KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 17 od 25 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od OKacica 13/12/2013, 12:24

Joa da, secam se, uzas... Hvala draga  srca !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Strumfeta78 13/12/2013, 12:42

Ja sam bila kod prof. Elezovica zbog mutacije PAI, jer sam homozigot 4g/4g. Rekao mi je "da ti nisu nasli ovu mutaciju, tj. da je sve u redu, ja bih ti rekao da ne znam zasto do sad nisi zatrudnela. Posto si homozigot, verovatno je zbog toga."... Ja zatrudneh uz fraxiparin, pronizon i gluformin...
Takodje je rekao da se na istom hromozomu nalazi gen za IR, gen za PCOS i gen za PAI. uglavnom ona koja ima mutaciju, ima i IR i PCOS.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 13/12/2013, 12:55

Strumfeta po ovome sto je rekao poklapa mi se sa Miljicem, oni u stvari ne znaju da li je zbog toga ili ne..
Mislim da mu je bilo lako tebi da terapiju, jer si vec iza sebe imala neuspele Vto..
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od zvoncica36 13/12/2013, 13:30

anasrce ::Drage moje, evo mog slucaja..

Dr Milic mi nije dao terapiju sa moje mutacije Pai 4g/4g i Mthfr heterozigot. Za prvu kaze da je ima 25% zena i da na osnovu nje ne moze da da terapiju heparinom, jer on ni najmanje nije bezazlen lek. Ukoliko budem imala neki neuspeli pokusaj VTO onda moze da se razmotri pitanje terapije, ovako ne. Jer ukoliko se meni nesto desi on moze da zaglavi u zatvoru.. Cak nije hteo ni aspirin od 100mg da mi da kaze nema potrebe.. Kaze da se maksimalno opustim i da ovo ne bi trebalo da utice na moj postupak jer je to neistrazena oblast, ne postoje ozbiljne studije koje po0vezuju 4g/4g sa pobacajem, da se to do skora nije ni radilo...
Od ostalih antitela sva su mi negativna sem beta2glikoproteinskih ona su mi za mrvicu povisena i spadaju u granicnu povisenost..
Ponovljeni protein S mi je dobar kao i ostali svi nalazi od homocisteina, protrombinskog vremena krvarenja, D dimera..

Ne znam sta da radim.. da li da idem kod jos nekog po misljenje ili da se drzim njgovog?  zbunjen 
Mislim da bi ti Elezović za ovu mutaciju Pai obavezno dao fraxi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 13/12/2013, 13:33

Zvoncice iako mi je ovo prvi pokusaj VTO?
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od zvoncica36 13/12/2013, 13:38

anasrce ::Zvoncice iako mi je ovo prvi pokusaj VTO?
Onda moguće da ne.Ja se ne bih time opterećivala.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 13/12/2013, 13:41

Ok, hvala  c 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 13/12/2013, 21:58

Anasrce, veruj doktoru. Nije to tako jednostavno da sami mozemo da zaključimo za ovo treba za ovo ne treba terapija. Ja imam jednu mutaciju PAI I 4g/5g heterozigot ali mi je odmah dao fragmin 2 puta dnevno plus pronizon i rekao nikako bez toga, minimalne za uspeh. Ali, kod mene je i Hasimoto i snizen protein S.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 13/12/2013, 22:10

Crvić slažem se sa tobom u potpunosti  yes 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 13/12/2013, 23:26

Ana, mislim da je ok Miljićevo mišljenje. Trombociti su ti bili niski, ako se ne varam, naopako da ih još spusti. Sigurno ćeš ti proveriti d dimer po ostajanju u drugom stanju, pa ako bude viši, ti ćeš juriti hematologa, a ako ne, nikem ništa. Antitela su ok, nema potrebe za pronizonom. Tetrebka je ostala prirodno trudna sa takvim mutacijama, d dimer joj je i sada dobar, tako da nije to presudno. Meni je Miljić isto hteo da ukine heparinske boce, al nije, i zbog udruženih antitela na štitnu i zbog visokih trombocita, i zbog prethodnih neuspeha. Ja sam prvo bila i na aspirinu i na heparinu, on mi je ukinuo aspirin i ostavio boce, d dimer mi je bivao povišen i uz heparin, pa ga je zbog toga ostavljao da ga primam, to je moje mišljenje. Ako bi ti bila mirnija, ti poseti i dr Elezovića, pa čuj još jedno vrhunsko mišljenje, što da ne. Kud sve, nek i to bude. Ljubac
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 18/12/2013, 11:16

Devojke, da li je neka od vas raspolozena da mi u pp napise sledece:

u ponedeljak idem po uput za: hormone štitne, tačnije sve hormone, urođene, stečene trombofilije, veliki koagulacioni status, ANA i APA kažu ide na poseban uput no su neke devojke radile na VMA, neke na Kliničkom.
Šta tačno treba da stoji na uputu? Da i sve ovo može da se uradi na VMA (neke su skoro radile pa nije bilo reagenasa ) ili Klinički centar? Znam da se samo dve tromb rade na VMA, to je OK. Znam i broj telefona ali neka mi neko potvrdi 3608 909.

Hvala! Spisak imam, samo d aznam kako d arasporedim upute i d ane uzimam uput za tamo gde se ne rade, dakle trebami sveža info. Ljub svima!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ivi 18/12/2013, 11:38

Evo i mene sa rezultatima
PAI-1 pacijent je mutirani homozigot, genotipa 4g/4g
MTHFR C677T pacijent je normalan homozigot, genotipa MTHFR 677 CC
analiza radjena na Institutu za humanu genetiku Medicinskog fakulteta ,
one ostale dve FV I FII cekam da stignu sa VMA,
mene je poslala hematolog iz KC Nis idem kod nje kada stignu i ova dva, videcu sta kaze pa da posetim i nekog profesora u Bg samo mi recite kog i gde da ih nadjem, sta mislite  zbunjen
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 18/12/2013, 14:12

Crvicu, Hocu kucur i Biksi, hvala vam devojke na misljenjima puno ste mi pomogle da se saberem i opustim.. slusam dr Miljica i verujem da ce sve biti ok!  d 

IVV draga, ja sam sve tako radila kao sto si napisala, vec sm se kuckale, ali bi ja sad sa ove distance tebi savetovala da Antitela SVA uradis na uput na KC na Imunologiji! Oni jedino nemaju reagense za Beta2glikoproteinska i kardiolipinska! Nisu imali pre 2 mes kad sam vadila krv a nemaju ni sad koliko znam, do preosle ned sam ih zvala svake nedelje i uvek su mi govorili da ima stizu sl nedelje i da pozovem..i tako 2 mes! na kraju ih uradi u Konzilijumu!
Na VMA uradi Faktor 2 i Faktor 5, folnu, B12, stim da ti ova prva dva budu na jednom uputu za Naucna istrazivanja, a ova dr za institut za biohemiju. Ako hoces mozemo i na pp  c 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 18/12/2013, 14:25

Ivi ovde navise hvaljeni dr Miljic i dr Elezovic, obojica rade u KCS ali je tako jako tesko doci do njih. Privatno dr Miljica mozes naci u Bolnici Jevremova a dr Elezovica u Belmedicu.  cvet 
Nista ne brini meni je dr Miljic rekao da 4g4g nije opasna mutacija i da se za nju ne daje terapija ali posto si ti imala neuspele pokusaje mozda ti uvede terapiju da budes i hematoloski pokrivena!
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Strumfeta78 18/12/2013, 14:43

Meni je Elezovic na tu mutaciju odmah dao fraxiparin, doduse imala sam i 2 neuspele iui i 2 vto.

Pisale su zene o nekom odlicnom hematologu iz Nisa, cini mi se dr. Kamenov.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 18/12/2013, 14:49

Ana, sve sam spakovala, samo dodaš na spisak ono što misliš da sam pogrešila ili ima više mišljenja, poslala sam ti na pp. Hvala, srce si!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 18/12/2013, 14:52

Nema na cemu IVV! Pisem ti pp  yes 

Strumfeta sigurno ima veze to sto si imala neuspesnih pokusaja, meni je Miljic napisao velikim slovima sad nije za terapiju, ali razmotriti ukoliko dodje do neuspesnog pokusaja Vto!
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Strumfeta78 18/12/2013, 14:59

Da, da, Anasrce, ja sam to napisala vise zbog ivi jer ima neuspele pokusaje.
Za prvu VTO izgleda ne daju nista.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 18/12/2013, 16:22

Ana osmeh srce 
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 18/12/2013, 17:30

IVV uvek!  zagrljaj 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 18/12/2013, 21:12

Ana srce  sledeće godine si ti nama  trudnica osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 19/12/2013, 11:21

Kusurkooo  likeit zagrljaj 
Tebi da dobitni bude januar  beba u kolicima 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 19/12/2013, 11:37

Nego šta će, nego će biti, ja u januaru odok po svoje dete iz epruvete  as d d d d d igra igra igra igra igra 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 19/12/2013, 13:53

hocukusurnecuzvaku ::Nego šta će, nego će biti, ja u januaru odok po svoje dete iz epruvete  as d d d d d igra igra igra igra igra 
Kusurko, navijam za tebe i januar!!!!  radost radost radost 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 19/12/2013, 15:18

Imam tanjce: koliko se čeka rezultat na VMA, urođene tromb?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 25 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu