KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postavite pitanje

+20
makica1984
Republica
Tangerine
bobica83
patlidzan
caci
lelas
Ninche
JocY
zvoncica36
HappyGirl
Vuchica
nena beba
Vecka
zoxa
SoJa
BiKsi :)
Ema78
Shizika
Tinche
24 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 22/11/2013, 10:45

Jao biksi, Hašimoto, hiperinsulinemija, kandida i PCOS. Kakvo "zločinačko udruživanje" raznih poremećaja koji su u stvari vrlo povezani. Nadam se da si shvatila koliko su hipotireoza, hiperinsulinemija i PCOS međusobno povezani, i koliko je tu važan unos ugljenih hidrata, tj njihovo isključivanje iz ishrane. Količina UH, kao i još nekih naminrica je važna i kod kandidijaze. KAd su ti uspostavljali sve te dijagnoze, da li te je iko obavestio kako treba da se hraniš?
U svakom slučaju, da bi rešila svoje probleme, moraš potpuno da promeniš ishranu, i to baš prema preporukama za Hašimoto i ishranu trudnica-puno izvora proteina, manje UG, korisne masti, puno povrća, manje vića. Zbog kandide nikako ne bi smela fermetisano povrće (turšiju), salate sa sirćetom (samo sa limunom) , testa sa kvascem, i opet, nikako mnogo UH.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 22/11/2013, 11:34

Biksi navela si da jedeš sardinu i tunu.Ribe iz konzerve nisu baš dobar izbor za trudnice i malu decu.Mogu se javiti jake alergijske reakcije iako možda nikad nisi imala istu.Najbolje svežu ribu da sama spremiš.Što se tiče kandide izbegavaj i bademe,orahe,lešnike,...Možda da piješ limunadu,ako ti ne smeta pošto si napisala da ti citrusi smetaju.Kandida se javlja kad je organizam ''kiseo''.Kafa,slatkiši,belo brašno,paradaiz,prerađevine,testa,....sve to šteti.Vitamin C je dobar prvotiv kandide kao i beli luk.Postoje u prodaji kapsule od belog luka,ali nisam sigurna da li su ok za trudnice(najbolje pitaj ginekologa).Kiseli kupus jedi samo termički obrađen ne sirov.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 22/11/2013, 11:35

Nadam se da Patlidžan nema ništa protiv mog mešanja u njenu struku?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 22/11/2013, 11:46

Što se tiče pašteta najbolje da jedeš Patelina za decu.Obavezno gledaj da li ima neki E broj na njima,ako ima izbegavaj.Mislim da Yuhor isto ima ok paštete.Viršle ako imaš neku mesaru gde rade bez aditiva viršle.U Bg. mogu da se nađu kvalitetne viršle,a koštaju 1kg oko 700din.Cena kvalitetnih viršli je jača.Postoji razlika u crevima u koja se stavljaju viršle,itd.Paštete su isto loše za kandidu spadaju u ''kiselu'' hranu.Treba ti ''bazna'' alkalna hrana da bi se što pre izborila sa kandidom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 22/11/2013, 11:58

Već sam kačila link za tekst o ishrani trudnica, tu postoji priča o ribi. Nemam ništa protvi zvončice, samo nastavite. Taman ću ja da odmorim Very Happy 
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 22/11/2013, 12:11

patlidzan ::Već sam kačila link za tekst o ishrani trudnica, tu postoji priča o ribi. Nemam ništa protvi zvončice, samo nastavite. Taman ću ja da odmorim Very Happy 
Nema odmaranja!!!Oduševljena sam što si sa nama,Ja ti neću persirati,a ni ti meni nema potrebe da persiraš.Jesam starija,ali ovde nema persiranja.Već sam napisala da godinama pišem šta je ok,ali .....Ovo je tvoja tema i ''moraš'' da nam pomažeš.Ja samo nekad upadnem.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 22/11/2013, 12:19

Inače, veliki sam protvinik korišćenja mesnih prerađevina u ishrani, pa tako ne preporučujem industrijski proizvedenu paštetu i viršle nikako, pa ni one "zanatske". I za pštetu ćete naći recept na mom blogu, ja to često mackam detetu, obzirom da svežu domaću supus kuvam svakog drugog-trećeg dana.
Samo da dodam, kandida može da napravi ozbiljne probleme, i stvarno je važno da se biksi iste što pre reši.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 22/11/2013, 12:58

Slažem se za paštete i viršle ja ih zovem hrana za pse.Ali pošto znam da u proizvodnji postoje bolje i lošije onda bar da se jedu bolje.Postoji mesara u Bg. koja pravi teleće viršle u prirodnom crevu od telećeg mesa.Bile su ranije industrijske viršle sa inulinom koje su imale odličan sastav,ali ih više nema.Uskoro će se pojaviti proizvod(nešto poput muslija)protiv kandide.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 29/11/2013, 00:57

Hej drugari...

Petar  je poceo sa profilaksom antibioticima... 3ml dnevno, do daljnejg...Problemi sa dijarejom i upalom guze su se sredili,a ono sto me sada interesuje je sta bih mogla da radim da mu pomognem da sto laganije prodjemo kroz to. PLasim se sistemske kandidijaze.
On i dalje sisa,  za rucak jede povrce ( uvela sam krompir, sargarepu, tikvu, tikvicu),  ponekad voce ( kruska i jabuka), i ponekad pojede kasicu pirinac kukuruz. Sve sama spremam, sem zitarica.
Nekoliko dr'a mi je reklo da mu ne dajem nistatin. Dajem mu samo bulardi, i bio gaia kapi ako preskocimo bulardi.
Ima li smisla da iz svoje ishrane nesto izbacim, ili da nesto posebno uvedem?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 29/11/2013, 09:50

P.S. Lepo sam ja formulisala u glavi, al ne postavih pitanje na pravi nacin...
Da li da nastavim sa standardnim uvodjenjem namirnica, ili da nesto saceka...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od bobica83 29/11/2013, 10:07

Ema mi smo bili na profilaksi do njegove prve godine takodje 3ml palitreksa svako vece! Nismo menjali ishranu sve smo uvodili kako i ide jer meni rekose da je to mala doza i da nema nikakve veze sa ishranom i bilo cim drugim!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 29/11/2013, 10:09

Hranu uvoditi norlano, samo zaobići palentu i ne dodavati šećer kašama, to je sve. Sve ono ostalo što utiče na umnožavanje kandide se deci daje mnogo kasnije.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 29/11/2013, 10:21

Hvala devojke... secer mu svakako necu uvoditi, sa ili bez antibiotika. Dok god budem mogla ...ili cu se truditi da mu ja spremam slatkise kada malo poraste...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Tangerine 29/11/2013, 10:30

Da li su namirnice životinjskog porekla neophodne dojiljama? Zamolila bih te za nekoliko smernica u vezi sa zamenama za meso, mleko, jaja. Izvinjavam se ako je glupo pitanje, ali ne znam mnogo o zdravoj ishrani -- svi izvori koje čitam daju različite preporuke i u velikoj sam dilemi šta je pravi put.

Beba ima dva meseca i isključivo ga dojim. Hvala!
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 29/11/2013, 10:39

Ja nisam za isključivanje namirnica životinjskog porekla iz ishrane nikada, naročito ne tokom dojenja. Nema adekvatne zamene za namirnice koje su izvor najkvalitetnijih proteina, pogovoto ne tokom dojenja. Kada beba poraste i prestane da sisa, naćićemo rešenje ako želite da budete vegan, do tad Vam to nije potrebno. Very Happy 
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Tangerine 29/11/2013, 10:50

Hvala! :cvetić: A neke opšte smernice, nevezano za vegansku priču?
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 29/11/2013, 11:09

Namirnice biljnog porekla koje su solidan izvor proteina su žitarice (naročito kinoa i proso) i mahunarke.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Shizika 30/11/2013, 10:56

A pechurke, njih obozhavam?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 30/11/2013, 12:14

Soja i pečurke se nikad u potpunosti ne izbacuju iz creva.Ostaju kao naslage.Po nekad su ok,ali često da se jedu mogu da utiču negativno na creva.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 5/12/2013, 07:19

Shizika ::A pechurke, njih obozhavam?
Pečurke imaju nešto više proteina, ali neuporedivo manje od mahunarki. Inače, pečurke se ne nalaze u crevima kao naslage, to zaista nije moguće. Ono što nije dobro kod pečuraka je visok sadržaj oksalne kiseline zbog koje se moraju jesti neposredno posle termičke obrade. Već sam govorila, dugim stajanjem jela od pečuraka, i podgrevanjem, sadržaj oksalne kiseline se povećava, a to nam nije potrebno. Dakle ne ispuštaju toksine i ne znam šta već (mnogo puta sam čula ovako nešto) već raste koncentracija oksalne kiseline.
http://nutricionista.nasezrno.co.rs/pita-od-sampinjona/
Evo jednog recepta sa šampinjonima.

A evo i šta vam još može otežavati dijetu i mršavljenje.
http://nutricionista.nasezrno.co.rs/leptinska-rezistencija/
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Shizika 11/12/2013, 23:07

Hvala za recept i odgovor o pechurkama.
Puna sam pitanja o jednoj od mojih omiljenih namirnica: jajima. Ako sam dobro ukapirala, prirodno su bogata Omega 6, a meni se npr. savjetuje da to izbjegavam vec uzimam Omega 3. Da li je proces fortifikacije jaja sa Omega 3 prirodan? Da li ta jaja i dalje sadrzhe jednak nivo Omega 6? I da li jaja kokoshki koje su pumpane hormonima kako bi proizvele shto vishe jaja prenose te hormone na nas, tj. imaju li uticaj na nashe hormone reprodukcije?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 12/12/2013, 07:43

Fortifikacija jaja se ne može vršiti nikako drugačije, osim suplementacijom hrane pilića i pravljenjem posebnih mešavina. U hranu koja se daje nosiljama, mogu se dodavati repičino, laneno ili riblje ulje, a dodaje se i selen. Ovakva jaja se svrstavaju u funkcionalnu hranu, obzirom da imaju dobar odnos omega 3 i omega 6 masnih kiselina. Nivo omega 6 se minimalno smanjuje, opet zahvaljujući promeni načina ishrane koka nosilja, ali su one i dalje prisutne.
Za pumpanje hormonima i jaja ne mogu ništa da kažem, jer nisam sigurna da se mogu naći u jajima. U mesu ih svakako ima, i upravo je takvo živinsko i juneće meso razlog sa sve češću pojavu ranog puberteta, i pomeranja ulaska u pubertet, kao i raniju menopauzu. Ja za sve ovo krivim i ugljene hidrate.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Tangerine 12/12/2013, 08:47

Ne znam da li je ovom pitanju mesto ovde, pa neka ga obrišu ako je o/t.

Patlidžan, u porodici postoji rak debelog creva. Ima li saveta sa Vašeg aspekta?
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 12/12/2013, 08:57

Pitanje je na pravom mestu, samo nisam sigurna šta me pitate-prevencija zbog porodične anamneze ili terapija za obolelog?
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Republica 12/12/2013, 09:10

Da pozdravim i ovde ekipu & PatliDZan, jedno od omiljenog povrca za mene.  Laughing Zapravo koliko sam razumela Jasminu  Laughing 
Procitala sam pisanije do sada i tu sam shto se tice ishrane u nekoj normali.
Nekako i godinama sa iskustvom ide u tom pravcu da ti i sam organizam odbija da klopash neke ponude u ovim ludackim radnjama.
Barem meni.  Laughing 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 4 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu