KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

+49
SladZana
Niny
Erata
Vecka
pcelica
dacans
SannI-AlL
JAmajka
Tanja83
makababy
cici
dragana76ns
korpica
Sami
cicsa80
JocY
Marija86
Sara
nena beba
Orline
mamajednogprinca
Maman
kasia
anak
maus
snedra
era
BiKsi :)
cufta
zoxa
dr mali pariz
Jagodica-Bobica
KoMetaK
MAAKKI
Struzzo
lilymar
Masha UK
missile
Tinche
bak
Shizika
Milijana
MARA
plavaptica
caci
lilya
nina :)
Mirjana
Simona
53 posters

Strana 13 od 27 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Sledeći

Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od MARA 20/1/2013, 18:39

Vako ja smatram Simona i njm su jakooooooo dobri roditelji ali puno brizni.Mame kao mame i jesu takve evo ja polazim od sebe,danas bila na Kosovu kod mojih i nije mi bilo nimalo svejedno prolazeci pogranicnu zonu gde stoji milion zandarmeraca i policajaca sa uperenim puskama, i ja se ne bojim za svoj zivot nimalo ali za njihov drhtim.
Smatram da je Tanja u pravu za sve ostalo vezxano za Vladinu slobodu,ogranicenost igre,jelo u tacno vreme i bla bla,ali se za igracke ne slazem,sva deca prolaze u tu neku nazovi fazu kad vole da ceprkaju ono sto im upravo mi kao roditelji zabranjujemo.
Pa da li ima majke koja ce mi reci da njen dvogodisnjak do onda nije nijednom zavirio u kuhinju,povadio serpe,tiganje i lonce.kasike?Mislim da nema.Ja u tome ne vidim nista lose,pa ja i Viktor vecinu jela zajedno kuvamo,on mi dodaje sta sad kako,i uvek mu objasnim i to ne smatran necim sto ce za njegovu budicnost biti lose.Ali kazem da ce mama kuvati do onda dok ne dodje njegova devojcica a onda ce mu ona kuvati,on uvek kaze ne mama ja cu 3 devojke da dovedem,jednu da kuva,drugu da se igra a trecu da pegla lol! ,nasmesim se i sta cu...
Ja mislim da njemu treba malo vise slobode bez ogranicenja u igri,medjusobnoj komunikaciji...i da ce od njega ispasti jedan divan decak...
ljubim vas
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od MARA 20/1/2013, 18:41

A Bokija 13 mrzim i kao pojavu i kao licnost,ma jezim se od budale .
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 20/1/2013, 18:47

Hvala vam osmeh srce

Ćufto,
dobar metod, mada ne mislim da uvek može da se primeni...

Missile,
ovo si odlično rekla: "Samo prolazi prosečnost, uprosečenost, običnost i bezličnost, primitivci su glavni mangupi."

Tanja,
kako već rekoh mislim da je kod vas i nas razlika u shvatanju roditeljstva. Kod nas npr nije sloboda u tome da će dete leći u jedanaest sati i sasvim je dopušteno da roditelj tu iskoristi svoj autoritet i da odnekle zna da je detetu potrebno više sna. Ali npr ne koristimo svoj autoritet roditelja da objasnimo dečaku da ne kupuje igračke koje želi jer je neko propisao da to nije za njega, tu on ima svoju slobodu odlučivanja i praćenja svojih želja. Stoga ja ne smatram da je naše dete neslobodno, sputano ali svakako tebi ili nekom ko ima druge definicije slobode/roditeljstva to može izgledati i tako.

Saro,
podsetila si me na jednu situaciju od pre neki dan. Vlada se žali da deca sa njim nisu htela da se igraju sa autićima. Pričam ja pričam i mislim zašto je to bilo tako i na kraju shvatim da se radi o devojčicama. Laughing Inače potpuno se slažem sa tvojim postom, tako i ja razmišljam.

Milijana,
opisivala sam tu situaciju letos. Animatorka je histerisala što je dete nemirno a da dete nije bilo ništa nemirnije od ostale dece i onda ga izbacila iz tog dela igraonice. Nadala se valjda da će dete biti usamljeno pa i otići... Ali joj je moj Vlada pokvario planove, zapanjeno ju je pogledao a onda je krenuo za dečakom i otišli su na trampolinu i sjajno se zabavljali. Animatorka je izašla iz igraonice a onda je došla druga koja je ušla u trampolinu i igrala se sa Vladom i tim drugim malim a onda ih vratila kod druge dece... "Ne znam, Simona, mozda da mu nekako objasnis da ce mu se uvek u zivotu desiti da neko osudi nesto sto on to radi i da on ne treba da se vdi time, jednostavno druzi se sa onima koji mu prijaju.... vremenom ce sam izbalansirati i uvideti da li ce biti srecniji ako se promeni i pripadne vecini, ili ostane drugaciji...." Otprilike ja ovako razmišljam. Vlada sam mora da donese odluku o svom pristupu, o tome koji je najbolji put za njega... Ja mogu da objašnjavam, da dajem savete, kako bih ja, kakva su neka moja iskustva kad sam bila dete... ali ja nisam on i ono što je moje razmišljanje ne mora biti i njegovo, što je bilo dobro za mene ne mora i da je za njega...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od cufta 20/1/2013, 20:52

Mislim da smo sto rece Mili malo prenaduvali temu. Bice to sve ok. kompleksno je sve to. Saro, druziti se sa muskarcima je mnogo bolje nego sa zenama. narocito ako si zensko. ta drugarstva su totalno super i dugotrajna.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od JAmajka 21/1/2013, 01:25

Simona,na mene je najveći utisak iz dnevnika tvog sina ostavila vaša zajenička fotografija(na kojoj ti maziš sina po glavi).Tako ste lepi..,prava,mala,srećna porodica.Sinak ti je vragolast dečak,sa divnim,pametnim okicama.Ti si baš onakava kakvu sam te i zamišljala..,nežna i brižna.Šaljem vam poljubci
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od dr mali pariz 21/1/2013, 09:34

Ja sam skoknula da ljubnem drugara osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od cufta 21/1/2013, 10:41

osmeh srce
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 21/1/2013, 14:45

Hvala vam osmeh srce

Muž je zakazao roditeljski sastanak ali danas kad je pričao sa vaspitačicom samo što nije bilo, izvinite skoro smo upoznali dete lol! Kaže naš Vlada je toliko borben da pre da se plašimo za drugu decu nego za njega Very Happy Tog malog koji mu nije vratio igračku ispreslišavao je na sred vrtića, deset pitanja mu je postavio a ovaj se samo branio i pravdao. A i to kad su deca reagovala na šnalicu trajalo je tri minuta a onda je Vlada stao da im odgovara. Moja jedna teorija i jeste bila da on ima dosta lica i da sebe predstavlja kao žrtvu i da hoće da ga samo što više mazim ali pristrasna majka nije videla da je dete toliko opasno... No ja volim borbenost, baš sam se smirila i oraspoložila i morala ovo odmah da vam ispišem... Odoh da im spremam ručak :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od missile 21/1/2013, 14:53

Izgleda da smo ipak malo prenaduvale temu! lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Shizika 21/1/2013, 15:35

Simona :: A i to kad su deca reagovala na šnalicu trajalo je tri minuta a onda je Vlada stao da im odgovara.
lol! Pa da, psi laju a karavane prolaze.
Chini mi se da Vlada ima neke malo ekstravagantne osobine, narochito za svoju okolinu. likeit Meni je oduvijek bilo drago biti u drushtvu takvih osoba, oboje ti zivot u moru kaki ljudi.
Ima jedan prikladan Duchicev citat na ovo, nemam vremena sad da trazim ...
sreca
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 21/1/2013, 17:03

Hvala osmeh srce

Missile,
pa da, vi i ne poznajete Vladu sem preko mojih pisanija i slika a negde je za njega mnogo šta i tačno a i netačno... Jeste nežna duša ali jeste i borben, sve je to on... Ponekad radi mislim nešto i zbog provokacije ali opet čim to odabere kao provokaciju ima razloga sigurno zašto je to... Teško ga je upoznati a on se i trudi da ga ljudi ne upoznaju i logično s obzirom na situacije koje je preživeo. Opet vidim da razvija poverenje prema nama, juče kad smo se vraćali od mojih uzeo je muža i mene za ruke zažmureo i tako išao. Taj akt poverenja u nas me je ganuo skroz. Za mene je jako ali jako vezan, nekad imam utisak da mi čita misli. Ja sam jedina čini mi se osoba koja ima uticaj na njega ali stoga moram da budem pažljiva. Ja sam mu rekla da podseća tog dečaka na igračku ali sam razmišljala o nekom svom načinu kako bih to uradila. Nisam zamišljala da će tog malog isprozivati na sred vrtića, pogotovo što mi je taj mali delovao kao mangupčić. Ali očigledno sam mog mališana gledala pomalo i kroz ružičaste naočare kad je on umeo tako da isproziva to dete. Sad sam mu rekla da pusti, nije ta igračka tako važna ni skupa... "A zašto?"pita onako odlučno i čini mi se da nema nameru da tom dečaku dopusti da mu ne vrati igračku...

Shizika,
i ja sam otpočetka očarana mojim mališanom, imala sam već običaj da pišem da je njegova priroda je tako raskošna... Pun je iznenadjenja,nikad nam sa njim nije dosadno ali je roditeljstvo takodje izazov sa njim... Kad budeš stigla stavi taj citat, baš sam radoznala...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 21/1/2013, 17:06

Inače danas je tačno osam meseci kako smo upoznali našeg sina srca srca srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od cufta 21/1/2013, 21:15

Shizika ::
Chini mi se da Vlada ima neke malo ekstravagantne osobine, narochito za svoju okolinu. likeit Meni je oduvijek bilo drago biti u drushtvu takvih osoba, oboje ti zivot u moru kaki ljudi.
Ima jedan prikladan Duchicev citat na ovo, nemam vremena sad da trazim ...
sreca


e bas tako! Bravo Shizi
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od makababy 21/1/2013, 22:51

cufta :: Mislim da smo sto rece Mili malo prenaduvali temu. Bice to sve ok. kompleksno je sve to. Saro, druziti se sa muskarcima je mnogo bolje nego sa zenama. narocito ako si zensko. ta drugarstva su totalno super i dugotrajna.

u potpuno se slazem...
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 41
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Shizika 22/1/2013, 16:10

Simona ::
Shizika,
i ja sam otpočetka očarana mojim mališanom, imala sam već običaj da pišem da je njegova priroda je tako raskošna... Pun je iznenadjenja,nikad nam sa njim nije dosadno ali je roditeljstvo takodje izazov sa njim... Kad budeš stigla stavi taj citat, baš sam radoznala...
Raskoshna priroda, da, pamtim da upotrebljavash taj izraz, bash mi se svidja.
A citat Jovana Duchica ide ovako:
"Nesreca je shto niko ne mei srecu prema sebi i svojim potrebama, nego prema drugom, i to prema najsrecnijima.
Manija svih ljudi je da usvajaju tudja merila i za svoj sopstveni zivot. Prava sreca chovekova bice ako postigne svoje oslobodjenje od drugih ljudi; a osloboditi se, to je najpre odvojiti svoju sudbinu od presije tudjih primera, dajuci svom zhivotu pechat svoje sopstvene prirode i svojih ukusa."
Izvini shto zasharenih, ali nisam svoje rijechi.
Kad samo pomislimo i na ono shto vrshi najvecu presiju u danashnje vrijeme, a to su mediji, vidimo koliko je nashoj djeci teshko da se pronadju. Ja zato navijam za malo ekscentrichnosti.
Vrtici su institucije, institucije imaju pravila ponashanja i to je sasvim OK, ali dijeljenje igri i igrachaka na "mushke" i "zhenske" No . Imale smo srece da su se agresivne feministkinje izborile za nasha prava, tko ce se izboriti za prava osjecajnih mushkaraca? Pa opet neke militantne zene! Wink
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od lilya 22/1/2013, 16:25

Shizika ::
Simona ::
Shizika,
i ja sam otpočetka očarana mojim mališanom, imala sam već običaj da pišem da je njegova priroda je tako raskošna... Pun je iznenadjenja,nikad nam sa njim nije dosadno ali je roditeljstvo takodje izazov sa njim... Kad budeš stigla stavi taj citat, baš sam radoznala...
Raskoshna priroda, da, pamtim da upotrebljavash taj izraz, bash mi se svidja.
A citat Jovana Duchica ide ovako:
"Nesreca je shto niko ne mei srecu prema sebi i svojim potrebama, nego prema drugom, i to prema najsrecnijima.
Manija svih ljudi je da usvajaju tudja merila i za svoj sopstveni zivot. Prava sreca chovekova bice ako postigne svoje oslobodjenje od drugih ljudi; a osloboditi se, to je najpre odvojiti svoju sudbinu od presije tudjih primera, dajuci svom zhivotu pechat svoje sopstvene prirode i svojih ukusa."
Izvini shto zasharenih, ali nisam svoje rijechi.
Kad samo pomislimo i na ono shto vrshi najvecu presiju u danashnje vrijeme, a to su mediji, vidimo koliko je nashoj djeci teshko da se pronadju. Ja zato navijam za malo ekscentrichnosti.
Vrtici su institucije, institucije imaju pravila ponashanja i to je sasvim OK, ali dijeljenje igri i igrachaka na "mushke" i "zhenske" No . Imale smo srece da su se agresivne feministkinje izborile za nasha prava, tko ce se izboriti za prava osjecajnih mushkaraca? Pa opet neke militantne zene! Wink
ff

Sizi, queen
Simona, dete ti je med medeni i mnooogo mi se svidja. Izuzetno inteligentan i kad se najmanje nadas, on te tako prijatno iznenadi. To ne moze svako. Mislim da ste se savrseno pronasli osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 22/1/2013, 22:43

Shizika, Lilya,
hvala vam osmeh srce osmeh srce

Dopada mi se odlomak. yes

U osnovi diskriminacije osećajnih muškaraca, gayeva, dečaka koji vole ženske igračke opet je mislim diskriminacija žena. Oni se kažnjavaju jer njihovo ponašaje podseća na žensko a to je onda nešto niže pa unižavaju muškarce time. Zato se ne sudi toliko strogo devojčicama koje se igraju muškim igračkama, ali obratno je strašno. Jedan dan je Vilenjak hteo da ponese slike nekih Winxica u vrtić a ja onda pomislim da i to verovatno potpada pod nešto žensko pa mu objašnjavala da neka deca mogu negativno reagovati, da njima roditelji to neće da kupe jer su dečaci pa da oni misle da to ne sme i zato tako reaguju... A on mi na to kaže - "pa ja ću im onda dati." Totalno me razoružao dečijom logikom i više nisam znala šta da kažem te winksice odoše u vrtić a muž je upozorio vaspitačicu da su sad one stigle. Medjutim njih deca nisu učitala kao žensku stvar i toliko su bili očarani tim njegovim sličicama da ih je ostavio u vrtiću da se deca zabavljaju pa ih je uzeo tek sutra. Deluje mi da se ipak uklopio u taj vrtić...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od plavaptica 23/1/2013, 00:17

Simona, mali Lav ce ubediti ceo vrtic da se uklopi sa njim Wink
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 23/1/2013, 08:42

Opasan je, ne bi me čudilo lol! Juče su delili uloge u onoj pesmi o bumbaru i naš mališan je bio bumbar - onaj što zavodi red lol!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od JAmajka 23/1/2013, 10:15

Bumbar,koji zavodi red..,bravo za malog Vilenjaka..,zum ,zum,zum...Takvu decu volim,koja znaju šta hoće. sreca
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od lilya 23/1/2013, 10:19

Simona ::Opasan je, ne bi me čudilo lol! Juče su delili uloge u onoj pesmi o bumbaru i naš mališan je bio bumbar - onaj što zavodi red lol!

lol! lol! lol! Hahahahahahaha... Kakav je on king
Ja imam utisak da je on tamo vrlo brzo uspeo da postane glavna faca Wink
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 11:52

Hehe, bumbar! lol! Već ga zamišljam kako grdi kozu, jagu, losa...zaboravih koga još... Wink

On opasan, ti preosetljiva...zaista vam nikad neće biti dosadno...

Poljubac za drugara...

P.S. Drago mi je da se uklopio u vrtiću....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 25/1/2013, 17:16

Hvala vam devojke d

Evo mi došli sa roditeljskog sastanka. I zadovoljni smo i nismo. Što se deteta tiče psihološkinja kaže da je sjajno, nema ni jednu zamerku na njega. Kaže da je zreliji od svog uzrasta, da ume da se postavi, da razreši probleme. Koncentrisan je, zainteresovan je, njemu već daju zadatke za predškolce, auuu pa dete nam je sjajno. Setite se da je to pre osam meseci bilo dete kome ni slikovnicu nisam mogla da pročitam a da bude skoncentrisan a jedva je imao neki rečnik a pretežno je vrištao i cičao. Naravno i raste ali mislim da je napredak skoro neverovatan... Ali je introvertan medjutim ukoliko se upita ume da izrazi svoje želje. Savetovala me je da njega nikad ne pritiskam da će on da priča samo kad on hoće. Mislim da ga je sjajno procenila. Rekla je da -Vlada već ima neke prijatelje, pričala nam je malo o odnosu njega i njegovog najboljeg prijatelja. Rekla je da se čujemo sa njima i van vrtića što nama neće biti ni problem jer imamo nekoliko dece iz naše zgrade pa se Vlada i oni znaju i od pre. Sve je bilo u redu do šnalice lol! Rekla je da kod njih nije problem da se igra sa lutkama niti bilo kojim igračkama predvidjenim za devojčice ali je problem što je stavljanjem šnalice ušao u ženski identitet, a da je ta blaga frustracija koju je doživeo zbog reakcije dece dobra za njega jer će tek u školi doživeti još goru reakciju. Prvo je meni taj stav problematičan jer se vaspitačice a još gore psihološkinja postavljaju kao da je društvo nešto nepromenljivo, kao da one ne utiču kakva će ta deca biti sada i sutra u školi nego su njihove reakcije tako date... Ali dobro ne mogu ja promeniti celo društvo. Ja sam je obavestila da mi njega kod kuće puštamo da se ponaša kako želi... Rekla je da će dete shvatiti i povezati da je tako u kući a da je reakcija druge dece drugačija, jedno je lice kod kuće a drugo u socijalnim relacijama. Izrazila sam moj strah da su ga zezali i sl ali ona mi je ponovila da to nije bilo tako, da su vaspitačice uvek tu i prate, a sem toga mi je ponovila što je i vaspitačica rekla da on ume sjajno da se postavi i odgovori te da se ne plašimo. I tako još smo koješta pričali ali to je ono osnovno... Uglavnom uskoro će ostajati duže i na ručku. Mislim da je ipak dobro što smo popričali. Rekla mi je da oni uvek zovu roditelje ako ima i malog problema ali sa našim mališanom nema no uvek je dobro da dodjemo na svakih nekoliko meseci da tako popričamo.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 25/1/2013, 17:25

E da zaboravih na izlazu smo sreli njegovog najboljeg prijatelja i ja htela da sa njegovom majkom razmenim telefon i čudim se što ona ne zna Vladu i ne pokazuje interesovanje da se druže. Medjutim moj muž kaže da je čuo dok sam ja oblačila Vladu da ona njega vidja samo vikendom da su razvedeni i da njen sin živi sa ocem i maćehom. To mi je neverovatno kako se deca sa posebnim porodičnim situacijama pronadju. Ranije mi je prijateljica koja je samohrana majka pričala kako je njena ćerka odmah u prvom razredu našla drugaricu koja je usvojena... Pošto je Vlada čuo kad mi je muž pričao da njegov najbolji prijatelj ne živi sa majkom iznenadio se kako to... pa sam taman iskoristila da pričam da eto neka deca žive sa mamom a neka sa tatom a neka kao on i sa mamom i tatom ali nisu oduvek živela nego je on pre živeo kod hraniteljice. Porodice mogu izgledati različito ali su iste u ljubavi prema deci. Lepo je to prihvatio.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 1/2/2013, 08:58

Od danas je Vlada duže u vrtiću. Malo strepim jer je juče nešto bio nešto sav uznemiren, besneo po kući na muža bez razloga. Nastojala sam da mi objasni zašto je besan na tatu a on je i sam rekao da ne može da objasni. Žao mi bude mog muža, toliko se trudi oko deteta a ono mu često uzvraća bezobrazlucima... Sve mi se čini da ja na njegovom mestu ne bih imala toliko strpljenja. Naravno nastojim ja tu da pomognem. Sa druge strane Vlada je zalepljen za mene... No od jutros deluje ok. Obukao je nove stvari koje smo juče kupili pa je sav zadovoljan kako to izgleda. Poneo je i igračke radi sigurnosti. Izmedju ostalog i telefon igračku koju smo mu poklonili kad smo dolazili kod hraniteljice pa nas je njim "zvao" (kasnije kod nas "zvao" je hraniteljicu). Opet sam zadovoljna što i pored prepreka poštujemo zacrtane planove, konačno usvajanje, pa vrtić kraće, pa vrtić duže, pa sport... I tu će onda biti i negde godinu dana kako je kod nas, čitav jedan tok godišnjih doba ćemo obrnuti... i valjda će i život ući u mirnije vode... Ali prvo da preživimo današnji dan, nadam se uspešno :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 13 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 27 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu