KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

+19
Ancica 87
snedra
Vecka
HappyGirl
majat
Struzzo
Daca88
cicsa80
buby
KoMetaK
catherine290505
Mirjana
dr mali pariz
lilly13
BiKsi :)
anak
JAmajka
Deni
Shizika
23 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od BiKsi :) 19/1/2015, 22:26

Ja se smatram da sam od onih sa sirim shvatanjima u zivotu i trudim se da shvatim svaku stranu, al ovakve stvari nikada necu moci da razumem ili odobrim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 27/1/2015, 19:02

http://ljubimci.telegraf.rs/macke/16151-heroina-ulicna-macka-spasila-zivot-napustenoj-bebi-od-12-nedelja-video
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od nina :) 27/1/2015, 21:11

http://vesti-online.com/Vesti/Hronika/466747/Nestala-devojcica-Danijela-Balieski
nesvidja mi se sto su na jednom mestu napisali staratelji kad su je oni usvojili
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 27/1/2015, 22:29

Objavila sam članak na blogu takodje a evo mog komentara na njega:

Ovaj tekst sam objavila iz više razloga…

Prvi i najvažniji – da pomognem u nalaženju devojčice.

Drugi – zbog nazivanja roditelja koji je to nastao usvajanjem starateljem… Znači više nije dovoljno ni da smo usvojitelji ili ljudi koji su usvojili nego staratelji. Predlažem da sledeći put kažu negovatelji, zatim vaspitači, onda slučajni prolaznici a najbolje da kažu deca bez roditelja… Ima li kraja bezobrazluku? Ni u ovakvom članku ne mogu da ga ne pokazuju.

Treći – članak ukazuje na veliku grešku RODITELJA – devojčica je tek skoro saznala da je usvojena… Nije odgajana sa tim iako svi dobijemo takav savet u školi roditeljstva, a i da su išta čitali o usvajanju znali bi zašto je to ispravno….
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 1/2/2015, 08:15

Devojčica je nadjena

http://www.srbijadanas.com/clanak/nestala-devojcica-pobegla-kad-je-saznala-da-je-usvojena-29-01-2015

A ove što pišu ovakve članke priupitah dokle će RODITELJE nazivati starateljima. Dala sam im i link za blog... Kakav bezobrazluk. I to ne jednom nego svaki put staratelji, pa staratelji... Rekla sam da neću više da se javljam na članke već ih samo objavim na blogu ili ovde ali ovi su mi prevazišli svojim bezobrazlukom svu meru...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 1/2/2015, 08:17

A ovo "volim je kao svoje dete" tek sad primetih... Ako je to majka rekla - svašta! Ali ne sumnjam da ovi i ovakvi "novinari" ko zna kako pišu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 30/3/2015, 14:19

Ja ovo prosto ne mogu da verujem. Da nisu nešto pogrešno preveli? Oduzimaju joj treće dete jer ne zna pravopis!? Ne dogadja se kod nas već u Velikoj Britaniji, no svejedno...

http://superzena.b92.net/sudbine.php?yyyy=2015&mm=03&nav_id=974598
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 19/4/2015, 18:17

http://www.peticije24.com/vratite_mariji_njeno_dete
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Ancica 87 26/4/2015, 11:50

Strasno mi je bilo to sto sam cula,videla i procitala vezano za Mariju,majku invalida...Sramota... Peticija potisana...Ne bih da zvucim kao neka pametnica ali smatram da decu treba oduzeti samo i ako roditelj nije roditelj,ako zlostavlja i maltretira svoje dete,a takvih primera ima mnogo,a ta jadna deca su i dalje sa takvim roditeljima...Tate alkoholicari,mame ne znam kako bih ih nazvala,da ne pricam o gladnoj deci itd...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 2/6/2015, 16:12

http://www.b92.net/video/vesti.php?yyyy=2015&mm=06&dd=01&nav_id=999319
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 3/6/2015, 13:07

http://beograd.in/deco-volim-vas-vise-nego-boga-potresna-prica-coveka-kome-su-oduzeli-tri-cerke-zbog-siromastva-foto/

"Proklinjem dan kada je čovek smislio pare! Ja sam otac, bog neka mi oprosti, ali decu volim više nego boga. Vratite ih njihovom tati! Umreću ako ih još jednom budem gledao kod hranitelja u Topoli, ako budem slušao njihov plač dok odlazim, preklinje ovaj čovek."

Ovo je strašno! Nateraše onog oca da se ubije a i ovog teraju... Ima li nekog načina da se ovi ljudi zaštite, da ih neko zastupa, da se neko zauzme za njih? Strahota, oduzimati decu zbog siromaštva a onda plaćati hraniteljima da budu kod njih... Pa neka te pare plate ovom ocu ili neka ne plate samo da vrate čoveku decu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 10/6/2015, 20:56

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:552273-Beba-drogirana-mlekom-majke
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 20/6/2015, 19:13

Ovo nije baš oduzimanje ali nema potrebe sad za još jednom temom pa ću je staviti ovde

http://www.bebac.com/vesti/ns-tokom-prosle-godine-osam-beba-napusteno-u-porodilistu
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od svetlana75 4/9/2015, 21:08

Nikada, ali NIKADA ni jedno dete nije oduzeto bilo kome zbog siromastva.
Siromasnim porodicama se obezbedjuju razne vrste materijalne pomoci, uvodi im se korektivni nadzor i pracenje obavljanja roditeljske duznosti, ali se deca ne oduzimaju.
Deca se izmestaju iz porodica zbog nebrige i zanemarivanja, zapustanja i zlostavljanja.
I nikada nemojte da pomislite da je bilo koje vase dete uzeto od bioloskih koji pate za njim jer su im socijalci na silu oteli decu koju su oni voleli i lepo brinuli o njima. To ne postoji.
Iskreno, ima majki koje su zbog raznih okolnosti potpisale izjavu da se odricu svojih roditeljskih prava ne bas rado. Ali su imale i ponudjenu pomoc u resavanju konkretnog problema i rok da tu izjavu povuku. Neke tuguju celog zivota zbog toga, ali je to bila njihova odluka, ne odluka socijalaca.
Kao i u postupku lisavanja roditeljskog prava, koji pred sudovima dugo traju jer sud uvek pruza sansu vise i sansu plus roditelju da popravi svoj odnos prema detetu. NA kraju, posle par godina se donosi odluka o potpunom lisavanju.
Tako da, nije sve bas onako kako se misli.
Roditelj ima pre roditeljskog prava roditeljsku duznost da izdrzava svoju decu. Ukoliko to roditelj neopravdano ne cini, a mnogo je slucajeva gde se i deciji dodatak i socijalna pomoc trose na alkohol i cigarete, naravno da ce dete biti smesteno u hraniteljsku porodicu. Ne vidim kakve veze ima naknada koja se dalje hraniteljima, koja iznosi 23.000 din, i koju oni moraju da opravdaju racunima i stvarima koje su za decu kupljene, sa tim da bi te pare trebale da se daju roditeljima. Odgovoran roditelj ne bira posao da prehrani dete i namenski trosi novac iz socijalnih davanja. Hranitelj mora da ima naknadu jer nema obavezu izdrzavanja deteta koje je smesteno u njegovu porodicu.

svetlana75

Broj poruka : 2
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 04.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 5/9/2015, 07:14

Osvrnula bih se samo na ova primanja hranitelja, koliko se ja sećam iz vremena kad sam usvajala bila su oko 40000, 23000 je možda naknada za dete a postoji i još neki iznos za hranitelje i njihov rad. Ako ima dvoje ili više dece taj iznos se povećavao za svako sledeće dete, znači preko osamdeset hiljada za dvoje dece npr. Naša hraniteljka je govorila da je hraniteljstvo unosan biznis. Ako laže ona za te iznose lažem i ja, ali koliko sam videla iz njihovog života - jako lepo žive. Moje dete nije imalo nijednu novu stvar, nijednu stvar koja je pripadala njemu. Hraniteljka je čak govorila i pred socijalnim radnicima da se deci ne isplati kupovati stvari jer prerastu i tražila da joj stvari koje mi je spakovala vratim kako bi ih oblačila novoj deci. Inače sve stvari su na sreću bile relativno lepe sem što su iznošene, iz inostranstva, pretpostavljam što roditelji najstarijeg deteta koje je bilo na hraniteljstvu su radili u inostranstvu pa kad donesu u retkim prilikama kad su vidjali dete. Ne znam kako je ona mogla da pokrije računima nešto ukoliko joj je to traženo ali dobro, možda od nabavke odeće svojim unucima. Inače to je jedna od stvari koja je mene najviše pogodila, ok da dete nije imalo svu svoju garderobu nego nasledjenu, to rade i neki roditelji, ali nije imao baš nijednu stvar koja je kupljena njemu. Sva odeća mu je bila prevelika a cipele stare i iznošene. Kada smo kretali kupili su mu par stvari a dete je bilo ushićeno time pa sam videla da mu je to jako neobična situacija, stalno mi je isticalo da je njemu to i to kupljeno. Sad naravno kad mu se sve kupuje i ne primećuje da mu se kupuje, to je normalno stanje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od svetlana75 8/9/2015, 21:31

Negde cu se Simona sloziti sa tobom, negde ne.
Naknada za izdrzavanje deteta je 23000 din. Naknada za rad hranitelja ako je na smestaju jedno dete je 14500 din. Ako je na smestaju dvoje ili vise, a do cetvoro dece, naknada je po detetu 8500 din. Svakog meseca ovi iznosi idu gore dole po 300,400 din.
Svaki dinar naknade za rad hranitelja se pravda i ne moze se opravdati racunima koji su tudji ili necim sto nije kupljeno detetu jer se proveravaju stvari koje su kupljene. Sve ovo radi Centar za porodicni smestaj i usvajanje koji je preuzeo hranitelje na teritoriji Srbije, i licence su hranitelji poceli da gube zbog nepravilnosti.
Dalje, slozicu se sa tobom da i dalje ima one stare garde hranitelja kakava je bila hraniteljica tvog deteta, na srecu sve ih je manje, radi se sa njima i pocele su neke stvari da se menjaju.
Sto se naknade za rad hranitelja tice, imaju pravo da je trose kako zele, to je njihova plata za dvadesetcetvorocasovnu brigu o detetu, odgovornost koju imaju. Sve je sjajno i divno kada je na smestaju beba, ali medju nasom decom u sistemu je najmanje beba i najkrace se zadrzavaju jer idu na usvajanja. Najveci broj smestene dece je sa teskim traumama, nepremostivim posledicama prethodnog zivota, deca koja su deca a imaju seksualna iskustva, alkohol, skitnja, prosjacenje.
O hraniteljki koju si na zalost morala da upoznas i da bude deo tvog zivota, nemam reci...bar nemam reci koje su za forum... Nije greska njena, vec greska socijalnih radnika...

svetlana75

Broj poruka : 2
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 04.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 26/10/2016, 08:04

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:631672-SRECKO-ZA-SRECU-Decak-ostavljen-ispred-Betanije-miljenik-sestara
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 9/1/2017, 11:44

http://www.telegraf.rs/vesti/1381697-najpotresnija-prica-u-srbiji-poklanjamo-bebu-jer-nemamo-cime-da-je-hranimo
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od mamadabudem 9/1/2017, 11:52

Sad Bolje i tako nego da je se reše na neki drugi način. Uh....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 9/1/2017, 18:58

Već smo pričale o ovakvim situacijama... Zar ne bi mogla država te pare koje daje hraniteljima da daje biološkim roditeljima a da oni zadrže svoju decu? U svakom slučaju siromaštvo ne bi trebalo da bude jedini razlog zbog koga se deca odvajaju od roditelja, ako ima još nekih razloga to je već drugo ali ako je samo siromaštvo tu može da se nadje neko rešenje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od nina :) 9/1/2017, 19:39

ovo je prica od prosle godine ,a opste nisu pisali kasnije sta se desilo sa njima
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 10/1/2017, 05:52

Jedna moja fb prijateljica objavila kao da se dešava sada... I kao traži pomoć za njih. Tek posle sam kod kutanjki pročitala da je ovo stara vest i da ovde ima još problema a ne samo siromaštvo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Simona 14/2/2018, 21:30

http://www.kurir.rs/vesti/srbija/2995045/ovo-je-najtuznija-prica-u-srbiji-centar-za-socijalni-rad-oduzeo-tek-rodjenog-nikolu-jer-prozori-na-kuci-slabo-dihtuju
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oduzimanje dece od bioloskih roditelja - Page 4 Empty Re: Oduzimanje dece od bioloskih roditelja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu