KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 16/11/2012, 13:09

Tinche ::Odoste u off...

Skroz! affraid

Sorry, Happy! Embarassed
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 16/11/2012, 13:27

Krol, nema veze, ali svrati malo na teme gde se nalaze zalutale ovcice, da ipak oni koji dodju provi put ovde bar nesto uspeju da saznaju, konkretno Wink

Neka ove teme ostanu informativne, a na Koracima ili Jutrima ima sve ostalo
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tinche 16/11/2012, 13:28

Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 16/11/2012, 19:20

pariz,
sigurno je tako....licno mi rekla Sonja da su cijene postupaka,zaledjivanja,donacije,svega nize za nase ljude nego za strance.....zeli pomoci a zna da smo vecinom sirotinja pa je izasla u susret cijenama koliko je mogla...da ne nabrajam sad cijene....ko zeli neka zatrazi cjenovnik od njih i vidjece razliku
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 18/11/2012, 23:02

Da,Mirna ...ali makice javi se Danici jer je Danica koordinator za Srbiju...Mirnica je istranka,koordinator za Hr pa bi te svakako preusmjerila Danici
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makica84 20/11/2012, 20:08

devojke, poslala sam juce mail danici i odmah mi je odgovorila. poslala je spisak potrebnih analiza i neki upitnik koji treba da popunimo.
imam jedno pitanjce.. koliko ste placali sam postupak, bez stimulacije i da li on ukljucuje icsi i zamrzavanje ili se to doplacuje? pitacu i danicu ali da ipak vidim sta vi mislite pre nego sto pocnem njoj da dosadjuem Very Happy
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 20/11/2012, 21:06

Makice, sta se sve trazi od analiza?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makica84 20/11/2012, 21:33

sve moguce, evo iskopiracu ti

Nema potrebe da dolazite na prve konzultacije.Postupak vodimo e-mailom i telefonom.
Stimulacijski protokol potrebno je prilagoditi svakoj ženi individualno, zato nam za početak treba trebaju:
- Informacije o vašem ciklusu
- Vaše godine
- Bazični hormoni iz krvi 2.-5. dana ciklusa: FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, TSH, fT3, fT4 - planirajte već u idućem ciklusu
- Anti Mullerian Hormon (AMH), iz krvi, bilo kojeg dana ciklusa – planirajte već sada
- Izgled jajnika na UZV
- Prethodni IVF ciklusi (protokol, rezultat punkcije i fertilizacije)
Važno je da nalazi nisu stariji od 6 mjeseci.
Prije smog transfera embrija, za nas je važno znati da ste zdrava. Zato se rade standardni pregledi (ako je prošlo više od 6 mjeseci, ponovite):
- pregled materice,endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
- briseve kojima se otkrivaju specifične infekcije (Chlamydie,Mykoplazma i Ureaplazma)
- preventivni citološki PAP test sa grlića materice
- kod žena kojima je rađena neka operacija na materici dobro je napraviti kontrolni histeroskopski pregled kavuma (šupljine materice)
Obavezan je novi spermiogram za gospodina.
S obzirom da se punkcija jajnih stanica radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
- EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih kroničnih oboljenja kao ni familijarnu skponost prema trombozi.




makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od aleksa 21/11/2012, 17:19

Takodje zelim da kazem , sve rezultate sam slala mailom Danici , ona mi je bila jedini kontakt. asto se tice cena , 3800 eura je donaija jane celije i plus 400 zamrzavanja

aleksa

Broj poruka : 5
Location : Novi Sad
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 22/11/2012, 11:49

Makice, hvala ti puno na ovom postu. Znači, kad ove nalaze pošalješ, ako je sve u redu, krećeš ubrzo sa stimulacijom? Kad radiš internistički pregled, pred početak stimulacije ili kasnije? Rolling Eyes

Aleksa, na kojoj klinici u Srbiji radiš pripreme? Slobodno ti napiši detaljnije svoj slučaj ako želiš, čitaće se sigurno, samo možda na nekoj drugoj temi? usne


Poslednji izmenio missile dana 22/11/2012, 12:24, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 22/11/2012, 13:23

Aleksa pošto se dopisuješ sa Danicom da li znaš kad počinju sa radom posle Nove godine?Bitno je da ti krećeš spremna za postupk.Nadam se da će nam svima 2013.god biti uspešna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od aleksa 22/11/2012, 13:28

Zvoncice, neznam kada tacno pocinju sa radom, iskreno nisam je ni pitala posto mi je ona prosledila termin boravka u Pragu.
25.01.2013. treba da uradim ultrazvuk i da javim debljinu endometrijuma i 26 januara krecem na put.
Jako se nadam da ce mi biti uspesna godina, posto iza sebe imam dva neuspela ivf iz spontanog cuklusa , i nekoliko inseminacija, naravno bezuspesnih

aleksa

Broj poruka : 5
Location : Novi Sad
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od HappyGirl 24/11/2012, 22:24

Cure, molim vas držite se teme (Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska) sve ostalo možete pisati na pdf vto kao i na pdf hormoni. U protivnom ću odmah brisati vaše postove.
Uzgred pročitajte molim vas pravila za pisanje ovde a imate i opciju traži.
Jako je bitno da teme budu pregledne i da se piše samo o temi. Hvala!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 9/12/2012, 22:47

Drage moje,

Ja sam krenula da radim testove, ceam prve rezultate, a imam ih jos dosta koje tek trebam uraditi...videcu sta moze drzavno, a sta privatno...

Nego htedoh da vas priupitam: kada se prikupe svi potrebni dokumenti koje su mi iz Praga rekli da prikupim, sta se onda desava?
Da li trebam pronaci adekvatnog ginekologa ovde (do sada sam za sve isla u polikliniku Dr.Ristic, ali pretpostavljam da mi treba neko specijaizovaniji za ginekologiju, imate li mi koga u BG-u preporuciti)?

I onda, da li mi (i kako, postom??) iz Praga salju sve sto je potrebno za stimulizaciju (to su inekcije hormona, koliko sam uspela ovde da ukacim?), pa onda tu stimulaciju radim ovde? I kada se zapravo ide u Prag, nakon zavrsetka stimulacije/mesecnog perioda?

Sve mi je do sada jasno, ali mi taj deo nikako nije jasan :)

N.pr. nadam se (ukoliko mi svi rezultati budu u redu) da cu sve rezlatate prikupiti tokom januara i februara, i da bi onda mogli u Prag marta; meni bi mesecni ciklus krenuo pocetkom marta, moje je pianje - sta se onda desava, gde radim stimulaciju, i kada bi po toj proceni trebala ici u Prag?

Pitam zato sto je na mom poslu jako komplikovana procedura oko uzimanja odmora, treba se najaviti dosta unapred, a ne znam za koje datume da otprilike najavim, jer su mi iz Praga rekli da je potrebno do 7 dana boravka u Pragu, a meni bas nije jasnije kojih su to 7 dana u pitanju - tokom, ili nakon ciklusa (pretpostavljam nakon?:))

I da, jos jedno pitanjce - da li se moze leteti avionom nakon IVF? Mi smo mislili da letimo, ukoliko to nece da smeta...svaki savet i odgovor je veeeoma dobrodosao... d
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 10/12/2012, 08:47

Aleksa,mozda se i upoznamo,ko zna! :)
Sofija,kada prikupis sve papire,skeniras ih i posaljes mailom.Na osnovu hormona,dr.Sonja ti napravi semu stimulacije.Lekove kupujes sama tj. ne salju ti oni!Obicno stimulacija pocine 2 dana ciklusa i traje oko 10 dana (kratka sema)bar je kod mene takav slucaj.Dan,dva pre kraja stimulacije odlazite za Prag,dobijas stop inekciju,a nakon toga sledi aspiracija i embriotransfer.Obicno je povratak dan nakon transfera,to sami odlucujete.
Eto,ovo je ukratko,pitaj slobodno ako imas nedoumice!Pozdrav!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 10/12/2012, 11:46

Labradorka,

Hvala puno! Dakle trebam pronaci i dobrog lekara ovde, da mi vodi "proces" do Praga... :)

A je li ok da se za Prag leti avionom nakon oplodnje?

I trebam li uzeti bolovanje samoza boravak dok sam u Pragu, ili neki dan pre i/ili posle? Videh da kazu da treba nakon oplodnje dve nedelje mirovanja, meni je posao vezan za sedenje ispred kompjutera, tako da nemam fizicka naprezanja, tako da nisam sigurna da li se preporucuje i bolovanje tokom stimulacije i nakon oplodnje, ili je dovoljno da uzmem 2 nedelje bolovanja, i tu mi bude odlazak u Prag + nedelju dana kod kuce...? zbunjen
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 10/12/2012, 12:01

Labradorka, Aleksa sretno igracice igracice

Sofija, dr Sonja kaze da nakon VTO mozes da nastavis sve normalno, ali da ne preterujes i to je to.
Sto se puta tice, mozes i avionom i bilo kako drugacije. Putovanje nije nikakav problem.
U Beogradu ti treba neko ko dobro radi UZ i to je sve. Mozes da odes i kod Ristica ako imaju dobrog ginekologa koji zna da odradi UZ kako treba. Mnoge devojke odavde su isle kod Bilje koja radi kod Ivanovica. Ja sam isla u Bis.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 10/12/2012, 12:09

Sto se lekara ovde tice,po dr. Sonji potrebna je samo jedna folikulometrija ja mislim 8 dana stimulacije mada cu ja ubaciti bar jos jednu,ne moze da smeta.
Bolovanje u toku stimulacije je po meni nepotrebno,ja prvu vto nisam ni osetila,primala terapiju po podne i normalno funkcionisala kuci i na poslu.Posle transfera mozes odmoriti 2-3 dana i onda se opusteno vratiti svom zivotu!Ja znam da sigurno necu lezati ovog puta jer mi je to unosilo zescu nervozu a toga se treba kloniti i ponasati se normalno.Bitno je da se ne naprezes,ne dizes tesko..
Avionom mozes opusteno,u svakom slucaju je bolje nego 10 sati kolima ili 15 vozom!
cvet
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 10/12/2012, 18:46

Ako mislis na praznike,ne rade od 20.12- 05.01
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 11/12/2012, 10:33

ariadne69 ::I ova informacija je veoma korisna, ali mene interesuje još: od koliko do koliko sati su tamo radnim danima, eventualno subotom-nedeljom, ako ih npr trebam hitno nazvati telefonom... Ovo sigurno znaju devojke, koje su već bile tamo...

Nista se ne brini, dobices tamo dr broj za hitne pozive i mozes da je pozoves ako je nesto hitno. Ja sam vece pred ET imala temperaturu preko 38 i zvala sam je i rekla mi je sta da radim, a znam da je odlazila u kucne (da ne kazem hotelske) posete ako je bilo potrebno.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 5/1/2013, 14:18

devojke, spremam se za Prag, počela sa menopurom danas. Nije mi najjasnije kad treba da sam tamo jer u mailu su mi napisali 8. dana UZ ili da već tada budete u Pragu. Kako ste vi uradile? Ovde UZ tog 8. dana pa im javite ili ste već tog dana bile u Pragu? Buni me to ILI, ne znam šta da radim, nekako mi je rano da već 8. dana pre UZ budem tamo, a opet, ne bih da rizikujem da mi puknu folikuli, daleko bilo. Sludjena sam skroz!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 5/1/2013, 14:38

I meni je to dilema!Mene Danica ubedjuje da je bolje da ipak ovde uradim taj UZ 8-og dana jer je moguce da se stimulacija po potrebi nastavi.Vidim da su neke devojke vec bile u Pragu dan pre tog uz pa me zanima u tom slucaju koliko se ostaje tamo?Ne bih bas da idem na 2 nedelje :)
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 5/1/2013, 14:50

Mislim da vam je pametnije da uradite UZ ovde upravo zbog dalje stimulacije. Drugo nije ni malo preći 900 i nešto kilometara i plaćati hotel desetak dana, tj. nije nužno. Ali ako nekom nije problem, što da ne...otud to ili...stvar izbora...
Naravno taj UZ ovde treba da uradi dobar dr. Mahom je curama bila Biljana iz Ivanovića, meni Milica iz Jevremove.

edit: srećno cure....da vučete za nosiće...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 12/1/2013, 12:09

U PFC praktikuju da se UZ odradi 7-og dana stimulacije ovde pa da im se salju rezultati na osnovu kojih odlucuju kad ides tamo.Sve vise razmisljam o tome da taj dan vec budem tamo,mislim da mi je to manje stresno.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 14/1/2013, 11:00

ja sam poslala Danici Vignjevic mail pre 12 dana, ali nista od odgovora... da li da saceka ili da saljem opet?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu