KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 18 od 25 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Vuchica 19/12/2013, 15:24

IVV, ja vadila krv 02.12. danas sam zvala, rekose, dodjite, gotov je rez...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 19/12/2013, 15:27

OK, hvala, samo da znam zbog zakazivanja unapred. Ja ću ipak da zakažem hematologa bez prizivanja lošeg rezultata;-) Lako ću da otkažem posle.To mi dođe tri meseca pre postupka ako ima neke terapije. Ljub!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od SoJa 16/1/2014, 13:51

Ja išla juče na kontrolu kod hematologa (Dragana Marković- Niš) i evo kako stoje stvari, pored MTHFR i PAI 4g/4g, snižen AT III, LAC na granici. Dobila sam uput za imunologiju (ACA, IgM, IgG), ali nisu imali reagense i neće imati pre 1. Marta  Rolling Eyes LAC ćemo ponoviti u Aprilu. Dobila sam terapiju, folna 3x1, cardiopirin 1x1 i 4-5 dana pre et-a fraksiparin od 0,3 a nakon et-a fraxiparin od 0,4. I to je to.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 16/1/2014, 15:17

Sojo,super bices pokrivena.a za ostale analize da ne cekas reagense uzmi uput pa u Bg odradi,na vma,kcs,reumatoloskom!Na vma ide najbrze!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od SoJa 16/1/2014, 21:57

lelas ::Sojo,super bices pokrivena.a za ostale analize da ne cekas reagense uzmi uput pa u Bg odradi,na vma,kcs,reumatoloskom!Na vma ide najbrze!

lelas, nema šanse da mi daju uput za Bg, jer se ove analize rade u NIšu. Boli njih uvo što nema reagenasa, upute za Bg daju samo za ono što se kod nas ne radi, znači kad baš mora...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 17/1/2014, 09:43

Soja, bravo  osmeh srce . Bićeš pokrivena terapijom u sledećem postupku i on će biti dobitni  yes Pokušaj ipak da tražiš za Bg, kaži da ti je hitno.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 17/1/2014, 09:54

Soja super pokrivena si, sad misrno u postupak!
A sto se tice reagenasa, idi privatno u neku lab sigurna sam ima neke dobre u Nisu, ne isplati ti se da se cimas sa uputom u Bg za to, na isto ce te na kraju izaci!
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 17/1/2014, 11:02

Ostala sam duzna izvestaj hematologa za moj slucaj.. ponovicu sve da bi mozda nekom bilo od pomoci.
Do sada nisam imala trudnoca, spontanih pobacaja ni pokusaja VTO.
Ovo mi je prva Vto i htela sam na svoju ruku da uradim sve analize koje se inace rade posle 3 neuspele..
Nalazi su sledeci:
1. heterozigt MTHFR
2. Homozigot PAI 4g/4g
3. Beta2 Glikoprotein pozitivan

Prvo sam otisla kod dr Miljica (tam mi je b2GP bio samo granicno povisen).
On je bio misljenja da mi za ovaj prvi postupak nije potrebna terapija i da se smatram potpuno zdravom zenom. Cak ni Aspirin nije hteo da mi da. Jako mi se dopao njegov pristup prema meni kao pacijentu, jako je ljubazan ali eto kod njega ostadoh bez terapije.

Nisam mogla da se smirim pa sam potrazila misljenje dr Jelene Todorovic.
Ona mi je rekala da ponovim B2gp jer kad je granicno pozitivan hoce da u sledecem nalazu bude bas povisen. I bila je u pravu, B2GP je bio bas povisen! Rekla mi je da sam za terapiju i da dodjem.

Medjutim, ja sam htela da cujem i misljenje profesora Elezovica, jer sam od njegovih kolega dobila preporuku da nema boljeg strucnjaka od njega.

Kod njega prvi put, budem nekako nezadovoljna. Nije zeleo odmah da mi daje terapiju, rekao samo da ponovim LAC, ACA i B2GP za 12 nedelja i da mu se javim! Posto sam odmah sutradan saznala da me u Frontu planiraju vec ovog meseca i da za 10 dana pocinjem Diferelinom, nisam imala vremena da cekam. Pozvala sam ih, i dobila obavestenje da profesor trazi da odmah ponovim nalaze i da im javim. Stigli su mi nalazi, i od svega je opet B2GP povisen. Dobijan instrukciju da dodjem kod njega.
Druga moja poseta je potpuno drugacija! Kao da sam bila kod dva razlicita dr!
Ovaj put je bio ljubazan i objasnio mi da jesam za terapiju! Dao mi je Fraksiparin 0,4 4-6 sati posle ET pa do kraja trudnoce plus Folan 2*5mg, a u trecem trimestru da povecam na 3*5mg. D dimer proveravati na 2-4nedelje i ukoliko se poveca 2 do 4 puta (2 u prvoj polovini trudnoce a 4 u drugoj ) onda da mu se javim da bi mi povecao dozu Fraksiparina! Pred kraj trudnoce da mu se javim da bi mi dao pripremu za porodjaj. :)

Jako sam zadovoljna, bicu potpuno pokrivena terapijom, i potpuno smirena da sam sve od sebe dala da ovo uspe  osmeh srce  yes
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 17/1/2014, 11:41

g g g baš sam srećna što si sve obavila  d d d d d zagrljaj napred scuro cveće 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 17/1/2014, 13:06

Hvala Zvakice trudnice moja punooo love 

Sve mi se namesta, nemam reci  igra igra igra 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 17/1/2014, 13:36

Nego šta,kad te hoće,hoće te  likeit  taman da šetamo zajedno  trudnica trudnica d d d d d f bb bb bb 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od SoJa 17/1/2014, 16:28

anasrce ::Jako sam zadovoljna, bicu potpuno pokrivena terapijom, i potpuno smirena da sam sve od sebe dala da ovo uspe  osmeh srce  yes

 likeit Sviđa mi se tvoj stav  bravo Drago mi je što ćemo biti pokrivene terapijom, jer mislim da mnogo znači. Moja drugarica iza sebe ima tri neuspešna pokušaja, a četvrti pokušaj, u kome je bila pokrivena fraksiparinom, doneo joj je dvostruku sreću  beba beba Slučajnost ili ne, baš me briga! Ja verujem i tačka! Zato  napred scuro  navijači1

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od leptirko82 17/1/2014, 16:38

Sojo, Ana, jedva cekam da se radujem vasim betama!!!!  osmeh srce
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od SoJa 17/1/2014, 17:43

leptirko82 ::Sojo, Ana, jedva cekam da se radujem vasim betama!!!!  osmeh srce

A ja, Leptiriću, jedva čekam da se radujem tvojoj  beta vv vv vv vv

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/1/2014, 16:15

devojke ,,citam unazad  ali nekako ne kapiram bas sve ...
 zanima me gde je najbolje raditi reumatoloske tj imunoloske analize ??! kc ili reumatoloski institut ?!sta je i gde je brze ..ovi moji u gradu nista neznaju , a mene doktorka ?!!! za reumatologiju odavde prosledila tj dala uput za VMA ...cisto sumnjam da cu tamo nesto moci da zavrsim ...cak mi je rekal da ne spomenem vto jer kao necu stici nikad na red ....bla ,bla....ne razumem... Crying or Very sad 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 21/1/2014, 16:46

Brbljiva koje reumatoloske analize su ti rekli da radis?
Ja sam na VMA uradila ANA i APA, ali bolje ti je Imunologiji KC uraditi sve odjednom, tako su Vucici.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/1/2014, 16:52

anasrce ,,stos je u tome sto ova moja doktroka nezna sta trebam da uradim ..kaze -uradice ti oni tamo sta treba .....
ja sam radila nesto od toga
evo sta :
MTHFR
LUPUS ANTIKOALGULANS
ANTI-B2GLIKOPROTEIN ANTITELA
ANTI-KARDIOLIPINSKA ANTITELA
PROTEIN S
PROTEIN C
ACA
APCR
AT

to je radjeno pred drugu vto .....nezna sta ce mi dati dalje ...ona je nesto ovde ispisala ,,niko ne razume i pise uput za vMA da mi da ova sa opste prakse ,ali da ne spominjem vto nego da kazem da imam pozz lupus (a i zaista imam!)....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 21/1/2014, 16:55

Bolje na Imunologiju KC da ides tamo ce ti uraditi sva antitela i Lupus, mozda jos nesto bas za reumatoloske faktore ali ne i Urodjene trombofilije PAI, MTHFR, Faktor2 i Faktor 5, poslednja dva se rade na VMA a Pai i Mthfr privatno u Konzilijumu.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/1/2014, 16:57

ma izgleda da je tako najbolje ,...tako ce i biti ,,samo ako ce hteti ova doktorka sa opste prakse da mi da uput za imunologiju KC BG !
inace sam ja radila ko sto ti gore napisah nesto od toga ...reci mi dali mi moja doktorka mora napisati sta od analiza rade na KC ,,ili samo uput za KC da mi da ..pa ce mi onda oni dati sta dalje treba da radim ?!i koliko se ceka na rezultate ,,,?!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Vuchica 21/1/2014, 17:11

Brbljiva, ja sam imala uput za HEMATOLOGA, koja mi je dala uput za stecene trombofilije - tj.veliki koagulacioni status. Tu spadaju i protein c, s, Lupus, Aptt...to sto vec imas. Ali svavako, verovatno bi i oni to ponovo uradili. Vadjenje krvi za te analize je samo sredom

Tada mi je HEMATOLOG dala interni uput za IMUNOLOGA, sa tim uputom sam ja zakazala pregled Imunologa. Imunolog mi ja dala nalog na kome je bilo desetak stavki, rezultati se cekaju 2 nedelje, medjutim nisu mi sve sa tog spiska ni uradili.
Nemam sada papire ispred sebe, pogledacu kad dodjem kuci.

Moj predlog bi ti bio da probas da dobijes upute za oba pregleda za KCS, a ako ne moze, onda bolje trazi za Hematologa.
Ko nije iz Beograda prvi pregled ne zakazuje, vec bi trebalo da bude primljen tog dana kada se pojavi, tako sam ja shvatila. Tempiraj utorak ili sredu onda, zbog tog vadjenja krvi.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/1/2014, 17:33

cekaj bre ,,,sad mi nista nije jasno ...ovi neki kazu da uzem uput za reumatologiju za KC bg ,,pa ce odatle da me upute na imunologiju ako treba ...
ja nemam nista sa hematologijom .koliko znam ,.meni su potrebne reumatoloske analize i imunoloske ,zbog povecane sedimentacije ...godinama .a i bolovi u zgloboivma otkidaju ,ponekad poisena temperatura i tako..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Vuchica 22/1/2014, 08:19

Brbljiva, izvini ako sam te jos i ja zbunila.
Uradi onda tako. Idi na reumatologiju, ponesi lepo sve papire koje imas, ipak su oni pametniji od nas.

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 22/1/2014, 09:21

vuchice ,na VMA iaju slobodan termin tek 16 juna ! 
 uzas ...
  potrazicu novi uput za KC BG ...bar se oko mesec dana ceka ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 22/1/2014, 09:42

Brbljiva ni Vucica ni ja ja nismo bile na reumatologiji..mozda da se informises kod neke devojke koja jeste.. mozda te stvarno sa reumatologije samo posalju da radis sve te imunu faktore..nemam pojma.. nadam se da ces naci resenje!
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 22/1/2014, 09:44

hvala ana...koliko vidim nijedna od devojaka nije isla na reumatologiju ...nigde ....a recite mi sto se tice prvih pregleda u kCBG ,,,kazu mi neke cure da ides bez zakazivanja prvi put .....verovatno ni to neznate ?!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 25 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu