KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Strana 8 od 27 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći

Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 8 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona taj 19/12/2012, 12:30

Baš napisah u nekom odgovoru Milijani na drugoj temi da imam utisak da ja pišem naročito u dnevniku uglavnom kad sam zabrinuta, izgleda to po nekadašnjoj navici iz tinejdžerskih dnevnika... Problemi i kuknjava za nekim momkom ili svadja sa drugaricom i nerviranje oko toga na deset strana a kad sam srećna samo napišem "srećna sam", da ubeležim da se i to dešava lol! Tako su čini mi se i Kutanjke u mom dnevniku usvajanja sticale utisak da sam ja preozbiljna, da stalno nešto mračim i brinem se jer ja uglavnom o tome pišem... Elem za promenu da udarim u hvalu Vlade lol!

Nakon krize u vrtiću prilagodio se ali neverovatno. Glavna vaspitačica me je juče sačekala sa pohvalama kako je koncentrisan, kako boji... Pravili su ukrase za jelku pa smo četiri njegova ukrasa smestili medju ostale na jelci. Odjutros ga nisam odvela u vrtić jer je muževljevim roditeljima slava pa i mi ne radimo kad njega spopala takva ambicija da ne mogu da ga zaustavim. Hoće da pišemo, da mu objašnjavam brojeve, mesece, sam govori boje što nekad nije hteo... Zalepio je neki kalendar koji sam dobila od poslovnog partnera u njegovu sobu kako bi video koji je datum svako jutro Shocked Muž mu kupio časopis a on kaže to je igračka a on je pod kaznom i ne može da ga uzme sada... Evo sad je došao da me zove da se igramo i opet pokazuje na radijator i viče da je to belo... Moram da idem, nastaviću nadam se sa ovako lepim vestima...

Broj poruka : 8349
Godina : 51
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 19/12/2012, 13:13

Za Vilenjaka lol! g g g likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Masha UK taj 19/12/2012, 14:48

Za Vladu i predivnu mamu poljubac
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 19/12/2012, 15:02

Simona ::Baš napisah u nekom odgovoru Milijani na drugoj temi da imam utisak da ja pišem naročito u dnevniku uglavnom kad sam zabrinuta, izgleda to po nekadašnjoj navici iz tinejdžerskih dnevnika... Problemi i kuknjava za nekim momkom ili svadja sa drugaricom i nerviranje oko toga na deset strana a kad sam srećna samo napišem "srećna sam", da ubeležim da se i to dešava lol! Tako su čini mi se i Kutanjke u mom dnevniku usvajanja sticale utisak da sam ja preozbiljna, da stalno nešto mračim i brinem se jer ja uglavnom o tome pišem...

kako mi je ovo poznato :)
divan je, samo menja taktiku, da mami ne bude dosadno :) Wink
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 19/12/2012, 20:23

Divni ste svo troje!!!!! osmeh srce
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 52
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 20/12/2012, 12:13

Hvala vam :)

Kod nas je stalno drama, možda je to za očekivati kad je Vlada lav u horoskopu a muž dramaturg po struci Wink Juče na slavi bio malo u kuhinji sa sverkvom, pravili kolače pa prosuo nešto pa se sav isprepadao, zagrlio mene pa ne može da se odvoji, sav se trese... Mi mu vičemo sve je u redu ma ništa... Bila neka gošća koja je psihološkinja pa nam pričala kako da prihvatimo njegov bes, pa da mu ne govorimo da je to loše itd itd... Mi dodjemo kući ja ga pitam pa što se tako uplašio a on meni - to sramota i šljis po licu affraid Ma šta da mu ne govorim da je loše, da mu okrenem drugi obraz pa da me šljisne još jednom... uh što sam bila besna c Nisam ja toliko njemu ni rekla, čak ga nisam ni kaznila koliko je on osetio da sam ja baš ljuta... Jasno je meni da je to vaspitanje kod hraniteljice doprinelo kao da su ga učili da su sva osećanja ružna, sve sramota... Posle mu muž objašnjavao da nije sramota osećati, a da je ružno udarati mamu, da je mama pažljiva prema njemu itd. I kad sam ga uspavljivala kaže on meni - "mama da ti se izvinim. Bilo je ružno što sam te udario i neću nikad više." Naravno raznežila sam se ali mi je to pokazalo da bolje što sam reagovala na moj način nego da sam slušala tu psihološkinju. Noćas smo opet imali budjenja, plakanja. Jutros opet krenuo sa spominjanjem hraniteljice, šta smo mi doneli njemu kad smo došli, šta smo doneli drugom dečaku i sve tako... Malo pričali o tome pa ode u vrtić. Nisam ja sigurna da on neće i u vrtiću početi da priča ali onda ćemo reći da je usvojen pa kako bude na dalje. Ja sam nekako umorna i iscrpljena... To što me budi noću mi je najgore, retko koju noć da sastavim celu, probudi me oko četiri traži da dodjem da ga opet uspavljujem, ja posle onda ne mogu više da zaspim i ceo dan onda umorna i nervozna... Ni to što sam vam opisivala za kaznu nisam ja oduševljena iako mi je bilo simpatično. Dali smo mu taj časopis ipak. To mi liči na genetski deo, tako ja zamišljam iz ono malo podataka njegovu biološku majku, pošto su mi je socijalni radnici opisivali da je predivna pa i naš Vlada ne može biti drugačiji nego predivan. Ja bih svaki put pomislila u sebi - dobro je da vam ja nisam predivna a i bar što se mene tiče neće biti ni on. Ne opstaju na ovom svetu predivni i učim ga da se bori za sebe. I tu kaznu koliko god da je to razumno da on kaže da je časopis igračka pa da ne može da ga uzme bolje da je razmišljao u svoju korist. I za vrtić, neko dete ga udarilo pa nije mnogo neće da kaže vaspitačici. Kažem mu da kad neko vidi da može da ga udari a da on ne prijavljuje sutra će ga udariti još i jače, možda neće ali obično to tako biva. Brinem se oko toga, oko tog vaspitanja kod hraniteljice... ma... Idem danas da se nadjem sa jednom prijateljicom, dugo nisam izlazila nikuda sama i mislim da će mi to isključivanje prijati.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 20/12/2012, 14:17

Simona ::Hvala vam :)

Kod nas je stalno drama, možda je to za očekivati kad je Vlada lav u horoskopu a muž dramaturg po struci Wink Juče na slavi bio malo u kuhinji sa sverkvom, pravili kolače pa prosuo nešto pa se sav isprepadao, zagrlio mene pa ne može da se odvoji, sav se trese... Mi mu vičemo sve je u redu ma ništa... Bila neka gošća koja je psihološkinja pa nam pričala kako da prihvatimo njegov bes, pa da mu ne govorimo da je to loše itd itd... Mi dodjemo kući ja ga pitam pa što se tako uplašio a on meni - to sramota i šljis po licu affraid Ma šta da mu ne govorim da je loše, da mu okrenem drugi obraz pa da me šljisne još jednom... uh što sam bila besna c Nisam ja toliko njemu ni rekla, čak ga nisam ni kaznila koliko je on osetio da sam ja baš ljuta... Jasno je meni da je to vaspitanje kod hraniteljice doprinelo kao da su ga učili da su sva osećanja ružna, sve sramota... Posle mu muž objašnjavao da nije sramota osećati, a da je ružno udarati mamu, da je mama pažljiva prema njemu itd. I kad sam ga uspavljivala kaže on meni - "mama da ti se izvinim. Bilo je ružno što sam te udario i neću nikad više." Naravno raznežila sam se ali mi je to pokazalo da bolje što sam reagovala na moj način nego da sam slušala tu psihološkinju. Noćas smo opet imali budjenja, plakanja. Jutros opet krenuo sa spominjanjem hraniteljice, šta smo mi doneli njemu kad smo došli, šta smo doneli drugom dečaku i sve tako... Malo pričali o tome pa ode u vrtić. Nisam ja sigurna da on neće i u vrtiću početi da priča ali onda ćemo reći da je usvojen pa kako bude na dalje. Ja sam nekako umorna i iscrpljena... To što me budi noću mi je najgore, retko koju noć da sastavim celu, probudi me oko četiri traži da dodjem da ga opet uspavljujem, ja posle onda ne mogu više da zaspim i ceo dan onda umorna i nervozna... Ni to što sam vam opisivala za kaznu nisam ja oduševljena iako mi je bilo simpatično. Dali smo mu taj časopis ipak. To mi liči na genetski deo, tako ja zamišljam iz ono malo podataka njegovu biološku majku, pošto su mi je socijalni radnici opisivali da je predivna pa i naš Vlada ne može biti drugačiji nego predivan. Ja bih svaki put pomislila u sebi - dobro je da vam ja nisam predivna a i bar što se mene tiče neće biti ni on. Ne opstaju na ovom svetu predivni i učim ga da se bori za sebe. I tu kaznu koliko god da je to razumno da on kaže da je časopis igračka pa da ne može da ga uzme bolje da je razmišljao u svoju korist. I za vrtić, neko dete ga udarilo pa nije mnogo neće da kaže vaspitačici. Kažem mu da kad neko vidi da može da ga udari a da on ne prijavljuje sutra će ga udariti još i jače, možda neće ali obično to tako biva. Brinem se oko toga, oko tog vaspitanja kod hraniteljice... ma... Idem danas da se nadjem sa jednom prijateljicom, dugo nisam izlazila nikuda sama i mislim da će mi to isključivanje prijati.

Simona, to je sve što bih ti i ja rekla!

Izvini ako mi je promaklo, a sve bih da te pitam- jeste li vi njemu objasnili da ga niste ostavili hraniteljici zato što ste gradili kuću?
Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 50
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 20/12/2012, 21:14

Missile,
pričali smo o tome pre neki dan. Pojasnila sam mu da teta koja ga je rodila i mama su dve žene. Upravo zbog te priče a i zato što ga je u vrtiću izgleda zbunjivalo kad se povezuju mame i radjanje, pa sam rekla da je kod te dece tako a ponekad je ovako kao kod njega. Prihvatio je normalno ovaj put (ja sam mu odavno to već rekla ali sam se čudila što dete ne prihvata ali tad nisam znala za hraniteljicinu priču).

Bilo je lepo sa prijateljicom, do duše ona ima neke probleme sa dečkom ali baš mi je bilo zanimljivo da se isključim malo i da savetujem o ljubavnim problemima, kao da sam se vratila u neko davno prošlo vreme. No kad sam došla kući sačekala me je vest da mi je tetka umrla, nisam nešto bila vezana za nju ali sam se sneveselila...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 22/12/2012, 07:29

Jeste Simce, tako je dobro kao nekada pricati o ljubavnim zgodama i problemima i to same, bez porodicnog okruzenja!
cufta
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 23/12/2012, 14:06

Ljubac za Vladu i lepe praznike! ljubav ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 47
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sara taj 23/12/2012, 19:43

Draga Simona, srecan rodjendan ! čestitamo
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 47
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 23/12/2012, 19:52

srecan rodjendan tvoj najboji do sad u zivotu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5138
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 23/12/2012, 20:48

Draga, da se i ja pridruzim rodjendanskim cestitkama!

Poljupci!

zagrljaj
snedra
snedra

Broj poruka : 1915
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/12/2012, 21:32

Simona, srecan ti ovaj rodjis kao mami!
cufta
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 23/12/2012, 21:45

[Only admins are allowed to see this image]
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/12/2012, 22:03

Hvala vam d

Napisah već kratak izveštaj na temi koju je otvorila Struzzo... Rodjendan je sjajno protekao, Vlada je uživao u druženju sa decom... Muž i Vlada su mi poklonili pončo, čokoladu, čarape i rodjendansku čestitku na kojoj je Vlada ispisao mama, ma ma... srca Pončo sam odmah obukla, videćete kad budem stavljala slike... Inače ja ne slavim ali imamo goste i sutra i prekosutra Shocked

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 23/12/2012, 23:37

Simona srecan rodjendan vv
Veliki ljubav za Vladu
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 46
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 24/12/2012, 09:51

Simona srecan rodjendan sa malim zakasnjenjem i zelim ti sve najlepse i najveselije radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
maus
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 24/12/2012, 10:15

Simona ::Hvala vam d

Napisah već kratak izveštaj na temi koju je otvorila Struzzo... Rodjendan je sjajno protekao, Vlada je uživao u druženju sa decom... Muž i Vlada su mi poklonili pončo, čokoladu, čarape i rodjendansku čestitku na kojoj je Vlada ispisao mama, ma ma... srca Pončo sam odmah obukla, videćete kad budem stavljala slike... Inače ja ne slavim ali imamo goste i sutra i prekosutra Shocked

Lepsi poklon nisi mogla da dobijes srca srca srca srca srca
Srecan rodjendan i sve najbolje love
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 24/12/2012, 14:58

Simona, srećan ti ovaj roditeljski rođendan, i gledaj da obučeš pončo 30-tog i skokneš do grada da te vidimo! Wink A Vladino MAMA je najlepši poklon od svih mogućih koje si mogla poželeti! srce
cvet
ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 50
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 25/12/2012, 06:46

Hvala vam d

Missile,
videću, možda ću obući tada, dobro me podseti za to, nisam ni potvrdila dolazak... ili ću vam ovde staviti slike... u svakom slučaju videćete pončo Very Happy

Juče opet bili gosti odoše a danas dolaze svekar i svekrva... i onda ćemo se valjda odmoriti... Vlada uživa u društvu i u pažnji ali je meni pretežak ritam gostiju dan za danom a i Vlada koristi gužvu da ne jede, bar što se večere tiče, ručak nekako i obavimo dok gosti ne dodju... Juče nije bilo dece ali je bio mnogo dobar dok su gosti bili tu a onda krenuo da vileni, jedva ga smestismo u krevet... Redjao je lego kocke, igrao se autićima a u jednom trenutku vidim ja ode sa jednim mojim drugom u sobu i nema ga nema... Taj moj prijatelj bavi se modom pa je Vlada iskoristio priliku da povadi svu svoju garderobu da mu on kaže šta se sa čim uklapa i da se divi stvarima koje ima Laughing Složili su posle ali po nekom svom redu pa sam morala da preslažem ali teško meni kad sad krene pred vrtić da odbija moje odevne kombinacije i presvlači se i oblači prema modnim savetima koje je dobio Wink

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 25/12/2012, 13:58

Imam dva praktična pitanja...

Prvo, da li detetu dajete sirup ako kašlje? Ili čekate da vidite nekoliko dana ili idete kod lekara...

Drugo, ja sam stalno zabrinuta jer Vlada ne dobija na težini a i na visini... On je imao negde oko 14 kg kad je došao kod nas, pao je na 13 pa se podigao na 15 kg ali ni makac od toga affraid Lekari kad pitam kažu da nije mršav... Mi stalno ratujemo sa hranom, mada mi u vrtiću kažu da tamo dobro jede... Ovaj pad mi je normalan, ipak je to velika promena u životu ali sad bi već trebalo da napreduje... Visina isto, bila je 102 kad je došao a sad je 105, to je nešto malo bolje ali opet ne znam koliko dete treba da napreduje u četvrtoj godini? Inače je ta visina po onim tabelama što ja vidim na netu jako dobra za 4 god a težina na donjoj granici ali ipak znači normalna... No mene plaši to što ne vidim da dovoljno napreduje... a možda je i to normalno, nego ne znam pa pitam... Lekari kažem vam uvek kad pitam kažu dete super, normalno izgleda, nije mršav, visok... ali kad budemo išli na sistematski pitaću i oko tog mog utiska da on dovoljno ne napreduje... Nego ne bih ga sada vodila na sistematski nego kroz nekoliko meseci kada budemo planirali da ga upišemo na sport kako bih se konsultovala sa lekarom i o tim planovima...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija86 taj 25/12/2012, 14:02

Pa sirup od belog sleza mozes da mu das..za sve ostalo ja sam za to da se ide kod lekara...za napredovanje ne znam sta da kazem posto ne znam..tvoje dete je vec veliko a moje malo pa ne znam kako to ide... osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 34
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 25/12/2012, 14:20

Ne znam da te posavetujem ni da pravim paralele jer moje dete je za svoj uzrast vrlo visoko i krupno ( i ozbiljno ako ovako nastavi, imaće preko 2 metra) tako da nije u tom segmentu dobar parametar....
Ja samo da pohvalim mamu koja je počela više da hvali svoje dete...i treba i više...On je odličan, Simona..
A što se tiče karakternih osoba za koje misliš da su nasledne...polako, pričaj, usmeravaj...i menjaj mu sredinu ako je nepovoljna za njega (vrtić, buduća škola...) kao što sebi promeni frizerku...
Ljubimo vas!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 26/12/2012, 14:48

Hvala vam srca

Sad je na predstavi a dolazi im i Deda Mraz pa smo muž i ja malo u panici kako će sve to da ispadne... Prvi put ostaje i u vrtiću tako dugo...

Inače je i bolestan, kašlje i promukao je, ali toliko je hteo da vidi Deda Mraza da je otišao u vrtić. Kad smo zvali dobro je, bar vaspitačice tako kažu. Pitala sam za sirup jer sam ja počela odmah da mu dajem Very Happy Moja majka je rekla da ne dajem, da se vidi da li će organizam da mu se odbrani ali mislim da nisam pogrešila... Verovatno bih pustila inače ali pošto je ove nedelje Deda Mraz i maskembal šteta je da propusti. Imala sam sirup koji mi je prošli put preporučila lekarka da mu ponesem na Zlatibor ako bude kašljao pa mu ja dajem taj... I pije čajeve, pravim mu šerbet i sl... Valjda će biti dobro da može i na maskembal, kupili smo mu i kostim... Ali i ako ne bude mogao bar je dočekao Deda Mraza...

Što se borbenosti tiče ja sam se i dok smo bili u planovima za naše biološko dete plašila da ne bude neborbeno na muža Very Happy On se još seća osnovne, srednje škole, kako je ovaj bio ovakav, onaj onakav... naravno kad nije umeo da se postavi, i danas kojekakve bezobrazne ljude ne ume da otkači pa troši energiju na njih... Vlada možda nije borben koliko ja, ali nije ni neborben poput mog muža f I za raniji period mi je hraniteljica pričala da je prvo plakao u vrtiću, da nije umeo da se postavi, a onda je počeo da se bori, očvrsao je. Bio je našao i nekog druga, koga meni nikad nije spomenuo, ali to je možda zaboravio jer je hraniteljica čim je čula za usvajanje ispisala ga je iz vrtića. Uglavnom pričala mi je da se bio jako vezao za njega i stalno kad mu ona kupi čokoladu traži da kupi i njemu, mogu da zamislim hraniteljicu koliko je bila radosna s obzirom da je štedela i na deci na hraniteljstvu a kamoli da kupuje i njihovim prijateljima. Uglavnom i ovde je kao našao nekog druga mada ne zna kako se zove... Ali ne bih rekla da se baš zbližio nešto sa decom, no sam vrtić mu se svidja. No vezano za (ne)borbenost imali smo epizodu da je neko dete pozajmilo igračku od njega... Ja mu kažem da mora da traži svoju stvar nazad, bar meni je delovalo da je taj mali uzeo da mu ne vrati igračku jer ne vidim što ne bi mogao da se samo poigra u vrtiću. Vlada je bio iznenadjen kao da nije znao kako da se postavi pa je rekao da mu ja tražim. Ja sam rekla da ja neću da rešavam njegove odnose sa drugarima, ako je pozajmio igračku on i neka je traži. Tako je počeo da zapitkuje tog dečaka da mu vrati ali ovaj svaki put odgovara da je zaboravio. Ja sam mu rekla da ga podseća, uporno i dosadno dok god mu ne vrati. Ono što mi je drago je da mi se bar čini da sluša moje savete i sugestije. Nisam mu naravno rekla da ja mislim da mu taj neće vratiti, rekla sam mu da neki ljudi kad pozajme vrate a neki ne, ali da uvek treba tražiti svoje stvari i ne dozvoliti da ne vrate. On je još pun vere, njemu to uverljivo deluje da taj zaboravlja kod kuće njegovu igračku... no to je iskustvo koje valjda svako od nas mora da prodje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 27 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu