KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emisija o usvajanju dece

+13
Danara
nina :)
Manjana
snedra
Jerapetra
Simona
bak
zvezdilica
anak
Struzzo
Jagodica-Bobica
ZarPtica
lilymar
17 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 20/11/2012, 16:36

Da li ste gledali emisiju na studiu b o usvajanju dece? Ja nisam jer mi je Vilenjak bio tu pa sam se plasila da ne cuje nesto sto nije za njegov uzrast... Ali majka mi prica o toj emisiji,prica i prica pa sam je potrazila na studiu b odnosno you tube-u... Evo je. Sad cu da je odgledam pa pisem moje utiske..

https://www.youtube.com/watch?v=dmuHKDIeUUg&list=PLXQrwQ9iEAP3sDbLpTkOX3M3J8o_ZYOjb&index=1&feature=plpp_video
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od lilymar 20/11/2012, 17:04

Evo, sad i ja odgledala. Malo vremena za sve sto bi se moglo o usvajanju ispricati, pa mi iz mog ugla izgleda dosta oskudno i neobradjeno.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 20/11/2012, 17:39

Ja isto odgledala. Meni se dopalo u smislu informisanja stanovnistva, ja nista nisam saznala sto vec ne znam. Ali moja majka je bila nesto sokirana, uplasena, ne znam sta je to njoj proizvelo takve reakcije posto sam htela prvo da pogledam... Ali mozda to govori koliko i nasi bliznji ma koliko da ih mi informisemo o usvajanju malo znaju o tome. Mogu da zamislim ostali ljudi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 20/11/2012, 18:06

E da, ipak sam saznala nesto novo... Ta organizacija Familija, ja sam isla na njihov sajt ali sam mislila da se bave samo hraniteljima. Je li neko od vas isao na te njihove radionice i kako to sve izgleda?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od snedra 20/11/2012, 20:32

Gledala sam emisiju u zadnjih pola sata i cini mi se da je bila iskorak u odnosu na sve sto sam prethodno gledala, a pratim godinama...

Mozda je tvoja majka bila sokirana zbog izvesnog opredeljenja gosta u emisiji... ako me razumes...

Sto se tice Familije, znam za nju bar 10 godina, jer su nasi poznanici - 2 para, pre 10 godina usvojili decu, isli na njihove sastanke. Jedan par je odustao od odlazaka na sastanke, jer su smatrali da im to nije potrebno i mislim da je opredeljenje tog para bilo da dete ne sazna da je usvojeno.
Drugi par je isao redovno na sastanke u Familiju, cak cu sa detetom ucestvovali i u nekoj TV emisiji i mislim da je njihov pristup bio mnogo bolji.

Mislim da je dobro u ovoj konkretnoj emisiji bilo to jer su se vise dotakli perioda koji su deca provela pre usvajanja i problema hraniteljstvo pre usvajanja...Ono o cemu si ti Simona nekad pricala, da li je to uopste dobar koncept.

Dotakli su se i problemi sa decom u periodu adaptacije i sl. Pa onda odustajanje usvojitelja od konkretnog deteta u periodu adaptacije... O tome se ranije retko pricalo, cini mi se. Da uprkos velikoj zelji usvojitelja, moze doci do loseg medjusobnog prilagodjavanja i razlaza... I sta to znaci za psihu deteta.
snedra
snedra

Broj poruka : 1929
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 20/11/2012, 21:55

Snedra,
sto se majke tice ne sokiraju je razlicite seksualne orijentacije, tako da nije to u pitanju... Pitacu je, pretpostavljam da je rec o odnosu lekara prema deci sa invaliditetom (onaj komentar - sta vam bi da to usvojite) ili mozda zbog hranitelja koji prebijaju decu ili zbog vrsnjackog maltretiranja u skoli, udruzeno sa strahom za Vilenjaka.

Ne znam, meni to vracanje ipak nije jasno... Da li to znaci da su dobili biolosko dete pa im se karakteri ne uklapaju ostavili bi ga u domu? Dobro ih je nazvala ona zena turisti i avanturisti, kakva neodgovornost.

Nije mi se svidelo i sto su stavili usvajanje kao obavezno neki drugi izbor nakon dugogodisnjeg pokusavanja da se postane bioloski roditelj. Evo kod mene nije bilo tako, ja sam zelela usvajanje nezavisno od bioloskog roditeljstva a inace nismo bas dugo ostali u vto prici. A znam par bas iz nase skole roditeljstva da nisu isli ni na jednu vto, odmah su presli na usvajanje... Sigurno ima jos takvih primera te je i takvo uopstavanje netacno...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od ZarPtica 20/11/2012, 23:18

Gledala sam emisiju i nazalost nisam nista novo saznala ideja je svako dobra za siroki auditorijum da se steknu neke osnovne informacije o usvajanju, dotakli su temu hraniteljstva i odnos drzave prema deci i usvojiteljima...
U svakom slucaju podrzavam i volela bih da takvih emislija ima vise.
ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 21/11/2012, 22:37

Moja majka je razresila misteriju njenog sokiranja Laughing Nije bilo ni ono sto sam ja mislila, sokiralo ju je sto se toliko forsiraju bioloski roditelji, mada ja to nesto nisam zapazila u emisiji.

Ono jos sto se meni nije svidelo u emisiji je vidjenje usvajanja kao plemenitog dela pa onda jos kao spocitavanje nama koji nemamo biolosku decu da mozda imamo sebicne motive a ako je vise dece kako se desava u inostranstvu onda je tu zelja da se detetu pomogne... e svasta! Pa ako neko hoce da pomaze deci ima prilike svaki dan, toliko malih prosjaka seta ulicama, moze vise njih da nahrani i da ucini vise dobrih dela svaki dan ili da odnese odecu u Zvecansku ili da smisli vec neki treci nacin da cini dobra dela... Ali usvajanje bi trebalo da bude plemenito delo bas koliko i biolosko roditeljstvo... Ja cak mislim da je to bas opasna predrasuda i da se ljudi koji krenu da cine dobra dela grdno razocaraju kad usvojeno dete dodje. Pisala sam vec na drugom topicu - nase dete je nama zahvalno za usvajanje bas onoliko koliko su bioloska deca zahvalna svojim bioloskim roditeljima na tome sto su ga rodili znaci - nije uopste zahvalno i smatra da mu sva nasa paznja pripada. Kao dodatak na to ima i prethodni period sa hraniteljima pa nam prkosi kako mu je tamo bilo super, dugo je razmatrao da se vrati tamo... Nekako mislim da bi tim usvojiteljima koji bi krenuli sa motivacijom cinjenja dobrih dela to bilo kao hladan tus. A i kad odrastaju mogu da zamislim tinejdzera koji shvata da je projekat svojih roditelja, prilika da cine dobra dela...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Jagodica-Bobica 22/11/2012, 08:27

Odgledah i ja emisiju. U suštini ništa novo nisam saznala što već ovde nisam pročitala. Interesantno mi je bilo zapažanje da se hranitelji mnogo temeljnije pripremaju za hraniteljstvo i odabiraju uopšte. Možda zato malo-malo pa u novinama čitamo o strahotama koje deca od hranitelja doživljavaju...

Drago mi je i to što je gost koji je bio usvojen rekao kako je usvajanje izgledalo iz pozicije jednog osmogodišnjaka. Možda to razbije neke predrasude o usvajanju starije dece.

Jagodica-Bobica
Jagodica-Bobica

Broj poruka : 294
Godina : 41
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Jagodica-Bobica 22/11/2012, 08:33

Sad videh Simonin post i komentar za relaciju usvojitelji sa/bez dece... Slažem se potpuno. Želja za usvajanjem je želja da u svoj dom, porodicu i srce dovedemo dete i budemo roditelji. To nema veze sa tim da li decu već imamo ili ne. Ja ovo mogu da tvrdim kao neko ko već ima decu a nadam se i usvojenju.
Kao što Simona uvek kaže Vilenjaku-ljubav nije ograničena, možemo voleti mnogo ljudi...
Jagodica-Bobica
Jagodica-Bobica

Broj poruka : 294
Godina : 41
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Struzzo 22/11/2012, 11:12

za sada sam odgledala pola emisije...toliko mi Struzzolino dozvolio.. Razz
Odmah mogu da primetim koliko je uopštena, frazirana, površna i na momente šarlatanska priča gospođice/gospođe "država".... Rolling Eyes Upravo kao i ova država sama, tj. njene institucije...možete da imate sreće pa da natrčite na pojedince vredne, odgovorne i koji znaju da rade svoj posao ali će vam se češće desiti ono drugo - suočiti se sa neradom, neažurnošću, bezobrazlukom itd.
Takođe mi se sviđa gost, tj. njegovo iskustvo i ugao gledanja...to što je usvojen sa 8 godina i što tako opušteno priča o usvojenju...
Već sam se složila sa Simonom na temu humanosti...mislim da je na kraju jednog priloga rečeno da je to čin ljubavi...i jeste, kao radjanje. Ali ne vredi...primetila sam da mi obično žene govore da sam plemenita, humana pa sledeća rečenica, pitanje je o toj ženi koja je rodila i kako je mogla ostaviti itd...tako da shvatam da ljudi koji ne shvataju usvajanje su oni koji samo gledaju biološku stranu svega...
nastaviću...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od lilymar 23/11/2012, 12:14

Struzzo ::za sada sam odgledala pola emisije...toliko mi Struzzolino dozvolio.. Razz
Odmah mogu da primetim koliko je uopštena, frazirana, površna i na momente šarlatanska priča gospođice/gospođe "država".... Rolling Eyes Upravo kao i ova država sama, tj. njene institucije...možete da imate sreće pa da natrčite na pojedince vredne, odgovorne i koji znaju da rade svoj posao ali će vam se češće desiti ono drugo - suočiti se sa neradom, neažurnošću, bezobrazlukom itd.

Potpisujem, mada sam vec rekla svoje misljenje. Pa ono njeno: kako je bolje usvojiti starije dete, da mu je lakse reci da je usvojeno jer je svesno, dok malom detetu ne mozete objasniti tu cinjenicu.
Po meni apsurd, jer sigurno necu reci detetu od 15 meseci koje ne zna ni da prica da je usvojeno. To svakako dolazi vremenom. Mi nemamo jos ni dve godine, ali polako je pripremam i naucila je da je mama nosila u srcu, bez obzira sto ne zna znacenje toga, raste sa tim. Jednostavno, sa manjim detetom je (i to tvrdim) mnogo lakse, pocevsi od perioda adaptacije pa na dalje.
Opet mogu da pretpostavim da je to apel da se usvajaju starija deca.
Pa prica o deci sa posebnim potrebama. Mi smo naveli da zelimo zdravo dete ili sa nekom bolescu koje moze da se kontrolise, iz prostog razloga sto moram da radim i ne mogu da sedim u kuci i brinem o detetu kome treba nega 24 casa dnevno, a ocekivati pomoc od drzave je van svake pameti. Pominje i inostrana usvajanja, kako tamo idu takva deca. Naravno, jer im je njihova drzava obezbedila sva sredstva za negu takve dece. Sta mi dobijamo osim osam meseci placenog odsustva. Sreca pa imamo i to. Znam primer gde je jedan par iz Svedske usvojio naseg decaka koji je imao ostecenje vida na jednom oku 90, a na drugom 40 procenata i iscaseno rame prilikom porodjaja. Majka je dobila automatski 5 godina placenog odsustva, negu deteta, tj.laserske operacije ociju na teret drzave, fizikalne terapije i sta vec ide uz to. Eno ga malac sad ima 10 godina i djak je generacije, trenira plivanje, ni naocare ne nosi, a o ramenu i ruci da ne govorim.
O cemu ovde onda pricamo.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od lilymar 23/11/2012, 12:59

E da, zaboravila sam da pomenem da sam ipak jos nesto dobila od ovog sistema u kome zivimo, a to je - otkaz, kad se u decembru vratim sa bolovanja. Tako prosto i jednostavno.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 23/11/2012, 13:07

Lilymar,
sve se slazem sa tobom, narocito za decu sa invaliditetom, upravo je tako kako kazes... Ja imam osobu sa invaliditetom u porodici i znam koliko nam je zivot bio tegoban upravo jer drzava nije nista cinila da nam pomogne i jer smo bili prepusteni sami sebi. I znam kako je to u drugim zemljama jer uvek pricam i sa poslovnim partnerima i ostalim strancima i o tome. Kao sto si rekla dobiju neke pogodnosti, kako vec u kojoj zemlji, ali to omogucava da ljudi zive skoro kao i svi ostali a ne da taj hendikep obelezi celu porodicu i svima izmeni zivote i izbore koje mogu da naprave.

Sjajno da si svojoj cerki vec pocela da pricas istinitu pricu. Mislim da kad se kaze da je veci problem sa manjom decom oko saopstavanja misli se na roditelje kojima to bude teze da kazu pa odloze to pa stvore sebi probleme a i detetu. Ja sam mislila da mi sa starijim detetom nemamo taj problem jer on zna da je bio kod hranitelja i zna onda i da ga ja nisam rodila. Da bih pre neki dan cula da mu je hraniteljica pricala kako sam ga ja rodila pa smo ostavili njega kod njih jer smo gradili kucu... jos ne mogu da verujem sta me je zadesilo i nije cudo da sa inace inteligentnim detetom koje povezuje bas dosta stvari za svoj uzrast imamo problem da shvati da postoji negde bioloska majka i da ga ja nisam rodila... pa kako da shvati kad mu je drugacije pricano? Hraniteljicin argument je bio da tako malom detetu ne moze da se objasni, koja je onda razlika izmedju nas i njih, kako da to objasni tako malom detetu, zasto onda ne bi ostao kod njih nego ide kod nas Shocked To je problem odraslih a ne deteta koje jos nema sliku sveta i nema ni pojma da li se rec mama vezuje za radjanje ili nesto drugo. Ja sam cim je nas malisan dosao pocela da pricam da neke mame rode a neke usvoje decu ali sam se cudila zasto zastajemo kod dalje price... Kad sam napisala ovo sto sam skoro saznala Nina je rekla da je isto pricala hraniteljica i kod njih a da ne pricam o onome sto je pisala Snedra da su socijalni radnici savetovali pricu o dva para roditelja pri cemu se to odnosi na njih i hranitelje. Tako da zbog "mudrih" socijalnih radnika i hranitelja nama sa starijom decom cak ni tu gde bi mozda moglo da nam bude na neki nacin lakse nije, nego prave zbunjenu decu jer navodno ne mogu da shvate a to je ustvari zato sto oni ne umeju da objasne ili im je lakse da govore lazi nego istinu. Meni je hraniteljica rekla da se ja drzim njene price pa kad bude imao jedno sedam godina da mu objasnim. E pa svasta, ja joj ponavljam da sam ja detetu vec objasnila a ne bih govorila lazi i da moze i da ne moze da shvati shvatice vremenom a ja ne bih sebi oprostila da sam izmisljala trudnocu koje nikad nije bilo i stvarala takav neiskren odnos sa sopstvenim detetom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 23/11/2012, 13:07

lilymar ::E da, zaboravila sam da pomenem da sam ipak jos nesto dobila od ovog sistema u kome zivimo, a to je - otkaz, kad se u decembru vratim sa bolovanja. Tako prosto i jednostavno.

Strasno! No affraid
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od lilymar 23/11/2012, 13:44

Simona ::
Da bih pre neki dan cula da mu je hraniteljica pricala kako sam ga ja rodila pa smo ostavili njega kod njih jer smo gradili kucu... jos ne mogu da verujem sta me je zadesilo i nije cudo da sa inace inteligentnim detetom koje povezuje bas dosta stvari za svoj uzrast imamo problem da shvati da postoji negde bioloska majka i da ga ja nisam rodila... pa kako da shvati kad mu je drugacije pricano? Hraniteljicin argument je bio da tako malom detetu ne moze da se objasni, koja je onda razlika izmedju nas i njih, kako da to objasni tako malom detetu, zasto onda ne bi ostao kod njih nego ide kod nas Shocked To je problem odraslih a ne deteta koje jos nema sliku sveta i nema ni pojma da li se rec mama vezuje za radjanje ili nesto drugo.

Ne bi me nista cudilo da bi u nasoj situaciji pricali da ju je hraniteljica rodila v
Sta reci kad su je krstili. Dokle je to islo. Mogu samo da odahnem i zahvalim se sto je dosla kod nas u poslednjem trenutku. Inace bi imali muke tantalove sa prilagodjavanjem. I to sve zbog hranitelja. Svaka cast svima njima i opet se zahvaljujem na tome da mi je dete ocuvano i stabilno, ali u svemu tome mora da postoji granica. To nisu njihova deca, niti ce biti. I to mnogi od njih ne mogu i nece da shvate. Ne gledaju siru sliku citave situacije, a to je da ta deca moraju imati zivot i posle njih i da taj zivot mora biti kvalitetan. Ta njihova sebicnost moze samo da naskodi istom tom detetu. Snedru da i ne pominjem, njen primer je reper koji bi trebao da se koristi u slucaju kako ne treba da se ponasa hranitelj.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 31/1/2013, 20:39

Nina je navela na drugoj temi da će u Eksplozivu na Prvoj biti susret nekog mladića i njegove biološke majke.

Moja majka je gledala emisiju o hraniteljstvu. Ja nisam ali me je Ninin post podsetio pa je nadjoh i koliko već večeras ću pogledati. Evo linka:

http://www.prva.rs/sr/program/emisija/story/21502/%C5%BDene%3Cbr%3ETema%3A+Hraniteljstvo.html


Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 1/2/2013, 00:38

Odgledala sam ovu emisiju o hraniteljstvu, nešto mi je mnogo lepršava... Kako 11000 din primaju hranitelji? Nama hraniteljica reče oko 40000 din bar tada je bilo tako... Možda je to ta njihova naknada toliko a ostalo za dete mada je hraniteljica bar naša uglavnom računala da je sve to njeno.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od nina :) 1/2/2013, 12:06

simona nisam odledala jos tu emisiju ali sto ja znam je da hranitelji sto vise imaju dece vise dobiju para i ako dotle nisu imali ni jedno dete u hraniteljstvu dobiju prvu platu veliku da mogu sve deci da kupe mislim garderobu,krevete,krevetice i to bude veliki iznos koliko je meni hraniteljica rekla da je ona sve opremila dok miki nije doso od para sto je dobila kao nepovratan novac za pripremu hraniteljstva ili tako nekako se zove
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od nina :) 1/2/2013, 12:08

cula sam od svekrve da je juce bila jako teska emisija sve za ljubav jer je bilo price o usvajanju ako je nadjem stavicu ovde jer i ja je nisam gledala.kaze da je cak i voditeljka pocela da place kako je zena pricala prvo svoju sudbinu i kasnije kad je dala cerku na usvajanje prvo u dom a kasnije na usvajanje a devojka nema vise od 25-26 g kako mi je rekla
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 1/2/2013, 12:40

Nina,
pokušaj da nadješ, ja nisam uspela. Da i ja mislim da je to unosan posao i stoga mi se nije svidelo kako su prikazali o u emisiji. Kao i biološke roditelje, jadni ljudi bez novca itd... Pa pozvali biološku majku koja je ostavila dvoje dece na hraniteljstvo nema posao bla bla... Pa onda ispalo još super deci eto imaju sad dve majke. Žena koja je čuvarka moje sestre ima četvoro dece, razvedena, bivši muž i davao i nije... Ona radila sve i svašta,nema neko obrazovanje pa da može da radi ne znam kako dobre i plaćene poslove, ali joj nije palo na pamet da ih daje na hraniteljstvo... Dobro nismo svi isti, nemamo istu snagu i ne treba da osudjujemo i sve to... Ali ostao mi je nekako utisak da su mnogo površno uradili tj idealistički, lepo bi bilo da je tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 1/2/2013, 14:33

Našla sam pink online ali ne i tu emisiju... No nadjoh neke vesti od pre nekih mesec dana, možda bude značilo onima koji još čekaju na dečicu...

http://www.pinkonline.com/video/play/0_oo7sx1ff
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 1/2/2013, 21:55

Evo snimka koji je Nina pominjala http://www.prva.rs/sr/video/info/explosive/mediaSet/6000/EXploziv+01.02.

Sve je ok sem što u jednom trenutku naratorka kaže kako traži svoje prave roditelje... valjda biološke...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od nina :) 1/2/2013, 22:33

gledala sam i ja.utisci su onako po tome kako su krenuli ispada da on odma moze dobiti nas pasos i sve i taman komentarisem kad kazu da nemoze zbog drugih podataka sto sad ima .sto je meni i logicno.
ali mi i nije jos jasno kako mogu da kazu da su mu roditelji bili jako stari kad su ga dobili ali sta je to ona 38 a on 45 danas je to normalno da tad dobijes dete,a i da bude tolika razlika izmedju njih,jer koliko znate da ja imam 18,5 g mladjeg brata i mojima nije palo na pamet da ga ostave a mama je imala 39 a tata 40 kad mi se brat rodio i on je bio 4 dete.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 1/2/2013, 23:02

Ja sam drugačije računala, shvatila sam da je otac 28-mo godište a majka 45-to, on je rodjen 1982. Znači otac je imao 54 a majka 37. Ono što mi nije jasno kako to da njegova dvadeset godina starija sestra ne zna za njega, ako je majka bila trudna ona je to valjda videla. Ono što pretpostavljam da se dogodilo možda je da su se oni rastali ona zatrudnela za drugim čovekom pa se vratila a dete dali na usvajanje... To bi objašnjavalo zašto sestra ne zna za njega pošto majku u vreme trudnoće nije vidjala... jedino ne objašnjava zašto je taj njen muž upisan kao otac, ali možda neki njihov dogovor...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Emisija o usvajanju dece Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu