KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Strana 20 od 27 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Sledeći

Ići dole

Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 20 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od maus taj 2/4/2013, 11:30

Bravo za ozdravljenje i vec10 meseci proslo kakoje Vilenjak sa vama! U kako vreme leti....
maus
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 2/4/2013, 12:04

Simona ::U vrtiću je bio najbolji u asocijacijama... Čudili su se kako asocijacije jedino kod našeg deteta imaju smisla, pa naravno kad ima životno iskustvo a za neke asocijacije kad sam čula baš sam bila ganuta. Recimo sreća - kuća. Naš mališan otkako smo ga sreli gradi kuće i sad pravi svoje kućice u kući od knjiga, peškira itd... Ono što je nekoj deci normalno, uobičajeno, ko bi rekao da tu ima neke sreće, za usvojenu decu je san do kojeg teško dodju... Pokušala sam i ja da se igram asocijacija i tu sam ponešto saznala ali recimo kad sam došla do pitanja šta je asocijacija za selo nije hteo više da se igra, ukapirao je i on da ta moja igra ima neki cilj Very Happy

srca srca srca srca srca srca
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 44
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 4/4/2013, 13:33

Hvala što mislite na nas d

Tu sam ja nego piskaram po drugim temama a kad stignem do dnevnika već nema više vremena... Evo vidi se i po avataru i tickeru - čekamo seku. Vlada je bio za to kao i mi, planirao je da je hrani na flašicu dok je mala, a posle ona mora da ga sluša a i odredio joj je sobu daleko od njega - da ga ne budi Laughing Ali su nam moji roditelji prilično pokvarili radost svojim ubedjivanjem da ne treba da imamo drugo dete, tako da jedva čekam da se sve malo smiri a do dolaska devojčice (koji može da bude ko zna kada) sa njima ću izbegavati tu temu. I Vladi više ne spominjemo, čisto da ne postane nervozan pa da pita - kad će seka, kad će seka... Ja sam mu već rekla da on zna da su socijalni radnici baksuzi, što se njemu jako svidelo kao izraz, pa ko zna kada će seka doći, možda tek kad on podje u školu. A možda i ne dodje... Tako je to on nekako prihvatio ali od tog dana nismo spominjali. U vrtiću ga uznemirava spominjanje popravnog doma pa sam mu jutros objasnila šta je dom za decu bez roditelja što sam dosad preskakala ali to ću detaljnije objasniti na delu za usvajanje. Vrtić jako voli, jedva čeka da ide tamo. U subotu i nedelju imamo tri dečija rodjendana Shocked I tako... da nije tih reakcija mojih roditelja rekla bih da je sve super kod nas...

Broj poruka : 8349
Godina : 51
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 4/4/2013, 13:36

E da, ne odgovorih Parižanki za drugi rodjendan. Mi smo planirali da taj rodjendan slavimo samo nas troje... Imaćemo tortu, kupićemo poklone za našeg mališana i taj dan biti kod kuće. Ove godine je radni dan pa nam inače ostaje malo vremena posle vrtića, da je vikend možda bismo nešto i drugo osmislili, ali dobro idu sledeće godine... Nekako mi je i najbolje da taj prvi naš dan budemo kod kuće. A onaj zvaničan rodjendan ćemo slaviti i za goste, u igraonici i sl.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 4/4/2013, 14:05

Simona ::Evo vidi se i po avataru i tickeru - čekamo seku. Vlada je bio za to kao i mi, planirao je da je hrani na flašicu dok je mala, a posle ona mora da ga sluša a i odredio joj je sobu daleko od njega - da ga ne budi Laughing Ali su nam moji roditelji prilično pokvarili radost svojim ubedjivanjem da ne treba da imamo drugo dete, tako da jedva čekam da se sve malo smiri a do dolaska devojčice (koji može da bude ko zna kada) sa njima ću izbegavati tu temu.

Zašto da nemate još jedno dete? Ne razumem tvoje roditelje, ako se vi osećate spremno, i Vlada se raduje tome, nema razloga da se ne desi. yes
Navijam da brzo stigne i seka kod vas, i ja mislim da je kod vas zaista sve dobro! Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 50
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 4/4/2013, 15:22

Mislim da bi vilenjaku seka dobro došla u svakom smislu. Ali isto taki mislim da mu treba još neko vreme samom sa vama... Da nadoknadi manjak ljubavi i pažnje samo za njega...
No sudeći kako procedura dugo traje, imaće on svoje vreme, taman da je i odmah sutra započnete...
Ljub za vilenjaka nemirka!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 4/4/2013, 17:57

Hvala vam :)

Missile,
pisala sam već na delu o usvajanju mada ne sve, sve ne mogu ni da upamtim šta su izrekli a ne želim ni da pamtim... Ne znam zašto su zapravo toliko protiv. Mene je najviše iznervirao njihov način. Razumem da iskažu svoje mišljenje ali da se oni toliko mešaju, ubedjuju ne shvatam... Otprilike neke od zamerki su da je kriza u zemlji, da će to drugo dete samo da uništi Vladine šanse da dobro živi a ništa mu ne donosi, da je to naš hir, mi smo i ovo dete dali u vrtić i nismo mu posvećeni po ceo dan a nismo mu ni isplanirali život, ako dodje to drugo dete on možda neće moći ni da studira... Pisala sam kad meni Kutanjke kažu da sam brižna da ne poznaju moje roditelje, to je brižnost. Wink Oni smatraju da se detetu treba non stop posvećivati, u vrtiću ne vide ništa dobro, po njima on bi stalno trebalo da je po lekarima i na pregledima, a ja stalno da sam u kuhinji i da mu spremam najraznovrsnije obroke... Za naše roditeljstvo smatraju da je suviše opušteno, verovatno nas ne smatraju dobrim roditeljima a imali smo sreće da dobijemo sjajno dete pa ono napreduje uprkos toga. Ono što im ja zameram je najviše što su izrekli razne predrasude po osnovu usvajanja, samo da bi nas ubedili da od takve ideje odustanemo.

Neno,
mi smo svi pozvani da potpišemo izjave želimo li da ostanemo u registru usvojitelja ili ne. Mi smo juče to potpisali i prema našem czsr mi sada samo čekamo pozive. Medjutim Snedri i Struzzo su drugačije rekli u njihovim centrima i u ministarstvu, tj da mora da se krene ispočetka u postupak. Ako je tako javiće nam, ali ja se nadam da je dovoljno ovo pa sam brže bolje stavila ticker i avatar da slute... No kako god da je, neće to skoro biti, nama su tvrdili da smo mi sve vreme na spisku a nismo dobili nijedan poziv mesecima, nismo ni znali da smo još u registru. Do duše mi smo stavili sada granicu na deset godina umesto nekadašnje tri (mi smo tada hteli da stavimo osam ali niko nas nije ni pitao nego nam staviše tako) ali smo ograničili samo na devojčice tako da će ukoliko je informacija našeg centra tačna pozivi možda i stizati. Ako nije i budemo morali ponovo da sakupljamo dokumentaciju mi to nećemo uraditi pre jeseni sigurno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 14/4/2013, 15:47

Simona, nema vas u dnevniku, kako je Vlada? Ima li nove bisere? ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 47
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 14/4/2013, 21:29

Stvarno simona, kako provodite dane... Nema vas dugo u dnevniku
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 16/4/2013, 16:50

Hej drugari, skontah da ste reshili Vladi da dovedete drushtvo! Podrzavam i navijam silno da to bude sto pre! Ljubac

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli [Only admins are allowed to see this image] 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickers[Only admins are allowed to see this link]

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/4/2013, 09:10

Hvala devojke što mislite na nas :)

Radimo na sajmu ovih dana a mene još boli i stomak veštica - moje muke.... Tako da obećavam izveštaj za nekoliko dana a dotle da vidite slike. Kutanjke sa kojima sam prijateljica na fb su ih već videle ali nisam stavljala objašnjenja tamo...

Ovo su slike na dan konačnog usvajanja. Došli smo kući nekon czsr pa su babe i dede poklanjali poklone. Mislila sam da tako malom detetu zlato ništa ne znači, da će glavni pokloni biti igračke ali prevarila sam se... Evo i jutros mi traži da vidi njegovo zlato i moram da pričam šta je poklonila jedna baka, šta druga a šta mi...

[Only admins are allowed to see this image]

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/4/2013, 09:23

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/4/2013, 09:24

E nešto sam pogrešno kliknula za ovu prvu sliku u drugom delu ali bar vidite dete Laughing Žurim sad pa se vidimo :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 18/4/2013, 11:25

Lepe porodične slike. On je jedan prelep decacic!
Poslednja slika je sjajna! Ima neku dubinu... Prva pomisao mi je:sta Li mu se sad vrzma po glavi dok tako u polusenci gleda napolje u daljinu...
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 18/4/2013, 11:44

Simona ::[Only admins are allowed to see this image]

Simona, ova slika srca srca srca srca srca srca srca nemam reči
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 18/4/2013, 12:39

videla sam i h jos juce na fb i komentarisala da je bas porasto od kad sam zadnju sliku videla
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5138
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dacans taj 18/4/2013, 16:57

Boze, prelep vam je ovaj sin..prelep..oko prelepo
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 46
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 19/4/2013, 16:51

Bože Simona, pa on je pljunuti tm. By the way, pozdravi od nas za njega i nadamo se viđenju za Vaskršnje praznike king
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 48
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 20/4/2013, 21:45

E da, fotka gde gleda kroz prozor je divna!
Vilenjak je mnogo sladak, jedva cekam da vas vidim sreca
maus
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 24/4/2013, 21:37

Hvala vam osmeh srce

Sve hoću da pišem a dani mi izmiču... Sad imam neke dileme pa ću prvo to a posle lepše stvari... Pričala sam vam da je Vladin najbolji drug jedan problematični dečak. Imaju i trećeg druga, on je normalno nemirno dete... Danas ih je sve pozvao kod nas. Ja sam strepela da li ćemo svi preživeti kako je to izgledalo lol! Da li verujete da je taj mali grebao mog muža, naleteo na mene i izbio mi vazduh? Pokušavali smo da ih smirimo, da nekako održimo autoritet ali to je bilo skoro nemoguće... Pitala sam se da li bih nešto uspela da sam duže majka, da li mi možda nedostaje rutina u takvim situacijama... Uglavnom taj susret je bio kao mora, sve vreme su trčali, udarali se, bilo nas je strah da se ne povrede a u jednom trenutku se taj mirniji dečko i udario pa sam posle bila još zabrinutija... Moj muž ume sa decom, uspevao je da zaigra sasvim malu decu kojoj jedva može da se drži pažnja ali u ovoj situaciji je i on bio sasvim bespomoćan, jedva bi uspevao na kratko da ih smiri i zaigra... Jedino što tog malog zanima je da nekog ismeva, ugledali su nekog dečaka sa kojim se ponekad igraju pa mu vikali da je on "kaka". Naravno mi smo ih odveli od prozora... Zašto je dete takvo videlo se kad je čuvarka umesto u pola osam došla u osam a roditelji koji su iz naše zgrade nisu se potrudili da uzmu dete. Naravno onaj mali mirniji je otišao na vreme,tj došao mu je otac. E sad ono što mene brine je uticaj tog dečaka na Vladu. Njemu je on negativni idol, što god on radi i ovaj počinje. Kad se rastanu krajnje je nedisciplinovan i on,jedva sam ga dovela u red. E sad možda su mali možda još ne treba da brinemo... ali i muža i mene hvata strah od lošeg društva, povodljivosti...

Anak,
napisala sam već kod Snedre u dnevniku - od trećeg do jedanaestog maja ćemo biti na Zlatiboru. Ukoliko budete u Beogradu ranije ili ostanete duže vidimo se svakako :)

Eto krenula sam sa brigama a uglavnom je sve bilo ok, spremamo se za Zlatibor, sutra bi trebalo da rezervišemo more.... Vlada je išao na dečije rodjendane, standardno vidjanje sa bakama...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 26/4/2013, 09:42

Dugo nisam bila ovde kod vas. Vlada je bas porastao i prelep je decak. Slika gde gleda kroz prozor nemam reči
Za "lose"drustvo ne znam sta bih rekla, ja sve mislim da je to normalno da ga vise privlace nemirnija deca, jer oni nekako uvek izbiju u prvi plan, srecom prolazno je pa se vremenom pravo drustvo bolje iskristalise.
P:S Super sto ste resili da Vlada dobije i seku.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 46
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 26/4/2013, 17:12

plavaptica ::Dugo nisam bila ovde kod vas. Vlada je bas porastao i prelep je decak. Slika gde gleda kroz prozor nemam reči
Za "lose"drustvo ne znam sta bih rekla, ja sve mislim da je to normalno da ga vise privlace nemirnija deca, jer oni nekako uvek izbiju u prvi plan, srecom prolazno je pa se vremenom pravo drustvo bolje iskristalise.
P:S Super sto ste resili da Vlada dobije i seku.
Prepisujem sve od prvog do zadnjeg slova!
Baš je lep Vilenjak maleni osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 27/4/2013, 11:27

Vilenjak je baš baš sladak! Šećer!

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli [Only admins are allowed to see this image] 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickers[Only admins are allowed to see this link]

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 10/5/2013, 14:46

Simona, divne su Vladine slike, a i vase na dan konacnog usvajanja!

Poljupci!

osmeh srce
snedra
snedra

Broj poruka : 1915
Godina : 52
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 11/5/2013, 22:39

Hvala vam osmeh srce

Nismo kasnije imali problem sa tim malim jer je otputovao pre praznika pa se igrao sa tim nešto mirnijim drugarom a sad smo mi ostali duže na odmoru... Ali večeras je Vlada čuo glasove i počeo da doziva tog mirnijeg (svi živimo u istoj zgradi) i oni su ga zvali da se igra kod jednog u stanu a ono 21h, mi okasnili u povratku od mojih a inače je Vlada u to vreme već u krevetu. Ovaj put im je odgovorio da mora u krevet ali već strahujem da to što se oni igraju u vreme kad on već spava može biti problem kasnije... No razmišljaću o tome kad dodje na red, ako dodje na red...

Na Zlatiboru nam je bilo lepo i pored lošeg vremena. Ali uspeli smo da iskoristimo svaki dan za odlazak u prirodu, luna parkove što nam je prvenstveno bio cilj tj nama ovo prvo a Vladi drugo... Wink A onda kad je bila kiša išli smo u bioskop ili gledali dečiju predstavu. Bioskop je 5D pa smo se muž i ja skoro više uplašili od Vlade pošto nikad tako nešto ne videsmo pre. A Vlada je bio sav oduševljen kako je bio na snegu (film je o snegu pa smo osećali i snežne pahulje itd). Danas je već bio kod mojih da bih ja malo raspakivala a večeras je opet napravio scenu oko spavanja... to je onaj ružniji deo koji spomenuh na temi o Ulogama. Imali smo više scena na Zlatiboru. A inače pre toga nam je bio izuzetno miran period, niz istih dana u kojima sam uživala, tu i tamo ponešto ali ništa nekog velikog intenziteta... Ali kao da je promena uticala da mu prorade strahovi a to se manifestuje vrlo prkosnim i bezobraznim ponašanjem, drama oko svake sitnice, neće da spava, neće da skida mokru odeću, neće da se kupa, kažemo nešto što mu se ne svidja pa pritrčava da grebe i udara sad već ne samo muža nego i mene. Kad smo se vraćali spomenuo je kako će ga policija odvesti u popravni dom, to ga je neka mala iz vrtića naplašila i ja sam mu opet objašnjavala kako deca ne idu u popravni dom samo u dom za nezbrinutu decu a on ima roditelje pa nema razloga da ide tamo. No i po tome vidim da bes dolazi iz ko zna kakvih strahova i povezivanja, no nije ga lako trpeti tako besnog za svaku sitnicu a i mislim da šta god bio uzrok njegovog besa, koliko god mi to razumeli ne smemo da dozvolimo da se iživljava nad nama. Pokušavamo i strogošću i razgovorom i objašnjavanjem... Nadam se da će sada kad smo opet kod kuće sve to da se smiri. Dok smo bili na Zlatiboru više se sećao i dogadjaja kod hranitelja a ovde je znao mesecima da ih i ne spomene. Koliko sam se radovala odlasku u Tursku toliko me je sada opet strah od promene ako je za njega to uvek korak unazad u neku nestabilnost... No i o tome ću razmišljati sutra Wink

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 27 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu