KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 22/1/2013, 20:48

Ragaco, ja se slazem i sa Biksi-Kiksi i sa Sunny. Devojke su rekle sve sto bih i ja rekla...Nikad se ne zna, ali opet toliki inuslin bi trebalo smanjiti metforminom, najbolje obavesti dr-a koji ti radi VTO pa cuj njegovo misljenje. U sustini tebi je to sad bitno da vidis sta ces zbog VTO-a, ali na duze staze nemoj se mnogo brinuti, uz metforim ce se sve srediti pre ili kasnije (to je individualno).
zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 22/1/2013, 20:52

Ma dobro je sto si sad otkrila, to je po meni bitno bas...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od KoMetaK 22/1/2013, 23:02

Ragaco, zakazi kod Sumarac sto pre i kreni sa terapijom. Ja sam prvi put isla kod Stokicke i ona mi je rekla da glukofaz regulise u par dana IR i da se posle samo odrzava. Mislim da ne treba da odlazes postupak, ja sam bila mesec dana pre postupka i ovo mi je rekla.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 22/1/2013, 23:21

Ragaco, ono sto odmah mozes da uradis je da trenutno izbcis ugljene hidrate....To ce malo spustiti insulin, ali da ti treba dobar endokrinolog, to je defintivno. Ne znam samo zasto ti nje uradjen OGTT pre upustanja u VTO.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 22/1/2013, 23:27

EH,pa ne spada u one obavezne analize,a i nije bilo nikakvih indikacija,hormoni svi ok,uz takodje....
No,dobro-sta je,tu je...Videcu sutra hocemo li nastaviti,a u svakom slucaju ujutru zovem i Zutic NBGD,da zakazem kod dr Sumarac.
Hvala vam puno devojke na komentarima!
Ljubim vas sve!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 22/1/2013, 23:30

Ragaco, IR je lako resiv problem, ne brini....a moze da bude uzrok bas ozbiljnog steriliteta i pobacaja, ako se ne otkrije na vreme. Zato, kada god pocnems sa th, neces pogresiti.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od KoMetaK 22/1/2013, 23:36

Ragaco, kao sto rece Ema, u roku od OMAH kreni sa dijetom. Nista UH, nista secer, voce sa visokim nivoom secera. Imas ovde negde dijetu, pa se baci. Moji rezultati su bili vrlo slicni tvojima, dobila sam 2x 850 glukofaz, ako odes kod Sumarac, dobices 2x1000, ali ako treba da cekas par dana na odlazak kod nje, mozes da krenes sama sa 2x850. U svakom slucaju, konsultuj se sutra sa dr. Srecno!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 23/1/2013, 09:28

Evo upravo proucavam glikemijske indekse namirnica i smisljam sta cu za rucak Very Happy
Odustajemo od VTO u ovom ciklusu,dr misli da je tako najbolje,a s obzirom da je prirodni,bez stimulacije,ne gubim nista.
Zakazala sam kod dr Sumarac za ponedeljak,da cujem sta ona predlaze.
Nije sablja za vrat i ne zelim da posto-poto nastavljam sa procesom kad vec postoji nesto sto moze da smeta.
Hvala vam puno drage moje na podrsci i savetima!
Javljam se sa novostima u ponedeljak.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 23/1/2013, 11:33

super ragaco bravo na ekspeditivnosti :)
ja se jos uvek dvoumim izmedju dr Sumarac i dr Djure Macuta....
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 23/1/2013, 12:38

Ragaco, mislim da je to ipak najbolje. E sada cu ja opet da budem pametna, da delim savete... Posto odlazes VTO, lagano pocni sa izbacivanje UH, da ti ne bi problem stvarale krize...meni to niko nije rekao, i bas je bilo gadno. Sada mi vec slatko smeta, ali tu i tamo jedem, jer nemam sta drugo, posto sam kod mojih, i vec vidim da sam se unakazila. Drugo, meni siofor nije nikako prijao, pa je moja dr insistirala da predjem na gluformin ili glukofaz, to je bilo bez problema. Trece, najvise mi je prijalo da lek popijem neposredno pred obrok, znaci cim pocnem da jedem, nego posle... I cetvrto, vezbanje, vezbanje, vezbanje...ja ko papagaj...za pocetak je dovoljno da posle obroka prosetas ili da operes sudove ili nesto slicno tome. Ne ocekuj od sebe u pocetku previse, ali imas nas ovde, pa cemo ti pomoci...

Julija, ja sam cula za oboje odlicne preporuke, licno nisam bila, ali posto me ceka ponovo OGTT, verovatno cu preci kod dr Sumarac, jer mi odgovara lokacija,a i manje se ceka nego kod dr Vujovic.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 23/1/2013, 12:53

Ema,citala sam na temi INSULIN o svemu,bas sve sadrzajno i propraceno licnim primerima.
Ne verujem da ce s ishranom biti problema,sokove i slatkise konzumiram jednom mesecno-ako i toliko.A sve ovo ostalo ima adekvatnu zamenu.
E vec fizicka aktivnost....jedino sto setam kuca-posao-kuca,to dnevno dodje na nekih 4-5km.Ja sam od rodjenja lenji Gasha,sve natenane,ali svuda stignem-kao ona kornjaca iz basne sa zecom igra
Inace mi je glavna aktivnost posle rucka spavanje najmanje 2 sata Embarassed Potpuno izgubim energiju nakon jela,a dok sam gladna super funkcionisem.
Zato i nemam tri glavna obroka,nego zvacem cesto nesto po malo-sto opet vidim da ne valja jer se onda insulin luci neprestano.

Ali,ako hocu bebu,ima da se potrudim!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 23/1/2013, 12:57

Meni su odmah dali Siofor, nisam ni imala pojma da mogu da biram neki od Glukofaza ako mi Siofor ne odgovara, haha... U sustini, nista strasno ragaco, naviknes se, malo leiici, amlo ishrana, malo setnja i eto... To je to... A ostalo je u Bozijim rukama... osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 23/1/2013, 13:01

Imas negde dijetu sa 6 obroka, 3 glavna, i tri uzine, to je otprilike na dva tri sata. Ako imas suvise velike pauze izmedju obroka, upadas u hipoglikemiju, koja nije dobra kao ni hiper, isto je, a kada uneses klopu, secer i insulin skoce nemormalno. E tu je caka, da ti glikemija bude na konstantnom nivou, jer onda nema skokova insulina.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od KoMetaK 23/1/2013, 13:05

Julija, nisam cula za dtog drugog dr i ne znam da li se bavi reproduktivnom endokrinologijom (sto mi slim da je nama veoma bitno), al isam bila kod SUmarac i toplo je preporucujem.
Ragaco, ako ti je dr tako savetovao, ond ok, mesec-dva na sioforu i bices u postupku!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 23/1/2013, 15:48

Ema, Meta hvala vam osmeh srce
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ahosame 24/1/2013, 09:39

izvinjavam se sto ovako upadam u temu, ali koja je razlika izmedju siofora, gluformina i glucophage-a osim proizvodjaca? sve je to metformin (metformin hidrohlorid), jedno te isto, samo sto Siofor prave Nemci, Gluformin prave nasi - Hemofarm, cini mi se, a Glucophage pravi Merck - Francuzi...sve je to jedan isti lek, samo drugi proizvodjac...

Ema78 ::Ragaco, mislim da je to ipak najbolje. E sada cu ja opet da budem pametna, da delim savete... Posto odlazes VTO, lagano pocni sa izbacivanje UH, da ti ne bi problem stvarale krize...meni to niko nije rekao, i bas je bilo gadno. Sada mi vec slatko smeta, ali tu i tamo jedem, jer nemam sta drugo, posto sam kod mojih, i vec vidim da sam se unakazila. Drugo, meni siofor nije nikako prijao, pa je moja dr insistirala da predjem na gluformin ili glukofaz, to je bilo bez problema. Trece, najvise mi je prijalo da lek popijem neposredno pred obrok, znaci cim pocnem da jedem, nego posle... I cetvrto, vezbanje, vezbanje, vezbanje...ja ko papagaj...za pocetak je dovoljno da posle obroka prosetas ili da operes sudove ili nesto slicno tome. Ne ocekuj od sebe u pocetku previse, ali imas nas ovde, pa cemo ti pomoci...

Julija, ja sam cula za oboje odlicne preporuke, licno nisam bila, ali posto me ceka ponovo OGTT, verovatno cu preci kod dr Sumarac, jer mi odgovara lokacija,a i manje se ceka nego kod dr Vujovic.
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 24/1/2013, 10:09

draga ahosame ja koliko sam shvatila nema razlike ti si u pravu ali bilo je zenica kojima je bilo muka od nekog leka pa prosto mogu da ih zamene pa ako bolje odreaguju na taj drugi lekic e u tom slucaju ima razlike..:)
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ahosame 24/1/2013, 10:57

julija draga, slazem se, ako je rec o razlicitim lekovima...ovo je hemijski ista stvar, ne moze drugacije da deluje...osim ako nije u pitanju autosugestija onog ko ih uzima...
ja sam pila sve tri varijante o kojima pricam, ne pricam napamet...kad su mi otkrili dijabet, krenula sam sa 500mg Gluformina (jer u apotekama nije bilo Glucophage od 500)...zatim mi je dr povecala dozu na 850mg a to je Siofor, jer su Nemci bili jedini koji su pravili tu medjuvarijantu od 850mg ili da delim Gluformin na pola a to bi bilo 750mg, a osim toga kad se tableta isece gubi se zastitno dejstvo povrsinskog filma, koji treba da ublazi gastrointestinalne tegobe koje se javljaju tokom uzimanja leka...dakle zato Siofor, zbog dozaze, a ne zbog toga sto je lek drugaciji....a onda sam zavrsila na Glucophage-u od 1000mg...a kad nema, uzmem Gluformin u apoteci...sada svi ovi lekovi postoje u svim navedenim dozazama (500,850,100mg) tako da je stvar izbora ...
julija ::draga ahosame ja koliko sam shvatila nema razlike ti si u pravu ali bilo je zenica kojima je bilo muka od nekog leka pa prosto mogu da ih zamene pa ako bolje odreaguju na taj drugi lekic e u tom slucaju ima razlike..:)
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 24/1/2013, 12:01

Aho, ja sam bas citala hemijski sastav, jer me je intersovalo...ja siofor nikako nisam mogla da podnesem, dok gluformin mi je bio najlaksi. I prof Vujovic je insistirala na njemu. Pitala sam sestru, ona je tehnolog, i po njoj verovatno postoje drugacije hemijske veze izmedju aktivne supstance i nosaca, ili je konzervans drugaciji... a to uglavnom ne navode u sastavu leka.

Poredjena radi, postoji jedan lek za parodontopatiju, proizvodili su ga nasi , Galenika, aktivna supstanca je bio hlor heksidin di glukonat ( Hibidex DAP). On je izazivao na primer prebojenost zuba i peckanje jezika, dok isti lek, samo ga proizvode stranci, Curasept, sa istom aktivnom supstancom, nema nezeljene efekte.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 24/1/2013, 12:09

vi ste veteranke drage moje Wink ja bas nemam iskustva pa ne znam sta bih rekla tek treba da pocnem sa sioforom ali sve nesto odlazem u stvari prvo bih kod endokrinologa jer mio je siofor preporucio ginekolog....ma u sustini ne volem lekove lol! ali mislim da cu siofor poceti da pijem Rolling Eyes
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 24/1/2013, 12:11

Julija, samo napred. Bice ti dobro, na sve se organizam navikne!

osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od julija 24/1/2013, 12:13

hvala Okacice osmeh srce
ne znam jel smem odmah da pocnem da ga pijem bez konsultacija sa endokrinologom,posto sam trenutno na mokroginonu?verovatno nema veze jedno s drugim zbunjen
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 24/1/2013, 12:19

Julija, mislim da mozes, mada bi mozda trebalo da konsultujes endokrinologa zbog eventualne potvrde doze koju ti je dao ginekolog. Inace, sa metforminom se zapocinje polako, dok se organizam ne navikne. Rrecimo ja sam dobila dozu od 2000mg dnevno, a preporuka dr endokrinologa bila je da prvih nedelju dana pijem samo 1000mg uvece, a tek posle da pijem i 1000mg ujutru... Nemoj da se iznenadis ako budes imala side effects, koji prestanu posle 10-tak dana, a to su gadjenje na hranu, mucnina, dijareja ( lol! uzmes knjigu pa u toalet )... U sustini to je to, posole se organizam navikne i hormoni se dovedu u red. Nije nista strasno, a mozes i da izgubis koje kilo yes ...

To je to!

osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 24/1/2013, 12:20

Julija, meni je ginekolog dao kao pocetnu dozu 2x 850... mislila sam da cu da se sprzim... a endokrinolog je probao sa 500 mg, pa smo podigli na 2x 500 mg...
Ginekolog je gledao samo povrsno hormone, a endokrinolog je trazila mnogo vise analiza i interesovali su je odnosi mojih hormona.

Ne vidim da ces nesto uporpastiti ako krenes na svoju ruku manju dozu, ali se ipak posavetuj sa endokrinologom. Inace, ti lekovi se uvode postepeno, krenes sa manjom dozom, ili polovinom doze, pa posle desetak dana povecas do pune, barem je meni dr tako rekla.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 24/1/2013, 12:21

Okacice, pisasmo isto u isto vreme...

lol!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu