KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKI - Prague fertility centre

+44
nena beba
naca
Malina
goga69
mimica
Simona
anuska80
cici
Cupava
jovana 77
Shizika
Tinche
SannI-AlL
Marija86
catherine290505
fenix
bak
Filippa
bobica83
lisy
Zoka83
Milijana
maja76
HappyGirl
Jelena*
ŽenoLina
vašar
ciklama
MARA
lena
daco
bebko
anna
djole42
BiKsi :)
marija26
Struzzo
Orline
zoxa
Deni
MAAKKI
dr mali pariz
7-patuljaka
Aki
48 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 30/9/2010, 13:54

Drage moje....nije me dugo bilo...iz opravdanih razloga. Redovno vas pratim ali nemam snage da napisem izvestaj...ukratko:

Danas je 7 dan od et. Vracena dva embriona (kako su mi dr i embriolog rekli prve klase ili extra kvaliteta) a tri su zamrznuta. 12.oktobra treba da vadim betu pa cemo videti. Svi su veci optimisti od mene, pocev od doktora preko embriologa pa i svi ostali, ali ja....sta da kazem...i nisam, a zasto...ne znam. Prosto se bojim onoga posle, ako ne uspe.

Toliko za sada, nemojte mi zameriti.....

Sve vas puno ljubav
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od 7-patuljaka 30/9/2010, 14:26

Draga Aki!!!Sve će biti u redu.Ne sikiraj se, ostaje ti samo da čekaš...I ti i doktori ste uradili sve što je do vas...ušuškaj se, pozitivno misli i moli Boga da se bebci zakače...Bila si kod odličnih doktora, dobre ekipe, donatorka je bila dobra...sada...šta je tu je...A, tu si ti dve bebice!!!Ajde, uživaj sada sa bebicama!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od dr mali pariz 30/9/2010, 16:15

Aki,glavu gore,budi pozitivna,jer u sebi nosiš dva života,daće Bog!
tu smo zajedno,i guramo! osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od MAAKKI 30/9/2010, 17:18

Aki samo si mozda malo umorna od svega sto si prosla, ma bice sve u redu videces!!!!! poljubci
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Deni 30/9/2010, 19:42

Aki, nemoj tako molim te! Hajde budi optimista, bar malo...
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od zoxa 2/10/2010, 10:01

Aki drzimo fige!!! Ako te to i malo tjesi i ja sam se isto osjecala posle ET a vidi me sada, planiramo drugi rodjendan...
Sto se ne javi, bila si mi u komsiluku?
Navijam iz sve snage!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Orline 2/10/2010, 14:22

Aki, drago mi je da si se javila.
Razumem tvoje osećaje, različiti ljudi reaguju, samo se nadam da će ti se vratiti osmeh na lice za koji dan, kad vidiš pozitivan rezultat.
Ljubim te i mislim na tebe. AKI - Prague fertility centre 275568
Posle, kad budeš vremena ostavi nam tehničke podatke, kako je sve išlo Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Struzzo 2/10/2010, 18:46

Super što si se javila...mislila sam na tebe intenzivno i pitala se dokle si stigla... Very Happy
Joj, draga, tačno znam kako se osećaš...ali nemoj, molim te....ovo je tvoja prva vantelesna sa doniranom jć...i kao što neko reče, bila si u dobrim rukama, u dobroj klinici, bile su kvalitetne jć, vraćeni kvalitetni embrioni...zašto ne bi bila ovih dana pozitivna...Budi!!! Ako, ne daj Bože, ne uspe, ima dana za negativne emocije...pa, opet i one pozitivne....
Ne daj se...
Držim fige...jako, jako...
poljubac
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 2/10/2010, 22:05

Hvala vam na podrsci.....mnogo mi znaci!

yes
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 09:37

Cekam mengu pa i ja idem put Praga, u PFC.
Tako me strah. Inace idem na donora sjemena i cim se
bolje termin približava meni se nekako sve više nejde.
Strah me neuspjeha jer za drugi put više nemamo love. Samo injekcije koštaju 6400,00 kuna. Kolko utrica treba nakon punkcije, kolko dugo se to stavlja? ovo ce biti za mene valjda najdužih mjesec dana u životu.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od BiKsi :) 7/10/2010, 12:08

Aki, držimo i navijamo jako! AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 97392 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 216281 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783 AKI - Prague fertility centre 595783

Marija26, nadam se da će vam ovaj put biti uspešan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 12:24

Hvala!

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 7/10/2010, 12:36

Jutros sam kupila babyrapid...i sad se kanim ocu li ili necu. Danas je 12dpt. Da li da sacekam jos dan-dva?

Sacekacu....pa sta bude bice.

Hvala Biksi

Marija26, zelim ti svu srecu. Ja sam radila donaciju u PFC-u pre 12 dana, pa ako imas pitanja...pucaj Very Happy

I znam kako je, veruj mi, kroz to i ja isto prolazim!!!!

ljubav



I tako mi je drago za nasu Zoku....srecno draga i uzivaj sada. Zbog tvog slucaja sa testom se premisljam Very Happy
Navijam za skolsku trudnocu igra igra igra igra
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 12:56

Daj opiši odnda malo do pocetka do kraja. Kak je gore, di ste bili, u kojem hotelu, kakve su cjene?
Kako si se osjecala nakon punkcije, imaš smrzliće?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 7/10/2010, 13:37

Uffff.....taj izvestaj sam i ostala duzna svim curama na kutku. Nekako nisam bila spremna da pisem sve to....ali evo, kao sto su drugi postovi drugih cura meni pomogli, nadam se da ce i ovo moje iskustvo nekome pomoci:

U ciklusu pre postupka pila sam cikloproginovu, zatim od prvog dana ciklusa estrofem 3x1tbl do 8 dc kada sam imala prvi uz i merenje endometrijuma. Bio je 7 mm pa su mi pojacali estrofem na 2x2tbl. 11dc (ponedeljak) su mi javili da za dva dana (sreda) budem na klinici u 11h.

Kupujem vozne karte (cena za dve osobe - povratne 20500 din - oko 190 Eur), ranije sam dogovorila sa Mirnom (asistenkinja dr.Sonje) rezervaciju hotela Belvedere koji je udaljen od klinike nekih 200-300 m(za dve osobe po danu sa doruckom 49 Eur). U utorak oko ponoci smo se smestili u hotel i ujutru, po dogovoru, bili na klinici malo pre 11h. Srdacno su nas primili, dali informacije da je donatorka ima 12 folikula, od toga 7 jc extra kvaliteta. Suprug je dao uzorak i onda nam je dr.Sonja ispricala sta nas sve ocekuje i odgovorila vrlo strpljivo na sva nasa pitanja, protumacila sve nalaze koje smo doneli...ma odusevljena sam sa njom. Rekli su nam da ce me sutradan obavestiti koliko se jc oplodilo i kada je planiran transfer.

Sledi razgledanje Praga...koji verujte mi stvarno treba videti i doziveti. Prelep je!!!!

Sutradan mi sms-om javljaju da su se svih 7jc oplodile i za jedan sat ce mi javiti, kada embrilog odluci, kada ce bii transfer. I stvarno, za nepunih sat vremena mi pustaju sms da je transfer zakazan za subotu u 15h. Do tada smo slobodni.

Naravno da smo svo to vreme iskoristili na razgledanje i istrazivanje Praga. Izasli su mi zuljevi na nogama tamo gde nikada nisam predpostavila da mogu da izadju Very Happy ali smo i dalje setali i setali....po slobodnoj proceni preko 10 km/dnevno Laughing a imali smo i veliku srecu da nas je vreme BAS posluzilo

U subotu ujutru je pocelo da se malo oblaci pa smo prosetali jos malo okolinom. Oko podneva sam se vratila u hotel, okupala, isfenirala i sredila da sacekam moje mrvice i ucinim sve da im se svidim Razz

Na klinici smo bili pola sata ranije...malo pre 15h nas je dr.Sonja primila. Rekla nam je da imamo 5 embriona extra kvaliteta, dva ce da vrate a tri da zamrznu. Rekli su mm da donje za nekih 1,5 sat po mene i poveli me u prostoriju gde sam se presvukla (dobijes spavacicu i papuce) i uveli u salu. U sali je atmosfera bila vesela jer embriolog voli da slusa muziku...stalno je ponavljao kaku embrioni krasni. Dr.Sonja me je kroz postupak vodila vrlo temeljno pokazujuci mi na ekranu sve sta rade.
Lezala sam posle transfera 1 sat na stomaku i pesaka se spustili do hotela. Dr.mi je rekla da betu vadim 17dc, odnosno 12.10. ali da ovog vikenda mogu da uradim kucni test.

Moram da napomenem da su svi bili veci optimisti sa recima "nema razloga da ne uspe"! E sad....ja bas nesto i nisam...ali jos verujem u cuda i ovaj babyrapid na mom stolu: gledam ja njega, gleda on mene Laughing Very Happy Rolling Eyes
Nemam nikakve simptome, mozda malo ucestalije idem u wc da mokrim i stalno imam utisak kao da cu svakog casa da dobijem i to je to....mozda zbog toga sto se ne osecam "trudnom" niti imam simptome taj moj optimizam i nije izrazen ali isto tako znam da to ne mora nista da znaci.

Elem...sutradan ujutru smo imali voz za nazad i uvece smo bili kuci. Prilicno udobno za putovanje, rasiris ona sedista u kuset i celim putem sam leskarila. Prvih 4-5 dana sam bila disciplinovana, lezala i cuvala se....posle toga pa do danas povremeno lezanje i odmaranje.

E bas sam se raspisala....to je to drage moje....ako sam nesto propustila, pitajte!

osmeh srce
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 15:04

Znaci uživali ste Ti si išla na donaciju j.s. ja idem na
donaciju sjemena. Pa ako su ti rekli da su embrici ekstra i da ce se sigurno primit ona i hoce. Još malo pa ces znati Very Happy
Citam i forum na rodi pa mi se nekako cini da svi nekako imaju nakraju pet embrica i tri ostanu za smrznut. Ja bi bila presretna da i meni tako ispadne. U svakom slućaju želim ti plus na testu i betu veliku ko kuća Very Happy Embarassed

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od djole42 7/10/2010, 16:26

Aki i ti si usitnila,ajd izdrzi jos par dana pa javljaj pozitivnu betu!Navijam od srca! wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd
beta beta beta beta beta beta beta beta
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 7/10/2010, 16:29

ooooooooooo....hvala Djole...volim ovaj sarenis Very Happy
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od dr mali pariz 7/10/2010, 16:31

Aki,navijamo,navijamo igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
hvala na lepom izveštaju!
biće dobro,mora!! srca
marija26,srećno u Pragu! igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od MAAKKI 7/10/2010, 16:40

Aki izvestaj je divan sazet i jasan, drago mi je sto ste uzivali u Pragu ja sam bila i znam koliko je lep i interesantan. Very Happy
Navijam za pozitivnu betu od srca b b b b

Marija26 srecno u Pragu mislim da kada budes otisla tamo da ce bar deo tog straha da nestane d
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 18:01

I ja se isto nadam. Kakav je osjećaj nakon punkcije, anestezije tocnije?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od zoxa 7/10/2010, 18:13

Aki navijamooo!!! roda
Marija26, Aki nije imala punkciju a ni anesteziju, to je imala njena donatorka.
Imas razna iskustva djevojaka koje su radile punkcije u anesteziji i bez nje na VTO dnevnicima https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/
Zelim ti puno srece u Pragu!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od marija26 7/10/2010, 18:18

nisam pitala aki nego opcenito nekoga sa ovog foruma. Hvala!

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Aki 7/10/2010, 18:43

Marija, kako ti je i zoxa rekla ja nisam imala stimulaciju i punkciju, ali kada sam radila vto pre par godina secam se da nije nista strasno, anestezija odradi svoje i ne osecas nista. Nemoj da te to brine, to prespavas Laughing
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od dr mali pariz 7/10/2010, 21:04

Marija,aspiracija je najsimpatičniji momenat celog postupka,ako izuzmemo vaćanje embriona na svoje mesto Very Happy
Ništa ne boli,jer si pod anestezijom,sve ukupno ni 10 min. ne traje.Kad se probudiš,mali su bolovi,koji brzo prođu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

AKI - Prague fertility centre Empty Re: AKI - Prague fertility centre

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu