KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postavite pitanje

+20
makica1984
Republica
Tangerine
bobica83
patlidzan
caci
lelas
Ninche
JocY
zvoncica36
HappyGirl
Vuchica
nena beba
Vecka
zoxa
SoJa
BiKsi :)
Ema78
Shizika
Tinche
24 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ninche 9/11/2013, 10:08

ja sam abog visokog estrogena i mioma izbacila kafu, secer, meso, mlijeko, jaja i sve mesne i mlijecna preradjevine, kao i sve masnoce osim maslinovog ulja i kompletno psenicu... jela sam voce, povrce i ribu, i orasaste plodove, quinou, proso, raz i onaj potpuno crni hljeb... i tako godinu dana - nista peceno, przeno, samo kuhano, bareno i zivo... i pila sam Femisan A kapi...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 9/11/2013, 11:02

JOj bre devojke, sto ne rekoste... da imam sa kim da diskutujem...
all da ne idemo off topic...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od caci 11/11/2013, 12:07

Da i ja nesto pitam lol! 
Prvo da pitam za moj problem koji vec traje mesecima. Imam jako poduven stomak i jako puno gasova. Izbegavam onu hranu koju zanam da mi smeta a to je grasak,pasulj, kukuruz, kupus. Pitala bi dali je moguce to srediti nekom hranom i sta jos treba da izbegavam ?
A sad za moga sina. Ima 7 godina i bas voli da jede slatkise...naravno ja to ogranicavam koliko god mogu. Od voca jede samo jabuku i bananu. A od povrca kupus i cvekla. Ono ostalo jede samo ako je skuvano. E sad u zadnje vreme kad god pojede nesto slatko makar to bile i dve kockice cokolade on se zali da ga boli stomacic. To traje kratko i posle proge. Dali je moguce da mu je pocela smetati?
Hvala unapred osmeh srce 
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 11/11/2013, 14:48

http://nutricionista.nasezrno.co.rs/soja/
Evo malo o soji. Soja i proizvodi od soje, a tu spada i miso, po meni ne bi trebali da budu previše zastupljeni u ishrani. Miso je, na sreću, fermentisani proizvod, pa se uticaj fitinske kiseline na resorpciju nutrijenata smanjuje, ali soja i proizvodi od soje utiču i na hormonski status. Takođe, kada govorimo o makrobiotici koju baš i ne obožavam, moramo d aimamo na umu da se većina namirnica koje se koriste (mahunarke, orašasti plodovi, žita) sadrže više fitinske kiseline od ostalih namirnica. Pravilna tehnička i termička obrada (natapanje, fermentacija, dugo kuvanje) značajno smanjuju % ove kiseline u namirnicama, ali na žalost retko ko to pravilno radi.
Soja i proizvodi od soje posebno nisu pogodni za decu. U poslednje vreme se sve češće upravo soja dovodi u vezu sa ranim pubertetom kod devojčica, i kasnijim polnim sazrevanjem kod dečaka. Ako dobro pogledate, videćete da soje i njenih proizvoda ima u gotovo svim prehrambenim proizvodima, pa mislim da nema potrebe da je deci dodajemo i u drugim oblicima i obocima.

Voće se uvek jede samostalno, i to uvek najmanje dva sata posle, i sat vremena pre obroka. Ni sa voćem se ne sme preterivati, šećer je šećer, bez obzira što nam dolazi ih voća.

Ninche, suši i tartar biftek se moraju izbegavati u trudnoći. Ja ih obožavam, ali sam ih u trudnoći samo gledala na slikama. Very Happy 

Što se zamena za mleko tiče (bademovo, pirinčano, ovseno), takođe nemam lepo mišljenje. O tome ću opširnije nekom drugom prilikom, ali ako mene pitate, kad već nećete da pijete kravlje ili kozje mleko, nemojte piti nikakvo, pogotovo ne industrijski proizvedena mleka.

Caci, nadutost koja te muči može biti znak nekog zdravstenog problema, pa ti preporučujem da posetiš gastroenterologa.

Ako sam nešto zaboravila, podsetite me.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ninche 12/11/2013, 21:55

Patlidzan, znam ja to, i 8 i po mjeseci sam jela sushi sa pecenom ribom i kuhanim kozicama (ali nije to to) :) ali tri dana pred porod sam se pocastila pravim sushijem :) svakako sam bila u bolnici - a ovo "zivo" se vise odnosilo na voce i povrce :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 12/11/2013, 22:22

Ne znam da li idem off topic, ali da dodam da postoji kozije mleko i koziji jogurt , kao i surutka, ja kupujem recimo u Veru. I divnog je ukusa i teksture. Verovatno da nije kao domaci proizvod, ali kao sto je Patlidzan napomenula, nikada se ne zna sta se kupuje na pijaci.

A sto se tice makrobitike...meni se dopadaju neka pravila koja se koriste u ovakvom nacinu zivota,i ishrane. Recimo, makrobioticki nacn spremanja hrane, na prirodnim izvorima energije, u kvalitetnom posudju... zatim konzumiranje voca iskljucivo u sezoni, kao i povrca, stedljiva upotreba voca... upotreba iskljucivo integralnih i organskih namirnica. KOmbinovanje namirnica... ne mora se koristiti soja , i miso, tamari, svejedno, da bi se zivelo po makrobiotickim principima.
Ali, posto sam tek pocela da proucavam makrobiotiku, ne dajem sebi za pravo da delim savete.

Ako me sad Happy ili Tinche ne ubiju, nikad nece...odoh ohoho u off topic...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 12/11/2013, 22:54

Shizika ::Patlidzan, chujem da nashoj probavi ustvari ne godi jesti voce nakon obroka (jer uzrokuje fermentaciju? ) pa me zanima kad je najbolje jesti svjezhe voce, u kolikom vremenskom razmaku od obroka?
zvoncica36 ::Još bi bilo lepo i o pirinčanom mleku(koje nema veze sa pirinčem).
Shocked  Ovo koje ja kupujem ima 14% rizhe, ostali sastojci su voda, par kapi hladno presovanog suncokretovog ulja i trunchica soli. Ne znam na shta ti aludirash? zbunjen 
Da bi nešto bio proizvod od npr.''riže''ili ti ''pirinča'' ne bi smelo da ima samo 14% riže.Šta je ostatak?Moralo bi da ima recimo 75%riže ili 89%...Pogledaj da li ima E brojeva?Svako pije ono što mu prija,ali taj proizvod nazvati kao mleko od riže je prevara potrošača.Može da se zove napitak sa mlekom od riže npr.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 12/11/2013, 23:00

caci ::Da i ja nesto pitam lol! 
Prvo da pitam za moj problem koji vec traje mesecima. Imam jako poduven stomak i jako puno gasova. Izbegavam onu hranu koju zanam da mi smeta a to je grasak,pasulj, kukuruz, kupus. Pitala bi dali je moguce to srediti nekom hranom i sta jos treba da izbegavam ?
A sad za moga sina. Ima 7 godina i bas voli da jede slatkise...naravno ja to ogranicavam koliko god mogu. Od voca jede samo jabuku i bananu. A od povrca kupus i cvekla. Ono ostalo jede samo ako je skuvano. E sad u zadnje vreme kad god pojede nesto slatko makar to bile i dve kockice cokolade on se zali da ga boli stomacic. To traje kratko i posle proge. Dali je moguce da mu je pocela smetati?
Hvala unapred osmeh srce 
Pre nego poželiš da jedeš pasulj,grašak,...15min bar popij minimum čašu vode.Uz ručak izbegavaj da piješ bilo šta i posle ručka neka prođe neko vreme pre nego popiješ vodu,sok,...Sve što si navela da ti smeta je teško za varenje.Većini smeta,ali jako je važno i da li ti zaprške stavljaš?Moj ti je predlog da ih izbegavaš.Da li si pušač?Da li imaš heliko bakter?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Shizika 12/11/2013, 23:26

zvoncica36 ::
Shizika ::Patlidzan, chujem da nashoj probavi ustvari ne godi jesti voce nakon obroka (jer uzrokuje fermentaciju? ) pa me zanima kad je najbolje jesti svjezhe voce, u kolikom vremenskom razmaku od obroka?
zvoncica36 ::Još bi bilo lepo i o pirinčanom mleku(koje nema veze sa pirinčem).
Shocked  Ovo koje ja kupujem ima 14% rizhe, ostali sastojci su voda, par kapi hladno presovanog suncokretovog ulja i trunchica soli. Ne znam na shta ti aludirash? zbunjen 
Da bi nešto bio proizvod od npr.''riže''ili ti ''pirinča'' ne bi smelo da ima samo 14% riže.Šta je ostatak?Moralo bi da ima recimo 75%riže ili 89%...Pogledaj da li ima E brojeva?Svako pije ono što mu prija,ali taj proizvod nazvati kao mleko od riže je prevara potrošača.Može da se zove napitak sa mlekom od riže npr.
Pa najvishe od svega sadrzhava vode kao i kravlje mlijeko. Ovo koje ja kupujem nema nikakvih E brojeva, ponekad kupim ono kojem je dodat vit D. Zemlja u kojoj zhivim ima jako dobro reguliranu prehrambenu industriju.
Rizhino mlijeko mi je super za kuhanje ovsene kashe jer se ne lijepi za dno posude poput kravljeg. Takodjer se pokazalo kao dobra zamjena u vrijeme stomachnih virusa sa povracanjem.
Pitanje za Patlidzan: Ima li ikakvih istrazhivanja vezano za quorn, neshto me ne privlachi hrana iz fungusa?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od zvoncica36 13/11/2013, 01:10

Pravilnici koji su najstrožiji po pitanju hrane su ruski,a zatim neke bivše zemlje SSSR-a,pa naši.U EU su pravilnici podređeni proizvođaču pa tek onda potrošaču.Velika većina sirovina koje se koriste u zemljama EU nisu prošle naša testiranja jer sadrže nedozvoljene supstance.Azijski narodi od kad su počeli da konzumiraju animalno mleko znatno su viši nego ranije.Ja lično nisam ljubitelj mleka pošto čovek nema enzime koji su potrebni za varenje istog,osim u periodu kad je beba.Svako bira šta će jesti i treba da jede šta mu prija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 13/11/2013, 08:02

Ninche, idi u peršun, sad ću da umrem dok ne pojedem suši! Stvarno ga obožavam i čim me neko podseti na njega, zamišljam maki rukola rolnice sa avokadom.

Ema, makrobiotika kod nas nosi brojne probleme. Ja žitarice i inače slabo koristim, a i kad ih koristim, potapam ih i kuvam do besvesti, što zbog fitinske kiseline, što zbog mikotoksina. Upravo uvežene žitarice mogu da nam donesu mnogo više mikotoksina od onog mleka zbog kog su menjali pravilnike.

Caci obavezno da ode kod lekara. Meni to zvuči hao helicobacter.

Shizika kao i sve zamene za prave namirnice, meni se quorn ni malo ne sviđa. Osim toga što nemam ništa protvi mesa u normalnim količinama, ne mogu da svarim činjenicu da se nešto za jelo pravi od Fuasrium plesni, kada vrlo dobro znam da određeni sojevi Fusariuma luče opasne mikotoksine (trihoteceni). Tako je i margarin zamenio puter, pa se decenijama kasnije utvrdilo da ne samo d anije koristan, već i škodljiv. Mislim da će i u ovom slučaju da se desi.

Zvončice potpuno si u pravu za pravilnike i deklarisanje. Nešto što u sebi sadrži 14% pirinča ne može biti pirinčano mleko, već napitak na bazi pirinčanog mleka. Isto tako, ražani hleb sa 30% raži,ne može se zvati ražani, već hleb od mešavine sa ražanim brašnom. Na žalost, nije baš najbolje regulisano. Što se pravilnika i zakona o hrani tiče, naši su upropašteni pre oko 5 godina, tako da liče na evropske i kontrola hrane više nije kao što je nekada bila. Mislim da od evropskih zemalja, jedino Švedska ima prihvatljive sisteme proizvodnje i kontrole hrane.

patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 13/11/2013, 08:41

E....lepo je meni deda savetovao... dete treba da imas svoju njivu, kravu i vocnjak...

A kada smo vec kod zakonskih regulativa, kako stoje stvari sa Nemackom?  imam utisak da kod njih mora sve da je po ps-u?

Inace,ja sam u makrobiotiku usla, ne preko ishrane, vec preko nacina zivota, a ishrana je samo deo toga. imam utisak da je makrobiotika potpuno pogresno shvacena, jer njeni principi su zapravo zivot u skladu sa prirodnim okruzenjem, u datom trenutku. Ako se primeni u svom pravom obliku, to bi znacilo da treba da jedemo ono sto nas trenutno, prirodno okruzuje. Tipa, preko zime bi trebalo da jedemo jabuke i  bundeve, nikako citruse koji dolaze iz juznih krajeva, i nose sasvim drugu vrstu energije. Neke stvari imaju logike, neke ne, ali  moram da priznam da u najuzem okruzenju imam slucajeve koji su koriscenjem makrobiotickog nacina ishrane u terapijske svrhe znatno poboljsali kvalitet zivota.
Po meni, nista ne treba prihvatiti bez kritickog osvrta, bila to makrobiotika ili novi trend u modi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od lelas 13/11/2013, 08:42

Patlidzan i ostale devojke hvala na zanimljivim postovima svasta saznadoh.I kako sad da se hrani neko sa hasimotom,zakljucujem tradicionalno.
a sta je sa losom probavom meni sad ne pomaze ni bareno povrce,ni supe.Sta bi bilo korisno jos uvesti za bolju probavu.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od lelas 13/11/2013, 08:45

I mene je makrobioticki nacin zivota fasacinirao.za mnoge zitarice sam saznala od njih.Sta je sa bio zitaricama u radnjama zdrave hrane,koje procedure su prosle prilikom uvoza ,sadze li i one mikotoksine.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 13/11/2013, 09:50

Hašimoto često prati opstipacija.Pisaću uskoro o ovome opširnije, a do tad upamtite da bi trebalo da izbegavate upravo soju i njene proizvode, spanać, kupus, brokoli, karfiol, prokelj. Kad su žitarice u pitanju, često se dešava da bezglutenska ishrana pomogne u terapiji Hašimota, a inače, redovno uzimanje porcije punog zrna žita je važno i u prevenciji i u lečenju, kada se simptomi ublaže nakon nekog vremena uzimanja terapije.
Kada govorimo o žitaricama na tržištu, moram da naglasim da budete oprezne. Upravo je na jednom kongresu, naš toksikoglog Zavoda za javno zdravlje (ili kako li se sad zove) prezentovala rezultate, gde je među uzorcima žita i koštunjavog voća u prodavnicama zdrave hrane, bilo uzoraka koji su sadržali mikotoksine u većim količinama od dozvoljene. Ne znam kako nabavka u tom slučaju funkcioniše, ali ono što stiže na rafove prodavnica se strožije kontroliše, ne stoji dugo u magacinima gde su uslovi za razvoj plesni odlični, i ne stoji u otvorenim džakovima dugo. Ako mene pitate, kupujte upakovane, sa deklaracijom, u velikim marketima.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od lelas 13/11/2013, 10:55

Patlidzan ,hvala ,jedva cekam nastavak !
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 15/11/2013, 08:07

Ja ni hranu za pse ne kupujem u petshopovima gde se vadi iz onih velikih dzakova, pa ni ono sto se prodaje na takav nacin u radnjama zdrave hrane.. Ako nista drugo, takve namirnice su pune prasine.

Inace, Patlidzan,  sta da radim sa Petrom... vec tri dana ima dijareju, za koju sumljam da je posledica antibiotika. Od kasica je probao pirinac, kukuruz, sargarepu i krompir, danas bi trebalo da krenemo sa tikvicama? Da prekinem sa kasicama dok malo ne smiri stomak, ili ne?
A posto cemo sledece nedelje verovatno biti u bolnici, da li da mu uvedem kupovne kasice, i koje?Tesko mi je da organizujem da mi neko donosi spremljene kod kuce.
Vodila sam ga kod pedijatra, rekla mi je samo da mu dajem probiotik ( vec mu dajem bulardi), i izbacim kukuruz...ona misli da je virus, a cak i da jeste, ubice ga antibiotik...

Palo mi je na pamet da mu skuvam malo redji  beli pirinac...a dok smo u bolnici samo da g dojim....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 15/11/2013, 08:19

Ukini kukuruz, nastavi sa krompirom, pirinčem i šargarepom, a možeš dodati bundevu. Prolife je odličan probiotik, i jednostavan za upotrebu. Ako mu se ojede guza, maži Cansen, jer je moguće da će zbog antibiotika da ga muči kandida. Nisam više u toku sa kupovnim kašama, ali imaš divnu Juvitaninu od muskatne tikve, i Hipp krompir sa povrćem, šargarepu... i naravno, pirinčana.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 15/11/2013, 08:39

Hvala Patlidzan... guza ne da mu se ojela, nego ima vec ragade i erozije,pa naizmenicno mazem antimikotik i jekoderm... malo mu je bolje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Ema78 15/11/2013, 10:27

Menora72, imas pp
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 15/11/2013, 10:31

Petar ima antibiotsku terapiju. Terapija antibioticima, i kod nas odraslih, a naročito kod dece, može da poremeti crevnu floru i izazove množenje kandide. Zato se u ovom slučaju ojed tretira antimikotikom. Osim što je ovo školsko pravilo, sve ovo znam i iz ličnog iskustva.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od patlidzan 20/11/2013, 11:56

Hashimoto Wink 
http://nutricionista.nasezrno.co.rs/thireoiditis-hashimoto/
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od lelas 20/11/2013, 20:57

Divan tekst,hvala!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od BiKsi :) 21/11/2013, 22:47

Pročitah članak, vrlo korisno, hvala puno. Ja imam hašimota, ali kupus baš volim, a ovde vidim da ga treba izbegavati. Pritom, imam hipotireozu, hiperinsulinemiju, policistične jajnike, sad sam trudna, pa me zadesila i kandida, a gorušica već dva meseca gospodari mojim životom, koliko god izbacila stvari koje me muče. I onda se debelo zapitam, šta ja to treba da jedem, a da me ne muči, a da dobro utiče na sve pobrojano. Od hrane me trenutno ne muči pavlaka, mleko, jogurt, integralni dvopek, koji jedem umesto hleba, ne muči me krompir, al znam da se ne preporučuje, ne muči me ni pilav, ni pileće meso, ni svinjsko, ni jaja, ni slaninica :) i pršutica (vidi se da sam iz užičkog kraja :)). Juče sam jela kiseli kupus, i baš mi je prijao. Jedem domaće supe svaki dan i to mi prija. Često za doručak pojedem pahuljice (ovsene, ražane, plus mekinje i laneno seme) sa jogurtom, al to me drži jedva dva sata. Ne pijem sokove, i slatkiše uzimam minimalno, čisto da ne zaboravim kakav im je ukus. Ponekad pojedem nešto i što znam da će me mučiti, jer volim, kao što je salata od cvekle sa belim lukom, npr. Meleveno meso (svinjsko i juneće pomešano) me muči u većini jela, paprike. Nisam ljubitelj ribe, iako se preporučuje, pojedem ja i sardinu i tunu redje za doručak npr, i za ručak jedemo ribu, znam da je zdrava, al sem oslića i orade, ja druge ribe ne ljubim, jedem nazor i uopšte mi ne prijaju. Ne znam kako bi trebao da izgleda moj jelovnik, a da se pridržavam svega što se tiče gore pobrojanog što me muči?! Naročito doručak, vrtim par stvari već neko vreme, dosadila mi kuvana jaja i zdenka (sir ne volim i slabo ga jedem). Još me muče sva testa i pite, te to ne jedem, nikakva peciva, makarone, špagete, pice, ništa to kod mene nije u jelovniku, bar od kada sam trudna. Ranije sam jela kačamak, od 5. meseca ni njega mi organizam ne podnosi. AKo imate savet za mene, za bar tri obroka dnevno, jer više ih i nemam, bila bih vam više nego zahvalna! Od voća jedem uglavnom samo jabuke, sad mušmule, uzimala sam po koje parče dunje, jer me muče i banane i pomorandže, mandarine, ustvari citrusi, što ranije nije bio problem. Mada ne jedem ni svaki dan po voćku jednu. Počela sam češće da pijem kiselu vodu, pored donat mg vode, i ona mi prija zbog gorušice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od BiKsi :) 21/11/2013, 22:49

I da, mnogo češće sada pojedem viršle ili paštetu za doručak, da malo promenim, ranije sam to izbegavala, al jela peciva, a sad me ovo manje muči nego pecivo, pa onda to i jedem, iako znam da se te preradjevine ne preporučuju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavite pitanje - Page 3 Empty Re: Postavite pitanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu