pitaj sve sto te zanima. Ako ti ne kaze slucajno koliko je jajnih celija bilo, ti na kraju lepo pitaj. Ne moze da ti ne kaze. Ako ti kaze da nece da ti kaze, ti slobodno pitaj sto je to tajna, ali nece ti to reci Very Happy
Svi ostali razgovori su ti manje/vise bitni, ali najbitniji ti je razgovor sa embriologom i embriolog ti je zakon za sve i najtacnije ce ti sve reci.

Uzivaj tamo, opusti se, a mi jako navijamo za tebe da nam za 20ak dana javis veeeeeeeliku betu osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 28/7/2016, 09:51

Amna ja nisam bila na donaciji ali kad sam pitala Sladju koliko sam dobila jc rekla je puno ali ne i broj.Verovatno nisu ni znali broj u tom momentu.Posle kad sam otisla po terapiju rekli su da ih je bilo 38, ali nisu sve bile za upotrebu.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 28/7/2016, 09:55

BB bila sam u tvojoj Harfi sa tobom u mislima. :-)
Mi smo vec dosli kuci pa cemo u nedelju za Prag.
Sad moram na drugu temu da vidim kako to sve ide sa blastama :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 28/7/2016, 10:24

Tebi koliko si imala na kraju zdravih embriona
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 28/7/2016, 10:48

Ja sam imala 21 jc, od toga 19 dobrih, 18 se oplodilo a 15 dobrih embriona
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 28/7/2016, 11:47

Evo vec mi je javljeno..
Donatorka je imala 9 zrelih jajnih celija, od toga 7 se oplodilo. Naglasila je danas imate 7 oplodjenih embrija??
Ponedeljak transfer sa blastama.
Necu ni da razmisljam vise o tome sta se desava sa celijama, nema smisla! Davno dok sam jos istrazivala sam procitala da nama ostaje samo da im vjerujemo,neka od vas je to napisala)
Ja licno mislim da je to ono djelenje celija,ali treba biiti realan i staviti tacku na te misli.


Evo moj izvjestaj iz Praga..
Mi smo samo preko dana bili tamo  kratko.
Navigacija preko obicnog smart telefona koja se skine za offline modus  koristenje je super.
Parking ispred klinike je 1 euro po satu ,sto i nije tako puno koliko je on bitan .Moze se platiti  u eurima.
U klinici je sve ko svicarski sat besprjekorno. Internet je dostupan ,pasword stoji kao na oglasnoj tabli :-)
Moja kordinatorka je jako lijepa zena,sa velikim zelenim ocima i zategnutog lica ,(ako je uopste i bitna info ) ,vesela prijatna ,mada nakon svih  mejlova i nisam imala  puno pitanja.
Doktorica Sonja i nije jedina koja prica nas jezik,tu je i jedna sestrica koja je od MM uzimala krv i jos jedna doktorica Martina S ( S  Very Happy sa kvakom nemam na tastaturi )

Nakon potpisani saglasnosti ,mm je dao uzorak ,pa na  narazgovor i pregled obadvoje  i onda krv od MM.

Ja sam kod te doktorice Martine S Very Happy imala razgovor i pregled.
Prvo mi je rekla da je donatorka jako lijepa,ali bas lijepa i jako mlada djevojka..Nemaju obicaj to da kazu ali ona je bas lijepa!
Kaze da se njoj puno svidjela,krasna djevojka ,inteligentna i studentica..
Sve  to je sam rekla ja nisam na tu temu nista pitala.
Ja osjecam daje to moje i da sam ja samo  u klinici za podpomognutu opl.
Kordinatorka je na to sve dodala,da je bas doktorici maloprije rekla ,da kad me je vidjela  odma je znala da su potrefili nas dvije,da jako puno slicimo.
Ni tad nisam nista pitala ,samo mi se malo plakalo raznjezila sam se kao da mi opisuju malenu curicu taj sam osjecaj dobila..

Na mjerenju endometrijuma bilo mi je  cudno da je 8.2mm  a prosle sedmice 10,2 mm.
Pitala sam jeli se smanjio,kaze nije nego oni u klinici mjere drugacije,pa je nacrtala gdje oni mjere ,tu gdje stavljaju embrion..Povecala mije terapiju sa 3x1 na 2-1-2 ukupno 5 na dan .
Za blaste mi je rekla ne da je dobro nego je odlicno da se vracaju bas blaste i da zna da cemo mi samo jednu.
Inace ovo se u Bratislavi doplacuje ako idte do 5 dana.Klinika koju su meni preporucili u KW klinik

Trazila sam PG depo,malo je zastala ,pitala me znam li da to samo nekad zatreba (htjela sam joj sve ispricati i za zene sa kutka i za Annci kako joj je trebali i Winni ali usuti ) lol!  
Nebi shvatile.
Samo sam rekla, znam. Sve sam citala,hocu da imam ako zatreba i rekla sam joj da cu mjeriti 5 dana pg i tsh (BB mi rekla i to sam se tad sjetila) nasmijala se i dala mi sve,samo rece da ne smijem sama davati ,obecala sam.

Prilicno kratko je to sve potrajalo.
MM je zadnji izvadio krv po ceskom zakonu ne smije biti starija od 4 dana..On je tamo nasmijavao neku  nasusestricu i koordinatorku ,ja sam sve cula pa mi bi simpaticno poslije sam ga zezala..

Kasnije smo krenuli da vidimo gdje smo,dosli smo prvo do Pivovara,ispred je restoran za svaku pohvalu!
Cjena u hotelu Pivovar je 44e ,parking odma ispred.
Nize ulicom sa desne strane  je apartman elikse samo za 3 noci se moze rezervisati po 50e a za 2 noci nam je dala ponudu po 65e.
Za ova dva mogu reci da su mi nekako na velikoj prometnoj cesti,nisu mi bas prijatni.
Hotel Clarion congress,nisam ni pogledala to sam jos kod kuce odlucila da mi je ogroman.

Negdje lagano iza Elikse se dojde do Hotel Inturprag 31 e ,on je bukvalno iznad klinike jedna ulica sto smo mi i htjeli,u blizini njega je trzni centar Galerija Harfa,sve u krug pjeske,sto je super.Ima i parking ispred hotela , 4e po danu.
Otisli smo do  hotela Carol on je nekako na cosksu na cesti,ne znam gdje mu je parking??
Ali tamo su nam rekli 79e noc ali parking nemaju slobodan na taj dan a nemaju ni sobu na taj dan ....
I da imaju bijo mi je preskup..Istina da je hotel  na ljepom mjestu i taj dio grada,ulica prema klinici je bas prijatna za prosetati do klinike.
I to je bio taj krug nazad po auto i kuci ..
Saobracaj je grozan,ulaz u Prag blokiran ,traka sa kamionima stoji ostale dvije jedva idu,kolona od min 6 - 7 kilometara.
Pa do ponedeljka na mirovanje :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/7/2016, 13:06

Amna, super ti je izvestaj i vrlo detaljan. Znacice svim zenama koje se spremaju za Prag, a mozda i nekima koje su vec bile tamo Very Happy

Harfa je...nasa Harfa, pravo mesto za nas koje mirujemo posle transfera. Muzevima je najlakse tamo da nam kupe hranu, a posto moj muz voli "svega i mnogo" tako i donosi odande lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 13:34

Amna, divan ti je izvestaj. Mene si bas raznezila, vratila uspomene. Martina je bila moja dr poslednji put, sva je onako blaga i mila. Transfer bukvalno nisam osetila. Vise mi se svidja nego Sonja, ne znam zasto svi insistiraju na njoj. I bila je "srecne ruke", zelim i tebi da bude!

E, i 7 embriona je i kod nas bio konacan br. Srecan ti bio!


Poslednji izmenio Mimi12 dana 28/7/2016, 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/7/2016, 13:35

Mimi, mozda zato sto nam nije ona "upala", pa ne znamo za nju, nego uvek Sonja.
Kad sam isla prvi put u PFC, Sonja nije bila tamo pa mi je radila neka mlada dr Gabrijela...ne daj ti Boze nikome
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 13:43

Meni je Alena bila prvi put, uspelo isto. Fina zena isto, ali je zene ne pominju nesto u poslednje vreme...mozda ne radi tamo vise.
Ali ova Martina mi je bas nekako legla. Po prirodi je sva onako pazljiva i brizna, tacno kad je vidis to osetis. Ako bude kod nas jos jednog puta, na njoj bih insistirala eto sad, a nisam do sad ni na kome.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 28/7/2016, 20:24

Amna imala sam 8 super embriona i 8 slabijih. Mada smo mi zahtevali zamrzavanje svih embriona nevezano za kvalitet jer nikad se ne zna Wink
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 29/7/2016, 10:57

Je li neko bio u hotelu arena?
Ima podzemnu grazu
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 31/7/2016, 18:58

Evo da vam javim da sam ja juce preko Fb rezervisala hotel Arena ,odluka je pala zbog graze jer je osigurana,placa se 6e po danu.Svi koji ne voze skodu lol! moraju se brinuti lol!

Nego odemo mi danas u taj hotel ,on je na super lokaciji,preko puta Galerije Harfa (trzni centar) a druga ulica od klinike.Sve u krugu od 500m ..
I zena kaze ima parking ali samo za veceras,a upisala nam 2 noci ??
Nudi neki parking da sutra premjestamo auto iza Arene ??
Na to sve,pitamo je a da ostavimo auto ovdje ispred vrata hotela ,kaze tu nije siguran mi vam ne garantujemo ..E sad kadona to kaze ....tad nas panika uhvatila ...
I vratimo se u onaj Hotel Inturprag sto smo u srijedu gledali i upisali se ,ni tu nisu imali parking,ali su nam dozvolili da udjemo u dvoriste hotela i parkiramo ispred vrata dok se nesto ne oslobodi. 4e po danu
Ako ko bude imao ovaj problem neka zna da ima parking uz naplatu preko puta Arene ,odma uz policisku stanicu,to smo mi kasno vidjeli:x
Inturprag hotel ,nije los za ovu cijenu 31e ali nista posebno.Prasnu sam sama obrisala iznad kreveta i po ormaricima,frizider je prljav..Bar internet radi dobro.A soba je bas sparna,sreca kisa pada i samo je 20 stepeni.
Ko je pisao o apartmanima,mogu reci da je to najbolja opcija ako ste tu 7 ili vise dana.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 31/7/2016, 23:45

Boze Amna pomislio bi covek da si otisla u Albaniju a ne Cesku, mi nijednog momenta nismo ni pomislili na auto niti nam ga je iko ikad pipnuo... Opusti se bre zeno vec jednom u mirnom i finom delu grada si..spremi se sutra za upoznavanje i sa osmehom bez strepnje i zebnje i ne trosi energiju na gluposti leba ti. Toliko od mene. Sutra posle transfera nema setanja, lezi, gledaj tv, jedi, citaj knjigu/novine sta god ali lezi. Toliko od mene i srecno sutra!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 31/7/2016, 23:53

Pa nismo svi isti..Eto nama je to bio stres..Ako neko bude imao isti problem ima i info za parking i osigurane graze...

Kakva li je Albanija ako ovdje HM ima osiguranje lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu